Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

orlik
12. únor 2011

@petronelas čím déle začne dítě chodit, tím lépe (říkala mi to neuroložka i fyzioterapeutka). Bohatě stačí, když začne chodit v 16ti nebo 17ti měsících. Tak to máte ještě spoustu času. Užívej si klidu, pak už se nezastavíš 😀

velrybous
12. únor 2011

ještě bych se chtěla zeptat na čem cvičíte, zkoušela jsem to na stole s dekou a ručníkem, ale klouže po tom, co karimatka?? nebo poraďte prosím..díky moc

astrinka1
12. únor 2011

Já cvičím na prebalovaci podlozke, ale jen něco. Ted máme cvik na brisku a noha musi visiet dole, tak to jsem slousela jak ty , ale klouze to, tak jsem sundala postranici u postýlky a cvičím to na matraci. Mám kokosovu, tak je celkom tvrdá.

sylvajs
12. únor 2011

My cvičíme na přebalováku - s podložkou....snad k němu Marek nezíská totální averzi 😉

culi79
12. únor 2011

ahoj, my cvičíme na jogamatce, neklouže to, tak se na ní cvičí dobře, takže já doporučuju jogamatku

astrinka1
12. únor 2011

Dnes jsme se zacali po 2 týž. cvičeni otáčet na brisko jak se ma a ne cez zaklon. Brecela jsem štěstím. Snad ten zaklon taky brzo pomine.

culi79
12. únor 2011

@astrinka1 tak to mooc gratuluju!!!!!!! šikulky 🙂 náš malej se po měsíci cvičení obrací na bříško přes oba boky a už se staví na ručkách 🙂

aninka30
12. únor 2011

@astrinka1 ahoj aj vy cvicite kvoli zaklanajucej hlavicke?

astrinka1
13. únor 2011

@culi79 tak to je taky super. my moc dekujeme. ja stale bojujem s tymi cvikmi, tak snad se posuneme zase o trosicku dal. ma stale zatnute pesticky , ked je na brisku. ked saha po hrackach, tak je otevre, ale ked jen tak kouka, tak je ma zavrene. kdy by je mel asi mit uz otevrene?

astrinka1
13. únor 2011

@aninka30 ahoj, jo,jo cvicime. cvicime 2 tydny. otacel se cez zaklon hlavicky na brisko a pri zvedani do sedu mu hlavicka visi vzadu. jak dlho cvicte vy?

aninka30
13. únor 2011

@astrinka1 wau tak to mame rovnake - tiez nasmu hlavka pada do zadu ked ho tahaju za rucky...zacali sme min. pondelok cize cvicime len tyzden, aky mate cvik?my mu mame stlacit pod prsom a drzat 3 min. kazda strana...ako znasa maly cvicenie?

astrinka1
13. únor 2011

@aninka30 ahoj, my mame ten isty, jen nemusim drzet 3 min.,staci ked zakope 3x nozickami a pak mame este jeden na brisku. vzdy to snasi kazdy z cviku poprve priserne, ale pak to uz celkem jde.

culi79
13. únor 2011

@astrinka1 tak našemu je něco málo přes pět měsíců a když je na břiše, tak je taky nemá ještě úplně otevřené, ale zase je nemá úplně zaťaté, ale povoluje je čím dál víc. Zítra jdem na rehabku, tak se tam na ty pěstičky zeptám a napíšu ti, jo?

astrinka1
13. únor 2011

culi79 my jdeme zítra taky. Tak pak porovname odpovědi 🙂. Jsem tak šťastná , ze se už otáčí jak se ma. Držím vám palce. Ted s nim cvičím ten na břiše . Snad dobře , ale ne vždy tam vidím ten pohyb ramena.

jitka90
13. únor 2011

Ahojky, prosím o radu. Začaly jsme cvičit s dcerou (3,5 měsíce) před 14 dny na ochablé svaly bříška a asymetrii - tlačením na bod na hrudníčku, kdy má zvedat nožičky a cvičit ručičkou. Většinou to těch deset minut vydrží, ale někdy se prostě rozhodne, že se cvičit nebude. Směje se na mě, povídá, ale necvičí. Stalo se vám to někdy? Dá se s tím něco dělat? Když se jí nechce, tak ten den necvičíme 😠 Děkuji 🙂

astrinka1
13. únor 2011

@jitka90 taky se mi to stava. Ale jed nic nedělá , skusim jiny místo a on pak cvičit začne. Píšeš , ze cvicis 10 min? Není to nějak moc. Tady mi holky psali ze stačí zakopat 3 x nozickami a rehabka mi říkala to samé. A cvičím 3 x denne.

jitka90
13. únor 2011

@astrinka1 Na rehabce mi říkala čtyřikrát denně po deseti minutách. Jako řevu je za těch deset minut dooooost na moje uši 😉 ale právě z ničeho nic přestane brečet, cvičit a začne si povídat. Nemám jiný cvik, tak právě nevím, jak ji přimět, něco dělat. Ale jestli stačí na cvičení kratší doba, to by bylo fajn. Deny co cvičíme hůř spí a je víc nervozní 😒 Děkuji za odpověď 🙂

astrinka1
13. únor 2011

@jitka90 nás je velky pohodar. Každy mi říká, ze tak hodně díte este neviděli . Kromě cvičeni , témeř vůbec nebreci. Než jsme zacali cvičit , tak jsem ho musela já budit 1x v noci na kojení . Ted je to tak 3 x, ale budim ho já . On ma od malička strašně tvrdý spánek v noci a nedokáže se zobudit, jen vydává takové zvuky a to mi je jasné, ze ho musím zobudit. Taky ma dr. upozornova na syndrom náhleho úmrtí.

trpaslikg
13. únor 2011

@jitka90 tak ono se klidne muze cvicit u kazdeho prebalovani, jen ta doba je dost dlouha a pokud nereaguje tak by treba pomohla zmena uchopu hlavicky...nebo jak tu psali zmenit i zpusob drzeni na hrudničku, prozvonit mackat smerem doprostred telicka klidne i posunout o mezižebří vedle...vše to prober s rehabkou...

astrinka1
14. únor 2011

@culi79 ahojky, tak jak jste dopadli na rhb? my jsme dnes byli taky a dostali jsme pochvalu, ze se uz otaci tak jak ma a do dalsiho pondeli musime zvladnou i otaceni na druhou stranu. tak snad se nam to brzo podari. ta hlavicka stale visi , ale vidno jak dela pokrok. uz to je malinko lepsi, tak jsem rada. dnes mi rhb rekla, ze filip zacne velice brzo chodit. ptala jsem se na tie pesticky, tak ma do 6 mesice cas. take je otvara ked saha po hrackach a postupne je povoluje.

culi79
15. únor 2011

@astrinka1 ahoj, tak to moc gratuluju, vidíš, jak jsi šikovná a to jsi z toho byla ze začátku taková špatná 😉 My jsme taky včera dostali pochvalu. Tomášek dělá všechno na 6 měsíců, jen zkřížená opora na břiše je tak na 4,5 měsíce. Když vezmu, že mu korigovaně není ještě ani 5 měsíců, tak to je super. Rehabka i říkala, že ten jeho stav už v podstatě ani není na cvičení, že kdyby toto dělalo dítě, se kterým se necvičí, tak by to bylo ok. Takže uvidíme, jak se bude vyvíjet dál a pokud to bude ok, tak možná už za chvíli nebudem muset cvičit, tak je ve mě malá dušička a doufám, že třeba od dubna už bychom mohli být bez cvičení...ale uvidíme, zase nechci skončit za každou cenu, abychom nemuseli začít zase později, to bych teda nerada..Na ty pěstički říkala, že by je mohl mít už úplně povolené, ale že i takhle je to ok, takže v podstatě to samé jako tobě. Jdeme tam zase v pondělí, možná dostanem ještě cvik na zádech, na to se teda netěším, mám to spojené s tím, že s Kubou u toho cviku byly hrozný problémy ho udržet.... tak uvidíme, říkala, že ho v to pondělí pořádně prohlédne a pak se uvidí. Včera jsem neměla hlídání pro Kubu, tak tam byl se mnou, tak to bylo trochu náročnější...ale zvládli jsme to 🙂

astrinka1
15. únor 2011

@culi79 stejne s tym cvicenim stale zapasim. mame jen 2, ale mne to teda staci. drzim palce, at uz brzo nemusite cvicit. take jdeme zase az v pondeli. zitra nas ceka ockovani, tak budeme mit pauzu.

sylvajs
16. únor 2011

Ahoj holky!
Tak já hlásím první "větší" úspěch, Marek se začal otáčet na břicho i přes levou ruku...hurá. Jinak se snaží zvedat pánev, no uvidíme, co rehabka.
Poslední dny mám pocit, že při cvičení prostě nic nedělá, vynutit z něho otočení hlavy nebo ruky při cviku na boku je skoro nadlidský výkon....a to si nejsem vůbec jistá, že při tom cviku s kolínkem pod bříškem dělá, co má....já asi ano, ale jestli on reaguje....

culi79
17. únor 2011

@astrinka1 jojo, my máme další očkování příští týden, tak budem mít taky pauzu. vždycky, když nemusíme cvičit, tak mám tak nějak přes den víc času 😉
zítra jdeme na kontrolu na naurologii, tak jsem zvědavá, co se dozvím, protože ta neuroložka mi řekla, že na vojtovku to není, mně se to ale pak nezdálo a šla jsem na rhb sama, tak jsem zvědavá, jak se bude tvářit, že jsem tak aktivní... 😎

culi79
17. únor 2011

@sylvajs velká gratulace!!!!!
měla bys vidět jakoby pohyb svalů, tím poznáš, že to dělá správně nebo třeba u některých cviků otočení a otevření ruky

astrinka1
17. únor 2011

Poraďte mi co mám udělat, aby jsme do pondělí zvládli otáčení na levou stranu. Hračky jsem dala v postýlce na levou stranu , a taky ho dávám tak, aby se nemohol otáčet napravo. Od zítra zase cvicime, ale to otáčení nám trochu vázne .

culi79
17. únor 2011

@astrinka1 no já nevím, podle mě děláš všechno dobře, dávat hračky na tu stranu, kam chceš aby se otáčel, motivovat, já jsem Tomáškovi ještě pomáhala, že jsem pokud se otočil na bok, tak jsem mu pak zatlačila do kyčle, aby se dotočil na břicho, ale jestli to opravdu pomohlo, to fakt nevím. Přijde mi ale takový divný, že máte čas jen do pondělka, náš se teda do týdne začal otáčet i na druhou stranu, ale že by to bylo pravidlo....a když se nezačně otáčet?

sylvajs
17. únor 2011

@astrinka1
Taky mi přijde termínovat tu druhou stranu divný....jinak teda Markovi to trvalo dva měsíce....proto teda taky cvičíme, to je pravda....
Myslím, že děláš všechno dobře, ale vynutit si něco takhle na čas, to prostě nejde. Buď to to malej dělat začne nebo ne, ale prostě to nemůžeš načasovat....

sylvajs
17. únor 2011

@culi79 Děkuji. Na boku vidím, že tu ruku rozevírá (resp. se na to snažím čekat, ale někdy si jí chytne nohu nebo narve do pusy, tak to pak pouštím, že 🙂), na to břiše je to horší....on se jakoby lehce vytáhne nebo nahrbí nebo jak to nazvat, tak snad to je to, co má dělat - vím, že by měl zapojit břicho a hrudník....

culi79
17. únor 2011

@sylvajs jojo, náš ji taky někdy strká do pusy, pravou otevře, ale levou ješte ne. Jestli tam zabírá se ještě koukám u lopatky, u té spodní by jsi měla vidět, jak tam naběhne sval, to je známka, že to zapojuje.