Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

latunka
15. říj 2010

jsem si smazala příspěvek ještě před odesláním 😠 tak znova 😝
Děkuju za rady, určitě vyzkouším změnit ten směr tlaku,snad to pomůze 😉 Já vim,ze sem si měla zavolat té doktorce,ale nejdřív jsem to chtěla zkusit tady - nějak jsou mi rady od maminek co s tím bojují jako já takové srozumitelnější a hlavně i to ujištění,ze nejsem jediná komu to hned nejde 😅
@bzubzalka a jak prosím tě drzíš malému hlavičku? Mě se to moc nedaří,mám strach ze ho moc zmáčknu,tak přidrzuju jentak lehce,takze kdyz uz řve moc,tak se samozřejmě hejbe ☹

bzubzalka
15. říj 2010

@latunka neboj jediná oprvadu nejsi, já jsme se tak radila, jsme si nebyla jistá kam otáčet hlavičku.
Taky se bojím ji násilím přidržet abych mu neublížila, ale mě řekla mudra, ať ho držím jako za temeno a výš a ne za krček a že tak ublížit nemůžu.

m.e.l
15. říj 2010

@pacesova Holka přišel mi termín do Arpidy - 16.1.-27.1.2012 To je co by kamenem hodil a ostatní doběhl, si rok počkáme, to budou Lukymu skoro tři roky. 😀

pacesova
15. říj 2010

@m.e.l-tak to se budeme míjet.My ho máme potvrzený od 3.1. 2012-škoda, mohly jsme pokecat.Neboj třeba se dostane jako my dřív jako náhradníci.
Jinak @latunka a @bzubzalka - kam holky chodíte na ty přezdívky 🙂 K tomu cviku na zádičkách. My se u něj teď smějeme a pokaždé čůráme. Ja si hlavičku přidržuji, aby mi nešel do záklonu a hlavně mu aktivuji bod za ouškem. My už jsme velcí a tak nohy moc nezvedá, většinou jde hezky ručkou, bříško pracuje a nohu jen jednu zvedne.Dříve jsem cvičela, aby měl nohy ze stolu od kolínek volně, pak kopal jak o život, ale to nám bylo 6-9.měsíců.

bzubzalka
15. říj 2010

@pacesova já přezdívku dostala na základce 🙂 kamarád se zabloekotal a bylo 🙂

m.e.l
15. říj 2010

@pacesova No potvrdím mejlem termín a zkusím se zeptat zda by jsme se nemohli k nim dostat dřív jako náhradníci, za zeptání nic nedám, že? Hm, nechceš si ten termín pošoupnout? 😀

pacesova
15. říj 2010

@m.e.l-to mi Saša Wogelhmutová asi nepošoupne, zkus se zmínit, když ji budeš psát. 😎

m.e.l
15. říj 2010

Hm, už jsem to odeslala. Zkus to ty. Posunout dopředu by nemusel být takovej problém ne? Vyměnit s někým jiným. 😀 I když holka, kdo ví co bude s těma našema prckama za rok. 😕

lilin
15. říj 2010

děvčata vy mi tady románujete 😎

@latunka n 🙂 m pomáhalo i pohnout s hlavičkou a nemít ji uplně na stranu ale jen náznak směru a postupně uplně na bok...
@pacesova a @m.e.l holky to by bylo super kdyby vám to vyšlo spolu..... 🙂

pacesova
16. říj 2010

m.e.l-napiš mi na interku příjmení, zkusím se Saši zeptat.

lilin
18. říj 2010

@m.e.l vše nejlepší Lukáškovi 🙂 posílám pusinu 😉

m.e.l
18. říj 2010

@lilin Lukášek moc děkuje, i když nevím zda si nějakou pusinku zaslouží, to zase byla noc plná vášní. 😝

1980mat
20. říj 2010

Ahoj holky, chodila jsem sem před časem kvůli synovi. Měl opožděný motorický vývoj. lezl až ve 14 ti měsících a chodil v 19 ti měsících. Cvičili jsme přes rok Vojtovu metodu, chodili na rehabilitace a neurologii. Syn už je v pořádkku. Ve všem dohnal vrstevníky a v řeči je dokonce na tom od začátku lépe než vrstevníci. Už říká prakticky všechno. Mluví ve větách, zpívá, umí spoustu říkanek apod. Teď jsem jdu ale pro radu kvůli dceři. Budou jí dva měsíce a stále má hlavičku otočenou na jednu stranu, až jí z toho odstává ucho. Taky se na tu stejnou stranu prohýbá do luku a to i v pozici, kdy pase koníky. Mně se její vývoj moc nezdá a nejen mě i některým lidem okolo. Naše pediatrička mi řekla, že otáčení hlavičky na jednu stranu by mělo samo vymizet do tří měsíců věku. O tom prohýbání do luku však neví. Chci za ní raději zajít, abychom případně začali co nejdříve cvičit a něco nezanedbali. Se synem jsem totiž začala cvičit až skoro v devíti měsících a to už nebyl tak tvárný jako malí kojenci. Myslíte, že zbytečně plaším nebo to prohýbání páteře na jednu stranu je u dvouměsíčního děcka v normě?

jada11
20. říj 2010

@1980mat My kvůli tomu cvičíme (pokud jsem správně pochopila, že holčička když leží a pase koně tak má tendenci vyboulovat se na jednu stranu a leží jakoby do loupáčku). Myslím že vývoje se bát nemusíš, my jsme cvičili aby neměl malý křivá záda a teď už je skoro rovný. Taky to u nás začalo stáčením hlavičky na jednu stranu. Z vojtovky jsem nebyla nijak nadšená, ale musím říct že nám pomohla, když byl nemocný a necvičili jsme, nebo jsme měli pauzu kvůli očkování tak to bylo vždycky vidět že jsme vynechali.

montinka
20. říj 2010

baby naozaj ta vojtovka boli?:-/ aj my mame chodit na cvicenia kvoli tomu ako spominas ty jada ze ked lezi na brusku tak sa moc prehyba.:-/ ale ani moc nechce dvihat hlavku. bude pri tom vela placu?

lukza
20. říj 2010

ahojky holky

@1980mat Ahojky my cvičily na to že Luky se mě točil do písmene C měl to zafixované s takže když ležel na zádech tak se točil do C hlava a trup a časem by púrý přidal ještě nožičky a je dobré začít co nejdřív cvičil nám už to uplně vymizelo..

@montinka vojtka nebolí jen děti u toho pláčou protože je dáš do polohy a zafixuješ a oni se nemužou hýbat a dívat se tam kam chtějí a tak začnou plakat je to jejich jediná obrana.

strasska
20. říj 2010

Ahojte, tak aj ja sa pridavam, lebo tu vidim viacere 3mesacne maminky 😉 My sme mali diagnostikovany torticolis uz v porodke, takze zakladny cvik cvicime skoro od narodenia.
Potom sa mi vsak zdalo, ze sa to nejako nelepsi, tak som sla za kamoskou fyzioterapeutkou a hned nam pridali dalsie cviky...takze intenzivne cvicime asi 2 mesiace a teraz ked konecne vidi pokroky aj rehab-sestra, nielen ja, tak sme museli ist na ockovanie...tak sa az bojim ako to bude vyzerat po par dnoch volna ☹

strasska
20. říj 2010

@montinka aj nasa Julka robi C, aj v polohe na brusku aj na chrbatiku, aspon hlavku uz nestaca len doprava. 🙂 Takze vidim, ze cvicenie pomaha 😀 a pokroky ta budu motivovat, uvidis 😉

babca64
20. říj 2010

Ahoj,náhodou jsem se dostala na tuto diskuzi.Mám pravnuka 8 měsíců a ještě se nepřetočí z bříška zpět.Ručičky po chvíli na břiše dává dozadu, jako by chtěl letět, má je jak křídla.Dětská lékařka stále říká, že to nic není, že toho chci po něm moc. Mě se ale zdá, že už by měl umět více.Je možné jít někam bez doporučení? Jsme z Prahy.

benne
20. říj 2010

@babca64 ja nie som zdaleka odborník. Kedysi by som povedala, že každé bábo je iné a potrebuje čas, napr.moja staršia dcéra sa v 8.mesiaci ešte len začala otáčať z chrbátika na bruško, kdeže ešte naspäť. Ale teraz s malým cvičím, má rozostúpené brušné svaly a pri poslednej kontrole vo veku 6,5m sa ma dr. pýtala, či sa už pretočí aj naspäť, že by sa už mal. Jednoznačne by ale mal mať rúčky pred sebou, a dlane otvorené - príprava na lozenie. (a uvažujem, či u dcéry nebolo tiež potrebné cvičenie, kedže ona napr. vôbec nechcela byť na brušku, nikdy)

babca64
20. říj 2010

To je i náš případ, také se mu na bříšku nelíbí.Vnučka nikam s ním nechce chodit, drží se doktorčiných slov, že má dost času.S vnučkou jsem ale také na Vojtovu metodu chodila a vím, že jí pomohla, proto bych ráda chodila s malým také.Ale moc jim do toho nemůžu mluvit, mají svůj rozum.

m.e.l
21. říj 2010

@babca64 Já začala chodit se synem v pěti měsících, otáčet se začal v sedmi, v roce a kousek se dostal na čtyři. Má teda špatnou diagnózu, ale chci tím říct, že lepší začít řešit. Podle naší dr. bylo taky všechno v pořádku, "jen" byl o měsíc pozadu. Teď je pozadu tak o půl roku né-li víc. A do roka se dá s dítětem udělat nejvíce. Vnučka by se měla zamyslet.

benne
21. říj 2010

@babca64 Moja rehabilitačná doktorka povedala, že to, že moja dcéra tú polohu na brušku odmietala, bolo zlé a malo sa to riešiť. Hlavne kvôli správnemu vývoju kĺbov, správnemu držaniu tela. Moja obvodná lekárka tiež vravela, že to treba nechať tak, ale teraz vidím, že som urobila chybu. Pošlite vnučku na Modrý Koník 😉 ved to, aké mi teraz môj synček urobil cvičením pokroky je super. A to cvičím len dva cviky. Viem, je to ťažké, tiež nemám rada, ked sa mi druhí starajú do výchovy (hlavne moja mama, ktorá ho chce už strčiť do pavúka 😀 ), ale nech vnučka nad tým aspon pouvažuje.

pacesova
21. říj 2010

Všechny zdravím!!!Po našich zkušenostech bych při jakém koliv pochybení trvala na vyšetření nebo šla k fyzioterapeutovi - tam je potřebná žádanka od pediatra, ale když zvolíte kineziologické vyšetření - u nás stojí 300Kč, tak se tam dostanete i bez žádanky @babca64. Čím dříve tím lépe. My začali až v 5,5 měs. - nohy se zdají být dobré, ale ruce a trup hodně váznou. Na ruce je vojtovka nejúčinnější do 3. měsíců, nožky do 6. měsíců. Cvičení je spojeno s řevem - záměrně nepíši s pláčem, protože když jen pláče necvičí, tak jak by měl. Máme frekvenci 4x denně, jsou tu mamky, co cvičí i 7x denně. Takže vydržet se to dá, děláme to pro děti, oni nám to pak ve stáří určitě oplatí.

strasska
21. říj 2010

@babca64 ja som isla k fyzioterapeutke sama, bez doporucenia mojej Dr. Je pravda, ze je to moja znama, ale ona ma aj tak poslala k rehabilitacnej Dr. a ani ta odo mna nepytala vymenny listok od pediatricky

lilin
21. říj 2010

@babca64 zdravím... tak doktorka má pravdu že některé děcko potřebuje víc času a někde jsem četla, že do osmi měsíců mají právě čas na otáčení na bříško a zpět, ale na druhou stranu jsou i děti napřed (např. známé se staví klučina v pěti měsících na nohy) a taky podlě mě my tady máme dost přísné oči na to jak co děti dělají, ale i mě se pravnouček nezdá... ručičky dozadu by určitě dávat neměl, být já na místě vnučky tak už mám doporučení v ruce a mastim na rehabilitaci.... hodně sil

babca64
21. říj 2010

Ahoj děvčata, děkuji za vaše názory.Zítra jdu s vnučkou promluvit, tak mi držta palce.Jí bych asi přemluvila, ale její přítel a jeho matka říkají, že on také začal chodit až v18.měsících a já mám zastaralé názory.Jste-li některá z Prahy a navštěvujete toto cvičení ozvěte se, nevím kam se mám obrátit.Dík za vše.

lilin
21. říj 2010

@babca64 když ono to je opravdu těžké. Pokud by mi doktorka i tchyně tvrdily. že je to v pořádku pak bych hodně váhala. Názor odborníka však není na škodu. A co zkusit se třeba obrátit na nějakou internetovou poradnu a pak vnučce ukázat co odepsali?

lukza
21. říj 2010

@babca64 já mám kámošku co má 11měsíčního syna a ten se jí až v 8měsícách poprvé přetočil na bříško a tedka v těch 11měsícách se neplazí.neválí sudy ,nelozí nesedne si.jediné co umí tak to že se teda otočí na bříško a z5,a že sedí když ho posadí a nikdo nic neřeší že prý sílu na vše má ale nechce se mu. to jí tzvrdí doktorka.
ale já být tvojí vnočkou tak bych asi radči zašla a třeba jen konzultovala s odborníkem a na zítra moc držím pěstičky at si nechá domluvit.ale věřím že asi nechce slyšet že by někam měla jít jen pro jistotu

lukza
21. říj 2010

@babca64 jo ještě sem chtěla napsat malému je 8měsícu a 3týdny a válí sudy, plazí se jak voják všude,peruje na kolínkách ale ještě neleze dokáže vylezl na překážku vysokou tak 15cm a vzít si co potřebuje a dneska na RHB nám bylo řečeno že dovednostma pohybovéma jsme na urovni 7,5měsíce coš mě teda mooc překvapilo a zamrzelo ☹