Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

tina78
2. únor 2009

elisbet, viem asi ako ti je, ja som tiež zažívala podobné pocity a sklamania, ked sme chodili na kontroly a vždy som dúfala, že už už skončíme a nič.....Ale napokon som sa dočkala, ked sa nám malý pustil sám chodiť 😉 To bol zlom, na ktorý sa čakalo, kedže sme začali cvičiť hlavne kvôli jeho nožičkám. No a cvičili sme presne rok a som na seba hrdá, že som to napriek mnohým krízam nevzdala. Tak držím päste aj tebe, vydrž to! Stojí to za to, ten výsledok! 😉

elisbet
2. únor 2009

tina,díky za podporu,to jsem potřebovala,vím že se jednou dočkám a budu nejštástnější máma na světě,jen mě to holt vždycky dostane,že už to není teeeeeeeeeeeeeeeedˇ 😖

petul.a
3. únor 2009

Elisbet, to jsme na tom podobně. Akorát vlastně tvoje Barunka je o kousek před tou mojí. U nás proběhne sem tam nějaké to slavnostní přetočení na bříško. Ale dneska při cvíču mě pobavila - přetočila se na bříško a doprovodila to hlasitým "Heeeueee!!!" 😀

elisbet
3. únor 2009

petul,no vidíš jak je šikovná,za chvíli to bude huráááááááááááááá 😀

amira55
3. únor 2009

ahojte holky múžu k vám?
my začaly cvičit dnes a můžu říct že mazec udržet 5kilový dítě...ä co vy?jak to zvládaj prcci?vážně to cvičení tak zázračně pomáhá?

andulka4
3. únor 2009

Amira udržet 3m dítě co má 5kg je naprostá sranda 🙂
jinak tě taky moooc vítám 🙂

marusch.mat
4. únor 2009

Elisbet my měli původně cvičit do samostatné chůze a cvičíme dál a to už nám bude 4,5 roku.

Amiro, já začínala cvičit s dcerkou v roce a to měla kolem 12 kg zkus udržet to a teď má 18kg a a že se jí taky občas nechce cvičit to je pak věc udržet 4,5 leté dítě 😀 A pomáhá, dcerka by mi bez něj nechodila, měla rozpojené tělo, vůbec nevěděla, že nějaké nohy má a během 14 dní se rozlezla, kolem 18 měsíců začala sama chodit (nesměla jsem vodit za ruce).

Andulko jak se vede? Nás minulý týden "teta" na cvičení chválila, sice jsme zas museli jeden cvik poupravit, aby byl pro nás cvičitelný, takže si Verunka zas trošku pobečela, ale jde to líp.

elisbet
4. únor 2009

marusch.tak to jsi mě moc nepotěšila,že samostatnou chůzí to třeba neskončí ☹

elisbet
4. únor 2009

.Ahoj Andy,napiš pak jak jste dopadli na neurologi,držííííííííím palcei 🙂 🙂

andulka4
4. únor 2009

Marush dneska jedeme do rehabilitačního stacionáře k rhb.lékaři tak se bojím co bude :( Dr je dooost hodně písná.No a v pátek jdu k naší RHB a poprosím ji ať nám obmění cviky. Stále necvičím a vím že dostanu sprda :( Potřebovala jsem asi nějaké prázdniny nebo co....každopádně jeho stav se stále zlepšuje 🙂 ¨

Holky v únorové Mamince je článek o centrální hypotonii

petul.a
4. únor 2009

Andulko, držíme palce!!! 😉

My jdeme zítra na sono, páč aby toho nebylo málo, tak Barunka má velkou fontanelku a k tomu několik hemangiomů (na hlavičce i jinde), takže by ho mohla mít i na mozku ☹

katchula
4. únor 2009

Ahoj holky,
taky bych se k Vám ráda přidala. My cvičíme teprve týden, zatím jen ten jeden cvik na zádech, jak se mačká ten bod pod prsní bradavkou. Malej u toho řve jako tur, dneska jsme ráno byly na RHB a slzy jako hrachy, málem jsem brečela s ním. Celkem prý budeme mít 3 cviky, příště nám přidá cvik na bříšku, ten vypadal teda o dost hůř než ten na zádíčkách 😒 už se toho dopředu děsim...

Jinak mě překvapuje, že máte všechny nějakou diagnózu, teda vaše dětičky. Nám nic přesnýho nikdo neřekl, pediatrička nás poslala na rehabilitace kvůli predilekci a taky jí přišlo, že je prcek neklidný. Ovšem na rehábce nám bylo řečeno, že ta hlavička je celkem dobrá, že ta predilekce je jen mírná, ale že má slabý svaly na zádech. Zkrátka když pase koníky, tak to vydrží jen chvilku a rozjedou se mu ruce. Hlavně teda levá ruka, pravou udrží a je o ní opřený. Máte někdo něco podobnýho??

Jinak tahle diskuze je fajn, je dobře, že něco takovýho tu je, člověk se tu dozví spousty věcí 🙂

andulka4
4. únor 2009

HOLKY tak vám se slzou štěstí v oku oznamuji ŽE DNES JSME OFOCIÁLNĚ SKONČILI S CVIČENÍM VOJTOVÉ METODY 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Dostali jsme velikananánskou pochvalu a D leze pěkně jen trochu naširoko a ve zprávě máme napsáno příznivý PMV,přetrvává Hypotonie s tendencí k úpravě, hypertonie DK zcela ustpoupila

Jediné blbé máme napsáno že sice stojí pěkně celou váhou na chodidle a pěkně mobilně přenáší váhu ale zátěž má na vnitřní straně chodidla

tina78
4. únor 2009

Andulka, tak to vám obom gratulujeeeeeeeeem!!!!Teším sa s vami, my sme skončili s cvičením pred vyše mesiacom a ešte stále som z toho vytešená...Až teraz si to materstvo a rodičovstvo ako také užívame naplno...tak sa držte 😉

elisbet
4. únor 2009

Andulko,moc gratuluji,to je výborná zpráva,tak si s Davídkem užívejte dny bez cvičení 🙂

elisbet
4. únor 2009

Ahoj děvčata,prosím o radu,jestli jste některá cvičila cvik na boku na šikmý sed/jednou rukou držet spodní nohu v pravém úhlu a druhou rukou tlačit na pánev/,tak jak jste motivovala prcka aby si sednul?Na rehábce mi před Barunkou mávala sestřička hračkou a ona si hezky sedla 🙂 Ale doma jsem sama a volná ruka na hračka nezbývá ☹ a potvůrka se nezvedá a nezvedá 😒 😒

amira55
4. únor 2009

ANDULKA já samozřejmě vím že je to zatím sranda 😒 já tím chtěla nastínit to že mě překvapilo jak se ten mrňous dokáže bránit

Tak nám dnes přidali další cvik a mě došlo že to bude nadlouho než odcvičíme vše aby byl malej v poho 😖
Tak šíleně mi přitom řve že celaj červená a rudne. Pes lítá kolem a drahá polovice do toho hučí "že se tu nedá spát". Ach jo....

lendy1
4. únor 2009

Anetko, super zpráva, mám z vás velkou radost 🙂 Davídek je šikulka a ty velmi obětavá mamina 😵
To by chtělo oslavu 😀

amira55
4. únor 2009

KATCHULA my cvičíme teprve dva dny a popravdě docela mazec. To na těch zádech cvičíme taky, pak ještě na bříšku a postupně budou cviky přidávat a ubírat dokud se malímu neustálí vývoj, ale hlídat ho budou cca. dokud nebude sedět, plazit se....
tak se mám na co těšit. Ruce mě bolí jak po dni v posilovně 😒

cmilka
4. únor 2009

andulka, blahozelame!!! D dokaze fakt uzasne veci 🙂 🙂 🙂
my sa zatial trapime dalej...maly sa teraz zacina dvihat z bruska na styri, ale ked mu podam ruky, tak sa vytahuje rovno do stoja...tak neviem ☹

andulka4
4. únor 2009

Cmili tak to je super....to bude raketový vzestup uvidíš 🙂

Příští týden jedu zase na tu motivační RHB jak jsem ti minule psala.Je to takové cvičení formou hry...tak pak ti napíšu co jsme tam dělali 🙂

Jinak když už je na 4ech tak nám minule radili začít ho dávat do šikmého sedu a nabízet mu vyvýšené polohy jako třeba krabici a na ní hračku...ať se snaží na ní vlézt...tak to vyzkoušejte

marusch.mat
5. únor 2009

Katchulo, diagnozu stanovuje neurolog 😉

Andulko gratuluji 🙂 Doufám, že se sem tam na nás přijdeš kouknout a pochlubit se jak se vám daří. 😉

Elisbet, já už si nevzpomenu, my to cvičili to už je tak dva roky zpátky.

Amiro, o pláči vím své, když jsem s mladší dcerkou začla cvičit, měla starší 3 roky a ještě nebyla ve školce, takže brečela malá u cvičení starší na mě křičela ať jí to nedělám a já z toho řvala taky a zhubla jsem během pár měsíců 9kg. A po cvičení se mi vždy třepou ruce, že vypadám, jak kdybych měla absťák 😀

katchula
5. únor 2009

Amiro ahojky,
koukám, že máme skoro stejně staré dětičky 🙂 A proč musíte cvičit vy? My budeme mít celkem 3 cviky, zatím jen ten na zádech a v pondělí nám asi přidají to reflexní plazení. Na to se netěšim už vůbec. A pro mě je taky těžký prcka udržet už teď, hrozně sebou mrská a klade odpor a ten řev to je strašný ☹ Mám úplně strach, že na nás sousedi zavolají sociálku, bydlíme v paneláku 😒 Ale je mi jasný, že se staršíma dětma to musí být stokrát těžší zvládat je udržet. Já mám teda aspoň výhodu, že cvičí i muž, já cvičím přes den a on navečer po práci a o víkendu celý den 😉 I na RHB chodíme spolu a ty cviky se učíme oba.

Marusch to muselo být fakt na nervy když do toho ještě křičela druhá dcerka ať to neděláš, uff to bych asi nezvládala...

karkul
5. únor 2009

Ahoj holky, muzu se k vam pridat? Moji holcicce jsou 4.5 mesice a cvicime od vcera. Mame slaba raminka a zada, rozestup dutiny brisni a staci se nam panev. Jsem po akutnim cisari a mirnem priduseni pri porodu ☹

Vy, co uz cvicite - za jak dlouho cca poznate rozdil? A jak dlouho se musi cvicit? Mala u toho straslive place, normalne neplace skoro vubec, a tak je to pro me tezky, ale vim, ze musime, aby se zlepsila, a tak uz jsme od vcera cvicili nekolikrat.

Holky, urcite to pomuze, vidte?

cmilka
5. únor 2009

andulka, to by bolo fajn, keby si potom viac o tom napisala. opakovane nam na RHB vraveli, ze teraz je to hlavne o motivacii a ja som taka otrasna matka, ze uz nedokazem nic vymysliet, aby som "donutila" drobca pohnut sa vpred 😠 😠 a na tych styroch je este veeelmi neisty
karkul- my sme zacali cvicit, ked mal maly cca 8 tt. a prvy pokrok (taky vyraznejsi) sme dosiahli, ked mal cca 7 mesiacov 😒 ale kazde dieta je ine, niektore staci fakt len nakopnut, my si vsak musime aj ten najmensi pokrok tvrdo odmakat...
marus- my este aj teraz mame niekedy obdobie, ze placeme vsetci traja 🙂 🙂

elisbet
5. únor 2009

karkul:My jsme začali cvičit ve 3 měsících také kvůli stáčení pánve,malá z toho byla vlastně celá asymetrická,vypadala jak malý rohlíček 🙂 zhruba v půl roce se asymetrie srovnala,tak jsem myslela,že máme vyhráno,ale zjistili že je Barunka i hypotonická a tak pokračujem se cvičením dál 😒Je to hrozná otrava,ale pokroky jsou vážně znát,kdybych necvičila,tak je Barča jen na zadech a nebo leží na bříšku jak placka 🙂 Ted´momentálně se pokouší dostat na kolínka a moooooooooooc se u toho vzteká,že ji to nejde 😀 Hlavu vzhůru holky,my jsme z toho zdeplé víc než ti prckové,vždyt´ty za chvíli o ničem neví 😝

amira55
5. únor 2009

katchula no malej je narozenej o měsíc dřív a měl problémy s pasením, fixaci na pravou stranu..ale nijak vážný to není, ale potřebuje trochu pomoc🙂
dneska se na mě malej při tom cviku na zádech díval jako kdybych ho chtěla zabít-úplně přivíral uslzený červený očička a hystericky naprosto nešťastný plakal ☹ když si ale při tom cviku na zádech přehodím ruce můžu mu chytnout rukou hlavu tak , že alespoň nevidím do těch jeho očiček a trošku líp se mi to zvládá.
ale co naplat-musíme vydržet!
nedokážu si představit, že by s malým cvičil on. nemá moc cit v rukách a přitom jakou má sílu by mu snad ublížil 😒 to si to raději odcvičím sama-já vůbec všechno raděj dělám sama....

petul.a
5. únor 2009

Andulko, no to je skvělééé!!! 🙂 🙂 🙂 Jste šikulky. A je to i vzpruha pro nás ostatní, že, kočky? 😉

anna181
5. únor 2009

Ahojte maminky, som spat od neurologa, mame hypoton. sy lahkeho stupna a hypotrofiu. To posledne este neviem co je, idem studovat na nete. Ale zevraj na to staci vojtovka...tak ja strasne dufam, ze to bude ok. Zajtra ideme na rehabilitaciu na nasu prvu, tak uvidim co bude...
Tak sa mi drzkajte, este sa ozvem, musim k malemu.
papa

katchula
5. únor 2009

Amira tak to máme asi stejný problém, můj malej má to samý jako Tvůj. Akorát teda se narodil naopak později, přenášela jsem asi 10 dní. Kdyby u toho cvičení neplakali to by byla pohodička co? Taky mě ty jeho slzičky úplně drásaj a chce se mi brečet s nim ☹ Ale vždycky si řeknu, že to dělám pro jeho dobro. Já jsem hlavně zvědavá jak dlouho budeme muset cvičit...