Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

sukubka
31. kvě 2011

tak sem večer opět s malím cvičila a dneska se mu to teda už nelíbylo.holky při tom stlačování bodu pod bradavkou on má zvedat nohy to zvedá ale ještě mi vysvětlovala že by měl i ručičky dávat do pravého úhlu k hlavě a to teda moc nedělá.i hlavu mu mám držet v úhlu holky myslíte že to dělám dobře pořád mám strach aby to k něčemu bylo a já to dělala správně

adra22
31. kvě 2011

@sukubka no my cvičíme presne ten istý cvik čo aj vy. Mne zase ručku dáva pekne ale na jednej strane my nedvíha nohy resp. niekdy ano niekedy nie. K tej rúčke mne povedala že je dôležite aby vlastne roztvoril ručku a vystrel prsty. Tak tiež neviem že čo. Tak skusim vymeniť strany tak uvidíme či pomože.

petja
31. kvě 2011

@sukubka jo to může začít dělat později,s rtou ručkou.klidně a přesně cvič dál,během cvičení se soustřed pouze na to,to hodně pomáhá,je to koncentrace a určitě se pokroky brzy dostaví
My momentálně cvičíme 4x denně a to v sedu,jednou rukou držet pánev a zároveň hlavu v rotaci,no hustýýý

iwuskaaa
31. kvě 2011

@adra22 aj my stále cvičíme tento cvik, plus ďalšie dva. Áno, ručičku by mal roztvoriť, to je znak toho, že cvičenie má efekt 😉 . Nožičky vystierať a krčiť k brušku.
@sukubka určite cvičíš správne, ja som bola taká istá, vôbec som nevedela, či je to dobre, alebo nie, ale teraz postupom času je to vidieť a vždy nás rehabilitačná pochváli, že krásne cvičíme obidvaja 😵 .
Aj keď cvičiť ešte musíme stále a asi to je na dlhšie 😒 .
Kvôli čomu cvičíte vy?

lysssa
31. kvě 2011

@tuliberka Díky za rady, taky už jsem to zkoušela tapkat s nožkama o sebe a taky jsem koupila ponožtičky 😉 atím, ale žádnej zájem... Když jí nožky zvednu tak si ponožtičky prohlídne, ale sama je zvednout? To nééé a nééé.... Věřím, že to , ale přijde... Sluníčko mě nabilo pozitivní energií

Jen mě mrzí, že u níás je fakt ta Vojtovka necvičitelná, měli jsme pauzu po očkování, tak sem čekala, že to zase půjde, ale ne.. Jen j chytnu hlavu a prohne se tak, že pak nemá cenu bdík mačkat.. Prohýbá se až do boku... nemá to význam... Když čtu jak všem pomáhá tak mě to mrzí... Zejtra jdeme na RHB tak sem zvědavá jestli nám něco poradí nebo cvičení zruší... Uvidíme...

@kocka5 27.ledna, byly jí 4. měsíce... A proč jste teda cvičili, že népásl jak by měl ???

@sukubka Gratuluji!!!! Jistě bude po cvičení brzy vše oki a ještě předběhnete ve vývoji ty co byly teď napřed 😉

sukubka
31. kvě 2011

@iwuskaaa přsně já si prostě nejsem vůbec jistá jestli to dělám správně i včera na rehabce jsme říkala té sestře at se na mě kouká jestli je to ok že když je ona zamnou jsem si mnouhem jistější doma pak hledám chyby co dělám blbě jestli to opravdu dělám správně protože na rehabku jdeme až za 14dní a do té doby máme cvičit jen tento cvik 4x deně taky bych nerada abych to cvičila špatně a pak by mi řekla že to k ničemu nebylo!a holky tento cvik je i na to aby se mi naučil držet hlavičku při tom pasení koníků?
my cvičíme hlavně k vůli tomu že mu nejde to pasení pase chvíli,ručičky při tom dával špatně a po chvíli mi zabořil hlavu a už nepasl.

@adra22 takže jak mačkáš ten bodík tak držíš i halvičku a ruky nedržíš že to jen na ně koukáš jestli je otvírá že?

holky a jak dlouho cvičíte to reflexní otáčení jako kolik minut jednu stranu?

kocka5
31. kvě 2011

@lysssa on absolutně nezvedal nohy ani ruce nad podložku.....ani o to nejevil zájem. Ale pak po cca 2 měsících jsme se pohli kupředu. Na CVÍČO NASTOUPILV 7 měsících. Já myslím,že tvá malá je ještě malá a potřebuje čas 😎

tuliberka
31. kvě 2011

@sukubka no vidíš, nedopadlo to nejhůř, není to nic vážného. Podobné jako u nás 😉
Myslím si, že cvičíš dobře. Danečkova ruka u toho taky nevypadá nejukázkověji, jak kdy. Prý důležitější jsou ty nohy, posílí bříško 😉

@lysssa tak jsem zvědavá, co vám poví zítra ... Ale taky když ji při cviku přitlačíš na ty žebírka, tak se ti nemůže prohnout. Mě vždy říkala, ať ho první přitlačím na lopatky a pak chytám hlavičku.
Jéé, už máte ponožky, jasné, dej jí čas. Daneček se chytá za nožky tak od 5 měsíců 😉

tinika
31. kvě 2011

ahojte, tak my sme dnes boli pre istotu sa ukazat lekarke bo maly občas este dava jednu nozko dokriva ale vraj v pohode a ma dorazilo ze som tam videla dve mamičky čo daju svojim detom,ktore ledva chodia a cvičia sandalky (hlavne ze adidas) bez pevnej paty a take makke penove mi pripadali

tuliberka
31. kvě 2011

@tinika já zase na neurologii potkala mamču, co se se mnou dala do řeči a ptá se mě: A cvičíte? Já že, ano. Ona, já néé, já jsem nepoctivá a my necvičíme. Že to nestíhá 😅 Přišlo mi to velmi nezodpovědné, chudák její dcerka ... Jednou jí poděkuje. 😝
Ty Adidasky, taky dobré 😅

sukubka
1. čer 2011

@tuliberka ty zatím civčíš taky ten cvik jako já s tím reflexním otáčením nebo ještě i jinej?protože jak píšeš lysse že pedámačíš na lopatky atd tak to já u tohoto cviku nedělám!

@tuliberka tak to mě si malej nohy ještě nechytá jen si občas sahá na kolínka,tobě si začnal chytat nožky v 5 měsících jo?no snad mi po cvičení začne na ty nožky chytat,ale na rehabce na to nic neříkala

tinika
1. čer 2011

@tuliberka no tak to je smutne, ved aj tu sa nasli maminy čo necvičia bo deti plaču, kazdeho rozhodnutie, ale mylim ze radsej plač ako zničene drzanie tela a pod.

petra49
1. čer 2011

ahoj holky, tak my taky cvičíme, nechce mi teď lézt a sedět a to nám je 10m. Já si to hlídám sama jelikož jsem taky rehabka, ale né s dětskou specializací na Vojtu. Cvičili jsme od mala, kdy se mi nelíbilo, jak se malej otáčí a teď máme poloho v kleče, ale pěkně s tim bojuju, nejde mi to moc udržet, ale zlepšuju se, v pondělí se jdem ukázat, tak jsem zvědavá.

petra49
1. čer 2011

Holky přesně, je to nebolí, jen se jim nelíbí v těch polohách, ale pořád lepší než aby je ve 30 boleli záda a bůh ví co

adra22
1. čer 2011

@sukubka Ahoj ano presne tak ručky nedržím len kukám či otvára. A ja cvičím na minuty neviem koľko to je len my povedala aby spravil to čo má 3 až 4 krát. Takže niekedy nám to trvá dlho a niekedy to máme za chvílu odcvičené. Povedala mi RHB že namám to sledovať na minuty ale koľko krát to odcvičí, tak neviem.

michelin98
1. čer 2011

Ahojte som rada že som našla stranku v ktorej prebiehaju tieto diskusie bola som na mnohych ale tato je super!!! Máme 8mesčnú dcérku do dvoch mesiacov bolo všetko o.k potom dostala svalové krče čo si doktori mysleli že ma epylepsiu BOHUZIAL jej na to nasadili aj lieky ktoré boli dost silné a moje krásne dievčatko plné života sa zmenilo len na handrovu babiku. Urobili jej všetky možne vyšetrenia a do dnes čo je presne 6 mesiacov nezistili nič žiadnu diagnozu jedine že ostala hypotonicka tak som si vydupala vojtovku cvicime ju 2mesiace mame dovolene raz nanajvys dva krat dene ale pozorujeme aj z manželom že jej to pomaha aj ked cviky su velmi lahke zatial ja som zmierena z tym ze pridu horsie ale ked jej to pomoze nech len cviči niektore mamičky vedia že to pomaha a kašlu na to mi ani nevieme či to vlastne zabere ale cvičime mame aspon aku taku vieru ze sa niečo zmeni ako som aj čitala nepride to hned ale dufame že časom určite !!!!

michelin98
1. čer 2011

@sukubka no mne povedali že ked mala nedava ruku do praveho uhla mam si zvinúť uterak medzi jej hlavu a mna a hlavu zachytit predlaktim dvomi prstami jej zachytit v tej polohe ruku aby ju naučila tak držat je to krkolomne ale teraz ju už dava sama!!!

sukubka
1. čer 2011

@andra22 takže prostě koukáš kolikrát ti zvedne nožky a otevře ručičky jo?a kolikrát ti to událá?jen at vím protože mě to takto neřekla ale myslím že je to takto lepší než cvičit na čas! a taky se vám tak děti propínají ?mě začal až jak sme začali cvičit!!!!

@michelin98 a jaké měla ty křeče?ježiši ti doktoři jsou padlí!
holky mě se někdy malej tak kroutí dělaj vám to děti taky?ale tedka mi i tak boří hlavnu na bok a heká u toho to je ale asi tím že se snaží přetočit na bříško ale když mu dám třeba plínku do ruky tak si ju nacpe do pusy a úplně funí a heká

adra22
1. čer 2011

@sukubka áno kukám koľko krát to urobí a RHB mi povedala že to má urobiť 3- 4 krát ale my máme 2,5 mesiaca korigované takže zato asi tak málo viem že u väčších detičiek je to viacej opakovaní. K tomu času my povedala že proste napr. cvičím 3 minúty a za tie 3 minúty mi vôbec neodcviči ( nezdvihne nožičky) tak že to potom nemá efekt tak neviem takto mi to vysvetlila. K tomu prepínaniu trošku ale nie moc iba keď je veľmi unavený.

sukubka
1. čer 2011

@andra22 a Davídek je tedka nějak starý jako můj Lukášek že?akorád že vám se narodil hodně předčasně tak to je to cvičení asi pak jiné.a je posuzovám jako 5,5 měsíční nebo se odečítají ty týdny o kolik se narodil dříve,asi se to odečítá že?kolik tedka vážíte?a dáváš jen nutrilon nebo už i nějak přikrmuješ?

lysssa
1. čer 2011

@kocka5 Mno, a už před tím než jste cvičili Vojtu se to zlepšilo, ne?

@tuliberka Hmm... tak super - má ještě čas... Snad to za měsíc doladí a chytne se alespoň za kolínka 😉 Když jí dám do lehátka tak to má s nožkama blíže a tam je zvedá, už si ponožky i sundala 😀, ona to jistě doladí a posílí bříško a dá to i z lehu...

Tak cvik nám zrušila, že tohle fakt nemá cenu... Předtím sní 10 minut zkoušela různé úpravy tohoto cviku, ale nešlo to... Erička se prohýbala a prohýbala... Tak jsme dostaly novej - ždímání!!! A to teprve mazec!!! Řve jako nikdy, ani reflexní plazení. Jsme z toho vyřízená. U žádnýho z těch cviků co sme měli sem se víc nebála, že to dělám blbě... Mám to nahraný i na kameru, abych se mohla vždy znova podívat - to je mi jasný jak to dělat, ale když stojím před Eričkou a mám zacvičit tak to nedávám... A začla se prohýbat i u tohodle cviku... Rehabka říkala, že to asi brzo prokoukne a bude se bránit... Nevím co nám vymyslí pak, ale mám pocot, že je to pro nás fakt ztráta času... Jediné co jsme do té doby co cvičíme a to je to už 1,5 měsíce tak se mi začla prohejbat do luku... Díky cvíču se naučila tudle šílenost... Všude čtu jak to každému pomáhá tak mě vyloženě s...e, že nám ne... Ufff, zejtra jdeme ráno na neurologii, tak holky prosím držte palečky!!!

@michelin98 Tak to mě moc mrzí, je to hrůza, že se člověk nemůže na doktory spolehnout - na druhou stranu jsou to jen lidi a dělaj chyby... Jenže jejich chyba může být ta nejdražší... Věřím, že vám Vojtovka pomůže, když už vidíte pokroky... To je super!!! Je to prý běh na dlouhou trať, ale stojí za to...Četlajsou hodně příběhů jak pomohla a to obrovsky... Škoda, že se jí Erička tak brání, nebo co to dělá... 😖 Když jsme začli cvičit bála jsem se, al etěšila jakuvidím pokrok a bohužel je tomu naoopak 😔

michelin98
1. čer 2011

@sukubka Ja už doktorom neverim to čo sme si prešli kolko testov a nič no na zamyslenie ani tu Vojtovku mi nechceli dovolit!!! Krče jej vyvolali antibiotika to je vlastne jedina vec čo sme za pol roka zitili. No dufam že jej ta Vojtovka pomože.

lysssa
1. čer 2011

@michelin98 proč ji nechtěli dovolit?

sukubka
2. čer 2011

@lyssa držím pěstičky na tu neurologii pak napiš jak to tam probíhalo já malého taky na neuro obědnala jdeme 8.6 tam je přece jen 100% jistota že ho pořádně prohlédnou!
no mě se malej u toho cviku reflexní otáčení začal taky pěkně napínat mám co dělat abych ho udržela on se zapne nohama propne břicho a hlavu si úplně vytočí do strany no děs tak to dělám něco blbě?nebo je to jen reakce že se brání?

@michelin98 musíme věřit že to pomůže,prostě musí! a jak teda malého posuzují?posuzují ho na 5,5 měsíce nebo odečtou to o kolik se narodil dříve?

lysssa
2. čer 2011

Tak holky přináším čerstvé zprávy jak jsme dopadly s Eričkou na neurologii. Cvičení nám bylo zrušeno na měsíc! Prý cvik který jsme dostali, to jest reflexní plazení, má se dávat dětem až od nejdříve 4. měsíce a prý nám rehabka nasadila hodně drsný a náročný cvičení jak na postižené mimčo... Prý má na krčku namožené svaly a podle ní, je přecvičená a mám jí nechta být. Prohýbání je prý její reakce na cvik... Říkala, že jestli to začlo až po cvičení což začlo tak je to z toho cvičení!!! Byla v šoku, že nám bylo řečeno ať cvičíme 4-5 x denně, prý by stačilo u tak lehk formy 1-2 x denně.
Prý je toto nejjednoduší možnost a když se to nespraví do měsíce tak budeme zkoušet jiné varianty. Ale, že si mysli, že je přecvičená.
Tak doufám, že je tomu tak a že je malá v pohodě... Ona jí poslední dobou začala jakoby padat hlavička dolů, to také dříve nedělala. Máme dokonce i posunpout očkování na delší dobu, prý toho na ní bylo moc...

alisek
2. čer 2011

ahoj holky, před nedávnem jsem si tu postěžovala, že cvičíme hrozně dlouho, jeden interval cca 40min. od fyziot. jsme dostali 3týdny volna, jen jsme "cvičili" na míči což si malej užívá, zaplaťpánbůh a včera jsem byli po těch 3 nedělích na RHB a cvičíme dál 3x denně, malej sice začal být aktivnější ale čekalo se že bude víc neboli, že se rozplazí a ono noc, odpovídá ukončenýmu 7měs. a gestačně je o dva měsíce dál, takže rehabilitace je nutná, zatím cvičíme jen dva cviky dohromady cca 7min. zatím super ikdyž histerickej je u toho dost,stejně jako před tím, do luku, dnes most jde pořád ☹ je to hold jeho silná stránka.

sukubka
2. čer 2011

holky mě se malej taky u toho cvičení začal pěkně propínat,ach jo co to znamená?dělám něco blbě nebo je to prostě taková reakce?mám teda co dělat abych ho udržela a pořádně to s ním procvičila!

sukubka
2. čer 2011

@alisek to cvičíš jeden z cviků 40minut????

janel
3. čer 2011

@sukubka : ahoj Sukubko 🙂, tak se potkavame i tady 🙂
kdyz jsem cetla tve prispevky poslednich dnu, tak jedes jako pres kopirak se mnou 🙂, jaky ja mela strach, ze ma maly DMO, neurolozka, rehabky, kolotoc jak blazen. Me teda upozornila dr. v babyclubu, ze maly ma zaklon ve trech mesicich(pediatra do te doby, jaky je maly sikovny) a pak to vsecko zaclo, jedny rehabky(tam jsme chodili mesic a pul a bylo to k nicemu, delali s nama Bobatha, ale spatne, k nicemu to nebylo), druhe rehabky, tam jsme okamzite zacli s vojtou(cvicime teda mesic) a dneska se maly popve sam pretocil na brisko 🙂, ja jsem tak stastna 🙂, taky jsem se bala, ze cvicim spatne, rehabce jsem kazdyden volala, manzel jak me videl, tak rikal, at neblbnu, ze z maleho udelam kvadruplegika, jak mu tocim hlavu, ze mu zlomim obratle...no brutus, ale tak snad to jednou bude vsescko o.k.. Sice na ukor cviceni(ale to neni jiste, rostly i zuby) se maly odstavil, ale co, hlavne at je zdravy, ten muj bobek. Nejhorsi bylo fakt to prvni zjisteni, na ko u pediatry vsecko o.k. a na rehabkach vsecko spatne: sevrena rucka, zaklon, predilekce, hypertonus...jak ja jsem se s sokem ptala, mu opravdu neco je? Proc mi to nikdo driv nerekl? Pisu zmatene, ale fakt v tobe vidim koplet sebe a neboj, malemu nic neni, jen se to musi pohlidat a rozvicit. Rikala mi rehabka, ze do roku se detem diagnoza neurcuje, maji cas to dohnat.

alisek
3. čer 2011

@sukubka nene, cvičili sme tři cviky, trvalo to dlouho proto že jsem ho nedokázala dostat do pozice, na kolínka jsem ho dostala třeba na 10 pokus kdy jsme jednou zacvičili, on byl při cvičení v takovým amoku, že p každým cviku muselo být uklidňování a když už neplakal tak jsem šla na další, proto se to tak natáhlo