Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

bibi1711
28. říj 2009

Sicinka, rucicky jemne hladkaj, kup sistetec ako ma puder, kefku jemnu na detske vlasky a tym ju hlad. Malo by to pomoct. Aspon nam pomohlo.

sicinka
28. říj 2009

děkuji to by mě nenapadlo 🙂 zkoušela jsem mu je rozvirat to je tak nechá ale není to uplne ono 🙂

janka79
30. říj 2009

chcela by som sa spytat ako je to s cvicenim po ockovani...na rehabilitaciach mi povedala sestricka, ze nemame cvicit 3 dni a na nete som citala, ze 10...

jmisa
30. říj 2009

Nám řekli 4 dny 😀

rioko
30. říj 2009

my jsme necvičili týden 🙂

janka79
30. říj 2009

asi je to potom individualne 🙂

petrach
30. říj 2009

janka naše rhb říká ten den + další 3 😉

petardice
2. lis 2009

Ahoj holky, máme tříměsíční holčičku, která se narodila o měsíc dřív. Od malička preferovala pravou stranu a neustále rvala hlavu do pravého úhle k páteři. Neurolog nás poslat na RHB, kde nám dnes bylo řečeno, že to není nic patologického a že si MUDra myslí, že by se to spravilo i samo, nicméně nám byl ukázán první cvik - reflexní otáčení. Pro příště jsem poučená, že s sebou vezmeme foťák a ukázané cviky si vyfotíme, bohužel dnes jsme ho neměli a doktorka nám ukazovala několik možných způsobů, jak reflexní otáčení cvičit, potažmo jak dítě držet. Nevíte o nějakých stránkách, kde by byly fotky Vojtových cviků? Nebo nemáte to někdo nafocené, jak jste s prcky cvičily? Jen tak pro svou jistotu, abych něco nedělala blbě... 😉 Díky moc

klematis
3. lis 2009

janka u nás to bývalo 5-7dní, ale já jsem to někdy protáhla i na 10 😀

missy97231
3. lis 2009

ahojte.
petardice, ja mam tiez 3mesacneho davidka, a ten preferuje lavu stranu. a hlavne ked je na brusku, tak to je len ta jedna strana... a raz neviem prinutit, aby sa pozrel na opacnu stranu. zajtra ideme do poradne, uvidim co nam povie doktorka. keby si nahodou tie cviky niekde na fotkach nasla, tak daj vediet. tiez by som ich chcela. dik.

ronie
3. lis 2009

holky vojtovku necvičte nikdy podle fotek nebo návodu, musí to byt opravdu zkonzultované s rehabkou..ono každé dítě má ty cviky individuálně upravené pro jeho potřeby, lepší se znovu objednat ještě jednou a nechat si to znovu vysvětlit, dobré je nahrát si to na kameru,ale důležitější je si to u rehabky vyzkoušet a co není jasné tak pořád se ptát a zkoušet, mě to učila tak, že mi rehabla pokládala ruce na moje, aby věděla kde přesně mačkat a taky jakou silou 😉

missy97231
3. lis 2009

ronie, dik za upozornenie.

klematis
3. lis 2009

Souhlasím s ronie, každý cvik mi fyzioterapeutka ukázala i několikrát a před ní jsem to zkoušela, aby viděla, že to dělám dobře a opravdu záleží na každém mimču, každé mimčo je pro určitý cvik chytit jinak, a tak jak ronie pomáhala fyzioterapeutka, tak i mě a když mi to moc nešlo, tak abysme moc netrápily mimísa, tak jsem to trénovala na její gumové paně

pog
3. lis 2009

Ahoj...
holky opravdu necvičte podle fotek nebo návodů kamarádek, my jsme chodili se starším synem na Vojtovku rok, narodil se předčasně v 33.tt, chodit začal až v roce a půl, každý cvik mi fyzioterapeutka nejdříve předvedla na hadrové panence, pak na matějovi a pak jsem se to učila já,
další cvik mě učila, až jsme dobře zvládli ten předtím, vždy mě upozornila, že pokud si s cvikem nejsem jistá ať ho necvičím a počkám na další konzultaci, chodili jsme 1x týdně, musím říct, že Vojtovka nám opravdu pomohla a po dvou letech už nemusíme chodit na neurologii, ale opravdu neexperimentujte

petul.a
5. lis 2009

Ahojky

Přidávám se k holčinám, co říkají NIKDY NECVIČIT DLE FOTEK apod. 😉 Možná i proto se ty cviky nedají nikde najít - teda aspoň já o ničem nevím. Já musela vždycky každý cvik předvést u rehábky, aby viděla, jestli cvičíme dobře, plus mi řekla, že pokud si nebudu jistá, mám zavolat a prokonzultujeme to aspoň po telefonu. A myslím, že bych byla mohla i přijet, kdyby něco. Ale zatím jsme to nepotřebovali.

Jinak my teď se cvičením v podstatě 14 dní stojíme, páč Barunka měla nejdřív šestou nemoc, pak byla pár dní zdravá a teď má zánět průdušek. Dneska jsme měli jet na neurologii, tak jsem tam volala a naštěstí měli volno příští čtvrtek, takže nás tam šoupli a nic tak hrozného se nestalo. Ale připadá mi, že je znát, že jsem s Babu dřív díky vojtovce moc (prakticky vůbec) nechodila mezi děti - předtím nebyla nemocná prakticky vůbec a teď to hnedka takhle schytala. Asi je to i tím, že byla plně kojená, tak měla imunitu z MM. Další věc je integrace do kolektivu - připadá mi, že je taková obezřetnější než ostatní děti (chodíme každý pátek na hudebku, tak mám možnost srovnávat). Vy, holčiny, co máte větší děti, máte to taky tak? Nebo je to čistě o povaze dítěte?

petardice
5. lis 2009

Já spíš hledala nějakou fotku, abych se ujistila, že si cvik pamatuju správně. Přece jen malá celou dobu cvičení řvala jak tur, takže bylo slyšet každý pátý slovo 🙂 Tam jsem to samozřejmě zkoušela, ale doma prostě Lůca přestala reagovat tak, jak reagovala u doktorky. Tam krásně kopala nožičkama a roztínala pěstičky, doma ječí, jako by ji na nože brali, chvíli nožkama kope (ale to je spíš spojeno s tím, že pláče), párkrát rozetne pěsti, ale pak si vrazí palec do pusy, podudá si ho, tím se zklidní a je po všem. K doktorce se dovolat nemůžu, samozřejmě jsem to zkoušela, ale prostě se nedaří, proto jsem zkoušela najít nějaké fotky, abych se ujistila 😉
Každopádně mám pro příště poučení - kameru nebo foťák s sebou 😀

klematis
6. lis 2009

Náš malý taky řval jak tur a občas mi to sabotoval. Fyzioterapeutka mi říkala, že to musím zkoušet a najít si ty správné body aby zacvičil 🙂

pimpa
6. lis 2009

My sme dnes boli prvykrat na Vojtu. Kvoli tomu, ze Patko nestvornozkuje a ani sa neplazi. A bol to des. Plakal az skoro do zadusenia, mame robit zatial dva cviky, dvakrat denne a ukazat sa v utorok. To som sa dovtedy musim z toho spamatat. Tiez mam pocit, ze som si nic z toho nezapametala a poobede ked s nim budem cvicit tak sa ukaze .... Inak pridelili nam sestricku asi rovno z hrobu, lebo ma vyse 80 a vztah k detom zjavne ziadny /prihovaranie sa mu ani nahodou/ 😒

petrach
6. lis 2009

pimpa on už je vetší a není na vojtu zvyklí,tak se víc braní,než deti co cvičí od mala..
ty ho omezuješ v pohybu,nutíš ho delat co on nechce,to se mu nelíbí,ale vydrž..maleho to nebolí,pomuže mu to..ja ze začatku taky brečela a naš malí ječí i ted,když nemá naladu..
nemužeš si sehnat u vas nejakou jinou rhb? určite jich tam bude víc,kor v takovém velkém meste..poptej se třeba u detské dr..ta rhb sestřička je hodne duležitá,musíš jí veřit,budeš v kontaktu prave jen s ní..musí tam byt vztah ..skusila bych to zmenit ji 😉

petul.a
9. lis 2009

Pimpa, taky bych zkusila změnit RHB 😉 Tahle už zjevně měla být dávno v důchodu.

aleachim
9. lis 2009

život by byl o dost jednodušší, kdyby lidi dělali práci, která je baví ☹ . O lidech, kteří pracují s dětmi to platí 100x.

holky, nesouvisí to s vojtovkou, ale Lucka začala být hrozně podrážděná, nespí v noci a přes den kňourá (nejspíš zuby, ale nevím). Myslíte, že bych měla cvičení na chvíli vysadit nebo pokračovat.

pimpa
9. lis 2009

Baby a neexistuje nejaka ina alternativa k Vojtvke? Myslim cvicenia na spevnenie noziciek. lebo co som vedela, to som precvicovala normalnymi cvikmi na ruky, chrbat, siju, brucho a vdaka tomu to ma Patko zvladnute. Len na nozicky som nic nevedela a teraz kvoli tomu tam musime chodit. Ale zatial co pozorujem, viac ako na tie nove dva cviky na nohy, zabera ked mu nafuknem balon a kopka si do neho. A je to aj s radostou. Potom ho davam na kolienka a uz chvilocku pekne vydrzi aj sam 😔

marusch.mat
10. lis 2009

Pimpo no mi nožky posilujeme, ale to jde až je dítě větší a vědome spolupracuje. Ono je třeba ta Vojtovka nezpevní, ale co je důležité, naučí je to správnému a né patologickému pohybu, který pak vede k problémům s klouby a podobně. Jestli máš doma malý overbal, dej ho malému pod bříško - záda musí mít v rovině a kolíbej ho směrem dopředu a dozadu a do stran. To také pomáhá. A jinak my začínali vojtit až když byl Verunce rok, takže co to je udržet větší dítě vím.

pimpa
10. lis 2009

uz som stihla vyzistit aj alternativne cvicenia k Vojtovke, tu v Bratislave cvicia aj podobne a je to bezplacove pre deti. Tak ked tam pojdeme a budem vediet o co konkretne ide, tak napisem viac 😅

katka2808
10. lis 2009

ahoj kočky,
potrebujem poradit od tych, co uz dlhsie cvicia a vedia presne, ako.
dnes nam dali cvicit novy cvik, moj syncek ma lezat na brusku a ja mu mam jednou rukou tlacit na zadocek a zaroven dlanou drzat hlavicku a druhou rukou mu mam /stlacat/ drzat laket. neviem, ci som si dobre zapamatala, kde mam tlacit tou druhou rukou /co sa nedotyka jeho zadocku/ ci na laket tlacit, na laktovi kosť, ci ako a ako ma tu rucicku mat... a co by mal syncek vtedy robit, aby som si bola ista, ze to s nim cvicim dobre.

amira55
10. lis 2009

nevíte některá kdo stanovuje diagnózu hypotonie????

petrach
10. lis 2009

katka2808 tlačit na loketní kustku,musí vtahnou dolu lopatku,jakoby ramínko dat dolu,stahnout ho..

amira neuroložka

amira55
10. lis 2009

no právě my máme takový problém jelikož malý začal cvičit ve třech měsících pro nespecifickou poruchu vývoje no a teď jsme změnili fyzioterapeutku a od ní pořád slyším že je malý hypotonik atd.no já si taky myslela že musí být neurologické vyšetření...tak nevím.naše obvoďačka taky mluvila o hypotonii ale rehabilitační doktor né tak jsem z troho zblblá.co si o tom myslíte???

katka2808
10. lis 2009

petrach, dakujem pekne. 😉

inac, holky, na čom mate deticky, ked cvcite? my sme doteraz cvicili na pohovke, ale tento cvik sa neda, maly musi byt vyssie. asi ho dam na zehliacu dosku. videla som jedno take video na youtube, a presne tam lezalo babatko pri cviceni... alebo minimalne stol, aby maly bol vyssie.

jacques
10. lis 2009

Zdravím všechny maminy a přidávám se k diskuzi. Matyášek je narozený o dva týdny dřív a na "Vojtovce" nám je tedy odečítají, když sledují vývoj. Já průběžně čtu vaše příspěvky tady, ale teď prosím o radu, jak podpořit 11měs. rošťáka v plazení a lezení - při plazení se přitahuje oběma rukama najednou, ale naše sestřička "Vojty" říkala, že by se měl plazit aspoň jako Meresjev 🙂 a střídat je. Na čtyřech se rád houpe a hopsá na kolenou, ale aby lezl, to teda ne! Cvičíme 4 cviky - v lehu na zádech bod pod prsem, na boku lopatka a pánev, na břiše svěšená noha a loket a zatím poslední cvik, který jsme dostali, je prý na podporu zvedání zadečku a kolínek - na břiše svěšená noha a druhá noha skrčená a bod na patičce - kdo zná, tak snad rozumí 🙂 Zatím jsme naštěstí neslyšeli žádnou žávažnou dg. (měl úklon k jedné straně, to se zlepšilo, taky břišní kýlu a hlídáme skoliozu), ale sedět a sedat si sám se pořádně naučil až teď v 10. měs. Na nohy se nestaví a o chození ani nemluvě. Sestřička nám zatrhla zánovní chodítko, že když se nestaví, tak ho nemáme nutit. K Dr. "Vojtovce" jdeme teď 16. a já nemám dobrý pocit 😢 Každý mi říká, že kluci jsou holt pomalejší, než holky, ale když nad sebou slyšíte běhat v bytě stejně starou holčičku, je to slabá útěcha. Budu ráda, když se ozve maminka se šikulkou, který na tom byl vývojově podobně a je třeba kousek před námi! Díky moc, Irena