Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

onon
19. lis 2017

@syranka Taky se zkus uklidnit a trosku male verit.. at z Tebe neciti porad jen nejaky ocekavani ;) brisko zkousejte trpelive treba jen na ty 3 vteriny s prestavkama jo a taky mi radili davat maleho hodne na bok. Ze si tim ty svaliky taky posiluje. Tam zas teda nechtel byt vubec on, par vterin a hysterak, to uz spis na tom brisku 🙂

syranka
19. lis 2017

@onon ona na boku velice taky ne 🙂 ale mame takove kouleci cviceni ze ji vezmu rukama za kotniky a spijim jeste rucky a tak s ni koulim do boku a ona pritahuje hlavicku a snad tim trenuje i ty bocni svaliky 🙂 jako mimco spala na boku porad. Uz ma v postylce nachystany perak. To sem zvedava 😀

pampalin
19. lis 2017

A co zkusit něco jiného než Vojtovku?

syranka
19. lis 2017

@pampalin treba co? Mame i motivacni cvico s hrackama ale na to se moc nechyta. I na balonu se koulime ale ne a ne ty ruky poradne pouzit

onon
19. lis 2017

@syranka ja myslim, ze toho delate dost, to kouleci cviceni je taky dobry, poradila bych se s rehabkou i ji rekla ty obavy, co pises sem, urcite Ti vsechno vysvetli jak to s malou je. Chce to vydrzet a cvicit, at uz Vojtovku nebo motivacni nebo co Ti doporuci, u nas to bylo vzdycky porad nic nic a pak najednou malej udelal treba 2 pokroky kratce za sebou. Kdyz se "zlomi" ten zacatek a mimco trochu posili svaly, tak mu to i na tom brisku zacne vic jit a zacne ho to vic bavit, takze tam bude chtit byt a tim uz si pak ty svaly o to vic bude posilovat a pozitivni spirala je nahozena 🙂

pampalin
20. lis 2017

@syranka Třeba bobath koncept, nevím, těch metod je určitě víc.

syranka
24. lis 2017

A muzu se jeste zeptat jak vase deti po vojtovce spaly celkove a jak jste je uspavali?

martulka6188
24. lis 2017

@syranka Moje dcera 5 sekund po skonceni cviceni nevi, ze jsme nejakou vojtovku cvicily, takze na spani ani na jine chovani si myslim, ze u nas vliv nema.

mku
24. lis 2017

@syranka u nas to vliv nemeli.. vzdy po cviceni to vypadalo, ze to nema zadny vliv, ale postupne si zautomatizoval jak ma tu kterou vec delat spravne.

syranka
24. lis 2017

Dekuju holky. U nas je desny rev pri tom cviceni a pak uh taky nema velice dobroh naladu.jeste tak 2 tydny spala krasne ale ted co predvadi tak je to des. Pres den spi jen v kocaru a to taky s revem a v noci sice spinka pekne, kdyz se vzbudi na jidlo treba ve 2 tak usne v poho do 6 a pak uz teda vstava. Ale treba dneska jidlo v 3.30 a do 5 nespala i kdyz sem videla ze se ji chce. Takze nakonec zase spani v kocarku a to jen asi hodku a pul. A to sla spat vecer o hodinu pozdeji nez obvykl. Achjo

kinirka
24. lis 2017

Náš po cvičení spal i dvě hodiny vkuse jak zabitý...

onon
24. lis 2017

@syranka Nam prave taky rikali, ze se tim cvicenim deti spis celkove uvolni a zklidni, nas teda spal taky pekne. Dokonce jsem tu cetla i o pripadu, ze se dite naopak Vojtovce branilo tim, ze spalo uplne porad. Tak pak museli prestat cvicit naopak kvuli tomu 🙂

6miska4
21. pro 2017

Prosím o radu.. Cvičíme Vojtovku 2 měsíce kvůli predilekci, skolióze a rozestupu břišních svalů. Malé jsou korigovaně 4 měsíce, bio 5 měsíců. Predilekce a skoliózy už jsou tam jen zbytečky (dle rehabilitační sestry), ovšem stále očividně nemá oporu v zádech, stále se leká jakoby padala, tudíž si na tvrdé podložce ani nehraje s hračkou oběma rukama (v lehátku, kde tu oporu má, si krásně hraje). Navíc se stále trochu stáčí do strany a zaklání hlavu. S tím zakláněním už očividně sestra neví co by dělala, cviky nám stále mění a upravuje ale nelepší se to. Na každé návštěvě zkouší cvik na bříšku upravit, ale nejde jí to, tak to zkouší několika způsoby, až je malá naprosto vyšťavená... :( Sama teď řekla, že “je tam nějaký zakopaný pes”. Já už jsem z toho nešťastná... Nemáte podobnou zkušenost?? Nějakou radu?? 😔

sarah1995
3. led 2018

Ahoj, no s vojtovkou mam super Skuzenosti dcerou sme chodili cvicit pac nelezla po 4 ani na kolinka ani si nestoupla muzu rict ze se vysledky dostavili dcera uz leze po 4 na kolinka a uz se i stavi a to ji je 18mesicu 🙂

onon
3. led 2018

@6miska4 To se tezko takhle hodnoti, asi bych zkusila nejake zevrubnejsi vysetreni u neurologa a pripadne pak jinou rehabilitaci.. nerikam, ze tahle je nutne spatna, ale novy pohled by mohl prospet.

6miska4
4. led 2018

@onon souhlasím, máme v plánu jiného neurologa, ta naše neuroložka jí zkoukla za 5 minut a řekla, zě už pase koníky, tak cvičit nemusíme.. 😮

none91
16. led 2018

@kristynatita Dobry den, chtela bych se zeptat, jake hodnoty B12 jstemeli? Mala ma hrozne nechutenstvi od narozeni a centralni hypotonii a ted po 9 mesici jsem z mudr dostala odber krve a ma nizke B12 a enzym slinivky brisni.

fkmartinka
31. bře 2018

Ahoj, cvíčíme vojtovku na predilekci, první cvik reflexní otáčení zvládám v pohodě ale ted jsme dostaly nový cvik reflexní plazení a já pořád nevím kde přesně mačkat a jak ten bod na lokti ? ☹

vlastikc1
9. črc 2018

S malým jsem cvičila až od půl roku bohužel, protože nám lékařka zanedbala hypertonus, takže jsem lékaře změnila a vše si vyběhala sama (neurologii,...atd.) jezdili jsme pravidelně na rehabilitaci a opravdu se snažili, co to šlo. Malý od narození nespal, pořád plakal a celkově byl neklidný a velice dráždivý. Dnes jsou mu 2 roky a vypadá to na hyperaktivitu, tak nevím, zda nám metoda pomohla, nebo už bylo pozdě. Ale Vojtovce věřím, jen se asi mělo začít dřív.

kinirka
8. zář 2018

@fkmartinka Taky jsem měla problémy pochopit kde přesně to chytit a jak silně tlačit....stokrát jsem se ptala prostě, nedá se nic dělat, vypadala jsem jako blbec, ale myslím, že to k něčemu bylo