Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lilin
6. zář 2010

@m.e.l taky na vás budu moc myslet a doufat s tebou ze to co ti doktorka poví a vysvětlí nebude tak hrozný.... pane bože nás to čeká taky ... moc to s tebou prožívám a sama z toho mám hruzu...(co jsme byly naposled v poradne tak tam byla dr v zástupu a jen tak když jsme se bavili že pujde malá na MR zda je příčina mikrocefalie perinatální či jiná mi řekla že u nás není pochyb o vývojové vadě... ale kdyby jste ji slyšely jak mi to vpálila... šok... ) věř m.e.l. že to s tebou opravdu cítím...Luky je šikula a jistě tě překvapí co všechno zvládne, uvidíš
jinak zítra nás čeká rehabko, vubec se mi tam nechce, naposled ji nechala rhb cvičit i s dudlikem - nedala se utišit...

m.e.l
6. zář 2010

@lilin No u nás furt všechna vyšetření dobrý a pak najednou MR a rána pod pás. Ale pomalu se s tím vyrovnávám, ještě počkám co nám přesně ve čtvrtek řekne dr. Třeba cvičením a důkladnou péči osud zvrátíme. Blbý, že se na to nepřišlo do roka, dalo by se více napravit. 😔 Taky máme zítra rhb.

lilin
6. zář 2010

@m.e.l tak to teda musel být opravdu horzný šok když jste jiný vyš měli v pohodě.... nás hned po porodu připravovali na všechny možné verze a já že mám trochu znalosti ze spec. pedagog. tak jsem většinou věděla o jaké vady jde a jak se projevují jen manža dost věcí asi nepobral...nevim,... ale v HK říkali že ani tak nejde o nálezy na mozku.. jsou prý lidi co by podle nálezu pomalu ani neseděli a nikdo to na nich nepozná a jiný má zas na CT tečku a jiný by řekl že ted to napíšu hnusně ale že mozek snad ani nemá... musíme doufat že ti naši drobci budou mít zájem a snahu

monnaa
6. zář 2010

ahojte, ja sa ozývam po dlhšom čase, boli sme na rhb pobyte, bolo super, malý trochu spevnel, stále sa ale len plazíme ( nie skríženým vzorom 😒 ) , ale pokroky predsa sú. No najviac ma potešila psychologička, podľa ktorej sme mentálne úplne OK 🙂 ....tak sa aspoň z tohto vytešujem. Idem si vás ešte trochu prečítať dozadu, veľa ste toho popísali 😲
@m.e.l - tak podobné šoky som si zažila aj po NMR vyšetrení mozgu, máme tam tiež množstvo zvláštnych nálezov, aj vyslovené podozrenie na genetickú príčinu, čaká nás ešte genetika. Inak po tej celkovej anestéze sme išli motoricky o krok späť 😒 a potom sme to dobiehali asi 2 mesiace....Držím palce ! Ale neboj sa, žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí, ja som po tom vyšetrení ( mali sme ho ako 7- mesační ) bola v absolútnom stave beznádeje a depresie , ale postupne som videla na malom pokroky , to ma doteraz drží nad vodou. Deti sú veľmi tvárne a veľa sa dá pre ne v takom skorom veku cvičením spraviť 😉

monnaa
6. zář 2010

@lukza - gratulujem k redukcii cvikov ! To je super správa, moc sa s vami teším 🙂 🙂 🙂

m.e.l
6. zář 2010

@monnaa No já se ze šoku pomalu vzpamatovávám, uvidíme ve čtvrtek. Já se asi nejvíce bojím mentální retardace, že nebude atlet nevadí. 😉

lodgermaniacka
6. zář 2010

@m.e.l budeme držať palčeky, ale lukaško je určite šikovny chlapček a maminka aj tatinko musia byť silny, kvoli svojmu pokladiku 🙂

lukza
6. zář 2010

@m.e.l to se ti vubec nedivím já bych měla taky bobky.drž se posílám síly

kvetik
6. zář 2010

@lilin a @ m.e.l. držím palce, oni to zvládnou drobečkové!
@monna - super, že z pobytu máš dobrý pocit,že to k něčemu bylo!! a výborná zpráva od psycholožky!!

Jinak Tomík se nám pokouší plazit - i když teda zatím asi ne tím správným způsobem,ale jsou jen pokusy,tak uvidíme...a zvedá zadeček a dává si nožičky pod prdku🙂,ale ty ruce, ty zatím nahoru ještě nejdou, ty má slabé, zatím nepase s nataženými ručkami, ale i tak aspon nějaký pokrok!🙂

lukza
6. zář 2010

@monnaa moooc děkuji je pravda že to cvičení je uplná pohoda jak pro mě tak pro Lukyho.

lukza
6. zář 2010

@kvetik supr to je na dobré cestě jen už přijít na to že potřebuje aji ručenky a bude to.my se teda neplůazíme aLuky si našel že se nemusí plazit že stačí válet sudy🙂)),ale prý i toto se počítá do plazní prostě že dokáže přemýstit svoje tělo jinam

kvetik
6. zář 2010

@lukza jj, to Tomík ted taky válel sudy přes celý obývák...ale vy máte ještě na všechno dooost času!!

lukza
6. zář 2010

@kvetik ty jo tedka to čtu pořádně počkej to nebude plazení ale spíš se bude chystat dostata na kolínka a pérovat né.🙂))

adelka89
6. zář 2010

@m.e.l drzim moc pesti,at to ve ctvrtek dobre dopadne.
Ja jsem psala nejakemu pediatrovi na netu jestli ten nas "problem" mam resit nejak pres fyzioterapeuty a odpoved znela, ze proste je to pro nej neprirozena poloha,tak se neprirozene chova,takze to nemam resit, ze se to nauci.
Jo a den pote,co jsem vam sem psala se Lukasek pretocil na brisko a zacal si chytat nozicky takze mi udelal obrovskou radost 🙂

lukza
6. zář 2010

@adelka89 supr gratuluji k přetočení a objevení nožek🙂)

adelka89
6. zář 2010

@lukza ju taky Lukasek 🙂 je to proste nadherne jmeno 🙂

lukza
6. zář 2010

@adelka89 jj to máš pravdu. 😀

m.e.l
7. zář 2010

Jo mírně přeLukáškováno. 😀

@adelka89 Šikulínek. 😵

sisi27
7. zář 2010

M.e.l.-ve čtvrtek na vás moc myslíme a držíme pěstičky 🙂
Monnaa - můžu se zeptat od kdy se malej začal plazit? My taky máme problém, že nám již doktorka vytýká, že stále neumí zkřížený vzor při plazení a neotáčí se z bříška na záda - také si nedává prsty od nohou do pusy 😒 .
Holky, jaký cvičíte cvik na to, aby dítka začali používat zkřížený vzor při plazení a lezení?

m.e.l
7. zář 2010

@sisi27 Klídek, Luky si prsty od nohou do pusy nedává dodnes. 😀 Nohy objevil někdy v deseti či jedenácti měsících. A na vzor plazení jsme měli cvik na břišku, popisovala jsem ho tady někomu. Hlavička otočená ode mě, pokrčená ruka - tlačím bod nad loktem, druhá ruka podél těla - přidržuji ji svým pupkem a držím patičku protilehlé skrčené ruky. Teď máme něco podobného, ale s kolínkama pod sebou a musí nohou nakračovat.

lilin
7. zář 2010

@monnaa jsem moc ráda že se vám líbilo na "dovče" a výborný závěr psychologičky.... to je uplně skvělý
@kvetik no to je užasný šikula.. za chvíli ho budeš honit po bytě 😀
@sisi27 ten cvik jak popisuje m.e.l. máme taky jen ještě tou volnější rukou střídáme tři body.... vubec si nelam hlavu s tím že si nožky nechytá... Nikču taky nožky nezajímají pokud ji je nepodám.. sama si jich nevšimne ani náhodou

dnes rhb... vubec se mi nechce... malá to cvíčo poslední dobou pěkně fláká, úplně ji je jedno kde a co ji mačkám.. žádná pořádná reakce tak až si ji zas rhb vezme do parády tak to budeme obě rozdejchávat

lukza
7. zář 2010

@sisi27 to nedělá každé mimi že si dá palce do pusenky jen někteří duležité je aby mimi si chytalo nožičky ale do pusenky jít nemusí.a jak píše@m.e.l my taky měly cvik na bříšku na to aby se na\učil dávat noženky tak jak má.

monnaa
7. zář 2010

@sisi27 - plazíme od 9 mesiacov, najskôr to išlo pomaly, teraz ako strela, ale bez skríženého vzoru 😒 . Najviac sa teším momentálne z toho, že sa stále viac a viac stavia na rúčky a vytiahne celý hrudník hore, lebo doteraz bol doslova " prilepený" na zemi keď pásol koníkov a opieral sa o lakte ako 3- mesačný. S tými nožičkami sa netráp, dôležité je ich chytať, do pusy nemusí dávať 😉 . A vy prečo cvičíte, ja si to už nepamätám...
@kvetik - super pokrok, teším sa moc s tebou 🙂
@m.e.l - držím palce aj ja vo štvrtok, hlavne to do vtedy dáko vydržať psychicky , to poznám.......Nám neurologička povedala , že dôležité je že malý robí pokroky, hoc aj malé a nestojí na jednom bode stále. A Lukáško je na tom ako mentálne , ako to vidíš ty ako matka ?

sisi27
7. zář 2010

Holky, díky za uklidnění ohledně nožiček do pusy, já na to furt čekám a tak jsem si nějak myslela, že musí 😵 . Přijde mi, že jsme se nějak posunuly dozadu, to špatné co už nedělal, teď zase začal ☹. Lámu si hlavu proč 😕
M.e.l. Ten cvik s těma kolínkama pod sebou to je ten co myslím. A teď hlavička má být směrem k Tobě a ruce jak mají být? A na nožičce mačkám bod na té dál ode mě a tu mám skrčenou na kolínkách a tu druhou volně. Máme ho nový - dělám to dobře?
Monnaa - máme hypotonii trupu a hypertonii dolních končetin 😒 . Malej se na kolínka dostane, krátce, pak sebou pleskne jak žábák. S ručičkama neví co dělat vůbec....

kvetik
7. zář 2010

@sisi27 jak psali holky, tak nožičky do pusinky nemusí,ale měl by je chytat, držet...ale papat není potřeba.-) i když ten náš by je zbaštil hnedka🙂) jinak jsme na tom stejně, taky má hypotonii trupovou...a ted jak se pokouší plazit, tak to taky vypadá,že ne tím křížovým vzorem☹ kolínka si pod sebe taky dá - teda ted pár dní to zkouší,ale to mu jde spíš na posteli (nevhodné prostředí),ale hlavu má zarytou do postele, prostě se na těch ručkách nevytáhne....Tadeášek má natažené ručičky?
@monnaa děkuji, tak to je super,že se drží na ručičkách, to nám právě vůbec nejde, tak ted máme trošku něco trénovat,ale ne z vojtovky,ale to mu moc nejde☹(
@lilin jo to my ted taky občas dělá,že si jen tak leží, nejdřív si říkám dobře to jde,že se nekroutí,ale pak...si jen tak leží...

kvetik
7. zář 2010

holky a ten cvik na bříšku, když ho takhle dáte do té polohy, každý drží třeba bod jinde - my pod na nožičce dále od nás u kolene...tak pak ho držíte,držíte nějakou dobu? my máme že jakmile začne nakročovat tou nohou,kde ho držím,tak jej pouštím a přechytávám u pokrčené ručičky...že ho vlastně nefixuji nějakou dobu,ale jakmile to udělá,tak pouštím...to mi je právě divné...

m.e.l
7. zář 2010

@sisi27 Hlavička od tebe, ruka blíž k tobě je podél těla a ta druhá pokrčená, držím ho v oblasti pánve, bližší nohu pokrčenou a tou druhou má nakračovat. Ale každá to můžeme mít jinak upravené. 😉

@kvetik Nějakou dobu ho držím, aby párkrát nakročil a pak vytáhnu na čtyři.

lilin
7. zář 2010

hojda holky.. tak rhb byla opět příšerná.. jen jsem ji tam položila tak spustila... změnila nám cvik na boku - zrušila body a dávám jí kolínka k bříšku a nahoru... a pak nám cvik přidala takže už máme pět cviků... ten nový teda potrvá než se naučím... malá do té polohy vubec nechce.. je hrozně stuhlá... ☹ ale mám radost že ji pochválila že cvičí hezky... o to víc mi nejde do hlavy že když už opravdu dlouhou dobu ji chválí tak že sama nic neudělá....proč se nesnaží se otočit nebo plazit... nechápu

m.e.l
7. zář 2010

@lilin Nic si z toho nedělej, Luky byl taky pochválen, no pravda ukázal pokus o lezení, ale jak se na čtyři dostává tak to ani omylem. A na bok jsem ho nebyla schopná tam vůbec dát, taky hned spustil a rval se se mnou. 😝

sisi27
7. zář 2010

kvetik - Malej natažené ručičky trochu má, ale nevydrží na nich a hned sebou plácne zpátky. Je to asi na dlouho než se naučí ten zkříženej vzor, že? No já jsem dneska nějaká pesimistická, když vidím, jak se najednou vrací zpátky do toho špatného.....
Jinak prý má maximálně 3x nakročit a pak pustit.
M.e.l. asi jo, radši zavolám o radu na rhb než abych to dělala nějak blbě, třeba nás vezme dříve, potřebovala bych nějakou motivaci po tom co se teď takhle vrací zpět 😒