Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

kubisovaanna
20. zář 2012

@hanka10 ahoj ano rl corpus ja si tiez platim ale stojito za to

kubisovaanna
20. zář 2012

@biba321 no to aj ja tak cvici skus si ho vyse podlozit plienkou a uplne sa natlac medzi rameno a jeho hlavickou

kubisovaanna
20. zář 2012

@biba321 zacala som vlani juli a je to rl corpus olomouc platim tam 570 na pol hodinu

loloo
20. zář 2012

mi máme dobru skusenosť cvičili sme cez pol roka a ked sa malí pustil sam chodiť sme skončili .-) bol to boj a moccccc plaču ale zvladli sme to ale cvičili sme celá rodina lebo už som niektore cviky nevladala udržať maleho tak musel mi manžel pomáhať 🙂 ale podstivo 5-6 krát denne

biba321
20. zář 2012

@kubisovaanna ako mysliš vyššie podlozit plienkou?kde dat tu plienku?

inak som zistila ze nasa fyzio v ZA je absolvent z Olomouca!!
som si kukala ich zoznam
whaw tak to tam asi nemusim chodit,ked je odtial,ci..? je tam nejaky rozdiel? zeby ho pozreli a poradili cviky?

priadka
20. zář 2012

...fiha, toto su novinky pre mna:
@kubisovaanna preco pri reflex plazeni podkladas plienku pod rameno co je blizko pri tebe? Akoze taku zrolovanu, aby sa trochu podvihlo to ramienko? Aky to ma vyznam?
@hanka10 ja si neviem predstavit, ze opriem to prilahle ramienko o moj pupok a zaroven pridrzim hlavicku mojimi rebrami. Ten moj pupok je strasne makky 😅 mam po tehotenstve diastazu. Kam nema to ramienko padat?

Holky, mna teda nikto neupozornoval, ze mam davat pri plazeni pozor na to blizsie ramienko. Len pri otacani na boku - tam viem, ze je jeho poloha podstatna...

monikkak
20. zář 2012

My cvicime tiez reflexne plazenie a ja mam skor problem s hlavickou...dam si ju pod rebra aj tak mi vyklzne, dr. nam povedala aby som si dala na to pozor lebo hlavku nesmie mat v zaklone...teraz je uz tazsie cvicit ked je vacsia ma sili tak sa brani a je aj dlha...

silvie_z
20. zář 2012

@monikkak taky mi nešlo udržet hlavu břichem, tak mi rehabka "dovolila" (no co jiného taky zbývalo 😀) držet hlavou předloktím té ruky, která drží mimču ručičku u obličeje. od té doby nemám s hlavičkou zásadnější problém.

monikkak
20. zář 2012

@silvie_z mne rehabka povedala ze sa mi tak skor vysmikne ked si budem rukou dopomahat...ale ja si musim aj tak dopomahat ked sa inak neda...vy uz ako dlho cvicite ?

hanka10
21. zář 2012

@priadka Já vždycky vydýchla - u tebe to bude asi horší, neumím posoudit, a jakoby se vytáhla, aby mi vylezla žebra. Také je strašně důležité mít dítě až na úplně samé hraně podložky/stolu. Ramínko si přitlačit na pupík, myslím, že se ti tím i líp podrží hlavička, já když jsem to tak neudělala, tak jsem pak měla málo čím držet tu hlavičku. Ručička a ramínko by měla být podél trupu, takže by neměla spadnout na podložku nebo dokonce pod. Kvůli tomu, že měl malý spoustu úniků a padala mu ručička, tak máme takový cvik "hadí žena". Na břiše je hlavou ke mě, nožičky ode mě, trochu našikmo. Předloktím mám podebrané ramínko i s rukou, držím nožičku a mačkám bod na patičce. Druhou rukou držím druhou nohu pod kolenem a snažím se mít nohu co nejvíc rovně a přidržet si první nožičku. Ještě by sem si loktem měla přidržet druhou ruku, ale to už fyzicky nezvládám. Břichem si přidržuji hlavu.

kubisovaanna
21. zář 2012

@biba321 ja si podkladam pod rameno aby mi to rameno nepadalo to co mam bliksie k sebe.Ja som isla do olomouca tiez stym aby mi ju pozreli najskor som pisala mail a oni mi odpisali a poviem ti ked mi povedala ze ma ruciciky vytocene tak som bola zhrozena ako som cvicila tu .

kubisovaanna
21. zář 2012

@monikkak ja ti poviem ze ja cvicim len tak ze drzim hlavu tak ma to ucia

kubisovaanna
21. zář 2012

@priadka lenze ja nepotrebujem aby som ho prilahla ja potrebujem aby mi urobila posun vpred a aby sa mi nelamala v chrbatilu a takto to najlepsie dosiahnem

biba321
21. zář 2012

@kubisovaanna ako mysliš ze vytočene ručičky? to ty si si nevšimla,to az oni videli?či len pri cviceni? ale to ramienko mas podkladat iba ty však?nema sa pri tom cviku všeobecne podkladat?

ked robim refl.plazenie,on ma tu volnu nozicku krcit,či vystierat? mne ju najnovsie iba nejako prepina,to asi nie je moc dobre,... niekedy ju krčil do kolienka a vykopaval
a ta jeho ručicka,s ktorou nic nerobim,ja mu ju dam pozdlz jeho tela,ale tak tam ostane velmi kratko,rychlo ju vyberie,este aj tak v zapesti ohne,sa bojime aby si neublizil... 😠
a hlava by mala byt tak nie uplne naboku na ušku však,ale tak asi polka čelom a polka uškom,take niečo že?no to je asi nemozne,mne sa da rychlo nabok....,na uško,tak neviem či to je ok..
aj ručičku ohnutu udrzat to je umenie
a ja este tu jeho ohnutu nozicku,patickou tlačim do podlozky,uf to je ina posilovňa 😅 ale vyšmykava sa,hrozne silny je

silvie_z
21. zář 2012

@monikkak no, já jsem to prostě vyzkoušela a je to lepší než být nějak podivně zkroucená - aspoň pro mě. cvičíme asi dva a půl měsíce, holkám teď bude pět měsíců

priadka
21. zář 2012

@kubisovaanna prepac, nerozumiem, ked pises "lenze ja nepotrebujem aby som ho prilahla ja potrebujem aby mi urobila posun vpred a aby sa mi nelamala v chrbatilu a takto to najlepsie dosiahnem". To dosahujes tou podlozenou plienkou pod ramenom pri reflexnom plazeni? Lebo na to som sa pytala. Stale som akosi nepochopila, preco sa ma to ramienko podkladat, ani co znamena, ze Tvoja mala ma "vytocene rucicky" - to myslis pri cviceni ze sa vytacaju, a to je nespravne? Som nejaka nechnapava 😅

@hanka10 no jasne, ja aj keby som ako vydychla, pupok nezatiahnem a rebra nevylezu ponad neho 😀 Tot technicky problem. Robim to ako @biba321, cize hlavku pridrziavam bokom (rebrami) a z druhej strany (vlastne tak zhora) ju fixujem predlaktim mojej ruky, ktorou stimulujem dcere laktovu zonu na rucke. Stale este neviem pochopit "Ručička a ramínko by měla být podél trupu, takže by neměla spadnout na podložku nebo dokonce pod.". Ved ked ju ma dcerka pozdlz trupu, tak je automaticky chrbtom ruky (akoze opacnou stranou dlane) niekde na urovni pasa opreta o podlozku. Ani si neviem predstavit, ze by bola vo vzduchu zdvihnuta...

kubisovaanna
22. zář 2012

@kubisovaanna tie vtocene rucicky mala ked bola mala .ked som cvicila tu na sk.ja neviem ako ti to vysvetlit prosto ja si ju podkladam tak ma to uci reh.Ja neviem ze co ti mam maly urobit ked cvicis.Moja mala si ma klaknut na kolienka a ako keby chcela sa posunut dopredu ako ked deti su na styroch.dufam,ze si lepsie pochopila.Strasne zalezi na tom co presne chces od maleho ked snim cvicis jednotlive cviky

kubisovaanna
22. zář 2012

@biba321 ano to podkladam len ked ma niaky unik a ked reh.povie

kubisovaanna
22. zář 2012

@kubisovaanna a este tie rucicky vies ona nemala pesticky ale ona ich mala vystrete a ohnute na hor ja som si myslela ze asi preto ked bola v inkubatore ale az v ol mi povedali ze to je zle zu na sk sa tim nikto nezapodieval

fatyma2
22. zář 2012

@biba321
Ahoj pripájam sa k debate aj ja cvičím s malinkou a zrovna máme pridaný cvik o ktorom píšeš ref.plazenie. Nožičku má vystrieť pokrčiť a znova to isté vystreť pokrčiť stále to musí robiť a ručičku udržať tak to býva problém vždy ju nejako vytiahne. Hlavička musí byť dopredu naklonená a musí ležať buď pravý roh čela alebo ľavý nesmie ležať na ušku ani z časti a ani na boku. Tak držím palce nech sa darí.

biba321
22. zář 2012

@fatyma2 uf no a tebe sa da udrzat ta hlavička?? mne vobec... nevies nejaky tip ako ju udrzat na tom rohu čela?
a ked mi nekrci tu nozicku,tak fakt neviem čo mam robit.. 😠 jednu krci,druhu skor vystiera,resp prepina 😒
ale doteraz obe krčil
ja tlačim aj patičku do podlozky,tu nozku mam pokrcenu,patičku v linii polky zadočka
a este ma zatahovat ramienko,a otvarat tu ručičku kde tlačim ramienko do podlozky vsak

fatyma2
22. zář 2012

@biba321 Ten cvik s patičkou už necvičím ale viem ktorý myslíš ten je jeden z ľahších.... no neviem čo ti poradím ako udržať tú hlavičku ona sa má dať mierne aj do predklonu a keď roztiahneš celú dlaň tak už by sa ti to malo podariť treba ju najprv ale dať do mierneho predklonu ako keby ju ide zohnúť pod seba. A koľko á maličký mesiacov a ako dlho to už cvičíte??

biba321
22. zář 2012

@fatyma2 no ja mu hlavičku drzim mojim bruchom,nie rukou
maly ma 7 mes,cvicime ho 2 mesiace..
aj som medzitym dostala od inej fyzio taku obmenu,ze 1 nozicka mu visi z cvič.stola,a druhu mu pokrcenu ja drzim mojou nohou,ale vobec ju neviem udrzat,stale ju vystiera a uteka mu,tak som sa vratila k starej verzii,a v pondelok ideme na kontrolu,tak uvidim ako to budem cvičit dalej..

biba321
22. zář 2012

baby a ako cvicite,na kazdu stranu 1x,alebo na kazdu stranu po 2x,aby babo urobila 3-5 ukonov?

fatyma2
22. zář 2012

Hmm zvláštne ja som cvičila aj s prvou dcérou a to je 11 rokov dozadu a teraz s druhou dcérou a vždy som držala rukou tú hlavičkuu asi má každá rehabilitačná trocha inú metódu. Vojtova metóda sa cvičí tažšia a ľahšia tam kam mi chodíme cvičiť je ťažšia tá mi vyhovuje je účinnejšia s dcérou prvou som cvičila 2 mesiace a super sa z toho dostala a to bola celá ako handrová bábika nič nedržala ani nedvíhala a teraz ma 11 rokov a je zdravá. Teraz sa trápim s druhou ale dúfam že to budem cvičiť tiež len 2 mesiace a povedia nám na kontrole že to je dobré nebudeme usieť cvičiť. Dúfam že aj vám sa bude dariž a dostanete sa z toho rýchlo 😀

biba321
22. zář 2012

@fatyma2 to som netušila-ze je lahšia a tahšia vojtovka?? kde cvicite? my mame fyzio,ktora ma certifikat z olomouca,tam je vraj vyborna škola na vojtovu metodu
no mozno nam časom da iny uchop pri niektorych polohach,neviem
no uz cvicime skoro 2 mesiace,ale dost to malemu pomaha,no my to mame nadlho,predčasniatko,takže kym nebude chodit,tak ale hlavne že pomoze 😅 držte sa aj vy 🙂

katkvy
24. zář 2012

Tak po nějaké době se zase hlásíme. Už asi týden, se postavíme v postýlce a u sedačky. Problém je v tom, že jsem přeskočili lození a sezení. Sám si nesedne ani o to nestojí, ale pořád si všude jen stoupá. Tak nějak tuším, že nás na rhb nepochválí.

elana
24. zář 2012

@katkvy to je fajn, že jsi zas zavítala. Prvně malému gratuluju, že udělal další pokrok...toho lezení je škoda, ale tak snad se do toho nějak dá. Péruje aspoň na kolínkách?

katkvy
24. zář 2012

@elana On si právě přes kolínka stoupá, nedjříve jde na kolínka, pak se něčeho chytne a stoupne si. Jsem zvědavá, co nám poví, protože všude nás varovali, že musí lozit a nesmí to vynechat, ale jak ho donutit to už nikdo neporadil.

elana
24. zář 2012

@katkvy tak uvidíš, co Vám řekne...jasně, optimální to rozhodně není, lézt by měl (ale řeči že musí a nesmí jsou samozřejmě ve spontánním i lehce pomáhajícím vývoji dítěte nesmyslné až směšné...jak mu to nařídíš, LEZ!, viď 😖 , prostě musíš doufat, že poleze, ale nic víc). Třeba dostanete na rozlezení cvik (nám pomohl ten na boku, už jsem to psala mockrát). Jak se teda pohybuje vpřed? Válí sudy nebo se plazí?