Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

magimary
25. bře 2009

maleo, tak ja som na tom tak, ako v Ty s Tvojou prvou rehabilitačnou... 😔
skúsime inde a uvidíme...
a
súhlasím so všetkým, čo si napísala... 😉
vďaka!

berunka
26. bře 2009

moleovaa: takze to v podstate vypada tak ze ta rucicka na kterou se Eli diva - tim smerem ma otocenou hlavicku je pokrcena do praveho uhlu a pritisknuta k podlozce?mam u toho cviku sledovat jak ji pracuje raminko,jak se pritiskava a oddaluje od hlavicky.tak doufam ze jsem to popsala dostatecne 😀 jinak ja mam rehabilitacni sestricku vybornou.vzdycky me uklidnuje ze je na vse cas,ze mame cvicict v klidu ze se to urcite spravi a Eli ze ma jeste cas.tim jak jsme o mesic predcasne narozeni tak je vlastne s vyvojem trochu pozadu.ale jsem moc rada ze na cviceni chodime.neodpustila bych si kdybych neco zanedbala jen kvuli tomu ze bych si rekla ze to dozene sama.

berunka
26. bře 2009

holky je tu nekdo s cvicenim Vojtovky?

magimary
26. bře 2009

že by ja? 😕 😉

krista
26. bře 2009

berunka • 1d • Dnes v 11:35
ahojky maminky,vim že už tu tema Vojtovy metody je ale je ve volné diskusi tudiž se nezobrazuje nový příspěvek v aktulanim vypisu na prvni strane a nějak se tam maminky nezapojuji a myslim,že tohle tema patří spíš do dětských temat než do ostatnich.Nicmémě máte některá s VOjtovou metodou zkušenosti?jak se vám nejlépe podaří dostat mimčo do polohy,ktera se mu nelíbí?

lendy1 • 1d • Dnes ve 12:19
berunko, téma Vojtova metoda je dost obsáhlá a chodí tam dost mamin, co cvičili a cvičí, nevidím důvod zakládat kvůli tomu novou diskuzi, stačí se zeptat v tématu o Vojtovce a jistě ti maminy odpoví nebo si stačí pročíst pár stran 😉

alishia • 1d • Dnes ve 12:20
berunka: a vy mate vojtovku doporucenou lekarem? ti museli ukazat jak na nej. a rvat ti bude, s tim se musis smirit, malokteremu detatku se to libi.

berunka
26. bře 2009

magimary nemas nahodou nejaky figl na to jak dostat prcka do polohy kdy mu musis otocit hlavicku na stranu ktera se mu nelibi?

magimary
26. bře 2009

na to nemám žiaden fígel, iba silu... 🙄 😖 ☹
mne to tiež nejde (hlavne na jednej strane)...vtedy musím použiť väčšiu silu, aby som prekonala jeho odpor...
ale aj tak to nie je úplne správna poloha, lebo vraj mám mať otlačený "roh" čela a nikdy nemá...vždy má otlačené líčko... 😒 🙄

berun, odkedy cvičíte?

magimary
26. bře 2009

nie "mám", ale (malý) má mať otlačený...

wensdy
26. bře 2009

ahoj já jsem vojtovku cvičila s první dcerou od jejího 6měs. do 9měs. byl to boj a když jsem na ní byla sama tak to stálo za to.Mí rodiče to nemohli ani vidět ale tchánovic nám pomáhali.Někdy jsme na ní byli 3. Byla jsem ráda ře nám tuto metodu doporučili a úspěšně zvládli 😅

magimary
26. bře 2009

súhlasím s wensdy, určite sa dajú tie vynútené polohy ľahšie zvládnuť s pomocou niekoho druhého... (ja však nemám na pomoc pri cvičení nikoho)... 😉

wensdy
26. bře 2009

jojo někdy by člověk na ty hmaty potře tři ruce 😀 Mi jseme měli fyzioterapeutku a ta byla mohutnější postavy a plná 😵 prsa a těma si pomáhala přidržovat miminka.No jo, ale co mi co nejsme tak vybavený 😎 😎 Chudák barunka jak jsme jí položili na podložku a věděla že jdem cvičit tak se vždy počůrala.

berunka
26. bře 2009

mag: ten novy cvik civcime teprve druhy den ale pred chvili to byla teda katastrofa,musela jsem obema rukama hlavicku otocit a kdyz jsem ji chtela drzet jen jednou rukou tak ji zase vratila zpatky ☹ silu snad uz vetsi ani pouzit nemuzu protoze bych ji asi ublizila,bojim se pritlacit.a na cviceni jsem taky sama takze je to hruza.dneska jsem to obrecela.vy jste taky cvicili ten cvik co my?

magimary
26. bře 2009

my cvičíme podobný, ale halvička má byť tiež vo vynútenej polohe na čele...
mám podobné problémy ako Ty, ale vždy teda viac zatlačím a malý začne opäť viac kričať (hoci človek by si myslel, že už sa viac ani nedá ☹ )

berunka
26. bře 2009

ja prave mam problem ji vubec do te vynucene polohy dostat.natoz abych ji jeste dostala do te pozice ze ma hlavu na boku oprenou o podlozku.jak dlouho ti trvalo nez jsi to dostala do ruky aby to aspon trochu slo?

magimary
26. bře 2009

berunka, mne to na tej jednej strane tiež stále nejde správne... na druhej to ide od začiatku dobre...
ale teraz to robím tak, že najprv začnem s tou problémovejšou stranou (kým som ešte pri sile 😖 😔 ) a maximálne sa sústredím na uloženie tej hlavičky do požadovanej polohy (a robím to oboma rukami pomocou sily), potom jednu ruku pustím (a dokončujem "ukladanie" ďalších častí telíčka) a druhou rukou z hlavy už nepohnem, len ju potiahnem dopredu, aby som mala svoje prsty na reflexných bodoch a aby moje predlaktie ostalo zatlačené na hlavičke... ale i tak tým, že sa malý vzpiera a kričí sa mu zrejme tá hlávka posunie a keď docvičí, tak nemá otlačené to čelo, ale líce...takže koniec-koncov aj tak je moja snaha (snáď aspoň) polovičatá 😔 😒 😖

kokaka
26. bře 2009

ahojky, my cvičíme od 8. měsíce 3x denně 3 cviky na posílení rukou, břišních a zádových svalíků, malá neměla správnou oporu na rukou když ležela na bříšku a tím pádem se jí tam nelíbilo, teď začala ručkovat dokola, ale pořád ještě nelozí, neplazí a ani nesedí, měli jsme začat cvičit dříve, teď je to celkem divoké ji udržet ve správné poloze

berunka
26. bře 2009

kokaka a jake cviky mate?my mame taky problem s pasenim.

misule27
26. bře 2009

ahoj.. nemáte některá z vás zkušenost, že dítě důsledkem cvičení může začít odmítat příkrmy? jako protest? moje doktorka říká, že to může mít souvislost... takže mám vyzkoušet "pár dní" necvičit 😖 Malá nepřibírá..spíše naopak. takže jestli se to s tím jídlem do podělí neupraví, bude muset udělat nějaké testy.. přinejhorším do nemocnice 😝

elisbet
26. bře 2009

Misule:Ahojky,mě tedy malá neodmítala jídlo,ale taky mi začala hubnout,cvičili jsme 4 krát denně 3 cviky a tak tu baštu asi vždycky vycvičila,mudr mi řekla,že to může být klidně tím cvičením,že vlastně vypotí spoustu vody ☹ Tak jsem se dohodla s rehábkou a cvičila už jen 3 krát denně a dávala Barče jíst častěji a v menších porcích a upravilo se to!Pořád nejsme žádný tlustˇoši/7350kg a 71cm/,ale už nehubneme 🙂 Jako protest mi malá přestávala cvičit,prostě jen ležela a ani se nehla,takže to jídlo může být taky určitý druh protestu,zkus cvičit třeba jen jednou denně a chvilku po cvičení dej malé nějakou dobrou baštu,atˇsi to spojí s něčím příjemným 😉

misule27
26. bře 2009

elisbet: tak to je vážně drobeček malej... malá je taky "malá" 7250, 74cm 😉 no zkusím to cvičení teď pár dní vynechat a příští týden si promluvit s rehabkou. Řešila jsem spoustu věcí ohledně cvičení, ale to, jesti zvolit aby malá přibírala nebo cvičila tam nebylo 😒

jinak ona taky "stávkuje" při cvičení, že prostě ten cvik neudělá... jenom leží a řve. a taky úplně začala odmítat polohu na bříšku (máme nový cvik právě na břiše a ten asi dost nesnáší)
a taky je to paradox.. dnes jsem tedy cvičila pouze ráno a potom už ne.. a malá se začala natáčet na bok a došahovat po hračkách... a celkově byla spokojenější. večer i pár lžiček kaše snědla..

keba
26. bře 2009

Holky tak to my máme zase opačný problám máme hodně dlouhý trup a do toho ještě hipotonii trupu!!Měříme 78cm a vážíme 8,5kg.Tak prej nám ten trup dělá i problémy v tom aby zapojila ruce a nohy zároven,tak nevím 😒

jarus1
26. bře 2009

ahojte, má niektorá z vás skúsenosti s cvičením bábätka z dôvodu, že nechcelo pásť koníčky?

elisbet
26. bře 2009

Misule:Mně dělala Barča největší pokroky právě když jsme necvičili,třeba po 14 denní pauze z důvodu nemoci se mi začala plazit 😉 asi byla tak odpočatá,že měla sílu na to to vyzkoušet 😀 Jenže přestat cvičit si nelajsnu,protože nebudu nikdy na 100% vědět že by to zvládla i bez cvičení,ale myslím si,že malá pauza uškodit nemůže 😀 Myslím že každá máma vždycky vycítí co je pro její dítě nejlepší.......

misule27
26. bře 2009

elisbet: souhlasím, pár dní se bez cvičení obejdeme 😀 jenom mám strach, aby ten stav nepřetrvával: jako že cvičení = odmítání jídla ☹

elisbet
26. bře 2009

Misule:držím palečky,at´se to upraví a malá ti začne baštit 😝

standu
26. bře 2009

misule, my mame vasu vahu/dlzku v 13.mesiacoch....
aj my sme cvicili vojtu, hypotonia trupu, hypertonia na dk,

jarus, moja nechcela past, revala a dvihala sa- prehybala do luku, na neurologii sme boli az v 5mes, hned sme zacali cvicit, povedali mi, ze do troch mesiacov sa da tolerovat vselico, ale porom uz nie, ako drzanie hlavicky a pod..

doma som intenzivne zacala cvicit az v 8 mes, dovtedy sa nepretacala, nic, zacala po troch tyzdnoch a dnes lozi, stavia sa, chodi popri nabytku, zacina sa pustat..
nemali sme problem s kombinaciou cvicenie+odmietanie jedla

dnes uz cvicime bobatha, posilnovacky na fitlopte.

magimary
26. bře 2009

ahojte, cvičiteľky-mučiteľky (bez urážky, len tak žartom! 😅 )...
takl my sme tu mali včera psychologičku kvôli "negatívnym účinkom " vojtovky na nášho malého (aj v súvise s jeho rpimárnou diagnózou, kt. sekundárne spôsobuje jeho hypertonus 🙄 ) a dosť presvedčivo skonštatovala, že malý reaguje na cvičenie "spánkovým odlúčením" (v odbornej literatúre sa tomu hovorí : somnolentné odlúčenie)...a síce, že podvedome vycíte, že keď bude spať, nebude cvičiť a tak sa nám opakovane stalo (odkedy cvičíme), že nám malý spí od 15,00hod (kedy docvičíme) do 12,00hod. ďalšieho dňa (!!! 😲 !!!)... s tým, že sa v spánku dvakrát najedol (takže ani od chudnutia nebude mať ďaleko 😝 , keďže vždy k nemu ľahko sklzáva 😒 )...
takže, ak ste tu spomínali truc v jedení, tak podľa mňa môže byť... 😖

a standu? zahrala si mi na moju strunu (!!!), že bobath! práve nad nním vážne uvažujeme, napíš o tejto metóde niečo viac, pls...ako to prebieha, v čom je podstata, či mimi tiež tak plače atd, atd...
budem Ti veľmi vďačná...!
akurát som rozmýšľala, že založím novú tému o Bobathovej metóde... 😉

berunka
27. bře 2009

jarus my jsme taky zacaly chodit na rehabilitaci kvuli tomu ze vubec nechtela past.ale my jsme o mesic predcasne narozeny takze to mame posunuty.ted uz hlavicku zvladne zvednout,musime ji pomahat drzet zadecek a rovnat rucicky ale tim cvicenim se to stopro zlepsuje.ted sestricka zjisitla ze min zapojuje pravou ruku a hur na pravou stranu otaci hlavu takze mame dalsi cviky.muzete mrknout do alba vcera jsem to nase "muceni"vyfotila.

jarus1
27. bře 2009

ahoj berunka, vy chodíte na rehabilitáciu? my zatiaľ ešte nie, ale určite poviem na poradni, že nechce byť na brušku. Ako cvičíte? Čo vám viditeľne pomáha? Nevieš mi prosím poradiť? 🙂

misule27
27. bře 2009

magimary: to je úplně neskutečné.. ty děti, jsou prostě neuvěřitelné 🙂 když se jim něco nelíbí, tak nám to prostě dají vědět 😉 a co poradila psycholožka? změnit formu cvičení? necvičit?