Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lv
6. pro 2012

@gable krotitelka na rehabilitaci mi řekla 4 dny necvičit, naše pediatrička říkala 3 dny..pak se v tom má laik vyznat, že ano.. 😎 s tím vychylováním neporadím, na zádech žádný cvik nemáme..

gable
6. pro 2012

@lv no já právě mám taky různé info od pediatričky a rehabilitační 😀 vždycky po očkování jsme prostě do neděle necvičili 😀 někdy to bylo pět dní, někdy čtyři 😉 prostě jsme si vzali od cvičení dovolenou.

lv
6. pro 2012

@gable jojo, pauza po očkování byla více než vytouženááá..a jak to máš při nemocech - myslím běžné nachlazení, rýmy, pokašlávání, nejsem si jistá, je mi jasný, že kdybych neměla cvičit při každým malinkým nastuzení, tak se k tomu nedostanem nikdy..řídíš se ty - i ostatní maminky - třeba tím, jestli má dítě teplotu? jdeme teď nějak z virozy do virozy, starší dcerule to nosí ze školky, do toho zuby, s tím průjmy, náladičky.. 🙄

ajkuska
6. pro 2012

@lv naša fyzioterapeutka vraví, že aj pri nádche treba cvičiť pokiaľ teplota nepresiahne 37,5 a dieťa nie je skleslé.

tulipaki
6. pro 2012

@lv krotitelka prej 😀 Jak necvičit nevím, my už máme naočkováno a nemocnej ještě nebyl. Takže cvičíme furt a furt. Jen když lítáme po doktorech nebo nákupech, tak 4x za den nestíháme 😖

tulipaki
6. pro 2012

Jo holky, ještě jsem se chtěla zeptat, jak to děláte, když mimi třeba nemá náladu? Má blbej den, je uřvaný a tak. Cvičíte důsledně?

lv
6. pro 2012

@tulipaki ne, ale krotitelce to neříkám..i jak píšeš,když mám doktory, moc lítání, prostě se nepřerazím.

tichackova
6. pro 2012

@tulipaki Taky když nemá náladu, tak prostě necvičíme. Třeba zrovna jako dneska😝 Kde je nejbližší babybooooox,,,,😝 😀

schumianca
6. pro 2012

V Komárne-cvičenie vojtovou metodou,opäť 🙂 🙂 🙂 🙂 aj v nemocnici 🙂

tulipaki
6. pro 2012

@lv
@tichackova díky, já se to právě snažim lámat přes koleno, a asi se na to vyprdnu, páč je pak akorát k neutěšení a zabejčenej, a ani to moc nejde. Zrovna dneska. Taky vstával zadečkem napřed 🙄

tichackova
6. pro 2012

@tulipaki No já se ze začátku taky snažila poctivě, za jakýchkoliv okolností, ale bylo to pak hrozný. Eliška vzteklá a naprosto k neutišení. Néééé, děkuji😝

imzadi
6. pro 2012

@gable my mame tu pozici na zadech a z jedne strany se hlavou opira o muj bok a z druhe hlavu fixuju rukou jinak se mi stehuje po stole a dela hodiny...

A me fyzioterapeutka rekla po ocko 3 dny necvicit a pak pri zelene ryme a horeckach a horsich nemocich...

gable
6. pro 2012

@imzadi já mu musím právě dávat nožky z podložky,ale on se vymkne v pánvi tak do boku,takže musím místo hlavy držet i spinu na kyčlích. Jen mě zajímalo,jestli to tak taky někdo má. Jinak taky cestoval 😀

gable
6. pro 2012

@lv malý byl nemocný jen jednou, chytil rýmu od čtyřletého bratránka a to jsme necvičili, byl zasoplený. Naštěstí jsem to "rozkojila", teplota nebyla,jen ty soplíky. Doteď má trauma z vysavače. Jinak jsme s teplotama a s nemocí nemuseli nic řešit.

lv
6. pro 2012

@gable trauma z vysavače 😀 😀 😎 to je teprve Vojtovka, to zmítající se děcko udržet a odsát! No právě už se plácáme měsíc viróza s horečkama, z rýmy průjem, hlenovitá stolice, opruzeniny jak hrom,zánět spojivek /nebo co to bylo/, a zase rýýýma..už mi hrabe..je mi jasný, že cvičení bez důslednýho a soustavnýho opakování nemá smysl, chjo.

gable
6. pro 2012

@lv a co na to rehabka? Doporučila necvičit? To musí být pro prcka docela namáhavé.

tenerezka
6. pro 2012

@imzadi ahoj, já taky cvicim na lince. Koupila sem si klasickou podložku na prebalovani rovnou . Co mívají u doktorů a tchýně mě přinesla takovou protiskluzovou podlozku, je to v roli a dá se to stříhat, dle mě se to koupi v drogerii nebo domácích potřebách. Na linku dám ten protiskluz, na to tu prebalovaci podložku a ani se to nehne. Malá se pokaždé taky pocura podložku omeju a vydrží dle mě až do konce co budeme cvičit. Teď máme nový cvik, jakože už nácvik lezení a jelikož mám linku ukončenou z obou stran vysokyma skrinema, tak musím cvičit na posteli a i tam díky tomu protiskluzu drží a zatím mám díky té prebalovaci podložce i suchou postel 😀

tenerezka
6. pro 2012

@imzadi já cvicim s malou od tři měsíců a viditelný skok jsem začala vidět cca 14dni, malé je 7mesicu. Na místě nestála nikdy, pořád dělala jakože pokroky, ale teprve teď bych řekla že to byl trochu skok! Pravda hned jsem víc motivována. ala je celkové strašně líná, neurolozka nám doporučila nootropil a zecina být Ivejsi i pohybové, touha po pohybu se zvetsila. Nohama by už i lezla. Pořád se staví na kolena podsouva je, ale krk, hlava a ramena ji to nedovoli ty jsou pořád strašně slabé!

tenerezka
6. pro 2012

@catry holka vydrz! Malá je těžká hypotonicka. Cvicime od 3 měsíců, teď ji je 7 a teprve teď začínám vidět viditelný pokroky! Řada ruce stále spíše v pěst, zatím se stále bez pomocí nepretoci na bříško, ale ta touha začíná být větší! Urco to dřív nebo poDeji přijde!

tenerezka
6. pro 2012

@catry nech si napsat jánské lázně! Příští týden mě je neurolozka taky napíše! Tam s tebou každý den cvičí odborníci. Pokud jste "složitý případ " tak vám to urco pomůže. Taky čekám že nám to hodně pomůže!

lv
7. pro 2012

@gable my jsme byly naposled na kontrole před týdnem, tedy před problémy s očkama, říkala jsem jí, že jsme 4 dny z týdne nemohly cvičit, že měla virozu, říkala, že doufá, že do vánoc nebudem očkovat ani chořet, že by potřebovala malá soustavnou drezúru alespoň 3týdny v kuse a že od toho čeká velké zlepšení...no nepovedlo se. Jdeme v po 10.12., uvidím, co řekne teď..ale také říkala, že je dobré, když maličká dělá nějaké pokroky, byť malinké dělá pořád, že se potvrdí, že se vyvíjí, jde dopředu..no dneska si strčila nohu do pusy, jenom malinko, ale udělala mi tím radost, protože doteď to nešlo..

imzadi
7. pro 2012

@tenerezka dekuju za reakce! My prave mame hypertonii a to tady nikdo nema 😅

gable
7. pro 2012

@imzadi malý je taky trochu hypertonický 😀 není to žádná hrůza,ale je to tam 😉 na cvičení používám takovou tu koupelnovou podložku,koupila jsem metr a je parádní, když je počůraná,tak ji večer přemáchnu ve vodě a ráno je suchá. Na žehlícím prkně bych asi necvičila,nikdy nevíš,kdy si prkno usmyslí,že se složí. My cvičíme na stole, odhrnu ubrus,dám podložku a po ruce mám vždycky tahací kapesníčky,abych utírala záplavu. Malý teď už ale tak nečůrá jako když byl menší.

imzadi
7. pro 2012

@gable ja cvicim tez na stole ale neskladam to...kazde dve hodiny to uklizet by me nebavilo😀

hedushka
7. pro 2012

@gable my jsme necvicili tam pet dni max, jaké vychílení myslíš? cvičili jsme na zádech dost dlouho, máš na mysli stlačení bodu pod žebry?

tulipaki
7. pro 2012

Holky, od včerejška se regulérně točí na bok! I v postýlce a v košíku, prostě pořád. Já mám takovou radost! Sice zatím jen na jednu stranu, ale to půjde 😎

lv
7. pro 2012

@tulipaki super!

imzadi
7. pro 2012

Davate nekdo pyridoxin??

A jeste, cvicite s dudlikem? Ja to dnes zkusila, tolik nerve ale prijde mi ze pak hur cvici to co ma..napr. tolik nepritahne nohy...mate zkusenost? Dik😉

tichackova
7. pro 2012

@imzadi Já bych asi s dudlíkem necvičila. Přijde mi, že se to dítě spíš musí soustředit na to dudání než na to, co má dělat. Ale těžko říct, Eliška nedudá...

@tulipaki Super, to je výborná zpráva!!!!😵 😵

megy
7. pro 2012

@tulipaki u nás to bylo asi stejně tak 6 měsíců a něco a v 7 m z ničeho nic na břicho a zpět na záda, nožky má sice jak žabák, ale už se snaží používat ruce k plazení a nakročuje. on je náš špuntík trochu lenoch a taky má hypermobilitu v kyčlích po mě 🙂 ale věřím, že ke stromečku si doleze sám

@imzadi s dudlíkem rozhodně necvičit