Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

tulipaki
7. pro 2012

@megy fakt? Tak snad se během toho 7. měsíce pořádně rozhejbe. No, stromeček bude veliká motivace, to zmákne, uvidíš 😉
@imzadi s dudlíkem necvičíme, ale má před sebou oblíbenou hračku, snaží se jí chytat a přijde mi klidnější (to jsem zjistila až tenhle tejden... 🙄 )

priadka
8. pro 2012

@gable vychylovanie do strany v polohe na chrbatiku mu nesmies dovolit. Nechaj si upravit uchop u rehabky tak, aby si jednu svoju dlan mohla pouzit na usmernenie vychylovania trupu. Da sa to 😉

tenerezka
8. pro 2012

@imzadi my máme taky i trochu hypertonii, v nohách. Dost často bývá hypotonie a hypertonie spojena. Pyridoxin máme doroka dávat taky. Půlku ráno. Ale mám dva jakože neurologi a jeden mě to napsal a druhý mě říkal, že si myslí že je to zbytečný, ale zase že ublížit ji to nemůže. Dávám ji to ráno do čaje, který nejpozději do oběda vypije. S dudlikem necvic, aspoň naše rehabilitacka to nedoporučuje. I třeba právě říká, že když má ruku v puse a cuca ji, tak ten cvik neprobyha tak jak má, že ten signál k tomu mozku nemohl přijít. Takže si tu ruku hlidam a fakt když třeba ji držím v tom cviku déle, tak vynda ruku z pusy a udělá co má!

imzadi
8. pro 2012

@tenerezka ja nejak nevim jak se vlastne ta hypertonie projevuje 😅 a dudlik jsem odstranila...jen u toho silene rve 😝

gable
8. pro 2012

@priadka ja mu to nedovolim 🙂 mame ten cvik upraveny,musim mu pridrzovat bod v kyclich 😉

biba321
9. pro 2012

Baby o kolkej najneskor cvicite? ja niekedy az po 19 hod... 4x za den inak nestiham,ked maju byt prestavky minimalne 3 hodiny,k tomu po papani prestavka,idem von ,spinka atd..

lv
9. pro 2012

@biba321 já max v 16:30, ale je pravda, že mi chodí malá v 18h spát, takže musím..cvičíme cca v 8-11-2-4 líp to neposkládám.

imzadi
9. pro 2012

@biba321 me teda rikali pauzy dve hodky...a jak kdy to vychazi, nekdy posledni cvuceni v 5 a nekdy v 7 pred koupanim...

tenerezka
9. pro 2012

@imzadi malá taky řve! Vždycky když něco cviceme dlouho tak si tak nějak zvykne a oni nám to změnu...a zase u nového cviku začíná rvát..a pořád dokola :(

tenerezka
9. pro 2012

@imzadi ta hypertonie je opak hypotonie. Malá je na ruce a ramena slabá. Jak hadrova panenka a v nohách je zase hypertonicka, jakože křečovitá. Hrozný problém ji třeba poskládat nohy v základní pozici plázeni...

tenerezka
9. pro 2012

@imzadi ta hypertonie je opak hypotonie. Malá je na ruce a ramena slabá. Jak hadrova panenka a v nohách je zase hypertonicka, jakože křečovitá. Hrozný problém ji třeba poskládat nohy v základní pozici plázeni...
@biba321 taky nestíhám cvičit večer dřív jak v sedm, mě taky říkají 3h rozestup. A po večerním by měla být ještě tak hodku vzhůru...ale to nezvladam. Malá usíná po půl osmé....

imzadi
9. pro 2012

@tenerezka diky! Ja tak nejak nevim na co koukat a tak... 😅

biba321
9. pro 2012

@tenerezka to mate skoro ako my-moj ma slabučky chrbatik-hypoton, a koncatiny prepnute hrozne,hyperto.. 😒
@imzadi 2 hod medzi cviceniami? sa mi zda malo.. to je hrozne zly kebyze tak casto cvicim,nam viaceri vraveli 3 hod
@lv a ako to pocitas,no ja cvicim niekedy aj dlhsie ako 15 minut, mam 3 cviky,a pri poslednom refl.plazenie s pokrcenou nozickou,na zemi,dost bojujeme
tak ked o 8 docvicim prve cvicenie,potom 11-11.20, dalsie o 3 hod 14.20 tak sa mi to posunie dost
potom 14.20-14.40.. atd 😒

lv
10. pro 2012

@biba321 no cviky máme dva, za 10min hotovo, ovšem je to tak, že pauzy mi vychází tak 2,5h, víc to prostě nenatáhnu, 14:30 vyrážím s miminem pro školkačku, takže to musí být odcvičené..a někdy, když se zdržíme venku /teď ne, v té zimě, ale jak bylo hezky/ tak jsem to poslední prostě nedala - to není návod, samozřejmě vím, že to není dobře, ale děcka mám dvě a druhou pořád jen přizpůsobovat miminku taky nelze..reflex.plazení nám moc problémy nedělá, ale ona je hypotonická, tlusťoučká měkoučká všude

tichackova
10. pro 2012

Holkyyyy, Eliška právě popolezla!!!😵 😵 Sice jen o půl metru, než se rozplácla, ale já to málem ořvala😀 😀 A Eliška vypadala jak když jí to úplně vyděsilo, co že to vlastně dělá...😀 😀

lv
10. pro 2012

@tichackova se picnu, prý poleze do ledna...ta ti bude v lednu chodit 😀 no velikááá gratulace..u nás /teda kromě růstového spurtu, strašné žravosti/ nové malinké pokroky, asi 3x dokázala přenést váhu z jedné ruky na druhou, takže udělala jako čtvrt-hodiny, čtvrt pivotování..nebo jak to popsat 😲 a různě vystrkuje prdelku a nakračuje nožku..ale do lezení to má ještě míle...a jako popolezla po kolenách, po čtyřech? nebo plazení?

tichackova
10. pro 2012

@lv No popolezla po kolenou🙂 Nejdřív dopředu jednu ručičku, pak nožičku, druhou ručičku, druhou nožičku... Koukla na mě, jako Mámo, koukej, co umím... a rozplácla se😀 😀 Byla u toho tak roztomilá...🙂 Jen doufám, že to teď nezapomene, což je jejím zvykem😀 Když se začala otáčet na bříško, tak mi to předvedla 3x a pak si dala 3 týdny pauzu🙂 A povídání bababa taky...😀

tichackova
10. pro 2012

@lv A i pidi pokroky se počítají, takže i čtvrtpivotování je přeci super!! Aspoň je vidět, že to půjde. A nebude to už tak dlouho trvat😵 😵 😵 Jsou ty naše holky ale šikovný!!!!!!!

lv
10. pro 2012

@tichackova jsou to šikulky,to je jasné 😅 když vidím tu mou hrušku rozpláclou, tak si o kolínkách a opření o ručenkách můžu zatím nechat jenom zdát, bříško z podložky absolutně neodlepí /jsem ráda, že se zvedá na natažené ruce, donedávna byla jen na loktech/...to nezaponmene, to se jí jistě moooc líbilo...slabiky mě Evelka ještě nezdvojuje, ale klape pusou naprázdno zní to jako "hata" takže hádej, co říká podle tchýně? no jistě "táta" 😀 ...jo ten čtvrt-pivot proběh asi 3x za víkend a kymácí se u toho jak po třech rumech..

tichackova
10. pro 2012

@lv Takže na natažených ručkách při pasení už je? No tak to je super, ne? To je přeci bezvadný!!😵 A to pivotování taky vypiluje, pochybuju, že nějaký dítě ze dne na den začalo pivotovat jako profík🙂 Všechny začínaly takhle pomalu a postupně😉

lv
10. pro 2012

@tichackova no pase, nevím - umí se už na ty ručky zvednout, rozhlídne se a picne se hned zas na lokty, neb tak si může líp hrát a kousat hračky 😎 rhb říkala, že stále leží moc až po prsíčka na podložce, ne to správný podepření rukama, kdy už se opírá o kyčle, nebo bříško aspoň v pase..ale jo, pomalilinku to jde dopředu..mám radost..

tulipaki
10. pro 2012

@biba321 já se snažila nejpozději v 16hod, ale to občas nevychytáme. Je fakt, že my máme odcvičeno za nějakejch 5 minutek, takže dobrý. Cvičíme v 9 a 11 a odpoledne ve 14 a 16 nebo 17. Přes oběd je pauza. V 18 už je vana, takže to máme jen tak tak, aby nešel naprdlej spát...
@tichackova to je fakt šikulinka 😵 Já se budu dojímat pokaždý, až se začne hejbat jinak, než kolem svý osy 😀 Zatim hlásim stagnaci, ten bok zas nějak fláká, takže doufám, že to taky nezapomene 🙄

tulipaki
10. pro 2012

@lv čtvrtpivot super! To je fakt strašně pozitivní, když člověk vidí pokroky, viď? 😉 Náš malej furt vykřikuje no a taky ne, takže to mu jde 😀

tichackova
10. pro 2012

@tulipaki U Elišky to tak vždycky bylo, že se něco naučila, a pak třeba 3, 4 týdny nic. Asi si vždycky říká - už jsem vám to ukázala, tak co ještě chcete😀

lv
10. pro 2012

jinak jsou vaši hypotoničtí prcci taky velký tlustý miminka? říkala mi rhb, že to často bývá - dnes na 1/2roční prohlídce 8860g a 72cm

pumka
10. pro 2012

@lv ahoj,hypotonické bábätká nemusia by t tučné miminká,Moja Deniska je od narodenia chudučká(teraz v zime ked ju vyzlečieš z bundy a zo všetkých vecí,vyzerá to ako keby odišla 😀 .Bez všeliakých gombíkov,gumiek,trakov a opaskov v nohaviciach by sme sa nezaobišli 🙂 a to je už velká,v apríli bude mat 8 rokov.

tulipaki
10. pro 2012

@lv nene, je hubenej až dost - 6,4kg ☹ a 65cm

elana
10. pro 2012

@lv u nás to taky neplatí...mám štíhlé dlouhé dítě 🙂, od narození (3030g, 53cm)

lv
11. pro 2012

@elana
@tulipaki
@pumka tak to ten výrok naší rehabilitační nechápu.. 😖

m.e.l
12. pro 2012

@lv Není tvoje rehabilitační trochu mimo? Hypotonie nesouvisí s velikostí dítěte, ale ve většině případů má neurologický původ. Protože mozek ovládá napětí či naopak uvolnění svalů. 😉