Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

mama08
21. pro 2009

smajlik: no my nemáme mačkat na pánvi žádnej bod jen na noze. Na co cvičíte? My na šikmou pánev. Vlastně kde máme pokrčenou ručičku tak na tý straně já ji tlačím na pánev a druhou rukou mačkám bod na noze a je to vždycky noha která je u mě. A ty máš asi mačkat body jako na zadečku? Asi máte stejný cvik, ale jinak mačkat body nebo nevím nějak jsem to taky nepochopila.

smajlik
21. pro 2009

mama 08: aha máme stejnou polohu ale jiné bodíky na mačkání 🙂

petrach
21. pro 2009

rioko nenech se deptat,já taky poslouchám,jak je to zbytečné,že je prcek v pořádku atd.už od porodu..od příbuznych 😠 pry ho trápím 😒

jenže to deláme pro ne a jejich zdraví 🙂

petul.a aby ses nedivila až se k nemu fakt rozbehne 😀

andulka4
22. pro 2009

Peti hele jukni na Davida....toto zvládl do 3dnů co udělal první krok

http://www.youtube.com/user/andulka4#p/u/48/rbq...

určo to bude u vás stejné-stačí motivovat, motivovat, motivovat

petul.a
22. pro 2009

Ahojky

Andulko, Davídek je šikulka 😵 Za to video dík, člověka to navnadí 😉 Já myslím, že u nás to bude co nevidět, každý den pár krůčků udělá, někdy se motivuje i sama 😅 Pokud má třeba oblíbenou hračku (u nás vedou knížky) na stole a stojí u něčeho, co je dejme tomu 2 metry od toho stolu, tak si pro ni dojde po svých. Teda natahuje se, aby se mohla co nejdéle držet a co nejdřív zase chytit, ale pár krůčků udělá a nezvolí lezení (na delší vzdálenost samozřejmě ano). Ovšem nejsilnější motivací je stále jídlo 😀

marusch.mat
23. pro 2009

Všem vám i vašim dětem přeji příjemné prožití vánočních svátků, klid, pohodu, lásku, a nějaký krásný dáreček pod stromečkem. A hlavně spoustu pokroků těch našich ratolestí. 😉

petul.a
23. pro 2009

Ahojky

Taky chci popřát krásné Vánoce, hodně zdraví, štěstí, lásky, pohody... 🙂 🙂 🙂 A hodně pokroků 🙂

andulka4
28. pro 2009

Ahoj holky, tak jsme dnes zase byli na RHB a nožky prej nevtáčí....asi se mi to zdálo 🙂
byli jsem v tělocvičně a tam běhal a RHB říkala že je to ok akorát víc našlapuje na tu vnitřní stranu chodidel. Cvičit ale pro jistotu máme 🙂

petrach
28. pro 2009

taky přeju všem krásné vánoce a do nového roku hlavne zdraví ,štestí a radosti s našimi detmi 🙂

keba
28. pro 2009

Ahojky holky tak jsem sem zase po delší době nakoukla..... 😉 Andulko Davča byl opravdu strašně šikovnej!koukala jsem na video jak si to vykračoval je pašák to Nelča takhle začla chodit snad po měsíci kdy se poprvé pustila...Pořád používala hlavně lezení,teda spíše než lezení po čtyřech tak chození vzpřímeně po kolínkách.Ale i my hlásíme pokrok!!!!!!!!!Konečně jsme více na nožkách a začínáme nabírat i tempo... 😀 V kočárku už nechce vůbec sedět a nejraději by stále jen venku capala..
Petul:To je paráda že Barča už se začíná pouštět do prvních krůčků!!za chvíli ti bude venku utíkat,jen počkej 🙂
Taky Vám holky přeju krásný a pohodový Nový rok a samozřejmně at nám ti naši mrnousci dělaj jen a jen radost z nových a nových pokroků!!

podskocka
28. pro 2009

Ahojte, my cvicime Vojtovku asi dva tyzdne. Maly je hypertonicke a drazdive miminko. Resp. taku mame diagnozu od neurologa. Nam sa zda ako sikovne usmievave dieta, ktore sa trochu viac zaklana a je trochu lakavejsie. Vojtovku ale cvicime poctivo a podla rehab. sestry uz po tak kratkom case vidno zlepsenie. Obcas ale drobec robi to, ze napina nozky a napnute ich prekrizuje. Rehab. sestra to nazvala extencne drzanie noh a povedala, ze to je neurologicky priznak. Ja ale neviem coho. Neviete prosim, co to znamena? Syn ma 2,5 mesiaca.

andulka4
29. pro 2009

Keba jojo je šikovnej.....škoda že se nemůžeme setkat
nikdy jsem nedržela jiné hypotonické dítě

tedy vlastně jedno jo ale to se mi až tak hypotonické jako my nezdálo a přesto D začal vlastně chodit ani né v 13m a ta holčička až v 17ti m což nechápu

on je stále měkký jak želatinový bonbon 😀

marusch.mat
29. pro 2009

Podskocko to vypadá, že to extenční držení nožek je právě příznak té hypertonie.

zzuzca
29. pro 2009

ahoj holky, tiez prajem vsetkych maminam, miminam a detickam pokojne sviatky aj ked uz skor po-sviatky. a vsetko dobre do noveho roku, hlavne zdravie a vela radosti 😵

a mam dotaz 🙂

jakub ma 1.krat teplotu, vnoci mal 38,8 😝 😒 dnes je uz lepsi, ma tak do 38, ale citim ked ho chytim ze mu to kolise..inak je v pohode, vecer bol trosku protiva, ale inak ok, ziadne ine priznaky...neviem co to je, pri zubkach sme toto nezazili, tak mozno nieco nanho lezie, ale zda sa a dufam ze to ustoji.

j. je hypotonik, cvicime od 4. mesiaca, blby dotaz ale fakt neviem tak sa pytam...mam s nim teraz cvicit alebo pockat kym to prejde uplne? alebo pri tepltote do 38 je to ok? ja tipujem ze by sme si mali dat pauzu, predsa len je to zataz pre organizmus, vsak?

helcenka
29. pro 2009

zzuzca, s tou teplotou bych ještě počkala, jenom bych mu ji něčím srazila, ať se mu uleví. My jsme kromě rýmy nebyli nemocný, až jednou malýmu vylítla teplota v noci na 39, tak jsme dávali zábali a sráželi ji. Trvala mu tři dny, bez jakýchkoli dalších příznaků. Po třech dnech se na dva dny osypal a byla z toho šestá nemoc. Pak byl úplně v pohodě. Neříkám, že ji máte taky, ale u malých dětiček často bývá horečka velká, asi bych ještě den, dva počkala, co se z toho vyklube.
Ta vojtovka je asi na tobě, jak to malej snáší. Jen mám známé, kteří ji také cvičí, pak maminka vypadla na tři dny a s malým neměl kdo cvičit a když se vrátila, tak byli o pěkný kus zase zpátky. Tak to uvaž sama, nebo zavolej doktorce, ta ti poradí. 😉

petrach
29. pro 2009

zzuzca nám řekla rhb při teplote necvičit..taky ted máme teploty a poprvé,jinak mu nic není a líta to hodne,bud ji nemá,nebo 38 C a necvičíme,ale mám teda vyčitky

petul.a
29. pro 2009

Ahojky,

nám taky řekli při teplotě necvičit. A Babu má teď teploty taky 😝 Dneska měla 38,2. Ale taky žádné jiné příznaky. Tak že by zuby? No trošku nateklé je má, jestli se to dá poznat z té chvilinky, na kterou mě pustí do pusiny 😅

zzuzca
29. pro 2009

holky, tak diky, ja teda pockam. maly dnes uz 2.krat spi, co je neobvykle. bud spi len raz alebo 2.spanok je az okolo 17.00. asi ho to riadne zmaha ☹ tiez ma napadla ta 6.nemoc, uvidime.

no ale tiez mam dost vycitky, vcera sme po tyzdni prvy den cvicili. maly si popalil rucky o trubu, maminka ho neustrazila 😝 uz je to ok, tak som sa normalne tesila ze zas nabehneme na cvicenie. no nevadi, on sa z toho dostane. no vidime ze nie sme jedini 😒 tak su vsetky deturence rychlo fit!

petul.a
30. pro 2009

Ahojky

Holky, jen sem chci hodit malé upozornění, které se týká použití Diazepamu při horečkách u hypotoniků. Asi to i víte, ale kdyby náhodou... 😉 Dneska jsem se mudry ptala, kdy máme u Barunky použít Diazepam - kdo by nevěděl, dává se jako prevence febrilních křečí. Jedna kamarádka tady z koníka (vystudovala farmacii) mě totiž upozornila, že u Barči jakožto u hypotonika by se možná mohl dávat dřív než u zdravých dětí, vzhledem k tomu, že tam není vlastně nervová soustava úplně O. K. A měla pravdu, mudra řekla, že už od 38 stupňů, prý klidně i při 37,8 ho můžu dát. Že prý lepší zbytečně než vůbec. Tak jsem si říkala, že by bylo možná dobré se o toto info s vámi podělit - neplatí to teda šmahem pro všechny hypotoniky, nejspíš záleží i na stupni hypotonie a možná i na tom, zda je celková nebo jen částečná, ale stejně - bacha na to a kdyžtak se zeptejte doktorů 😉 Ona mi to teda mudra říkala už dřív, že mám dát ten Diazepam už při 38, jenže já si najednou nebyla jistá a taky jsem nevěděla, jestli to myslí jako všeobecně, že se takhle má dát, nebo s ohledem na tu hypotonii.

Jinak u nás jsou teploty způsobené růstem zoubků, Babunce rostou všechny čtyři špičáky najednou 😝 Mysleli jsme si to, měla i děsně opruzenou prdku, což je u ní příznak růstu zubů (asi agresivní ho.no 😅), ale přecejen ty teploty měla tři dny, tak jsme radši zašli k mudře 😉

Andulko, jak jsi psala, že je škoda, že nemůžeš naše dětičky vidět osobně - bude srazík, tak nechceš se připojit? Strašně ráda bych tebe a tvou rodinku poznala 😉

petul.a
31. pro 2009

Ahojky při Silvestru

Chceme vám spolu s celou mou rodinkou popřát veselého Silvestra a do nového roku ať vkročíte tou správnou nožkou. Přejeme, ať je ten nastávající rok hodně šťastný, ať se vše zlé vytratí a dobré minimálně zdvojnášobí. Tím myslíme i to, aby dětičky dělaly pokroky 😉

rioko
31. pro 2009

ahoj holky, tak my jsme od začátku cvičení cvičili asi týden, pak Vojta onemocněl a rehabka řekla necvičit, no a on se během toho týdne postavil, sám si sedne a usedí a začíná se houpat na kolínkách, nakonec to vypadá, že nám cvičení ukončí dřív než pořádně začalo - jdeme tam za týden
taky vám všem přeji krásného silvestra a hlavně v novém roce, aby děti udělali takové pokroky, že už nebudou muset cvičit a pokud ano, hodně nervů maminkám 😵

veru111
31. pro 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s kojeneckou migrénou.Moje malá má od tří měsíců migrény. Podle neurologa je to(benigní paroxismální toticolis).Projevuje se to tak že pokaždé v pravidelných intervalech uklání hlavičku na jednu stranu, jako kdyby si jí chtěla položit na ramínko, pokaždé nám to trvá tak deset dní a pak to samo odezní a je zase deset dní klid.Dnes jí bude 8měsíců a je šikovaná, akorád nás to pořád trápí. chtěla jsem se zeptat, jesli s tím máte někdo zkušenost a jestli se na to má třeba cvičit. moje fizioterapeutka říkala, že śe nemusí, ale mě se to moc nezdá.
díky za odpovď

veru111
31. pro 2009

🙂

janapo
5. led 2010

Ahojte, v prvom rade vsetko dobre v novom roku 🙂 Zaujali ma vase prispevky kedze taktiez so svojimi deturencami musime "vojtit". Mate moj obdiv ako poctivo k tomu pristupujete 😉 Som mamina dvojiciek- dievcatko je hypotonik a chlapec zasa hypertonik takze to mame vesele...som zufala a dost vycerpana, moj time management zlyhava a nechapem ako ine maminy stihaju cvicit s detmi 4x denne ☹ Pripadam si totalne neschopna...Odkedy sme zacali papat aj tuhu stravu tak cely den len pripravujem vzdy cerstve jedlo detom, sebe a medzitym sa kojime a prebalujeme alebo spime a vystihnut vhodny cas na cvicenie je fakt umenie, kedze som na nich prevazne sama...uvitam akekolvek dobre rady 😉

borca3108
6. led 2010

krasny novy rok. prajem vsetkym. My mame 7 mesiacov a cvicime Vojtovu metodu uz od narodenia. Terezka je slabsia na lavu stranu. Pri narodeni mala krvacanie do mozgu, a je hypotonicka. Pichali sme 30 cerebrolyzinov. Chcela by som sa spitat ci mate skusenosti z kupelmi. Rozmyslam o tom. Dakujem

petul.a
6. led 2010

Ahojky

Janapo, vůbec se nemusíš cítit jako neschopná!!! Jakožto mamina dvojčátek máš daleko větší záhul než my, "singlovky". Po pravdě - neměla bych sílu připravovat denně čerstvé jídlo dětem a najela bych na skleničky 😅 Já to tak dělala, i když mám jen jedno děcko 😉

moleovaa
6. led 2010

Janapo, já teda netuším, jestli bych vůbec zvládala kojit, přebalovat, krmit, venčit a navíč ještě vojtit dvě děti najednou, i se skleničkama. Jestli k tomu ještě vaříš, a i pro sebe, tak máš můj obdiv. Já jsem měla navíc ¨jenom starší dítě a psa, látkovky jsem po dvou měsících vojtění odložila s tím, že radši budu mít černý svědomí kvůli odpadu než kvůli dítěti, ano vařila jsem kašičky tak půl a půl jsem krmila skleničkami. Vojtovka je prostě náklad navíc, pomoc se hodí a když není (a já jí mám, stejně nestíhám), je lepší šetřit síly jinde.

Petul.o to s tím Diazepamem mi vrtá hlavou, já měla za to, že on způsobuje přechodně uvolnění svalů, tedy vlastně hypotonii, takže si myslím že není moc vhodnej pro hypotoniky. V letáku je taky psáno, že může hypotonii vyvolat jako nežádoucí reakci (musít to vyhledat, jak je to přesně, jestli teda myslí svalovou hypot?). Zrovna na něj mám podezření, dostala jsem ho v porodnici na úzkost (taková nehezká poporodní panika), v tom omámeným polospánku jsem trochu Jindru nakrmila, než mi to došlo, prý to vyzvracel...no nedá se to vrátit. Nštěstí jsem zatím nemusela horečky moc řešit, maximum měl jednou asi 38,5, a starší dcerunka při 38 skáče po posteli a zlobí jak za zdrava 😠

lilili2
7. led 2010

Ahojte holky prosím o radu od včerejška cvičíme vojtovku na predilekci hlavičky do leva. Cvik je následující tlačím pod 8 žebrem a zároveň druhou rukou tlačím hlavičku směrem k tomu žebru (Domča má začít dýchat bříškem). No a to je ten problém, že Domča tím bříškem nedýchá. Nejsem si jistá zda tlačím pod správné žebro. Oni jsou tak titerné. Prosím vás je to to žebro hned pod bradavkou? Moc děkuji za odpovědi

petul.a
7. led 2010

Lilili, ten bod je 1 - 2 cm pod bradavkou, v "dolíčku". Nám teda nic neříkali o dýchání bříškem, a to jsme cvičili totéž, na stejný problém 😕

Moleovaa, tak to jsi mě dostala, s tím Diazepamem. To jsem vůbec netušila. Tak že by to bylo případ od případu, nebo opět ono známé co doktor, to názor? Každopádně, když budu mít pocit, že není nutné ho dát, tak ho prostě nedám (rozhodně ne při 37, 8, jak říkala mudra) a naopak, budu-li mít pocit, že je vhodné ho dát, tak ho šoupnu. Opět jedna ze situací, kdy se budu spoléhat na mateřskou intuici. Zatím se mi to pokaždé vyplatilo 😉

My včera absolvovali druhou hodinu toho idividi plavání (po třech týdnech - nejdřív měla Babu teploty, pak byly Vánoce atd.), opět ji Barunka komplet celou prořvala. Asi nezvyk. Ale pomáhá jí to fakt hodně. Když s ní cvičila lektorka, ukazovala mi, jak Barunka zabírá břišními svaly. A kupodivu - u ní téměř neplakala, kdežto u mě, to byl řev!!! Buďto je to tím, že lektorka ji líp drží, nebo že když je u ní, vidí na mě. Ale to je fuk, tak jako tak budeme chodit dál, ona si Babu zvykne 😉 A byla pochválena, že se krásně položí na vodu, toho se fakt nebojí. I pokroky myslím díky plavču dělá - po tom minulém přišly první samostatné krůčky, po včerejším přecházela doma od TV ke stolku a zpět, udělala i pár dalších "výletů", prostě se mi zdá, že je to znát. Lektorka je zkušená a dost toho o rehabilitacích (potažmo o hypotonii) ví, prostě z ní mám dobrý pocit. Plus to, že používá různé pomůcky. Prostě si myslím, že já sama bych Barunce rozhodně nedala to, co získá tam 😉 Takže za ty prachy to stojí 🙂 Navíc jsou tam fajn lidi, tak si vždycky ještě pokecám, Babu si pohraje v herně - z té je nadšená - takže super. Až na ten pláč 😒

moleovaa
8. led 2010

Petul, já tomu houby rozumím, to není můj obor, tak to nemusíš brát tak vážně. Ale přečti si tohle: http://www.desitin.cz/index.php/article_product...
tam se píše přímo o poruchách hybnosti. Je to prostě oblbovák a ten vždycky působí na CNS. Ale takový ferbilní křeče určitě taky nejsou nic dobrýho.

No, jsem to zakřikla s těma horečkama, starší teď průjmuje a před usnutím měla 38,8 😖

Jo, takový plavání jako vy bych brala všema deseti. Jenže nevím, kde u nás sehnat individuální, hromadný jsem vyzkoušela loni a něco ze cvičení jsem vynechávala, protože mi to na hypot. nepřišlo vůbec vhodný, a navíc od podzimu ještě pořád řešíme Jindrovy uši a další "drobnosti", tak se pořád bojím rým a zánětů, aby jsme nemuseli odkládat vyšetření. Naštěstí se to pomalu chýlí ke konci (tj. snad se konečně dozvíme, jestli je to na naslouchátka nebo ne) 🙂