Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

borkax
16. dub 2009

ahojte, budeme musiet cvicit, zatial cakame na sono mozgu, az potom nam daju cviky, ale dost mozne ze prave vojtovku, ani po 3tom mesiaci nedrzime hlavicku. zatial som chcela chodit na kramare. vie niekto poradit v ba dobreho fyzioterapeuta, pripadne ine aktivity, ktore by nam pomohli. napiste na IP. vdaka

elisbet
16. dub 2009

Keba:Máš pravdu,je to krásný pocit,když Barča začne dělat něco nového,ale neboj,za chvíli to poznáš sama,Nelinka se ti rozleze coby dup,pak bude sedět,chodit,všechno to přijde,jen musíš zatnout zuby a vydržet 😉A cvičili jsem od 3 měsíce a ještě nekončíme,jen nám to stáhla ne ten cvik na míči a po měsící se uvidí,nechci ještě chválit rána před večerem,takže za měsíc uvidíme..........

ferinka
16. dub 2009

Holky nemáte někdo dobrý tip na knížku se cvičením i s obrázkama??? 🙂

lendy1
16. dub 2009

ferinka, jestli myslíš jen cvičení s dětmi (ne knížky o cvičení vojtovkou), tak třeba toto:
v téhle knížce je převážně cvičení na balonu:
http://obchod.portal.cz/produkt/cvicime-s-kojen...

nebo toto, tak jsou cviky formou hry, je to moc fajn knížka, cviky jsou dobře popsané a jednoduché:
http://www.knihkupectvi.cz/25562-kniha-Hry-zaba...

ahojcek
16. dub 2009

Ahojte, baby,
aj nám naparili vojtovku. Malý ju však dosť "salámuje" = však mama je kamarátka, s ktorou sranduje, ktorá ho pritúli, tak to iste vážne nemyslí s nejakým trápením 😀 😒 . V nedeľu bude mať 20t nekorigovaných; dnes mal u dr. 5,68kg. Pred 2t začal krásne dvíhať hlavičku na brušku a otáčať ju na obe strany (predtým iba doprava) a zároveň začal držať havičku pri ťahaní za rúčky z polohy na chrbátiku. Vlastne to začal robiť vtedy, keď mal okolo 5,5kg.
Minulý pondelok o 7:00 sme boli na cvičení - pani ho tak precvičila, že s cca hodinovou prestávkou a asi 2 kojeniami v polospánku spal až do cca 13:20 - a aj zvyšok dňa bol dosť ospalý. Toto ma dosť veľmi vystrašilo. Odvtedy už s malým neviem "cvičiť" ani to, čo dovtedy (2 cviky pre reflexné otáčanie; prvý cvik pre reflexné plazenie ani nemám odvahu s ním cvičiť). Naše "cvičenie" vyzeralo predtým tak, že sa pri tom smial, vrtel, robil mostíky a otáčal sa pomocou nich (vodorovne), "rozprávali" sme sa - musela som byť iba trpezlivejšia a počkať, pokým urobil to, čo som po ňom chcela (cvičili sme 2x denne, i keď odporúčali 3x, ale to som už nevedela zaradiť aj s masážami do nášho režimu-nerežimu). Dnes mi vôbec nechcel cvičiť - iba sa smial, rozprával, vrtel sa a mostíkoval.
Chcela by som s ním cvičiť aspoň niečo iné, čo by bolo menej stresujúce (nech si hovorí, kto chce, že si to dieťa nezapamätá), len neviem, čo. Prosím, odporučte.

petul.a
17. dub 2009

Ahojda, kočky 🙂

Tak jsme byli včera na neurologii. A jako bacha, tentokrát se konala veeeliká pochvala!!! 🙂 🙂 🙂 To se nám tam ještě nestalo. Pan doktor uznal, že Barča udělala za poslední 3 měsíce fakt velikánský skok ve vývoji (v 7 měsících se ještě ani neotáčela, teď válí sudy, plazí se jak partyzán a zkouší na kolínka), takže žádná další vyšetření se nekonají, jen máme dál cvičit, další kontrola až za 3 měsíce, takže super 😵 Pak prý se uvidí podle toho, jestli v té době už bude Barunka chodit nebo ne (no já spíš počítám, že ne) a případně by nám pak doporučili nějaké cvíčo, ale spíš už formou hry. Jo, a pan doktor si myslel, že ten pokrok je díky tomu, že jezdíme častěji na rehábku... hahaha... rehabilitační sestra přece vždycky jen ukáže nový cvik, případně odebere některý ze starších, ale není to o tom, že by se s dítkem víc cvičilo... tak jsem mu řekla, že ale my jsme cvičili pětkrát denně už předtím. Taky jsme se zasmáli, když doktor říkal, že do budoucna bychom mohli začít cvičit na míči, a já na to, že na něm už cvičíme minimálně 4 měsíce 😀 No nedala jsem se 😀 Aby jako pan doktor neměl takový ten pocit "Milá pani, vy jste předtím cvičili málo a my jsme taaak dobří, že jsme vám ukázali, jak se to má správně dělat". On to tak určo nemyslel, to mi k němu nesedí, ovšem vyznělo to tak. Ale jak říkám, nedala jsem se 😀

keba
17. dub 2009

Petul.a tak to jste fakt dobrý!!jak to všechno zvládate?tolikrát denně cvičit a ječtě do toho s míčem?my máme cvičit 3krát za den a někdy ani to nestíhám...někdy si říkám že bych musela být celý dny zalezlá doma abych vše přesně dodržela!A jak to máte s Barčou ze seděním?mě totiž Neli tedkom přišla na to že se může v kočárku přitáhnout do sedu tak ji vůbec nemůžu přinutit ležet jen když ji přivážu jenže to zase huláká jak na lesy.. ☹

julyb
17. dub 2009

Ahojte,
gratulujem detičkám k pokrokom, mám jednu otázočku, my cvičíme cca od 10 mesiaca, dietatko sa nešlo rozplaziť, teraz sa plazí skúša na 4 a sadá si samo, on je ale dost velký lenivček tak sa čo to poplazí a potom si sadne a hrá sa tak, bojím sa aby zase nezlenivel a nemuseli cvičiť este dlhšie, lebo ked ho dám na bruško tak sa zase poplazí a sadne si.....este som zabudla že máme 2 cviky, jeden ked leží na chrbátiku a stláča sa ten bod pri bradavke a jeden na stole ked sa pokrčia kolienka....

ferinka
17. dub 2009

Petul.a a k jakýmu inteligentovi chodíš ať vím co mě třeba bude čekat..... 😀 😀 😀

julyb
17. dub 2009

Vidím Keba že píšeme v rovnaku hodinu rovnakú otázku 😀

keba
17. dub 2009

julyb:tobě se malý pouze plazí a z toho si sedne?já myslela že dítě musí prvně začít lozit aby se dokázalo posadit!My se teda zatím neposadíme...jen se plazíme 😉 a cvičíme od 8měs.
skuz ho hodně motivovat do toho plazení...dělej mu třeba překážky a lákej ho na věci...aspon tak to děláme my.. 🙂

julyb
17. dub 2009

hej, hej on sa plazí potom sa dá do takej pohodáckej polohy na bok a posadí sa, neviem či štvornožkovat vôbec bude, ja mu robím prekážky z mojich nôh a po mne sa štverá, niekedy to vizerá že by sa aj postavil ale zatial nič...

petul.a
17. dub 2009

Ferinko, chodíme ke Spalovi. On je skvělej, ale tohle byla perla 😀 A copak, Matýsek má nějaký problém? 😕

Keba, no vždyť já jsem taky x měsíců tvrdla doma 😒 Až jsem z toho začala pomalu blbnout. Až nedávno jsme začali tak nějak chodit mezi lidi (jak jsem tu psala, už mě to s prominutím s.alo a taky jsem viděla, že Bára vyloženě potřebuje lidi). Jo, a sezení - Barča zatím neobjevila, že se může v kočáru přitáhnout. Až na to přijde, bude to taky boj 😅

kokaka
17. dub 2009

petul.a: a Barunka ještě sama nesedí? naše malá taky zatím ne, jen se plazí po bříšku, ale lezení a sezení nic

ferinka
17. dub 2009

Ne ne zatím je Matěj ok nebo teda nic nám nebylo vytknuto,jen že je nenažraný-no asi po mě 😀
Jen je lenoch,tak si chsi koupit nějakou knížečku,jak s ním v jakém věku co cvičit 😉

petul.a
17. dub 2009

Kokaka, Barunka taky zatím nesedí, jen se plazí a zkouší na kolínka. Podle mě se na nich během pár dnů bude houpat a pa už je lezení a sezení jen otázkou času. U tvojí Silvinky to bude obdobné 😉

Ferinka, no už jsem se lekla 😒 Vojtovka se ale cvičí až s dětmi, které nějaký problém mají. Pro Matěje by byla spíš kojenecká gymnastika nebo něco podobného. A nechceš s ním zkusit chodit ně nějaké hromadné cvičení. V MC Slunečnice cvičí miminka od 6 týdnů - jedno cvíčo mají v Edenu, to je mimibick (= taková všehochuť, vymyslela to MUDr. Šillerová, cvičí se tam i na míči), no a další je normálně ve Slunečnici, ale to je jen na míčích.

matejmaj
18. dub 2009

O Vojtově metodě něco vím od narození jí cvičím a díky ní chodím a tady píši. Cvičení není vždy jednoduché ale ty 3 roky to už nějak přežiji. Je mi 15 let a za trpělivost a vytrvalost mamky a paní doktorky jsem dnes moc rád. Matěj

zanys
18. dub 2009

Matěji, jasně, že Vojtovka je u některých diagnóz těžko zastupitelná, je to hodně individuální záležitost. Též hodně záleží na úrovni navštěvovaného rehab. odd., potažmo rehab. sester. Je super, že to zvládáš taková léta a hlavně, že ti moc pomohla 😀 . Takže smekám před tebou a tvojí maminkou, která má už asi takové zkušenosti, že by nám tu možná mohla dávat odborné přednášky 🙂 Držím ti palce, ať ti vše pěkně jde a mamince vyřiď můj obdiv.

andulka4
18. dub 2009

Juuu Matěji díky že jsi tu napsal 🙂
jsem ráda že tady lidé jako ty sem tam přispějí protože ty naše děti ještě nemluví a nepíšou tak nám nemůžou říct jaké to je...

berunka
20. dub 2009

holky kdy myslite ze je nejlespi doba na cviceni?mam problem nacasovat to aby nam to vyslo 3x denne a jeste jsme stihly prochazku.Eliska ublinkava takze musime cvicit temer pred jidlem.cvicily jste treba hned rano po probuzeni jeste pred jidlem?

licina
20. dub 2009

Matěj: jsi šikovnej kluk. Máš úžasnou mamku..., moc ji pozdravuj.

licina
20. dub 2009

berunka:
My cvičíme ráno po probuzení před jídlem, pak před obědem, kolem 11 a pak až mezi 18-19 hod před večeří. Kubík chodí spát kolem 21:00 hod.
Mě moje rehabka doporučovala, že se má cvičit tak, aby to dítě nešlo ihned po cvičení spát, ale aby si to, co zacvičí mohlo uložit do mozku a ještě i to případně zkoušet v pohybech.

julyb
20. dub 2009

Ahojte,
aj my cvičíme pred jedlom, mne pri cvičení dost plače tak sa potom ukludní...
Licina aké cviky cvičíte a kôli čomu?

licina
20. dub 2009

My to máme trošku složitější. Náš Kubík měl po narození nějaké problémy a do toho je ještě línej a spoléhá na to, že mu všechno podám, přinesu.Odnesu ho, otočím..... 😉
Cvičíme celkem 3 cviky. Na bříšku, na zádech a na boku... A vy cvičíte proč???

smajlik
20. dub 2009

ahojky ... my cvičíme 4x denně, před kojením, taky jí potom jídlem uklidním. Mezitím chodíme 2x denně ven

keba
20. dub 2009

ahojky holky!tak jsu trošku na rozpacích z dnešní rehabilitace!Sestra pořád marně přemýšlý proč malá ne a ne lozit..nebo aspon kdyby přeskočila lození a začla se stavět 😒 ale ona ne,jen se stále plazí a plazí...povídala nám že u nás není žádná asimetrie nebo jiný problém co by ji až tak brzdilo aby ten model lezení v mozku nevyhrabala..prej nám dá ještě cca dva týdny a jestli se nic nezmění tak nás asi propustí...prej bude prostě potřebovat více času protože je pomalejší a línější 😕 to mě trochu zarazilo!!!tak my se tady trápíme už víc jak 4měs.a ona nám řekne tohle!!tak nevím jestli se nás třeba nechce zbavit,protožekní jezdíme každý den s malýma pauzama..začínám být z toho pomalu neštastná za necelej měs.máme rok a stále se jen plazíme a to ještě špatně...všechno táhá rukama.. 😖

julyb
20. dub 2009

Ahojte,
Licina my cvičíme lebo sa mi malý nechcel rozplazit....
Keba neboj ono to príde tak naraz, aj mne sa malý dnes dáva celý den na štyri až som z toho vytukaná a to už máme túto sobotu rok...

keba
20. dub 2009

julyb:to já bych byla přávě ráda kdyby mě malá v roce aspon lozila po čtyřech - správně a sama si uměla sednout..to že by se stavěla na nožky o tom ani neuvažuju!!!

andulka4
20. dub 2009

Kebo a jak jinak ji ještě motivuješ??? Dáváš ji hračky na bednu aby se začala stavět na 4ech???

petul.a
20. dub 2009

Ahojky

Matěji, to je fajn, že jsi sem napsal. Klidně toho můžeš napsat víc o tom, co cítí ta "druhá strana" při cvičení vojtovky. Myslím, že by všechny maminy byly rády. Jsi fakt šikula, že to takhle zvládáš. Smekám před tebou i před tvou maminkou. Fakt super 😉

Keba, a jak dlouho to je, co se Nelinka plazí? Mně rehábka říkala, že máme Barču nechal plazit se co nejdéle, třeba i měsíc, aby si tím posílila svaly potřebné k lezení. Jenže u nás je kromě hypotonie ještě ta věc, že Barunka je dlooouhá, štíhlá a má velkou těžkou hlavu, tím pádem posunuté těžiště, takže to má ještě složitější.