Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

dashak
6. únor 2007

Tak na neurole jsme celkem uspěli, prý je Ivanka šikovná, ale ještě to není 100%, takže máme být co nejvíce na zemi, aby furt lozila.

msunny
autor
6. únor 2007

Tak Mě Honzík teda brečí u cvičení jak kdy,ale teď už spíš ne,už si na to asi zvykl. My cvičíme 4-5x denne,každý cvik na každou stranu půl minuty,takže vlastně 4-5xdenně 2 minuty cvíga.

raculka
6. únor 2007

dashak- tak to je super zprávička, gratuluju Ivance 🙂
My jdeme na kontrolu(ale pouze na rehábku)koncem týdne,tak jsem zvědavá.Teď jsme měli cvičící pauzu,byli jsme marod.Tak mám pocit,že se zase víc vzteká,jak si týden odvykl od cvičení. 😒 Jinak my jsme taky pořád na zemi,tak to asi děláme dobře,když ti to Dr poradila.
Mně vůbec rozčilujou všichni radilové.Největší sranda je s mamkama,moje mamka mi kolikrát radí přesný opak toho,co tchýně,takže někdy jsem fakt z toho jelen.Když nevím,dám spíš na rady doktorky nebo kamarádek,ale dělám to hlavně podle sebe,ať si všichni chytráci trhnou.Já taky nikomu nevnucuju svoje názory 😠

raculka
6. únor 2007

msunny- my cvičíme většinou 4x denně, záleží jaké máme sestavy,teď máme dvě a tak to trvá cca 5-10 min ( není to teda ale vždycky, taky máme různé návštěvy a aktivity,tak to občas nevyjde 😅 )

msunny
autor
6. únor 2007

raculka: Nám to taky občas nevychází,ale vždycky tak 2x to stihnem...Samozřejmě rehabilitační říkám,jak cvičím podstivě a ona mě chválí,jak je to vidět a jak je poznat rozdíl od nás a od mamin,který to flákaj 😀

jamina
6. únor 2007

Holky, já se teď potácím mezi tím, že bych to nejradši zabalila, ale to si samozřejmě nedovolím a nadějí, že to snad nějaký efekt má. Je otázka, co se srovná vývojem a čemu se musí pomoct,já neurčím, jestli to dítě potřebuje. Ale vztek někdy mám, pro mě je už stresující někdy najít vhodný čas na cvíčo (ne po jídle, ne před spaním, ne když nemá náladu atd.). Taky mě zklamalo, že budem chodit dlouho – asi až do lezení a začalo to tak nevinně, jen tou predilekcí a už se chudák veze. Taky jsem nahlásila, že cvičíme jen 3x místo 4x, řekli díky aspoň za to… Naštěstí mě podporuje manžel a s výhradama i babička.

Taky chodíme každý týden, kartičku mám na 10 cvičení, jsem zvědavá, jaká bude frekvence potom.

raculka
6. únor 2007

msunny- někdy je to nefér. Zrovna jedna známá se mi chlubila,jak cvičení flákali a paní Dr. je vždycky pochválila,jaké dělají pokroky a jak jim to jde.A mně přitom na neurologii naposledy řekla,že musím přidat a jestli to neflákám.Tak to naštve 😠

raculka
6. únor 2007

jamina- zkus to vydržet.Není to lehké,známe to všechny.Ale když té metodě nebudeme věřit,tak to nemá cenu.Ztráty času lituju asi nejméně,člověk ho probendí ani neví jak ( třeba na modrém koníkovi) 😅 . Asi je opravdu těžké říct,jestli by se to upravilo i bez cvičení.Určitě je spousta případů dětí,na které se ani nepřijde a srovná se to.Ale otázkou je,jestli pak problémy v dospělosti třeba s páteří,právě s tímhle nesouvisí?! Dřív se na to kašlalo a taky v mém okruhu známých mají skoro všichni problémy s krční páteří.Třeba to opravdu souvisí!? Nedávno jsem na rehábce potkala jednu maminku a tu prý nikam neposlali a tak se na to přišlo později a chodí tam teď prý skoro každý den!😒
Já cvičím,když je vhodný čas.Tzn jsme doma a máme před kojením a nikam pak nespěcháme,prostě nějak vystihnout ten pravý čas.Vy cvičíte celkem krátce,uvidíš,že za pár měsíců se výsledky dostaví. 😉 Četla jsem,že máš pochybnosti o tom,jestli jsi nezačala mimi dávat pozdě na bříško-s tím si nelam hlavu! My jsme právě kvůli záklonu hlavičky měli na bříško zákaz-dokud se to nesrovná.Takže my začali dávat na bříško snad až po 4.měsíci, chvíli trvalo,než na bříšku vydržel a teď je tam pořád. 🙂 My chodíme už 5 měsíc,taky jsem zvědavá,na jak dlouho to ještě bude.
Paní Dr taky říkala,že děti si to prý nebudou pamatovat,jak je moříme 😀

dashak
6. únor 2007

Holky, s tím flákáním nevím nevím. Já jsem to taky ze začátku bojkotovala a cvičila jsem jen jednou denně, protože jsme museli být nahatí, nesmí to být dřív jak hodinu po jídle atd., jak píše jamina, je těžké se trefit. Pak taky člověk chce zajít ven nebo za kamarádkou ... Ale pak rána, když jsme přišli na neurolu a ve 4 měsících měla Ivanka pořád novorozenecké reflexy a zaťaté pěsti a nepřetáčela se na bok atd. Neuroložce jsem řekla, že cvičím jednou až dvakrát denně, a ona mě zdrbala, že to je málo, že aspoň 3-4x v kratších intervalech. No vzala jsem si to k srdci a při příští návštěvě byl strašný skok ve vývoji a teď to samé, říká, že za ty dva měsíce už začla léz, sedět a stavět se. Naštěstí to tam dneska všechno předvedla, pač já jsem ji chytře položila na kobereček. Doktorka vždycky nejdřív dělá takový 10min. výslech, tak Ivanka se tam mezitím rozkoukala a lozila a pořád se stavěla, tím, že se opřela o taťku.

Jamino, a ty nepropadej panice a pořádně se do toho obuj 😀 . Mimi to fakt nebolí, jenom trucujou. Cvičíme od narození a je nám 10 měsíců, tak vím o čem mluvím. Až začne mimi lézt, tak už ty cviky jsou zas o něčem jiném. A vůbec, nejhorší je ta hrudní zóna a takové ty cviky, kde je v nějaké nepříjemné poloze držíš a tlačíš na nějaký bod. Ale když se cvičí přetáčení na bok a na břicho, tak to už vůbec mimi neřvou.

raculka
7. únor 2007

Holky, a cvičíte s plenkou nebo bez? My S.
Ještě se chci zeptat,jestli některé z vašich dětí upřednostňuje palec před dudlíkem? U nás to tak je,dudlík odmítá.Prý to je časté u dráždivých dětí,tak by mě zajímalo,jak je to u vás.

dashak
7. únor 2007

čauky, vojtovka by se měla cvičit úplně bez ničeho. Takže my jsme cvičili bez plínky, jinak ty pozdější cvičení jsme dělali i oblečení - přetáčení, lezení, a teď cviky na správné postavování.

Na dudlíku nejsme závislí, občas si ho vezme, ale spíš si ho kouše. Prsty má v puse furt, protože ji svědí dásinka.

msunny
autor
7. únor 2007

No my každopádně bez plínky,protože musíme ještě zatlačovat tu kýlu a přes plínku by to nešlo,ale nechávám mu třeba jen vyhrnutý bodíčko,neslýkám ho úplně.
Jinak na dudlíka jsme si nějak zvykly,ale nic drastickýho,občas na uspání a jinak na sklidnění,než udělám jídlo.

raculka
7. únor 2007

TAk to my cvičíme bez oblečení, ale s plenkou.Nějak se bojím,abych mu pindíka moc netlačila na podložku,hlavně při poloze na bříšku 😅
My jsme na palci bohužel závislí.Když jsem mu dnes dala rukavičky,tak mi venku vyváděl 😒 , je zvyklý usínat a uklidňovat se od narození palcem.A přitom ještě natočí hlavu na tu preferovanou stranu,takže to pořád není tak dobré. ☹
Vím,že dudlík je taky zlozvyk,ale všichni říkají,že se snáž odnaučí.Tak jsem na to zvědavá.

msunny
autor
8. únor 2007

raculko myslím,že na přemýšlení nad odnaučováním,máš ještě čas.
S tím piňďou máš pravdu,taky se bojím,abych mu to tam nějak nepomačkala,ale snad ne 😒

zevina
8. únor 2007

ahojky, my cvičíme nahatí, abych měla kontrolu, jestli skutečně správně zapojuje svaly, pindík to snad přežije bez nějaké újmy 😅 ale zato se u toho obvykle počuráme ☹
Jinak my jsme měli po narození taky zvýšenou dráždivost, ale bez dudlíku neusnem, to jsem se mu spíš zpočátku bránila já, ale musela jsem rezignovatr 😎

jamina
8. únor 2007

Čau holky, díky za podporu, už zase máme trošku účinnější úchopy, aby se mlaďoch nepral a já odhodlaně cvičím. Taky teda s plenkou, protože mám strach, abych pindíka nemačkala a aby nás nerozptylovalo čůrání. Sestřička začíná Honzíka litovat víc než já! Když včera při rehábku plakal, ptala se, jestli tak vyvádí vždycky, já řekla, že ještě víc a ona mi kladla na srdce, ať mu dám ten den už radši pokoj (malej má totiž průjem).

Dashak – fajn že máte tu neurologii za sebou a hlavně že tak pokrokáváte

Raculka- dudlík nemáme, zato ručičky cucá a cucá, až někdy lituju, že nemá dudlíka. Snad je to tím objevovacím obdobím. Ale vím, že dudlík ty ručičky nevyřeší. Navíc pořád slyším hrůzostrašný historky, jak dudlíka lze zabavit, ale palec si bude cucat ještě v tanečních a zdeformuje si patro.

raculka
8. únor 2007

jamina- to je dobře, že už je to lepší 🙂
Z toho palce já mám teda opravdu obavy,on ho cucá často.Není to jen poznávací,on to dělal od malička,prostě se tím uklidňuje.Skoro bez něj neusne.Nejlepší jsou rady,ať ho to odnaučím a naučím ho na dudlík.Ale jak, víte to snad některá???
Dudlíky jsme zkoušeli různé druhy,občas ho podumlá,spíše si s ním hraje.Ale neusíná s ním.Spíš se začne vztekat a plive ho,když mu ho dáme.Pepř mu na prsty a jiné podobné metody (dle starší generace)v půl roce teda dávat nebudu.Dudlík je taky zlozvyk,samozřejmě je lepší,pokud žádné nemá,ale zae teda lepší dudlík než palec.Tak uvidíme,jak to bude dál.

My byli na kontrole a budeme chodit po 14 dnech(doteď to bylo po týdnu),tak mám radost.A je to čím dál víc o stimulaci hračkama,než o mačkání bodů.

dashak
8. únor 2007

Holky a proč ten palec tak vadí? Já jsem si myslela, že horší je cumel. Ale myslím, že to nebudou dělat pořád. Teď strkají do pusy kdeco, protože to všechno zkoumají a taky Raculko si psala, že ještě nemáte zoubky, tak třeba ho to tam svědí.

raculka
13. únor 2007

dashak- prostě všude píšou, že je dudlík lepší než palec,prý kvůli deformaci prstů atd,ale já si cucala prsty do tří let a snad jsem bez následků 😀
Ale na patro,zuby atd. má dudlík vliv asi stejně jako palec,ne?
No ten náš si palec cucá od narození,takže zubama to asi nebude.Prostě se s ním krásně uklidní.A já si tím už nebudu lámat hlavu,prostě to tak je a doufám,že se to pak lehko odnaučí a nebude ve 5 letech chodit s palcem 😅
Tyhle názory,že ho to mám co nejdřív odnaučit,mají hlavně rodiče,snažím se to ignorovat,ale občas je to těžký.To je všude chytráků, taky vás tak štvou !? 😠

msunny
autor
13. únor 2007

rwaculko to mi povídej! Nesnáším,když mi někdo říká,co bych měla a neměla dělat a tak 😠
Jinak dneska jsme byly na rehábku a jdeme zase za 14 dní. potom jsme zaskočili na chíru n kontrolu-no hrůza! Na doktora jsme čekali asi hodinu,ten přišel kouknul na kýl,změřil si jí a řek,že máme přijít zas za měsíc 😠

jamina
13. únor 2007

Holky, s tím palcem mě vyplašila prodavačka na trhu, když viděla našeho cumlala, říkala, že její dcera neměla dudlík, je jí 17 a v noci nebo prý i někdy i ve škole, když se zapomene, tak strčí palec do pusy. Ale dudu stejně nic neřeší, děti ho vyplivnou a strčeji do pusy ručičku. Dudlík mi radila i dětská doktorka,když jsem jí řekla, že Honza labužnicky cucá prsty, prý se to líp odnaučuje než palec. Co jsem četla jiný diskuse, tak palec prý může deformovat patro, dudlík zase může působit komplikace při růstu zubů - byla tam fotka holčičky, co měla jakoby upíří zoubky.Lidí, co doporučujou radši plenku, palec atd. místo dudlíku, je taky dost, jsou mezi nima i pediatři. A teď baby raďte...

raculka
13. únor 2007

msunny-já mám někdy pocit, že dle rodičů dělám snad všechno špatně,ale ať si trhnou, oni asi zapomněli,že byli mladí a taky jim určitě vadily řeči rodičů 😠
Tak buď ráda,že zatím nemusíte na nějaký zákrok,asi se to nezhoršuje?

jamina-mně zase jedna paní vystrašila,že prý dítko mělo palec tak nateklý,že mu museli dělat nějaký chirug zákrok, ale já tyhle strašily nechci poslouchat,to bysme se musely zbláznit ze všeho,nedávat jíst, prostě nic 😝
Já se snažím mu cpát hračku,naštěstí doma když je v klidu,tak to funguje.Ten palec je zase dobrej v tom,že poznám,že mu něco chybí,je hladovej,ospalej 😉

msunny
autor
14. únor 2007

ne díkybohu je to myslím pořád lepší...Rehabilitační říkala,že jestli,tak že to možná bude chtít jen nějakou kosmetickou úpravu,ale jinak,že to vypadá dobře.

raculka
14. únor 2007

msunny-tak to držím palce,ať nikam na zákrok nemusíte 😉

miamia1
14. únor 2007

Vojtovu metodu jsem cvičila se svým chlapečkem, který byl rel. zdravé mimi, ale časem jsem zjistila, že to nejni v pořádku, byl nepohyblivý, nepoužíval ručičku, nepásl koníky, neotáčel se, hlaviču měl pořád k jedné straně, vyhledala jsem pomoc, do jednoho roka, jsme to zvládli, až si někdy říkám, že jsem ho přecvičila, ale podotýkám, cvičila jsem poctivě, plakal, čůral, kakal, rosil se, ale já byla čím dál tvrdší a výsledek? Je moc chytrý, má přehled o všem, je mu 10 let, a je v pohodě, ačkoliv, nyní rěšíme dětskou obezitu. Ale to zvládneme taky, jako mimi, měl alergii na jakékoliv mléko, takže vyrůstal na úplně jiné stravě od 2 měsíců. Pokud Vás to bude zajímat, můžu to rozepsat.

raculka
15. únor 2007

miamia1- díky za příspěvek, to je další povzbuzení pro nás ostatní maminky 😉
A můžeš tedy napsat,kolikrát denně a jak dlouho jste denně cvičili?

jamina
17. únor 2007

miamia1-to je příjemný číst, že vám to cvičení přineslo výsledky...

Holky, cvičil jste někdo reflexní plazení s mačkáním bodu na lokti a pod lopatkou?Můžete mi prosím připomenout, jestli ta lopatka se stimuluje na stejné straně jako loket, nebo na protilehlé?Já už jsem z těch hmatů zmatená. Posledně mi připadala rehábka už taky trochu bezradná, jak malej křečovitě drží hlavičku na opačnou stranu než má být, tak říkala, že to zkusíme nepřetlačovat a že jsou na to diametrálně odlišné názory, jestli násilím tlačit nebo ne 😒

dashak
17. únor 2007

Jamino, jestli je to to, co myslím, tak do protilehlé a tlačit směrem - buď k páteři nebo do protilehlého ramínka. Jenom kontrolní otázka - je to cvik, kdy máš jednu ruku podél těla a druhou nataženou kolem hlavičky s mírným úhlem a hlavičku jakoby opřenou o čelíčko na stranu k té natažené ruce?

msunny
autor
17. únor 2007

Trošku HODNě chytrých výrazů:http://www.rl-corpus.cz/RP.htm 😉

dashak
17. únor 2007

Ježišmarjá, co to je? Tomu nevím ani hlavu ani patu???? 😀 😀 😀