Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lilin
29. led 2011

ahoj mamičky... tak jsme včera dorazily z motola konečně domu.. všechna vyšetření nám nacpali do jednoho týdne tak to tam byl šrumec a krásně nám totam uteklo... bohužel jim tam řádí virovka kterou jsme si dovezli domu.. doufám že už malá nebude tak zvracet... jak se máte? co je u vás nového? co dětičky a pokroky?

rohacka
29. led 2011

@karmenta fiha, to je cudne, ze tak dlho cvicite. V jednej knihe o cviceni bolo napisane, ze take male deti maju cvicit Vojtovku maximalne 10 minut! Ved je zjavne unavena, podla toho co pises. My mame 3.5 roka, cvicime 3 minuty jednu stranu, 3 minuty druhu. A takto mame 2 cviky, takze spolu 12 minut cisteho casu, samozrejme rata sa samotne cvicenie.

karmenta
29. led 2011

@rohacka ☹ no tak to dneska zkusím tak, že při každém přebalování a převlékání zacvičíme něco - jednou ty ramena a otáčení hlavičky a při dalším ten nový cvik 🙂 Aspon to bude mít trošku prostřídané a v pondělí zavolám co s tím. Jinak jsem to dneska stopovala, jedno rameno 2 minuty, máme to dělat 2x, takže 4minuty jedno, tedy 8minut obě ramena.. Cca 10minut cvičíme tu hlavičku na bříšku(5minut cvičíme opravdu a 5minut si jen tak leží a hrkáme chrastítkem aby se jako dívala co se děje-to máme taky dělat) a pak cca 5min. ten nový cvik. Tedy dohromady 23minut

culi79
29. led 2011

@karmenta no na cvičení vojtovky je to tady podlě mě strašně dlouho, malá z toho musí být úplně hotová, ani se nedivím, že nechce jíst. Určitě to řekni rehabce, udivuje mě, že tě nechá tak dlouho cvičit, já s malým cvičím tak 8 minut a i tak je z toho unavenej. Podle mě teda, laicky, pokud máš tolik cviků, tak by se to mělo v ppůběhu dně nějak střídat, při jednom jedna kombinace a při dalším druhá kombinace. Já to tak myslím měla s tím starším, jeden čas jsme cvičili všechny tři cviky, na zádech, na boku a na bříšku a určitě jsme to celkem cvičili tak 10-12 minut, víc určitě ne. Já osobně bych tak dlouho necvičila, nějak si to rozvrhla, aby malá potom nebyla přecvičená a unavená, to nemá smysl...Teď teda nevím, ale mám dojem, že i mezi cvičením by měl být nějaký inetrval, mám dojem minimálně 2 hodiny nebo tak nějak, to si fakt teď nejsem jistá, věděla jsem to u staršího a teď se vždycky rehabky zapomenu zeptat, my většinou cvičíme po 2-3 hodinách.

culi79
29. led 2011

@lilin a jak vám dopadly vyšetření?

lilin
30. led 2011

@culi79 ahoj. tak něco dobré něco špatné. eeg v pořádku tak aspon že epilepsie nehrozí. MR je zatím nic moc a až dojdou podrobnější výsledky počítám že to bude špatné a oční je tak na pul no. alesppon že mužeme začít očkovat a pak hned žádost o lázně. a co vy? ty cvičíš s oběma dětma nebo už s Jakoubkem ne?

lilin
30. led 2011

@karmenta ahoj pročetla jsem si zhruba váš příběh holky a máme ho dost podobný. I ti naši drobci skoro stejně vážily i když mi teda rovnejch 700. Měli jste nějaké komplikace? já pevně doufám že ne. držím vám pěstičky.

culi79
30. led 2011

@lilin tak budu dál moc držet palečky, ať všechno dobře dopadne. Nikolka je krásná holčička 🙂 Já teď cvičím jen s Tomáškem, s Kubou jsem cvičila do jeho 9 měsíců, pak už jsme naštěstí nemuseli. S Tomáškem cvičím 14 dní, tak to ještě asi nějakou dobu potrvá, než nás z RHB propustí, i když se musím pochlubit, včera se poprvé přetočil na bříško, už se o to snažil tak 14 dnů, ale pořád mu to nešlo 😉 . Oproti vám je naše cvičení skoro nic. U nás je akorát trochu problém to všechno nějak zkloubit, Kuba není ve školce, mám ho doma a cvičení s Tomáškem někdy nesnáší dobře, snažím se mu vždycky na tu chvilku pustit pohádku, aby neslyšel tek křik....

karmenta
30. led 2011

@culi79 ahoj, jj, dneska ta cvičení střídám a je to malinko lepší 🙂 Ale doufám že v pátek po kontrole už nebudeme muset tolik cvičit, takhle nám malá nepřibere :(

@lilin ahoj, naštěstí jsme krom 3transfuzí žádné komplikace neměly, z toho co jsem četla tak na kyslíku jsme byli 10hodin, žloutenka nás minula 🙂 Jen nás nepolohovali, takže máme blbě vnímání stran, malá točí hlavičku jen na jednu stranu a tu druhou nějak nebere :( Na to ted cvičíme 🙂

virivka
30. led 2011

@karmenta Urcite by som necvicila vsetky cviky naraz. Pre dietatko je to velmi vela a mozog nema cas sa spametat a vnimat tie reakcie a cviky. Ked sme my cvicili dva cviky, tak nam kazala rano a vecer jeden a druhy cvik iba na obed cvicit.

culi79
31. led 2011

holky, ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s jednou věcí. S Tomáškem cvičím asi 14 dní a už týden dost chraptí. Myslím, že to má asi z toho, jak se u cvičení hrozně vzteká. Když jsme byli minulej týden na očkování, tak se mu mudr dívala do krku a říkala, že tam nic nemá, že to fakt asi budou hlasivky. Máte některá taky takovou zkušenost? Mám mu na to třeba něco koupit? nebo se to zlepší samo? Mám doje, že u staršího to bylo taky tak, ale už si nepamatuju, jestli jsme s tím tenkrát něco dělali. Díky moc za odpovědi.

horjahorja
31. led 2011

Ahojky, můj malej se narodil v 37 tt s malou porodní váhou (1790 g) a už od porodnice poctivě cvičíme Vojtovku. V jednom roce jsme k ní přidali i jiné cviky od Bobatha a posilovací. Má teď 16 měsíců a ještě nesedí, neplazí se, neleze a samozřejmě nechodí. Teprve před Vánocema začal válet sudy. Má tedy pořád pěkné zpoždění. ☹ a to i po mentální stránce, která odpovídá té motorické. Máte nebo měli jste někdo taky takový skluz a jak jste na tom teď? Nebyla nám zatím zdělena žádná diagnóza, genetika je v pořádku. Vůbec nevím, co bude 😨 Nemáme v okolí nikoho s takovým problémem, takže to nemám ani s kým probrat. Rehabka, říkala, že pokroky dělá, ale jde to pomale. Také by jsme měli jet do rehabilitačního centra v Boskovicích. Byli jste tam někdo? Jaké to tam je? Díky za případné odpovědi 😉

astrinka1
31. led 2011

Ahojky, Filipek ma 3 1/2 mes. a ten nám chrapti od příjezdu z porodnice domu. Neustale jsem si myslela, ze je nemocný a najradsej by jsem ho odsavala z krku. Dr. Nám říkal, ze mu nic není a je v pořádku . Já jsem malému zvedla postýlku, aby byl ve zvýšené poloze a hodně se to zlepšilo. Před 2 tyd. Jsem ju dala zase do vodorovnej polohy a chrapteni se vrátilo . Ve středu jdeme poprvé na RHB, tak jsem nato zvědavá jak dopadneme a co nám řeknou. Pak dam vědet .

venika86
1. únor 2011

Ahoj holky. My cvičíme reflexní plazení a ještě takový ten základní cvik, kdy se tlačí na bod mezi žebry. Máme cvičit 4x denně a to oba cviky. Takže 2x dopoledne a 2x odpoledne. Prej to vidí až tak do jednoho roku, což si vůbec neumím představit. Předse musíme taky žít. To jako nebudeme moct jít pořádně ani na celý den nikam ven?
Adámek byl na opreaci s hlavou a nechce pást koníky. Jako snaží se, ale moc mu to nejde. Má ochablé krční svaly a nechce se opírat o ruce a do patiček. Jinak si myslím, že je v pořádku. Jsem z toho už zoufalá, protože si na cvičení docela zvykl a nechce se mu už nic dělat ☹

culi79
2. únor 2011

@venika86 tak my jsme dneska byli zase na RHB a kromě cviku na břiše jsme ještě dostali i na boku, to je řev.... No a dneska jsem se ptala rehabky, na jak dlouho to vidí. Se starším jsem cvičila do 9 měsíců, ale ten na tom byl mnohem hůř. Tomášek má ochablé šíjové svalstvo. No a rehabka mi říkala, že se uvidí, jaké bude dělat pokroky a že to pak asi bude na mě, kdy přestanem. že se někdy stane, že se přestane cvičit, když děti začnou lézt a pak se zase musí začít, když začnou chodit. Já mám dojem, že každá rehabka by cvičila až do doby, než začnou chodit. Taky mi říkala, že tak od 8 měsíců se už pak cvičí třeba jen 3x..... Já už teď cvičím většinou jen 3x, protože víckrát to prostě nestíhám, mám doma i staršího a tak mám co dělat, abych to stihla aspoň 3x...U staršího jsem to právě strašně řešila a byla jsem hrozně nervozní, když jsem to nestihla a teďka se tím už tak neptrápím, prostě nemůžu být pořád jen doma, kór když starší není ve školce....musím mu taky udělat nějakej program. Myslím, že když někdy nebudem celej den cvičit, tak se nic nestane. Zrovna teďka bychom měli jet na chalupu ke známým, tam teda budem cvičit, ale nevím nevím, jestli to stihnem třeba aspoň 3x....
Jak to myslíš, že nechce nic moc dělat?

iwuskaaa
2. únor 2011

@culi79 držím palce, nech sa Tomáško rozhýbe čo najskôr 😉 . Niekedy sa to nedá zvládnuť cvičiť 4x denne, okrem toho, že máme aj tie druhé detičky, ale zvládneme to 😉

culi79
2. únor 2011

@iwuskaaa děkuji moc, taky držím palce!!!! já to fakt zvládám tak 3x...on je taky velkej spáč a doto ten reflux.....ale výsledky jsou vidět, i když cvičímm 3x, tak snad to nějak půjde

astrinka1
2. únor 2011

Mohu někoho poprosit o radu? Dnes jsme byli poprvé na rehab. Byla jsem z toho tak vykulena, ze si ted přesně nepamatuju cvik. Máme nejaký myslím cvik na bris.svalstvo. Hlavička ma byt na boku, 2prstami tlačit za ouskem a pak 2 prstami pod bradavkou. Jen nevím, ked tlačil za pravim ouskem, tak pod bradavkou pravou, nebo levou?

culi79
2. únor 2011

@astrinka1 jejda, tak tenhle cvik my teď nemáme, ale cvičila jsem ho se starším, myslím, že se mačká pod tou bradavkou, co máš blíž k sobě a pak záleží, kam je rotovaná hlavička, pokud směrem obličejem k tobě, tak se myslím mačká za ouškem co je nahoře, ne na tom, na kterém si leží, ale fakt nevím, holky co to cvičí teď ti určitě poradí přesněji, já píšu jen to, co si pamatuju 3 roky zpátky...

astrinka1
2. únor 2011

Myslím , ze to je jak píšeš. Moc děkuji . Tak to jsem zvědavá , jak se s tým poperem a za jak dlouho to začne zaberat.

culi79
2. únor 2011

@astrinka1 ještě se zkus podívat na yutube, tam je taky pár videí, jak se cvičí vojtovka, myslím, že nento cvik jsem tam viděla, tak třeba ti to pomůže. my dneska dostali cvik na boku, tak se s tím taky trochu peru, ale snad to půjde, teď jsme docvičili a myslím, že to celkem šlo. Jinak nám cvičení zabralo za dva dny 🙂 tak držím palce! a dej vědět, jak to jde.

astrinka1
2. únor 2011

@culi79 urcite dam. jsem z toho tak nejak vyhukana. snad to filipek brzo zvladne. zatim brecime a brecime☹((. taky drzim palce at ti vse dobre dopadne a at vse zvladnete.

venika86
2. únor 2011

@culi79 No, když je na bříšku, tak už tak neklade odpor, čili tolik necvičí. Prostě jen leží a plaže, protože se mu to nelíbí. Ze začátku cvičil krásně, ale příjde mi, jako by si na to zvykl. A jakto, že jsi musela cvičit s oběma? To měli oba synové ochablé svaly? Mě někdy příjde, že malýho hrozně řeší skrt tu operaci. Je pravda, že to pasení nic moc, ale jinak je v pohodě a oni na něm pořád něco hledají

renny7
2. únor 2011

Ahojky, letmo čtu tuto diskuzi, ale nemám moc čas🙂 Chtěla bych poradit pokud tu někdo má nebo měl stejný problém??? Včera jsme byli se synem u doktora, má zploštělou hlavičku, dává jí hodně na pravou stranu ☹ a i nám řekl, že jsme zpoždělí v pasení koníčků-což si nemyslí, ale to je jedno,prý má ještě nadzvedlí zadeček a nemá moc pod sebou loktíky, ale to jak kdy, dr nás poslal k dr na rehabilitaci, tak jdeme 15.2, prý mi ukáže jak s ním mám cvičit...nevíte co mě čeká??? Myslíte, že sním budu muset cvičit vojtovu metodu, nebo něco jiného? Vojtovi metody se bojím, viděla jsem pár videí a vyděsilo mě to ☹
Prosím o radu 🙂 🙂 🙂

trpaslikg
2. únor 2011

@renny7 vůbec neplaš, s největší pravděpodobností to bude vojtovka, ale na videa nema cenu koukat, urcite tam byly cviky pokročilejší a ty vy cvičit nebudete, začnete základním prvním cvikem na zádech...

renny7
2. únor 2011

@trpaslikg no už na ně radši fakt koukat nebudu... Já bych právě chtěla vědět co nás čeká, abch byla trochu připravená.... myslíš cviky na zádíčkách a co dál s ním..? 🙂

trpaslikg
2. únor 2011

@culi79 100% je to bod mezi žebry blíž k tobě a za ouškem dál od tebe 😉

trpaslikg
2. únor 2011

hh to se musi videt, takhle vysvetlovat to moc nejde, mačká se bod mezi žebrama a za ouškem jak jsem tam ted odpovídala ale někdy se drží hlavicka ne za ouškem ale proste nad spánkama trochu nakloněná k tomu co s ditkem cvičí, je to pohoda nechala jsem na sobě vyzkoušet pár cviků a až na jeden, kde se mi pak točila hlava se mi nic nedělo 😀....jinak se starší dcerou cvičíme 4 rokem ale jen udržování protože je postižená a s malou 2 letou jsme teď začali, protože šmatlá...

astrinka1
2. únor 2011

@renny7 AHOJ, JA JSEM DNES BYLA POPRVE NA RHB A DOSTALI JSME TEN CVIK JAK POPISUJE TRPASLIKG. MALY STRASNE BRECEL A BYL K NEUTISENI. NEVIM JAK TO ZVLADNEME DOMA. DOMA JSEM TO UZ S NIM CVICILA, POPRVE ZASE BRECEL A PO DRUHE TO BYLO UZ LEPSI, ALE TO JSEM ASI DELALA SPATNE, LEBO S NOZICKAMI VUBEC NEHYBAL. MAME TO CVICIT 6-8X DENNE PO JEDNE MINUTE NA OBE STRANY. TAK SNAD TO ZVLADNEME. MY HO CVICIME PROTO, ZE NEMA SPEVNENE SVALSTVO NA BRISKU A PRI ZVEDANI DO SEDU MU HLAVICKA VISI DOZADU. INAC PASE KONICKY, TO SE REHAB. LIBILO.

culi79
2. únor 2011

@venika86 no pokud ti při cvičení nic nedělá, tak je něco špatně. Bylo by dobrý to zkonzultovat s rehabkou, taky se mi to stávalo u staršího syna, vždycky stačilo trochu pozměnit držení u cviku a zase to bylo dobrý. Se starším jsem cvičila, protože měl hypotonii, úklon a záklon hlavičky, byl to klešťový porod......ten mladší je na tom líp, ale zrovna dneska jsem si říkala, že rehabky vždycky něco najdou. Taky jsem se ptala, co musí umět, abychom mohli přestat cvičit a bylo mi nepřímo řečeno, že se většinou cvičí do té doby, než začne dítě chodit. I dkyž se starším jsme končili v jeho 9 měsících, to chodil jen za ruku, sám začal v 11 měsících. Ale taky mi rehabka řekla, že to pak bude na mě, jak dlouho s ním budu cvičit, tak uvidím....Musíme to nějak zvládnout, ale taky mě ta představa děsí, kór, když mám doma i staršího...
Koukala jsem, že jsi z Brna jako já. Kam chodíte cvičit?