Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

iwuskaaa
17. říj 2011

Mamičky, máte niektorá skúsenosti s tým, že ste museli prestať cvičiť na mesiac s cvičením? Všimli ste si stagnovanie vo vývine, prípadne nejaké zlepšenie, alebo mi napíšte svoje skúsenosti prosím.
My by sme mali ísť na operáciu a mesiac budeme musieť byť v kľudovom režime, chcela by som Vojtovku nahradiť aspoň Bobathom. Ďakujem za cenné rady 😉

ajkuska
18. říj 2011

@libertine ahoj nenapíšeš mi akú máš knihu, tú čo mám z knižnice nie je veľmi dobrá nie sú tam obrázky resp. fotky. Ak máš nejakú lepšiu s obrázkami cvičenia, tak by som si požičala resp. kúpila túto, ďakujem.

klarka1
18. říj 2011

ahoj maminky
s Ojou cvičíme Votovku od 8 měsíců, pak operace a zase cvičení (vše mám v blogu), máme to na dlouho (bohužel ☹), čím je Ondra starší a silnější, jde to hůře ☹. Ale jít to musí.
podělím se literaturu, ze které čerpám
Vojtova metoda je pěkně popsaná v knize
http://www.knihcentrum.cz/dite-ve-vojtove-terap...
dál taky cvičíme nějaké aktivní cviky,Bobatha... inspiraci bereme zde
http://knihynainternetu.cz/knihkupectvi-a-nakla...

hodně zdaru, pevných nervů a hlavně viditelné výsledky všem 😉

libertine
18. říj 2011

@ajkuska mam knizku Dite ve Vojtove terapii od Heidi Orth, kupila som ju v Panta Rhei a su tam aj obrazky.

ajkuska
18. říj 2011

keď už ste také milé a tak pekne mi odpovedáte tak sa vás ešte spýtam 😉 či ste náhodou nechodili na plávanie my sme začali týždeň predtým ako nás poslali na cvičenie a či neviete či to pomôže, nám plávanie odporúčala pediatrička (zatiaľ sme mali ešte len 2 hodiny).

marcet
18. říj 2011

@ajkuska mě pediatrička říkala,že plavání samozřejmě taky pomáhá,pokud se plave správně...což znamená,že nesmí zaklánět hlavičku atd...plaváním se posilují svaly... 😉

ajkuska
18. říj 2011

aké ste používali autosedačky keď vám detičky ešte nesedeli a z prvej už vyrástli? ďakujem, veľmi by ste mi pomohli - mi teraz riešime problém akú polohovateľnú autosedačku kúpiť aby v nej mohol ležať a neškodilo mu to na chrbátik. 😒

iwuskaaa
18. říj 2011

@klarka1 ahojky, prosím ťa, kde by som zohnala (cez internet) rehabilitačný valec na cvičenie? Pozerala som Tvoj album a dnes si ho tam pridala 🙂 . Ďakujem 😉

iwuskaaa
19. říj 2011

@klarka1 vďaka 😉

ajkuska
21. říj 2011

neviete mi poradiť s tou autosedačkou? aké ste používali autosedačky keď vám detičky ešte nesedeli a z prvej už vyrástli? ďakujem, veľmi by ste mi pomohli - mi teraz riešime problém akú polohovateľnú autosedačku kúpiť aby v nej mohol ležať a neškodilo mu to na chrbátik, ako som už písala vyššie.

mylittlepony
21. říj 2011

@ajkuska a vam uz z prvej vyrastol? alebo ju mate limitovanu kilogramami? moj ma 14mes, stale sam nesedi a mam ho este v tej prvej autosedacke - vajicku. v kolmej by mi krical, nema rad sedenie, kedze mu to stale samo nesedi, ledva sa vydrzi najest na detskej stolicke..pritom lozi, i stavia sa na nozky.

ajkuska
21. říj 2011

@mylittlepony v 8. mesiacoch pri poslednej poradni meral už 77,5 cm a hlavičku vo vajičku už má nad horným okrajom vajíčka, takže pre neho je už vajíčko dosť malé a predpokladam aj nepohodlné - inak váhu 10 kg do koľko je vajíčko ešte nemá.

katka6211
21. říj 2011

ajkuska ahoj, my mame chicco eletta, lebo maly este v roku tiez nesedel, a sme s nou spokojny

mylittlepony
21. říj 2011

@ajkuska no veru, potom je uz privelky do nej..moj je este "dnu", neviem, kolko ma cm, nepamatam a nestiham si to zapisovat v poradni, doma uz ta info je fuc:( ale nas zas uz prekrocil 10kg, ale len tesnulinko..tak, ked budete vediet, aka by bola vhodna, aj mne dajte vediet🙂 dakujem.

ajkuska
21. říj 2011

@katka6211 ďakujem, tiež som na ňu pozerala v predajni.

ajkuska
21. říj 2011

@mylittlepony jasné 😉

marusch.mat
22. říj 2011

@iwuskaaa u nás právě neurolog určí, zda je dítě jen línější, a nebo je tam nějaký neurologický problém, rehabilitační je součástí přímo neurologického oddělení.

marusch.mat
22. říj 2011

@ajkuska ono je to v podstatě jedno jakou polohovací, jen se podívej kolik má poloh , já měla jednu do 18kg a nejnižší poloha byla téměř totožná s polohou ve vajíčku. Značku už ti nepovím, protože už je to pár let na zpět a už se asi ani ten typ nedělá a věnovala jsem ji pro neteřinku.

iwuskaaa
23. říj 2011

@katka6211 ahojky, kedy ti začal Matúško sedieť? Ďakujem 😉

matat
23. říj 2011

Ahojte baby,,,,a boli ste na reh, pobyte v Dunajskej Luznej? Nam to velmi pomohlo,,,zacali sme cvicit az v 10 m, co bolo dost neskoro...nesedela, nestvornozkovala,,...a v Luznej sme boli,,,ako 15m.,..a ked sme prisli domov mala sa postavila a dnes ma 18m,..a urobi par krokov,,,

libertine
24. říj 2011

s akymi diagnozami a kedy sa vlastne chodi na ten rehabilitacny pobyt?

ajkuska
24. říj 2011

@marusch.mat presne na to som myslela 😉

katka6211
24. říj 2011

iwuskaaa ahoj, uplne presne neviem, ale tak medzi 15stym a 16stym mesiacom, a do mesiaca na to sa naucil aj stvornozkovat 🙂

matat
24. říj 2011

@libertine do 10m. nam tvrdili, ze jej nic nie je,,,,ale mne sa to nezdalo, ked nevedela sediet ,,lozit,,,,a potom nam neorologicka napisala ze mame globalnu hypotoniu a zacali sme vojtovat,,,,,
TETIS.sk si vsetko mozete precitat, vytlacte si formular, vasa neur, vam ho vyplni,,,poslite ho do tetisu,,,a oni sa vam ozvu, ked to poistovna schvali,,,a daju vam termin,,,asi do 2mesiacov....ale da sa ist skor ako samoplatcovia....my sme tam boli znova po mesiaci....ale poistovna to preplaca tak asi raz za pol roka,,,tak pojdeme,,,este.,...

miracle
24. říj 2011

@ajkuska
Ahoj, ja som kvoli tomu kupila sedacku Iseos 0/0+, v protismere mohla byt do 13 kil

libertine
24. říj 2011

este by som sa chcela spytat, kedy sa podarilo vasim detickam, ktore boli hypotonicke, dvihnut hlavicku v lahu, myslim v lahu na chrbatiku dvihnut hore akoby do sedu?

pjana
24. říj 2011

Prosím poradte mi.Moja dcerka ma sedem mesiacov a este nesedi sama. Dviha hlavicku nad podlozku, s pomocou sa posadi. Nas doktor nas poslal k neurologicke a ta povedala, ze chrbatik ma pekne pevny ale brusne svalstvo je slabe (ked ju posadila, malinka sa prevalila dopredu) a tak nam predpisala rehabilitacie vojtovou metodou. Ale nam sa malicka zda byt uplne v poriadku, pekne sa hra, prevaluje sa na brusko, otaca sa, este sice uplne nelozi, ale vie sa presunut, kam potrebuje. A k tomu sme neurologicke povedali, ze sa casto stavia na nozicky, a ona, ze ked sa stavia na spicky, treba tiez cvicit vojtovou metodou. Nieje bezne, ze deti sa v tomto veku stavaju prave na spicky? Nie sme si celkom isti, ci mame malinku tou vojtovou metodou trapit. Nemali ste nejake podobne skusenosti?

evulina77
24. říj 2011

@pjana sice sem nechodím, ale nedá mi to. Vojtovka určitě není na škodu a určitě neublíží. Myslím, že doktoří ví, co dělají a že ti to nedoporučili jen tak pro srandu... To, že budete cvičit, neznamená, že je malá nějak postižená, neboj. Ber to tak, že jí pomůžeš, aby se rychleji rozvíjela.

katka6211
24. říj 2011

pjana ahoj, ak ti to lekari doporucuju, tak radsej cvic, lebo ak by nieco neskor nebolo v poriadku, bude neskoro si hovorit "mala som cvicit radsej vtedy". a vojtovka urcite nie je trapenim, vyzera to sice tak, ale nie je to tak 😉 cvicenie neublizi. a dieta by nemalo ist na spicky, ale pekne na chodidla, aspon nam to tak fyzioterapeutka vravela.
ved sama uvidis, ze to nie je take hrozne ako to vyzera, alebo ako o tom mnohi rozpravaju.