Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

alikam
27. črc 2016

@gnozka
@mopypopy Já se snažím, teď už mě to popadne jenom občas..🙂 Nejhorší to bylo kolem 3m, když neuměla vůbec nic, to jsem byla skoro šedivá z toho 😀. Postupně jsem víc nad věcí, taky za sebou máme miliardu vyšetření - a naposledy neurologa zajímalo jenom otáčení na bříško. Nad tím, že neumí druhé vzpřímení zatím mávl rukou.. 😀 Ale je fakt, že teď už si skoro většinou "neuvědomuju" kolik jí je, tak že prostě tolik neřeším co už by... Jenom občas mě to popadne, především ostatní v okruhu rodiny dost srovnávají - protože ostatní mimina v rodině tabulková jsou, tak pak se tomu nevyhnu..

mopypopy
27. črc 2016

@alikam ....jednym uchom dnu, druhym von 🙂 Uzivaj miminko!

alikam
27. črc 2016

@mopypopy 🙂 Dneska byla malá pochválena, že se fakt zlepšila, hahááá, a já se cítím zase 100% nakopnutááá, máš pravdu, kašlu na všechny..🙂 Jenom doufám, že mi to vydží 🙂

gnozka
27. črc 2016

@alikam supeeeeeeer 🙂 pecka ! Jste sikulky🙂 mala uz dneska taky houpla na kolinka ale teda jen na 3 sekundy 🙂 ale mam z toho taky radost 🙂) Hip Hip

mopypopy
27. črc 2016

@alikam @gnozka obe sikulky, len tak dalej! ono to vzdy potesi, niekedy som sa aj rada stretla a tesila na fyzio (ne na to cvicenie!) ale ze mas pravdu, tak to nekopne a motivuje dalej. Zelam len uspechy 🙂

alikam
20. srp 2016

Tak u nás obrat o 360 stupňů.. Minule jí fyzio pochválila - hrozně mě to povzbudilo - ale ukázalo se, že se takhle mile chová jen když tam jsou přítomny i praktikantky. Teď tam už nebyly, a nemám slov. Měla jsem radost, že se malá naučila otáčet na záda - tak prý žádný šikula.. Člověk ani nemůže mít z něčeho chvíli radost. Když jsme teď naposled byly na fyzioterapii, tak to malá dostala pěkně sežrat.. Že prý je jak malinkaté miminko, co nic neumí - přitom už takhle velké dítě. Malá se tam strašně bojí, nechová se tam vůbec přirozeně - tak má vždy ručičky stažené, atd. atd. Že prý s těma rukama to taky není normální, a aby si je ještě takhle staré dítě pořád takhle strkalo do pusy.. Jo, a taky jsem se dozvěděla - že je strašně vzteklá. Asi třikrát. Jako tam hodně pláče (myslela jsem, že je normální že při vojtovce děti pláčou) - ale doma je milionové dítě - nemůžu ani popsat, jak je zlatá. Nechci, aby mi někdo mazal med kolem huby, jaký že to není šikula - ale tohle od ní bylo hodně neobjektivní a nefér. Malá se chová doma v klidu úplně jinak, než tam. A naznačovat mi pořád, že bude asi stejně minimálně zabržděná, nebo opožděná - protože fyzio asi vstávala prdelí - od ní bylo fakt zlý. Neurolog na malé neshledal nic, proč by neměla být normální. Byla dost vyčítavá - přitom já s ní fakt poctivě cvičím, jestli jí šlo o tohle. Je mi z toho do breku, a hodně, hodně špatně. Buď budu volat neurologovi, ať mě doporučí jinam - a nebo se na to vykašlu úplně. Zase nechci, aby to odnesla ta malá.

mopypopy
20. srp 2016

@alikam preboha zmen tu terapeutku, ja som mala taku fesacku v Motole a ani som sa neponukla, ze by som tam kedykolvek este sla. Neviem, v akom meste, ale v Prahe som mala 2 roky fyzio a nedam na nu dopustit, strasne zlata baba, vzdy mi pomohla aj psychicky, dokonca chodila ku mne za priplatok domov.

toto fakt nema zmysel, ani na to nemysli...vies kolko ich je, ktore su naozaj dobre a mile. Nepotrebujeme este pritazit!

urtica
20. srp 2016

@alikam Souhlas s @mopypopy, naše malá na rehabkách párkrát vůbec nespolupracovala - stačila jedna blbá noc, zoubky, cokoliv - a vždy vše v pohodě. Pokud mají podezření, tak posílají max. na neurologii, ale tam uže jste byla máte povrzeno, že je to Ok, tak se nenechte stresovat. a změňte.

alikam
20. srp 2016

@mopypopy
@urtica Díky holky.. I pokud by třeba měla nějaké podezření, tak jsem si říkala, že by to snad šlo sdělit a udělat nějak profesionálněji.. Upřímně v tu chvíli jsem jí na to ani nic neřekla - jak mě strašně vyděsila. A i jsem měla pochybnosti - jestli to takhle není třeba normálně, a já nejsem nějak přecitlivělá.. Ale takhle to snad probíhat nemá, ne..

mopypopy
21. srp 2016

@alikam NEMA :S to ver, ze nie. ani ja som sa s nou nikdy nehadala, mas toho dost, a co robit s tupostou. Proste najst si niekoho, kto je normalny a pomoze ti. Ak chces, dam kontakt.

kocvarovas
21. srp 2016

@alikam Nedej se, v dnešní době máš právo volby. Naše fyz. nás vždy chválí a povzbuzuje. Kde je potom jaká motivace? Zřejmě jsi padla na vyhořelou zdravotnici.. Hlavu vzhůru a zabojovat pro klid svůj i malé..

alikam
21. srp 2016

@mopypopy Děkuju moc, ale Prahu mám trochu z ruky.. Teď chodíme u nás do rehabilitační nemocnice. Tak buď se přehlásit k jiné fyz. v rámci té nemocnice, anebo v okolí mi navrhoval neurolog ještě úplně jiné rehabilitace - sice asi soukromé, ale člověk si to občas radši zaplatí, než tohle. Tak uvidím

gnozka
22. srp 2016

@alikam to mi připomíná nasi rehabku občas 🙂) nejezdis do Kyjova ?🙂 me to ze zacatku taky bralo ale ted uz jsem obrněna. Vždycky jsem ji rekla ze neurolozka je spokojena a pod a tim jsem ji zavřela pusu . A od te doby co jsem ji pochvalila opálení po dovolene je jak vyměněna . To nic nemění na tom ze pokud z toho nemas dobry pocit tak mas možnost volby!! My byly dneska na kontrole a vlastne uz jen cekame az začne lozit . Uz jde na 4 udělá par kroku ale pak padne a plazi se . Dokonce nam i řekla ze mame cvicit jen 2x denne . Ale co mi jednou sama rekla je to at ji doma natacim na telefon co umi . Je velice bežně ze deti nedělají na reha to co doma . Dneska uz jsem sla do vrtule kdyz nesla na 4 a ja tam přesvědčovala rehabku ze to fakt umi 🙂)

pampalin
23. srp 2016

@gnozka Tak to znám, taky říkám rhc, že to malá fakt umí, páč ona potřebuje vždycky 20min. na rozkoukání se.

alikam
23. srp 2016

@gnozka Nene, nejezdím.. 😉 Nemám z toho ani trochu dobrý pocit, tak uvidíme.. Jéé, tyjo vy jste šikovný.. 🙂 Tak snad budete mít co nevidět docvičíno.. To je jasný - a natáčíš občas jo? 😉 Já jsem natáčela tenkrát akorát jednou pro neurologa, ten mi to dal vyloženě za úkol... 😀

gnozka
24. srp 2016

@alikam určite natacej a pak ji to úkaz . Me to sama rekla jak uz jsem zmínila . Ted jsem nafotila šikmý sed a hned to rehabce ukázala aby zkontrolovala jestli to dela dobre . Protoze za těch par minut co tam jsme neni šance ze by to kolikrát stihla .

syny13
28. srp 2016

Ahojky holky, prosim. Ma dcerka ma udajne poraneny kyvac. Pisi udajnevproto, protoze po trech mesicich vojtovky kdy velika boule v miste kyvace nemizi jsem jela s dcerkou do Prahy na soukromou kliniku protoze jsrm myslela ze mi tam pomohou. Ale vubec. Udelali ji sono a rekli ze poraneny kyvac to neni at jdu na ORL. Mala nemuze otocit hlavicku do leve strany. Uz cvicime tri cviky ctyrikrat denne. Chtela bych se zeptat za jak dlouho ta boule zmizela. Uz jsem zoufala. Uz jsem byla u nekolika doktoru a nikdo nevi. Jeden rika to a druhy zas neco jineho. Dekuji

kocvarovas
28. srp 2016

@syny13 Jé, to je trápení, ale já neporadím, my měli jiný problém. Každopádně držím palečky, ať se problém co nejdřív vyřeší..

paolapou
4. lis 2016

Prosim tady jsem to nenašla, je tu i moc stran, nevim jestli cvičím s malym dobře, nic skoro u toho nedělá, kde màm přesně mačkat žebírka (3. Mesic, pasení koníčků) potřebovala bych jestlii to někdo má vyfocené, snažim se aby u toho nebrečel furt mu něco kecám, směju se, jde to i bez řvaní ale moc mi u toho nedělá ikdyž tlačim... děkuju 🙂

syny13
4. lis 2016

@paolapou Ahojky, musis to ten brekot vydrzet. S malou cvicim od narozeni pres pet mesicu ctyrikrat denne kazdy den a stale u toho breci. Neni to tim, ze by ho to bolelo. Vojtovka neboli. Jen se mu nelibi byt v pozici ve ktery nechce byt. Tech cviku je hodne. Ale kdyz pises o zebirkach tak asi myslis polohu na zadech. Ve prostred hrudi pod prsy je dulek, jet do strany a zastav se v urovni pod bradavkou. Tam je ten bod. Malej musi zvedat nozicky. Pokud u toho nic nedela, nemackach spravne body na reflex. A oni te to na rehabkach neucili?

syny13
4. lis 2016

@paolapou a na zebirka tlacis palcem nebo tou kustkou na zapesti?

syny13
4. lis 2016

@paolapou A zadecek musi zustat na podlozce. Nesmi ho zvedat. To pak musis tlacit bod smerem dolu. Tak nevim jestli jsem ti aspon trochu pomohla. 😊 Snad jo. 😉

addy7
4. lis 2016

@dashak my máme úplně to samé...ale už se lepšíme 🙂

paolapou
5. lis 2016

Jé moc děkuju, pán bůh ti to oplatí 😀 Rehabka mi to prave jednou ukazala a hotovo, ta se semnou nemaze 😀 máme 5 dní a musí švihat koně jako velkej kluk, u cvičení musi prý být v ose a hlavičku mít na stranu a ještě drhou rukou mam přidržovat hrudniček, skoro jako bych ho zalehla 😀 a ještě mi malej furt natahuje ruce u konicku to asi neni dobře, co?

paolapou
5. lis 2016

A hrozně mi u toho čůrá, můžu mu nechat plenu, třeba jen neutaženou?

cinula
5. lis 2016

@paolapou my taky cvičíme s plenou, jenom mu ji trochu uvolním (a nesmí se zapomenout zase utáhnout, jinak se potom pročurá skrz 🙂 )

syny13
5. lis 2016

@paolapou Ano, taky cvicime s povolenou plenou. Na rehabkach to tam taky vzdycky pocura a nekolikrat 😄 Ja tlacim jednou rukou na zebirko, druhou drzim hlavu do strany. Jinak co se tyce toho konicka, na nic jsem upozornena nebyla. Jen mi rekli ze by mela rozevirat dlane. My cvicime jeste na boku, ze ji tlacim bod pod lopadkou a druhou na spicce v panvi a musi zvedat hlavicku a pak na brisku kdy drzim nozicku jako by do zabicky, zalehnu ji a drzim hlavicku do strany. Uplne ti rozumim, je to o pevne nervy. Ze zacatku jsem brecela s ni.

adus126
15. lis 2016

@valika_val je to uz stara diskusia ale priznaky vtedy tvojej 2,5 mesacnej dcerky su uplne totozne s mojim syncekom, (hypertonus) tak sa chcem opytat ako to dopadlo, ci ste cvicili, kedy to ustupilo. Vdaka

mojajas23
1. pro 2016

Cauky maminy🙂 nevim jestli uz se na to nektera z vas ptala,ale mate nektera podobnou zkusenost,pripadne vysledky? Jde o naseho 3mesicniho Danika....fyzioterapeutka nam rekla ze na nem vidi skoliozu temer 100% a ze musime cvicit vojtovku. Preferuje vice pravou stranu a na brisku se vic staci k te prave strane. Mame sanci ze se mu ta pater srovna? Bojim se ze bude krivej☹