Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lilin
11. lis 2010

@pacesova jo tak my chodíme kolikrát jen na chvilku na zahradu, ale bydlíme na rušné křižovatce takže si kyslíku taky moc neužíváme... a na delší procházky do parku to bereme hlavně po rehabku to malá krásně spí... a ted už to navečer fakt nemá cenu, to je fakt, jinak mi někdy i přijde škoda dát ji do kočáru když bude vzhuru když mužeme něco zkoušet nebo motivovat k tomu aby makala

pacesova
11. lis 2010

@lilin-no,tak to já taky právě řeším. Po cvíču se snažíme něco vymyslet, pak je zas jídlo a po něm chvilku pauza,ale oblékat ho na 20 minut - když pak máme cvičit a hlavně na něj kočár působí jako uspávadlo, což je na prd, protože si v něm dá půlhoďku a po obědě už se mu zas nechce a máme to celé rozhozené.

kvetik
11. lis 2010

ahoj holky, ale asi je dobré taky vyrazit ven a vyvětrat se i psychicky..i když chápu,že s 2dětmi a cvičením..a lilin zase s tím šíleným počtem cvičení...ale určitě jít ven nebo někam,aby jste si i vy odpočinuli, a nejen se soustředili na cvičení,ne?🙂) no se cvičením je to ted u nás šílené, vůbec,ale vůbec ho neudržím ani při jednom cviku - při cviku na břiše na plazení, ho dát na to břicho je nadlidský úkol, protože je najednou na 4 nebo silou se tlačí na záda, hrozně se pere, má šílenou sílu, a já se bojím použít větší sílu. při cviku na lezení,zase se opírá nohama, a jen skrčit nohu je umění a cvik na boku, vůbec nejde, prohýbá se, silou se napne...prostě se pere, je to šílený, nevím, podle mě už moc efektu toto nemá.ale na rhb se chová úplně jinak, hystericky brečí,ale je takový odevzdaný,takže tam to s ním zacvičit jde...prostě se tam chová jinak, doma se pere a když teda vítězoslavně se dostane na záda, tak se usměje a udělá mlask - jako - to jsem tě dostal mami,co? už vidím,jak mi rhb řekne, no ale toho musíte držet správně a reagovat rychle atd., i když přiznává,že je to hádě, které sebou pořád mele..ale to fakt nejde☹

m.e.l
11. lis 2010

V rychlosti pár fotek, než mi vypadne wifina.

kvetik
11. lis 2010

@m.e.l to je super,že se vám daří,jéé to je vidět,že si to Lukášek užívá...

m.e.l
11. lis 2010

No koukám, že máme pěkné svéhlavičky. Luky začal velice rychle plazením zdrhat ze stolu. A dneska vůbec pochvalu nedostal, protože byl šíleně vzteklej, asi unavenej či co.

@lilin Já doufám, že návštěva vyjde. Máme 17.ho kromě bazénu hromadu času. 😉

janicka.slunicko
11. lis 2010

Ahoj holky tak ty nasi prckové važily 610g a narodily 24tt,nejdřív se narodila Valinka a za dve hodky Ríša,byla to fuška...
tedka nam je korigovane 5mesícu,jsou to už obříci mají už 7kilo,mooc času neman,tak tedka si jdu vas přecíst,mam chviličku,ale jsem strasne stastna že je mam, přeji vam hodne zdravíčka.papa

lilin
11. lis 2010

@janicka.slunicko propána to byl spontání??? to si neumím představit.... moje malá je sice 28 tt ale odpovídala prý tak 23 - 24 týden... a protože byl spěch udělali císaře. A pribejvaj ti nádherně ta naše prdolka nemá 7 kilo ještě ani ted ☹

pacesova
12. lis 2010

@lilin- Šišma toho zdrtí a je pořád na 9 kg- okolo.Budeš mít prostě modelku, už teď si drží tajli. A s tou frekvencí cvičení - jak může něco nabrat 😅
@m.e.l-ježíš to je prdka, hned bych k němu šoupla Šimona. Vypadá užásně - model.Tak pusu velkou a ať dá tetce zabrat, ona tam od toho je. Ty si odfrkni aspoň trošku.
@kvetik-zažívám teď něco podobného, všechny cviky bojkotuje - reakce žádné, jsem z toho na panáka - na RHB mu to jde o trošku lépe, ale je z něj také KO. Snažím se nad ním zvítězit, jsem samá modřina a zpocená až.......Nevím, co s nimi- jestli si tím neříkají o pouza. My budeme zítra cvičit rok.

janicka.slunicko
12. lis 2010

kvetik. tak to cvicíte dlouho, a kolikrat denne,mi cvicíme tak 3krat,je to zahul s nima,ale jsou to pokladové.
lilin,to byl porod ona mi u Valči odtekla plodova voda v utery a v nedely už chtela ven,jsem byla v Motole a jsem ležela na kapačkach ,chtely to udržet co nejdíl,a že mi tam skusejí Ríšu jestly třeba nevydrží nejakej den,ale o dve hodky se klubal ven,bylo to strasne tezké ale říkam si vzladly jsme to tak tedka zvadneme i cvicení.
Mi tedka jdeme na očkovaní RSV muže se po nem cvicit a nebo radši nejakej den vynechat?

lilin
12. lis 2010

@pacesova tak zítra máte výročí???? my ho máme za sebou v září.. neskutečný jak to letí vid.....
@janicka.slunicko my jsme po RSV normálně cvičily.... a naše rhb říká že pokud není teplota tak se muže i za nemoci 😉

pacesova
12. lis 2010

@lilin-no, jo, nemládneme a prďolata jsou těžší a těžší!!!!Co to je zkratka RSV?

lilin
12. lis 2010

@pacesova to je zkratka pro tzv. eres viry... protilátky které jinak mimča dostávají z mateřskýho mlíka dávají jednou za měsíc ve vakcíně po dobu zimních měsícu kdy je větší riziko chřipek.. takže jsou to bacílky chřipky, rýmy a kašle... asi tak nějak laicky... mají na to nárok pouze děti narozeni před 28 tt jestli chceš měla bych mít někde dom aještě brožurku tak ti j klydně vyfotim a pošlu na mail 😉 😀 😝

pacesova
12. lis 2010

@lililn-tetka, ty jsi naše informační tabule - super. Jsem v obraze. Takže určitě neživé ------------------Pusu princezně.
A všem ostatním zdar. HOlky, cítíte, že prvé cvičení je to nejhorší?????????My jsme se i poprvé u cvíča pokaďánkovali trošku. Jinak - čúraní to se děje, ale bobek, ne!!!!!!!!!!!Asi to výročí cvičení.

lilin
13. lis 2010

@pacesova jo jo jsou to přímo protilátky.... hele tak to je dobrej dáreček k výročí 😀 my jsme ho doma ani moc nezaregistrovali...ale tuším že to bylo 9.9. Jinak mě se taky nikdy ráno nechce... ted se nám i kolikrát stane že dlouho spíme - třeba i do osmi - a pak máme teda co dělat. Někdy se sama už přemlouvám do každého svlíkání a těším se zas na léto kdy ji budu moct sunadt jen plínu a pujdem na věc. nechci zimu!!!! Nechci sníh!!!!!

pacesova
13. lis 2010

@lilin-tak nám lehl do toho všeho dnes Mára. Vždy může být hůř, lítám tu mezi nima-cvíčo, sirup, pohádka. Děs. A venku tak krásně teplo. Šla bych si vyčistit hlavu do lesa.

lilin
13. lis 2010

@pacesova jééé tak to tě lituju... taky bych někam šla aspon na chvilku, ale mám tu horu prádla na žehlení a binčus v ložnici...v pondělí se chystám na dr at konečně malé něco s tím kašlem udělá... co berete??? nebo co děláte s dětma když mají kašel? já zkoušela už i sádlo a nic... pořád chrmle

pacesova
13. lis 2010

@lilin-já dávám Hedelix na odhlenění, na dávivý máme stoptusin nebo sinecot. Ale to bude i tím počasím. Musíme to přežít. To bude u nás noc.

monnaa
13. lis 2010

ahojte, tak sa konečne hlásim. Vítam nové maminky - @janicka.slunicko - tak to máš doma teda pestré, klobúk dole, cvičiť s 2 detičkami musí byť riaden zaberák, držím palce, aby vám to pekne išlo .
@pacesova - prajem skoré vyzdravenie. čo sa týka toho zakláňania hlavičky, tak mi robí Peťko tiež, i keď stále menej a menej. No malý sa zobudil, dopíšem neskôr...

monnaa
13. lis 2010

tak pokračujem ( mm poverený staraním sa o syna 😀 ), s tou hlavičkou som to riešila tak, že pri cviku na boku som jej bránila v zakláňaní nohou alebo predlaktím. No a na kašeľ dávam ak je vlhký Hedelix, ak je suchý Stodal sirup a Stoptusiin ( alebo Ditustat- chutí lepšie ) + veľa vit. C ( Cebion ). Staršej dcére sa mi dosť osvedčila šťava z cibule s medom.
@m.e.l - Lukáško je v tej vírivke suprový, veď jemu nič nechýba ! Úplne normálny vysmiaty chlapček, ja som presvedčená, že bude všetko OK ! 😉
@lilin - ja som dnes mala tiež 2 koše prádla na žehlenie, a povedala som si po 2 týždňoch čo tam stáli, že dnes je ten deň D a konečne ožehlím 😅 .

monnaa
13. lis 2010

ahojky @alisek , tak vitaj medzi nami cvičiteľkami, pozerám , že ste si toho už veľa prešli, no je to boj, ale ono to všetko stojí za to, ke´d človek vidí neskôr pokroky. 😉 . Treba si len nájsť nejaký režim, zapojiť aj rodinu do domácich prác a fakt sa ten prvý rok čo najviac snažiť s cvičením,. lebo to je práve také najdôležitejšie obdobie, kedy sa dá toho veľa ovplyvniť.
@ralanka - na pobyte sa mi veľmi páčilo, v januári sa chystáme znova, možno aj skôr ak náhodou ktosi vypadne. ja som bola moc spokojná. Inak ani z nás asi nebudú mať moc radosť, lebo Peťko ešte stále poriadne nelozí, ale pri nábytku sa stavia už dosť často a stále mu to ide lepšie, už urobil aj pár krôčkov do strán, tak som z toho zmatená, že čo s tým...ale ako ho mám prinútiť štvornožkovať, to fakt netuším... A gratulujem ku prvým krôčkom, šikovný je matúško 🙂

janicka.slunicko
13. lis 2010

Ahoj holky dneska se Valinka sama přetočila aj na druhou stranu už si začína i sahat na prsty u nohouch,zase Ríša ten vubec nechce ani naznak na tu jednu stranu se přetočit, když jednoho krmim tak ten druhej ma nejvetší roupy se přetačet a zachvily že se mu tam nelíbí,tak tam dam ríšovi polstař na tu stranu co se otačí aby se nepřetočil a on se začne vztekat a ne že by to skusil na druhou stranu to radši se nehne... to je lump..
Jinak dneska jsme mely zase den jedu s prckama za kamaradkou a po ceste me auto přestalo fungovat ,..tak nastestí tam byla zastavka a musela jsem volat svagrové at prijede pro mne a deti ,auto jsem tam nechaly,a pak od segry manžel pro nej sjel,radši jsem zavolala na policii aby mi zase nedaly pokutu,jako tento tyden jsem před barakem nemela kde parknout tak jsem to dala o kousíček dal kde už byl zakaz a oni mi daly listeček za okno,tak se tam s prckama vlačim a vysvetluju že mam dva a takovej kus to proste nejde dva tahnou.....atd... daly mi jenom 100kč,tak to slo,ale to je zahul je tahat v tech autosedačkach.

monnaa
13. lis 2010

@janicka.slunicko - no to je super, že sa Valinka pretáča na obe strany, Riško je chlapec, u nich je to holt pomalšie 😀 . Ako to všetko prosím ťa stíhaš s 2 prckami ? Pomáha ti niekto cez deň ? ja mám kamošku s dvojčatami a majú teda čo robiť, a to im cez deň vždy ktosi pomáha s nimi a ani Vojtovku cvičiť nemusia...

monnaa
13. lis 2010

@janicka.slunicko - to ste mali teda "super" deň, a ešte sama v aute s dvoma deťmi, no mňa by porazilo.

zzzzuzka
13. lis 2010

@monnaa, videla som, ze si sem vkladala foto ako cvicit na brusku. mohla by som ta poprosit ze by si vlozila aj foto polohy na chrbatiku?
my sme dali synceka pozriet aj druhej rehabilitacnej, lebo ta prva nas stale len strasila... no a tato druha mi tento cvik na chrbatiku ukazala trochu inak. tak teraz neviem, ktory je spravny:
a) babo lezi na chrbatiku, ja mu pridrzam hlavicku do strany na ktorej tlacim bod. a ten bod stlacam asi 1-1,5cm priamo pod bradavkou
b) babo lezi na chrbatiku, ja mu pridrzam ruku na tej strane kde tlacim bod. hlavicku nepridrzam. a ten bod stlacam asi 1-1,5 cm pod bradavkou ale nie priamo pod nou, ale asi o 1cm dalej - blizsie k stredu hrudika
vopred moooc dakujem!

lilin
13. lis 2010

@zzzzuzka já myslím že jsou oba správně protože my jsem to tak cvičily.... a ten bodík asi taky správně aby protože ta zona kolem žeber je veliká.. hlavní je aby na to prcek reagoval 😉
@janicka.slunicko moc gratulujeme k uspěchu... malý taky ségru dožene uvidíš... kluci jsou pomalejší a né tak snaživí jako děvčata - to nám řekl i docent v HK , jinak opravdu úžasný den... já bych si z toho sand dala doma panáka 😀

@monnaa tak třeba začne rovnou chodit a lézt nebude... moj bráška a synovec lezení taky vynechali a rovnou chodily... to by bylo krásný vid... první kručky 😎
všem děkuji za rady co na kašel.... já jsem ted malé dávala právě mukosolvan a na noc sinekod ( píšu jak se vyslovuje přijde mi to lehčí) ale kašle dál a k doktorce s emi moc nechce když nemá teplotu, ale manža je poděs a má pravdu v tpm že se tím nic nezkazí,max. budu u dr zase za cvoka

monnaa
14. lis 2010

@zzzzuzka - ok, nafotím a priložím . Ja si tiež myslím, že obidva tie cviky sú správne, ako písala predo mnou @lilin , tak tá prsná zóna je dosť veľká, teda nie je presne určený nejaký malinký bodík kde sa má tlačiť, ale dôležité je, aby bábo reagovalo. A ete k tomu bodu b)- to je správne, len pozor na hlavičku, tá by mala byť naklonená tým smerom, kde stláčaš pod bradavkou, optimálny uhol je 30 st., ale môže byť aj rovno v línii tela v krajnom prípade, ale každopádne nesmie byť vytočená na druhú stranu.
@lilin- návšetvou Dr. rozhodne nič nepokazíš. ja by som asi tiež išla, budeš mať aspoň istotu, či liečite správne 😉 . No s tým chodením je to u nás určite ďalekooooo, Peťko sa síce postaví ( chvalabohu správnym spôsobom, teda najskôr stúpne na jednu nôžku ), ale je taký nestabilný stále ☹

janicka.slunicko
14. lis 2010

Aho j holky to byl dneska nadhernej den,krasné počasí,mi jsme dneska couraly celej den,už aby bylo jaro...
Deti jsou už po papaní a zachvilku pujdou spat,oni chodí na sestou,oni toho přes den moc nenaspí tak pak chtejí ji spinkat,tak jsi udelam plno vecí vecer,hlavne hrozne casu ušetřím že nemusím vařit ,tak vařím když mi to nejak vyjde,on manžel jezdí dlouho tak si dava studenou veču,tak to jesuper,to mi hrozne pomuže. Jinak domacnost zvladam,ja říkam doma mít pořadne uklizíno a pak to jenom udržovat,a ono to zase tolik pak casu nezabere. a jde to.

A jak vy to holky zvladate když mate dve deti...

monnaa
14. lis 2010

@zzzzuzka pridávam tú fotku, nedalo sa mi to nejako dobre odfotiť, tak neviem či to bude dobre vidno...

pacesova
14. lis 2010

@janicko.slunicko- já jsem někdy kvůli Márovi špatná - chtěla bych ho učit plno věcí a nejde to. 4x denně cvičíme, jíme, makáme na zemi, snažíme se chodit, pořád motivujeme a Mára je v pozadí, tak když mě někdo -manža či babí vystřídá, třeba procházkou - hned se snažím mu to vynahradit, ale stejně. Ještě, že chodí do školky.Teď je nemocný, má 39 - tak má přednost před Šišmou. Snad to na Šišmu neskočí. Uklízím po obědě - Šimon mi spí 3 hoďky, tak si udělám vše i vařím.

Holky, co děláte, když Vám bobci prostě nereagují jak mají u cvíča, vzdáte to nebo je mordíte??????