Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

tinika
21. pro 2010

a mimochodom, my uz ukazkovo lozime, hoci to rehabilitačna predpovedala este v septembri, ja uz som ani nedufala a tesne okolo roku začal, sučasne beha popri nabytku a najnovsou maniou je tlačit odrazadlo po byte a chodti 🙂 konečne aj nozku dava rovno tak dufam ze v januari nam uz povedia ze nemusime cvičit

cherub
21. pro 2010

ahoj holky, dneska nás pediatrička poslala na cvičení dle vojtovy metody, protože mladší dcerka (10m) nelozí, neplazí se, sama se neposadí, nepropne nohy pokud ji chceme postavit (krčí je pod sebe jakoby do sedu)...

můžu vás poprosit a pár informací, jak takové cvičení probíhá? o co přesně jde a kde jsou např. body na lezení?

zatím jsem z toho vystrašená, vůbec si nedovedu představit, co všechno cvičení obnáší a zda nám pomůže atd...

budu moc ráda za každou radu a postřeh 😵

loloo
21. pro 2010

no šak prave sme prvý krat chori 😒 tak neviem tiež ked sme mali po očkovani nam povedali pauzu 🙂 a swdí takým stílom že sa ako leži sa sám taha sadnuťa podadem ajn na nohy čo sa mi nelubi ... a ta rehabilitačna sestra povedala že mal pri sedieť a nie stavať sa že je skoro a pretačanie na to vraj je tieš skoro akutat by sa mal udržať na ručičkách ked je na brušku a spramenu hlavičku ... nieje to malo ?

tinika
21. pro 2010

@cherub moja len sa čudujem ze vas tak neskoro posielaju, nechcem ta strasit ale budes to mat tazsie ako ja napr. lebo take dieta uz ma vačšiu silu a kladie vačši odpor. Zo začiatku ti bude asi luto ako bude mala plakat a kričat ale zvyknes si
@loloo ze na pretačanie je skoro? to prečo? no moj napr. z plazenia sa vedel posadit 🙂

cherub
21. pro 2010

@tinika tak ono to bude asi tím, že se malá dosud vyvíjela v celku normálně, pásla koníčky ukázkově, otáčet na bříško se začala sice později než jiné děti, ale přesto to bylo ještě v normě, otočku zpět vypilovala o několik dní později. je pravda že okolo 7m jsme ji začali sami posazovat, protože už se v leže fakt nudila a bylo to neusnosné, ale naučila se to brzy a sedí krásně, stabilně, narovnaná 😕 a v neposlední řadě se asi čekalo i pro to, že moje starší dcera bylo naprosto stejná. Akorát s tím rozdílem, že těsně před 10m prohlídkou se rozlezla a o pár dní později se začala i stavět. Mladší to bohužel nestihla a pro to jsme byly odeslané na cvičení. V žádance máme napsané "psychomotorická retardace" ☹

loloo
21. pro 2010

šak prave mne sa to zda divne cvičíme aj ked plačeme ale čo ved to vydržime nejak len nech to pomôže 🙂 ja som si zvykla už sice mna to boli asi za neho ale ... už má silu a dostať sa do druhej polohy je už umenie a vraj cvičiť aj 5-6 krát denne , neurologička povedala že stači 3 krát 🙂 cvičime ako to vyhadza pred papaním 3 krat . Ale ja fakt neviem čo už jeho 7 mesiacoch by mal vedieť , pretože stale vravia ved on má akoby o dva menej ... potom si pripadam ako debil ... preto sa aspon takto informujem o skusenostach 😉 🙂 😉 🙂

divoska
21. pro 2010

@loloo my sme cvicili mesiac v kuse, maly reval na celu budovu. presviedcala ma teta ze ine deti v pohode /nejak som jej neverila podla mamin ktore poznam.../ ale snazila som sa poctivo. maly na mna az chytal reflex ze ked som ho isla vyzliect ze ho prebalim zacal vrieskat jak o zivot co si myslel ze ideme cvicit. tak reku toto ne. teraz tyzden nic a dieta je zase super stastne a v pohodicke, a tiez sa mi zda ze robi odvtedy pokroky v pohyboch, viac sa nacahuje za vecami, vsetko skuma a tak. nikam tym nesmerujem, ale tiez som si to vsimla. ideme na bobathovu a plavanie skusame, plus inak s nim manipulujem.

tinika
21. pro 2010

@cherub aha, no keby ste ju nechali sa nudit, musela by si sama poradit, tka prajem vam nech necvičite dlho a mala sa rozbehne 🙂

tinika
21. pro 2010

@divoska
@cherub moj tiez nariekal a plavanie nam tiez pomohlo
@loloo tka to mate v pho ja si myslim ze v 7m. by mohla pomaly plazit, prip. lozit a začat siediet ale aj neskor, ja napr. som nelozila len plazila a sedela som v 8m.

tinika
21. pro 2010

@loloo o tej sile mi hovor, teraz uz mame len jeden taky jednoduchsi cvik ,ale ten predposledny, to sme ho uz ani spolu s manzelom neudrzali

cherub
21. pro 2010

@tinika děkuju, snad to půjde snadno a rychle 😅 ale pořád nevím, o co vlastně jde, jak se to dělá atd.. jen vím, že děti u toho většinou děsně ječí, příčí se a maminky pak s nimi 😖 😔

o plavání už jsem se v souvislosti s tímto hodně dočetla, že se doporučuje, ale to jde asi o speciální organizované plavání že? přímo pro takové "problémové" děti? určitě se tím nemyslí klasické chození do bazénu s rodiči a ségrou a dělání blbinek, že? 😅

loloo
21. pro 2010

ved prave žena ani nemá taku silu aby udržala polohu a ešte si dala a pozor na body ... mi asi zase rano začneme na novo cvičiť a potom uvidíme či bude Miško taky čuli a živy ako teraz ... 🙂 🙂 🙂

ivka1603
21. pro 2010

@divoska
Ahoj....my sme už prestali cvičiť vojtovku, malý už sedí, sám sa prevracia na bruško aj naopak, neplače na brušku, začína sa plaziť, je dostatočne pohyblivý a stále sa hýbe 🙂 Nemôžem povedať, že by mu vojtovka pomohla, skôr naopak, bol z toho nervózny a plakal, stále mi protestoval...tak sme prestali, malý sa ukľudnil a sám od seba sa začal pretáčať aj sedieť a "živý" je omnoho viac ako predtým, keď cvičil vojtovku...... "Nie je všetko zlato, čo sa blyští"
Je mi jedno, aj keď tu bude niektorá "múdra" žena na mňa nadávať, že provokujem....napísala som
len svoje postrehy a to, čo som vycítila pri svojom synovi.....Každá mamina nech si z tohto zoberie, čo chce 🙂)

tinika
21. pro 2010

@cherub je to zabavnou formou to plavanie, ja lutujem ze som nechodila hned od 6m. a to cvičenie si vies pozriet aj na yotobe ale spociva v tom ze ty tlačis nejaky bod na tele, ktory nuti dieta robit nejaky pohyb a ty mu v tom pohybe zaroven branis, preto sa zlostia a plaču, vobec ich to neboli, a tym si posiluju svaly

cherub
21. pro 2010

@tinika aha, děkuju moc za info 😉 zítra si budu domlouvat první cvičení, tak jsem zvědavá, jestli to stihneme ještě do konce roku a nebo si nás pozvou až na leden.

tinika
21. pro 2010

@cherub asi az a januar, predpokladam ze budu mat nejake volno a uz maju objednavky, nie je zač napis potom ze čo a ako, ale daj mi odpovedat aby som videla ze pises

loloo
21. pro 2010

@ivka1603 ahoj já vás uplne chapem a rozumiem vám , lebo tiež viem trocha o tom svoje už 🙂

ivka1603
21. pro 2010

@loloo
ďakujem, že ma aspoň niekto chápe, čo sa týka vojtovky 🙂 Čakala som skôr negatívne názory, že provokujem....
Ale podľa mňa si každý človek môže napísať svoj názor v medziach slušnosti a nikto nemá právo ho odsudzovať....

loloo
21. pro 2010

ved prave ja som tieš toho názoru 🙂 a vojtova metoda tiež si niečo take začinam myslieť 😉 Maja

loloo
21. pro 2010

@ivka1603 ved prave ja som tiež toho názoru 🙂 a vojtova metoda tiež si to začinam myslieť 😉 ved uvidím čo bude najlepšie pre syna 🙂 🙂 🙂 Maja

tinika
21. pro 2010

@ivka1603 ja som zase priklad opaku, maly po narodeni mal deformovanu hlavičku, otačal sa len na jednu stranu, nevedel ju rovno drzat, a vdaka vojtovke je z neho v podstate take iste dieta ako ine

tinika
21. pro 2010

@ivka1603 ale tiez sa priznam ze necvičime tak ako by sme mali 3x denne a tiez som nazoru, ze dnes davaju cvičit vojtovku aj vtedy ked netreba, mne v porodke rehabilitačna prv ze hej, potom ze nie a tak nakoniec ze budeme cvicit ze to neuskodi

amunet
21. pro 2010

@ivka1603 ja mam s tymto cvicenim tiez problem, pokial sme cvicili len jeden cvik, ten zakladny ,bolo to celkom v pohode, maly ani neplakal, ale dnes sme dostali dalsi na brusku a ja som skoro odpadla ako hrozne plakal tak som ho este nikdy nepocula ☹ po dokonceny cviku bol uplne omameny od vycerpania, mala som slzi na krajicku, tento cvik proste cvicit s nim nedokazem, pravdepodobne tiez prestaneme. A tiez si mysli ze ani nepotrebujeme cvicit vojta, ja si myslim, ze je v poriatku, sli sme tam koli zapadaniu hlavicky ked mal 2m a 3tyzdne teraz par dni, uz hlavku krasne zdviha, nemyslim si vsak ze vdaka cviceniu. Ak by sme mali nejaky vaznejsi problem potom budeme hladat nejake ine riesenie.

ivka1603
21. pro 2010

@tinika
my ideme v januári ešte na kontrolu po mesiaci, ale dúfam, že to reh.sestra úplne zruší, lebo to nemá význam...malý mal trocha zležanú hlavičku vzadu, ale už sa mu to akosi vyrovnáva, lebo už leží aj na brušku aj na boku...
Ja netvrdím, že to cvičenie nikomu nepomáha, ale náš prípad to nie je.....

ivka1603
21. pro 2010

@amunet
ja si myslím, že každá mamina pozná to svoje dieťa najlepšie a dokáže vycítiť, čo je pre neho to najlepšie a kedy je dieťa spokojné 🙂 Malý sa vyvíja svojim tempom, aj keď mu to ide pomalšie, ale stále napreduje...keby stagnoval, alebo nedajbože zaostával vo vývine, vtedy by som to musela radikálne riešiť....teraz proste nemám dôvod ho nútiť cvičiť, keď vidím veľké pokroky aj bez toho...

amunet
21. pro 2010

@tinika nehnevaj sa, ale na plac svojho dietata sa zviknut teda, mam 3 deti ale na ich plac som si teda nezvikla...
snazim sa ich vzdy upokojit a nie naopak 😠

ivka1603
21. pro 2010

@amunet
máš pravdu....ani mne sa nepáči, keď malý zakaždým plače pri cvičení a radšej som ho zdvihla zo stola a ukľudnila a najkrajšou odmenou mi bol jeho úsmev a uslintaná pusinka na líce 🙂

tinika
22. pro 2010

@amunet ja som nemyslela plač ako taky, ale ten pri cvičeni, a to je skor kričanie ako plakanie a čo ine my ostava ked musime cvičit? nemysli si ze ho nechavam plakat pre zabavu, ja tiez riesim dovod prečo plače ak plače a snazim sa ho upokojit

tinika
22. pro 2010

a navyse si myslim, že keby sme cvičili poctivo ako nam kazali, tak by sme tie pokroky robili ovela skor, ale prave kvoli tomu plaču som to zanedbavala

tinika
22. pro 2010

@amunet a moj zase naopak, akonahle sme prestali cvičit usmev od ucha k uchu, to sa aj rehabilitačna smiala jaky je herec ze take dieta este nevidela