Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

monnaa
12. říj 2010

@pacesova - jéj. čítam, že budíš Šimonka na cvičenie ? ja som nedávno počula, že deti by sa kvôli cvičeniu vôbec nemali nasilu budiť,. že vraj to môže vyvolať aj epileptický záchvat ...tak pozor, radšej sa spýtaj rhb alebo neurologičky ( tá asi nebude nadšený takými otázkami, čo ? )

pacesova
12. říj 2010

@monnaa- tak to bych prostě frekvenci 4x denně nestihla nikdy. Spí mi od 12 hodin, takže v 15 hodin ho opravdu budím, to mu stačí. Pak by mi nešel spát, i tak chodí až ve 22h. Noční pták. On nám právě nejvíc leze a je akční od 20hodin do 22hodin.

pacesova
12. říj 2010

@m.e.l-tak mi paní Dr. Kleplová odepsala, že buď vojtění či její cvíčo. Nesmí se dělat obojí dohromady. Tak teď babo raď!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

m.e.l
12. říj 2010

@pacesova Ha doprčic sakra, to jsem nevěděla. No my z Vojtovky v současné době máme jeden cvik, který možná po návratu z lázní ani mít nebudeme, takže se uvidí. Nějak to případně zašvindluju. Nemůžu kvůli dalším dvoum dr. přestat chodit na rehabku Vojtovky. 😠

pacesova
12. říj 2010

@m.e.l-hale bacha na to - jak si hradila Dr. Kleplovou - nemůžeš mít dvě rehabky jakoby, jestli mi rozumíš!!!!

m.e.l
12. říj 2010

Hm, tak holt přestanu chodit do CLR, rozhodnu se po lázních. Rozhodně po psychické stránce by Lukymu více pomohla Kleplová.

lilin
12. říj 2010

hojda děvčata a co ta kleplová cvičí??? co to je? to je divný že se to nesmí kombinovat s vojtou ne? s tím jídlem - mě Nikča neprská ale zrovna se dáví... a když nemá náladu jíst tak se dáví i klído tvarohem... když nechce tak do ní prostě nic nedostanu.... jinak ji taky budim na cvičení mě rhb řekla že od určitýho věku se to muže že by to nic udělat nemelo a jinak by jsme tu šestičku sedmičku, naši skvělou frekvenci taky nestihli
paceska prosím tě jaký všechny cviky máte??? my jich máme jen pět a ani mi nepřijde že by jich měla malá zvládnout víc
jinak jsme dnes byli na rhb a malou zase chválila jak krásně cviči asi už ani ona nepobírá proč malá neudělá něco sama

m.e.l
12. říj 2010

Kleplová cvičí bodovou techniku, je jejím "objevitelem". Asi nejde o to, že by se nedalo kombinovat, ale jde spíše o pojišťovnu, že by se mohla cukat platit dvě rehabky. 😒

pacesova
13. říj 2010

@lilin- máme záda, bříško-plazení, na boku právě už tři cviky, pak máme závěs a kolínka.
@m.e.l- to je pravda s tou pojišťovnou - proplatí jednu rehabku- dvě ne a pak druhá věc - každý preferuje to svoje. My se o tom dnes bavily s rehabkou a ona nevidí problém to nepojit a když jsem se podívala do knížky od Kleplové, tak plno věcí se Šimonem dělám už delší doma sama - přesně dle jejího popisu - aniž bych to věděla. A knížku mi dávala rehabka od ní v létě, jednou jsem to zkoukla.
Jinak naše teta Dr. neuroložka - zkonstatovala zlepšení - že je uvolněnější a řekla, že kdyby se mi něco nezdálo,tak se mám ozvat. Jako záchvaty, škuby atd.......Kdy máte kontroly u neurologa - tedy po jaké době?

m.e.l
13. říj 2010

@pacesova No my měli jít na neurologii po třech měsících na kontrolu, takže koncem listopadu na EEG a na začátku prosince do ambulance, vzhledem k odjezdu do lázní jdeme až v lednu.

pacesova
13. říj 2010

@m.e.l-Šimon měl EEG naposledy v dubnu, tak proto sonduji, zdá se mi, že tomu nechává volný průběh. Bere Lucky nějaké léky, co EEG - jak mu dopadlo, mluví s tebou o výsledcích. Já nic nevím, i když se ptám. Jen z papírů na Karlov jsem se dozvědělo, že bylo OK. Jinak ty Jánky nám taky dnes napsala, třeba Vás přijedeme vystřídat a zůstaneme tam i pod stromečkem jako jejich dárečkové.

m.e.l
13. říj 2010

@pacesova No Luky měl před tím EEG v červnu, pak v září MR. No dr. mi výsledky říká. Myslím, že se na vás s lázněmi dostane tak únor. . . Leden - březen bývají totiž prázdné. My by jsme taky jeli až v lednu, kdybych se nevzdala tý sociálky. A jelikož jsi psala, že jste tam byli v květnu, hm. . . Holka, můžete jednou za rok.

m.e.l
13. říj 2010

@pacesova Jo a léky zatím Luky nebere, protože zatím nemá záchvaty, ale kdyby je dostal, tak samo je hned vyfasuje.

pacesova
13. říj 2010

@m.e.l-snad nás ty záchvaty minou. Holčina v Arpidě měla Štěpánka a ten je dostal až ve čtyřech letech. Takže může být hůř a musíme být rády i za stagnaci, jestli mi rozumíš - že pokroky nejsou až tak velké,ale není hůře. Pozor - lázně můžeš 2x do roka. A to my měli ještě tu Arpidu.

m.e.l
13. říj 2010

@pacesova Co jsem četla, tak léčebnu můžeš 2x za rok, lázně jen 1x za rok. Ptala jsem se na to naší pediatry. Sice může dr. v lázních napsat, že indikované do půl roka, ale stejnak nakonec ti dají termín, že to spíše vyjde až rok po předchozí léčbě.

pacesova
13. říj 2010

@m.e.l-asi půjdeme na interku,viď. No, tabulkově to lze 2x ročně.I jsem v Jánkách potkávala mamky - jezdily na jaře a na podzim. Ale nám do toho spadla ta Arpida. Tak mi to ani neva- že to bude třeba únor. Nebo nám to také zamítnou. Psala jsem CORPUSU kvůli Dr.Kleplové, zda to lze kombinovat nebo spíš doplňovat k vojtění, tak jsem zvědavá, zda odepíší. Teď jdu hledat Bugglezz - Mára ho chce od Ježucha.pa

bzubzalka
13. říj 2010

ahoj holky, hledám nějaké bližší info o vojtovce, včera jsme byli na 1.rehabilitaci. Není nám naštěstí nic vážného, jen malý nechce točit hlavičku do leva. dostali jsme první cvik - stlačení bodu pod prsíčkem. jen teď nevím na jakou stranu mu držet hlavičku? když tlačím pod levým prsíčkem, tak ji nesmí stáčet do prava je to tak? děkuju

m.e.l
13. říj 2010

@pacesova Já myslím, že na izolaci by jste se ještě mohli dostat. Jinak trochu mě uklidnila jedna mamina z Bobříků, že jelikož Lukymu nejsou tři roky, tak by jsme měli mít dodávku jídla na pokoj, takže jedna starost z krku, Luky by se prostě v jídelně nenajedl a v sedě mlíko pít stejnak neumí.

m.e.l
13. říj 2010

@bzubzalka Pod levým prsíčkem, tak hlava doleva. . . Pokud si ten cvik ještě pamatuju, už jsem ho neviděla téměř rok. 😕

bzubzalka
13. říj 2010

@m.e.l jo tak si to pamatuju správně 🙂 a ty taky 🙂 děkuju. mám hrůzu aby jsem to s malým cvičila dobře.

m.e.l
13. říj 2010

@bzubzalka To zvládneš, neboj. Já teda na to dle naší rehabilitační mám talent (mučení vlastního dítěte mi jde). Na to že jsem účetní je to prý dost zvláštní. 😅

pacesova
13. říj 2010

@bzubzalka-přesně tak, pod levým prsíčkem - hlava do leva, k tvé ruce. My ho máme každý den 4x - neměl by Ti jít do záklonu. Dokonce jsme cvičili, že byla hlavička rovně, ale změna fyzioterapeuta a cvičíme jinak. Dnes jsme jej zrovna cvičili i na rehabku. Neboj. Ber si foťák a klidně si to foť, ať máš doma tahák.pa
@m.e.l-tak pozitivní zpráva - jídlo na pokoji. Hlavně, abys neměla tu sociálku daleko, vem si chůvičky, ať máš Luckyho pod kontrolou i ve sprše. Budu na Vás myslet.

m.e.l
13. říj 2010

@pacesova Chůvičku brát nebudu, jsem to vymyslela jinak - Luky se bude chodit mejt se mnou. 😀

pacesova
13. říj 2010

@m.e.l-já jsem na té izolaci taky měla fígl. Šišma tam měl vaničku a já do ní pak skočila po něm. Jak jsemcákala, tak se mohl utlámat, on je prostě na zvuky. 😀

m.e.l
13. říj 2010

@pacesova Jo Luky je taky na zvuky a pak na tkaničky a hadry. Tuhle jsem udělala schválně takový zvuk jako když škytáš a Luky se mohl urvat smíchy.

pacesova
13. říj 2010

@m.e.l-nám stačí smrkání a kucká jak divý až dostane vždy škytavku.Mastím do školky pro hároše,takže Šišmulu musím opět vzbudit a zmastit, skočit do auta a razit.

bzubzalka
13. říj 2010

@pacesova jako že by neměl vyvracet hlavičku? rehabilitační sestra nám doporučila aby malý spal mezi polohovacími válečky a on tu halvu v nch strašně zaklání, nedokážu mu ten váleček !narvat" za hlavičku,aby ležel rovně ☹

pacesova
13. říj 2010

@bzubzalka-tak spaní na bříšku?Co vy na to?Záklony určitě nepodporovat.

bzubzalka
13. říj 2010

@pacesova na bříšku spí rád, ale já mám strach ho tak nechat ☹ on totiž spí půl noci s náma. zkusím dnes ještě naštělovat ty válečky a uvidím. nejlepší je to v kočárku, jka ho tam položím tak spinká.

bzubzalka
13. říj 2010

@pacesova rávě jak je na boku tak má tu hlavu úplně zakloněnou dozádu sekolikrát divím jak dýchá ☹ přes den ho vždy opřu o jednu stranu postýlky aby ji nemohl zaklánět.