Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lilin
2. říj 2010

ahojte holky... tak my jsme doma všichni nemocný... přepadla nás viroza a tak jsem volala na rhb že nedorazíme, myslela jsem si že když je nemocná nebudeme muset tolik cvičit ale omyl... moje rhb tvrdí že do 38°C se cvičit muže normálně...myslela jsem že to aspon omezí na čtyři deně ale prdlačky... chjo ☹
jinak mi přijde že malá dává když ji otáčím na bříško kolínka pod sebe ale ruce nemá dost silné a neudrží se ale cvičení lezení ji baví to bych mohla pořád... tak aspon že tak, občas ji zkusím pustit ale to hned spadne na bříško... jak posilujete ruce holky??? máme sice válec ale je na ni pořád dost velikej

pacesova
2. říj 2010

@lilin- já mám ten nafukovací válec,tak jsem ho odfoukla. Šišma se chvilku na čtyřech udrží,ale pak hodí šipku. Když leze nohama, váznou ruce. Takže máme takové přískokové plazení. Ale líbí se mu stání na nohou, já už nemohu na záda. Z kolen se zvedne,ale já jistím trup.S tou virózou je mi to líto. Není divu, to počasí je zrádné. My také máme rýmu a naše rehabku úplně stejný názor. Proto jsme ve cvičení nikdy pauzu neměli.pusu Nikče

lilin
3. říj 2010

@pacesova já když ten válec odpustím trochu tak se na něm prohýbá v zádech a to nesmí .... je to zvláštní že ji to vadí.. moc to nechápu proč.... hele to je Šimonek fakt šikula... to uteče a budeš za ním běhat... Nikole se taky ale nechtěj skoubit ruce s nohama...., když ji zvednu tak i celkem hezky leze ale sama od sebe prostě nic... ani otáčení se ji už nechce zkoušet, prognoza se mi zdá čím dál černější

pacesova
3. říj 2010

@lilin-já si myslím, že to chce čas. Pro nás hlavně silné nervy a podporu okolí. Šimonek se na tom válci odráží a padá mi na hlavu - právě váznou ruce. Ty záklony taky dělá. Nevím, co se jim na tom líbí.

m.e.l
4. říj 2010

Hoj, já jen v rychlosti. Mezi 20.-.24.říjnem odjíždíme do lázní, kvůli Lukymu jsem se i vzdala většího pohodlí a to je sociálka na pokoji. Ale jinak by jsme jeli až v lednu, a já myslím, že čím dřív pojedeme tím lépe.

lilin
4. říj 2010

@m.e.l tsk to je super, nám se lázně posunuly na neurčito... až v unoru se teprva uvidí jak s očkováním :( no ale mám obrovskou radost že s Lukym jedete... pak musíš napsat podrobnosti a co všechno jste dělali a hlavně jaký se povedl Lukymu pokrok 🙂

pacesova
4. říj 2010

Zdar Vojtilky!!@m.e.l-kam razíte? Lilin nesmutni, taky na Vás příjde řada a třeba se v těch Jánkách potkáme. Já slyšela dobré reference na Košumberk i Boskovice- v Arpidě.My budeme za měsíc zase žádat.Dnešek katostrofa-ani 1/2 nespal v kuse,tak nevím, co nás čeká.Holky, večer jedu na ZUMBU-páč ty moje kořínky moc na hubnění nezabírají,tak dám vědět.Doufám,že se zítra pohnu,musím - s naší 4x votovací frekvencí,se prostě určo rozhejbu.pusu dětem

m.e.l
4. říj 2010

@pacesova Razíme do Jánek. 😉

pacesova
4. říj 2010

@m.e.l-tak tam pozdravuj, my tam byli moc spokejení?Na jaké patro razíte?My byli na 3. - izolace,takže se sockou a donáškou jídla.To mne mrzí,že nemáte pokoj se sockou.Budeš jezdit o víkendech domů?Přemýšlela jsi jak dlouho tam setrváte. No, uvidíš jak Luky bude snášet,viď. Akorát tam asi neotěhníte,viď 🙂 😒

m.e.l
4. říj 2010

@pacesova No když chci jet teď tak se musím vzdát toho pohodlí izoloce, ale zase si myslím, že čím dřív Luky pojede tím lépe. Domů jezdit nebudeme - procintanej benzín a zbytečně rozhozenej režim pro Lukyho. Vlastně by to bylo, že by pro nás musel manža přijet, odvézt nás domů, dovézt nás zpátky, odjet domů. . . Dopis mi teprve přijde, tohle mi zatím jen volali a ptaly se, zda teda chci jet za tuhle cenu. Na příjmu snad budu, brácha mi půjčí NTB tak snad bude ta jeho O2 karta mít dobrej signál.

lilin
4. říj 2010

@m.e.l tak je pravda že lázně jsou pod kopečkem ale signál tam určitě je... kdyby jsi měla veeelikananánskou depku tak se ozvi.... kdyby něco mám to do jánek zhruba 30 km možná i mín 😉

m.e.l
4. říj 2010

@lilin No super, tak to by jsme mohly i domluvit sraz. 😉 Už mám jeden domluvenej na půl. 😅

pacesova
4. říj 2010

@m.e.l-Já vím, že holky chodily do vstupní haly. ALe když to máš přes mobil, tak v poho.Tak určo piš a nech si na sobotu napsat bazén, ať Vám to tam uteče.A pojišťovna by ti měla cestu tam a pak zpět proplatit-jen rychlé info. Jdeme makat a pak máma razí.

aaronka
4. říj 2010

Ahoj holky, mám takový dotaz. Cvičíte některá Vojtovku s ročním dítětem? My jsme cvičily od 4 do 8 měsíců a teď v roce máme cvičit zase. Vůbec si to nedokážu představit, už v těch 8 měs. jsem měla co dělat, abych malou udržela, natož teď, když už je to docela samostatný človíček, ale ne zas tak samostatný, aby si to dala vysvětlit ☹

monnaa
4. říj 2010

@m.e.l - to je super, že idete do kúpeĺov, idete asi 1x však ? Určite si oddýchneš a prídeš na iné myšlienky a Lukáško spraví pokrok v motorike 😉
@pacesova - teraz čítam dozadu príspevky a vy že máte diagnostikovanú DMO ?? Či som to zle pochopila , sa mi to zdá nejako skoro...No a potešila ma správa, že s detmi ,čo sa už pohybujú stačí cvičiť podľa múdreho Olomouca len 3x denne, supééér, takže od zajtra redukujeme , ja som už totálne vyšťavená, veď ako my všetky.
@lilin - prajem skoré uzdravenie celej tvojej rodinke. Posilniť ruky treba aj nám 😒 , tiež na to hľadám nejaký recept, najviac sa mi osvedčilo preliezanie prekážok, napríklad dám malému matrac na zem a tým že cez neho prelieza, posilňuje aj ruky a chrbátik, tiež máme valec ale ten moc nezaberá. Podľa rhb pomáha hlavne cvik na brušku keď sa stimuluje aj bod na lopatke, takže znova len cvičiť a cvičiť...
@lukza - neviem či som ti už písala, ale veľmi sa teším z toho že vám zredukovali cviky len na 2 x denne, Lukáško je veľmi šikovný a ty si si určite vydýchla, však ? Zachvíľu už nebudete musieť cvičiť vôbec 🙂

monnaa
4. říj 2010

@aaronka - no áno, cvičíme 😖 ....je to teda ťažšie ako s takým malým človiečikom, hlavne ten vyčítavý pohľad pred cvičením...no katastrofa, a udržať ho už pomaly ani neudržím...Ozaj, a prečo ste mali prestávku v cvičení ?

aaronka
4. říj 2010

@monnaa ukončili nám to, protože se to zdálo dobré, taky říkali - cvičit, dokud se nepostaví a už stála. Ale teď se ukázalo, že jsme měli cvičit dál....

verusa22
4. říj 2010

@aaronka je nám10m a 2t a je to mazec sní cvičit :(

monnaa
4. říj 2010

@aaronka - a štvornožkovali ste ?

aaronka
4. říj 2010

@verusa22 to jste dobří 😉 já jsem si vždycky myslela, že cvičit můžou jenom malé miminka a pak až starší děti, které si to už dají vysvětlit, ale asi jsem se spletla 😖

m.e.l
4. říj 2010

@aaronka Holka cvičím se 16ti měsíčním dítětem, a věř cvičit se může. Když není zbytí, tak holt nic jiného nezbývá. Ale je to kolikrát boj. 😝

aaronka
4. říj 2010

@monnaa jestli myslíš jako lezli 🙂 tak ano 😉

aaronka
4. říj 2010

@m.e.l tak to je síla. A jak dlouho už cvičíte? A jak to snáší, křičí moc? A není pak na tebe naštvaný?

pacesova
4. říj 2010

@monnaa-tak mi tuto diagnózu měli v papírech již v 8. měsících,také jsem nechápala, většinou se to vyřkne po roce. Po absolvování Karlova v Praze už mne nic nepřekvapí. Tam ho hodil do 1.trimeronu, protože Docenta holt neposlechl v lezení, pasení atd..... Z Arpidy jsme odjížděli II. trimeron - a to byl rozdíl 10 dní ani ne.Prostě mazec.

lilin
4. říj 2010

@m.e.l jo... jsme i s manžou a samozřejmě i s Nikčou pro a pokud to čas a okolnosti dovolí tak dáme někde kafe a zmrzlinovej pohár :oD mnamka
@aaronka já mám holku taky pře rok a i když je to hroznej hubenourek dá to taky zbrat.... jinak vojtovka není jen pro děti, cvičí se i s dospělejma
@monnaa děkuju moc, doufám že se toho brzy zbavíme, malá má ted hroznej kašel... mě malá vubec neleze ani se neplazí takže opravdu cvičit cvičit cvičit....

monnaa
4. říj 2010

@lilin - ale u vás predsa musia vek korigovať, keď sa Nikolka narodila predčasne, nie ?
@pacesova - a čo vlastne Šimonko už vie ? Ja mám túšo, že na ďalšej neurol. kontrole sme tiež DMO

lala2
4. říj 2010

Ahojte pripajam sa k diskusii. Nasa malinka ma 8,5 mesiaca, neplazi sa, nelozi po styroch tak nas poslali cvicit ale Bobatha v Nitre. Neviem, mam strach ci to nebude strata casu nakolko podla mna ma problem s pohyb. vzorcom na nozickach, vobec ich nezapaja iba kope, kope nohami... dr to nazvala extenzne pohyby a neustale kruti clenkami. Inak narodili sme sa sekciou v 38tt, apgar bol 10/10, sono mozgu po porode aj teraz ok, eeg v norme.Mala sa len hupe na styroch a potom nevie co dalej, motivujem ju uz vyse mesiaca a pol aby sa pohla no nevie... som z toho smutna, viem ze je skoro na take nieco mysliet ale mam tiez strach z dmo... ☹
Ale treba mysliet pozitivne, ze.
🙂
Vsetky Vas obdivujem, este neviem co to obnasa ale verim ze je to tazke aj pre dietatko aj pre maminku.

lukza
4. říj 2010

Ahojky holky všechny moooc zdravím
@m.e.l to je supr že jedete tak brzo určitě se pokud budeš mít čásek a náladu ozvy jaké to tam je.
@aaronka mužu se zepatat jak se ukázalo že máte cvičit dál když už stála co se jim nezdálo ?
@lala2 vítám tě tu a určitě to zvládneš začátky jsou néjhorší ,ale jak uvidíš pokroky tak tě to bude těšít a moc motivovat do cvičení.
@monnaa a jak se máte vy ?
@lilin přeji at ste brzo všichni fit

aaronka
5. říj 2010

@lukza my jsme cvičili kvůli špatnému držení těla. Jinak je Adélka v pořádku, je spíš hyperaktivní, věčně mi visí hlavou dolů z postela nebo je zavěšená na nábytku 😖 😀 Teď jak začala chodit se ukázalo, že chodí po špičkách, navíc špatné držení těla přetrvává. Ještě má jednu nožku kratší od toho, jak má na jedné straně výš pánev. No a já mám strach právě z toho, jak ji teď udržím, ona nevydrží na jednom místě, jenom když ji vezmu do náruče pomazlit, už se mi šroubuje pryč 😖

kalo
5. říj 2010

@aaronka já cvičím s 3 letou hyperaktivkou 🙂 Je to mazec...žádné vysvětlování nehrozí....Ještě jak je hypotonická a hypermobilní, tak je jak ještěrka....A bylo nám řečeno, že bude cvičit minimálně do školního věku.... 😒 Ale to vy snad nebudete....