Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

biba321
18. zář 2012

@kamimik no moj ma rucicky otvorene,nozicky pritahuje k brusku,a roztahuje na nich prsteky,to by malo byt ok,ale rucicky ma iba otvorene,nezatvara ich,to je spravne?
inak ma stale pasticky,takze ked ma rucky otvorene,tak snad ok....
my mame hypertonus,snad vojtovka pomoze,aj ked sa mi zda akoby sa mu to prave este zhorsilo,tak ich strašne prepina.. 😠
a masaz noziciek moze pomoct?

biba321
18. zář 2012

@kubisovaanna v ZA a MT. a ty?

biba321
18. zář 2012

@jajka28 aha,takze na pobyte v adeli/renone budete popri tom aj cvicit?
no my kebyze ideme teraz,tak na ten babetkovsky-ten je lacnejsi a bez oblecku,myslim ze oblecik nad 80 cm..
len pre babetko je to dost narocke+ k tomu kebyze este cvicime aj vojta,neviem ako by to zvladal... 😖

kamimik
18. zář 2012

@biba321 Tak to by mělo být ok. My máme taky hypertonii a fakt to pomáhá. Masáž nožek jsme dělali míčkováním, malým molitanovým míčkem.My jsme tímto cvikem začínali a postupně se přidávají další a další...

biba321
18. zář 2012

@kamimik masaz noziciek-nejakou makkou loptickou?? opišeš mi to prosim? by som vyskusala
no my sme zacali reflexne plazenie,potom otacanie,a teraz ten pod bradavkou stlacat
ale tie rucicky neviem-tebe ich otvara a zatvara? moj ich ma iba otvorene..
a ako dlho cvicite a odkedy?
nam to zatial na tie nozky nepomaha myslim,ale hlavicku uz drzi lepsie,aj pasticky su uz volnejsie 😅

kamimik
18. zář 2012

@biba321 My cvičíme od 6 týdnů a ted je malému 8 měsíců. Molitanovým míčkem masírujeme lýtko od kotníku směrem pod koleno a chodidlo od paty směrem k prstům.
U toho cvičení ná právě první otvíral a pak měl jen otevřené a to by mělo být správně, neměly by být ruce v pěst.

priadka
18. zář 2012

@biba321 a dala si si tu molitanovu calunenu podlozku robit v tej firme Mirbach plus, na ktoru som ti davnejsie posielala kontakt, alebo niekde inde?

hanka10
18. zář 2012

Tak my ode dneška do čtvrtka necvičíme kvůli očkování. V pátek jdeme hned k fyzio. Jsem zvědavá, jak na tom budeme. 😕

biba321
19. zář 2012

@priadka ty si mi posielala kontakt?? ani nie 😖 ty mas odtial?
no dosku odrezal muz,ocalunit dame mamine do roboty 😝
kolko si za to platila,a cim to tam prosim ocalunia?
no muz dal taku malu dosku ze 85x85,maly ma za chvilku 70 cm,no neviem sa mi to zda krpate 😠
ako sa mate s maličkou? 🙂

biba321
19. zář 2012

@kamimik super,som rada,takze ked ma nas len otvorene ručičky,tak by to malo byt spravne 🙂
sa mi zda niekedy ze nič nerobi,len kopka nozickami,otvorene ručičky,usmieva sa 😎
a ten molitanovy miček,to je nejaky špecialny?kde ste kupili?nejaky maličky? niečo ako tenisova soft loptička,alebo ping pongova soft loptička? a tu masaz nejako dlhsie?ako často?
ja som mu niekedy nozicky len tak rukami premasirovala,hlavne lytka,uz ani to nie,ale asi budem musiet zacat,ma ich dost tuhe 😖

kamimik
19. zář 2012

@biba321 Já myslím, že důležité je, že přitahuje ty nožičky 😉 Ten míček jsme koupili na rhab, ale je podobný jako tenisocý soft míček, o něco menší, ale mylsím, že na velikosti nezálež🙂 Masíruju pokaždé když je čas, třeba i 6x děnně, třeba si prohlížíme knížku a u toho to dělám, takže to malý nebre jako nějaké cvičení🙂

kubisovaanna
19. zář 2012

@biba321 ja chodim cvicit do olomouca

kubisovaanna
19. zář 2012

@kamimik tak to aj ja moja ma DMO narodila sa v 25tyzni ja som velmi spokojna s vojtovou met.

kamimik
19. zář 2012

@kubisovaanna Tak to je ta naše hypertonie prkotina...Ono to bude i o rodičích, když věří, že to pomůže, tak pomůže. Když to zatracují než to zkusí, tak se není čemu divit 😒 Tak se držte,ať vám to hezk jde🙂 Držím palce 😉

jajka28
19. zář 2012

@biba321 ked som čitala ten zoznam terapii konkretny tak tam bolo asi 15 veci /masaž,laser,biolampa,perličkovy,.../ ale vojtovka v tom nebola ved neurolog by povedal čo a ako aby to dietati čo najviac pomohlo a nie naopak...my mame už 98 cm takže ja idem hlavne po tom oblečku ... dnes nam uverejnili dokladovo overenu vyzvu na pomoc a začina kolotoč zhanania koruniek 😒

http://dakujeme.sme.sk/vyzva/297/chceme-bezkat-...

jajka28
19. zář 2012

inak čo sa týka podložky odporučali aj to puzzle take čo sa deti na nom vedia hravat take penove... 😅

fatima1972
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
biba321
19. zář 2012

@kubisovaanna a preco do olomouca? odkial si?
tam je akoze nejako lepsie? 1x tyzdenne chodite?ci aj pobyty?
a kedy vam diagnostikovali DMO? ale vojta pomaha vsak?drzim moc palce 🙂

biba321
19. zář 2012

@kamimik nam vravela fyzio nech sa chodidla vobec nedotykame,ze to stimuluje... 😒 tak to neviem ci by som mu tym mohla masirovat chodidlo...

kamimik
19. zář 2012

@biba321 Tak am dali tady nevim, nam rekli zase toto🙂 Tak se zeptej, jak tam pujdete a uvidis...

priadka
19. zář 2012

@biba321 ano, na str. 247 posledny prispevok:

@biba321 velmi ma to mrzi, prepac, nejako som sa vcera zabudla fyzio opytat na tu laktovu zonu.
My cvicime na molitanovej podlozke, ktora je potiahnuta kozenkou, lahko sa umyva. Mame ju stale polozenu na jedalenskom stole, dali sme si vyrobit presny rozmer 140x80cm podla toho stola, vo zvolenom farebnom odtieni emoticon Bola na predpis od rehab lekarky, klasicky podla kodu cez zdravotnu poistovnu (original rozmer bol tusim 200x80cm, ale my sme rovno v zdravot. potrebach pytali iny rozmer a farbu podla dohody s vyrobcom - volala som im predtym). Deklarovana cena bola 52 eur, ja som doplacala 11 eur. Vyraba ich firma Mirbach Plus z Bratislavy www.mirbachplus.sk
Kedze mala vela cika, na podlozke mam uz iba polozenu jej pod ritkou obycajnu bavlnenu plienku prelozenu na dvakrat. Aj tak byva vsetko naokolo ocikane. Podlozku vzdy (no niekedy zabudnem emoticon utriem, a ked ideme na stole jest, prestrieme si prestierania. Takto nemam s cviciskom skoro ziadnu pracu. Tie 3 pocikane plienky sa u nas doma stratia v kope inych, lebo malu latkujem.
Ked bola malinka a nebola este taka mrštná, cvicili sme na deke, na ktorej bola nepremokava podlozka (tu asi spominas - kupila mi ju mama niekde na Morave v baby obchode) plus na nej este plienka. Ale casom to vsetko pod sebou scukala, hlavne pri reflexnom plazeni. To uz potom nastupila nasa slavna podlozka. Bola to pre mna velka ulava, lebo na tej deke sa mi okrem ineho mala aj vselijako smykala a lahsie vykrucala z polohy...

biba321
19. zář 2012

Baby prosim Vas,je tu niektora co cvicite reflexne plazenie na stole tak,ze 1 nozicka dietatku visi dole,a druha je pokrcena na podlozke-a ja mam tu pokrcenu zafixovat mojou nohou?
boze mne sa to vobec neda!! 😠
maly ju stale vystiera,zas mu ju nechcem vyklbit ,zlomit uf
normalne ohnem moju nohu v kolene a tym zaistim jeho,ale nemam šancu udrzat,neviem,a to aj tlacim,ale on sa tak napne,ze ju ma stale vystretu,resp.ju pri cviceni popod moju uplne prepne,takze to cvicime zle ☹
nemate nejaky dobry tip?

priadka
19. zář 2012

@biba321 pocuj, tak s tymto ti musi poradit fyzio. Povedz jej, ze sa to neda, pripadne nech ta nauci presny postup, co najskor malemu prichytit (asi panvu a hlavu), aby si si zafixovala jeho celeho a az potom tu prepinajucu sa nozku. To by mohlo pomoct. S nasou malou cvicili uz 4 rozne rehabky, kazda ma oblubene ine uchopy a variacie, ale na niektore som mala jednoducho kratke predlaktia, pripadne mi zasa doma chybalo zrkadlo na stene, v ktorom by som videla mna i malu, aby som si mohla skontrolovat, ci je dobre poskladana a robi to, co ma (jeden uchop pri reflexnom plazeni bol naozaj takyto - sice pevny a ucinny, ale na dieta priamo nevidis, len cez zrkadlo 😅

biba321
19. zář 2012

@priadka uz to od vecera tak necvicim,bolo to o nicom,ma hrozne silne tie nozky,v piatok sa opytam fyzio,lenze toto mi ukazovala v MT,a na potvoru tam mi to šlo 😠
teraz to cvicim ze mu nozicku ohnem,a tlacim paticku do podlozky-to ma naucili v ZA,no hlavne ze cvicime ze
no a refl.otacanie,to je moj problem s tym zafixovanim chrbatika a ohnutim spodnej nozicky do praveho uhla,nemozne tak,stale ju prepina,a ohyba sa mi ,chuda tak bojujeme,ani necvičime 😖

kubisovaanna
20. zář 2012

@biba321 moja mala sa narodila v 25 tyzni a do olomouca chodim uz rok na zaciatku som chodila akzdy tyzden teraz tak raz za tri tyzne ale ked je problem tak aj skor vsetko si to platim a su tam uzasni ludia .ked som tam prisla s malou tak bola stuhneta a mala povykrucane rucickya to som cvicila v trencine.oni mi dali trosku ine cviky a mala po dvoch dnoch mala rucicky ako ma mat takze tu som prestala chodit .tu mi neur.povedal ze nebude robit nic a moja mala zacala chytat do ruciciek,zacala s apretacat a teraz sa plazi a momentalne makame na to aby zacala po styroch .ja som od povazskej bystrice a ty?

kubisovaanna
20. zář 2012

@biba321 ahoj ja cvicim nieco podobne ja dam malu na brusko dam si ju sikmo podlouim plienku pod rameno co je blizko pri mne medzi rameno a hlavu si dam moje brucho a tym ju brzdim aby nesla dopredu nouicky skrcim a rukami robim ako mam neviem co robis rukami

biba321
20. zář 2012

@kubisovaanna whaw!
a kolko tam prosim ta platis? posles mi kontakt na ten olomouc? a kedy ste tam zacali chodit,kolko bolo malej? a mali ste aj nejaku vaznejsiu diagnozu?

hanka10
20. zář 2012

@kubisovaanna Byli jste v RL Corpus? My jsme tam byli třikrát jako samoplatci - 570 Kč za pul hodiny. Cvičili jsme necelé dva týdny a naše Fyzio jela na 3 tydny na dovolenou. Vůbec nam neslo cvičit, maly měl strašně úniků. Manžel ma Olomouci rodiče a byli jsme u nich na návštěvě, tak jsem se tam přihlásila. Hned druhy den nás vzali a moc nam pomohli.

biba321
20. zář 2012

@kubisovaanna Ja mu jednu ručičku drzim ohnutu ,laktik na urovni uška,a tlačim ten bod pod laktikom-tu kostičku,druhu ručičku by mal mat vedla telička,ale stale ju vybera..

hanka10
20. zář 2012

@biba321 Tak jsme cvičili taky. Ramínko musí byt dobre oprene o pupek a hlavička přidržená žebry. Hlavně nesmí to ramínko padat. Malý měl hodně úniků, takže jsme to museli změnit.