Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

kaczka
25. zář 2008

no to ne no,ale byla jsem pochválena,že mi to jde,tak aspoň něco 😉 A malý se fakt zlepšil..už hezky pase...sice má ještě zaťaté pěstičky,ale oproti tomu než jsem začali cvičit super...už se na bříšku ani nevzteká

lucikpetik
25. zář 2008

tak to jste sikulky, jen tak dal...

kaczka
25. zář 2008

No jako aspoň mám motivaci,když tak řve chudáček!!Ale prý největší pokrok jde vidět po 6 týdnech!!Tak jsem zvědavá

lucikpetik
25. zář 2008

tak to ja teda taky, taky tak dlouho jeste necvicime, teda v tom novem stacionari...ted je to druhy tyden teprve

kaczka
25. zář 2008

No snad to těm našim prckům pomůže 🙂

lendy1
25. zář 2008

maru, no s těmi kotníky to máme asi taky, už minule mi na RHB říkala, že by malého pak měl zkouknout ortoped, až bude chodit, že právě tyhle hypotonický děti mají s tím potíže a říkala, že to na Davidovi vidí taky, že ty kotníky má vbočený-já teda nic nevidím, ale asi má pravdu.
David měl na roce 82cm a 10,5kg, teď už má zase víc
Já dělám teď to, že spíš než abych tahala Davida za ruce, tak mu dám jen jednu ruku a sednu si proti němu o kus dál a ať si on ke mě dojde. Je vidět, že je to pro něj náročnější, udržet tu rovnováhu jen za pomoci mé jedné ruky, ale jde mu to a čím dál lépe. Aby ke mě udělal krok sám, na to ještě nemá. A hlavně se prostě bojí a spoléhá všude na jakoukoliv oporu. Kolikrát hledá o co by se zachytil nebo ke mě vztahuje ruku, ať mu pomůžu.

andulka4
25. zář 2008

Lendy blahopřeju ke kontrole 🙂
Akorát mi nesedí že vás vidí na úrovni 10měsíců :( Co ti dr proboha chtějíííí :(

Holky když už tu rozebíráte to kolikrát denně cvičíte, zajímalo by mne jak dlouho? Já cvičím to píchnutí pod bradavkou tak 3Xpo 20sekundách držím na jedné straně. Bok ho nechám 3X3 zabrat a pak dotočím po obouch stranách a pak to plazení...to ho nechám už tak minutu vkuse držet ho zafixovaného. Mezi jednotlivými cviky ho nechám pást koníky a trénujeme otáčení a sahání si na hračky.Celkem mi to ale zabere hodinu :(

Cvičím 3x denně(ráno hodinu a odpoledne už jen po 30minutách)

gucz
25. zář 2008

andulka my sme cvičili 3x, niekedy 4x denne s malou vždy po dva cviky, teda ten bod pod bradavkou po jednej minúte, z oboch strán, a potom trebars na boku, opäť po minúte z oboch strán. Medzi tým som ju nenechávala nejak oddychovať. Na ďalší raz to bolo zasa na boku a ref. plazenie, a tretie cvičenie zasa ref. plazenie a cvik na chrbátiku. Medzi cvikmi som ju nenechávala oddychovať, však ani rehabka ju nenechávala.

lendy1
25. zář 2008

Anet, my cvičily buď 1minutu každou stranu jednotlivého cviku nebo musel 3x ten cvik udělat ukázkově 😀
A cvičili jsme též bez přestávek, hlavně jsem to chtěla mít rychle za sebou 😔 , ale zase jsem ho jen tak nepustila, pokud nic nedělal. Většinou jsme měli maximálně do 10minut odcvičeno.

kaczka
25. zář 2008

no jako my máme cvičit 4x,ale většinou cvičím tak 3x a sestřička mi říkala,že mezi cvičení májí být max 3 hodiny

marusch.mat
25. zář 2008

Andulko, víš ono když už jsi jednou sledovanán na neurologii, tak se hlídá úplně všechno, u mě hlídali i kdy začne být malá čistotná - tj. kdy přestane nosit plenku.

Lendy když malej stojí a ty se koukneš ze zadu na jeho nožky tak má kotníčky hodně nízko nad zemí, jakoby chodil po vnitřní straně, ale přitom je celá ploska na zemi.

My cvičíme 3x denně a máme to dohromady když to spočítám tak hodinu a půl až dvě.
Protože kromě klasického vojtění, máme ještě cviky na posilování svalstva a na opakovací cviky na tvorbu klenby atd. Jinak my teď máme jeden cvik na boku, spodní nožka je mimo podložku, a vrchni nohu postavím na šlapku tak aby směřovala prsty před ni, musím ji chytit za kolínko a tlačit kolínko směrem dolu a do pánve a já břichem tlačit do zádíček a druhou rukou přidržovat pánev.
Pak máme cvik na čelíčku, jednu ručičku má podloženou polštářkem, je opřená o čelíčko, druhou ruku má před hlavičkou a opírá se o lokýtek a klečí na kolínku, druhou nožku já držím v zanožení a druhou rukou srovnávám pánev a protahuji záda. ( jde to pochopit? neumim vysvětlovat.)

andulka4
25. zář 2008

Takže to vesměs cvičíme všechny stejně dlouho až na to že já mezi cviky dělám přestávky 🙂 Když už je nahatej tak ať procvičuje i něco jiného 🙂

Dneska si 2x sáhl na palce u noh 🙂

lucikpetik
25. zář 2008

tak my taky prestavky nedelame a cvicime tak max 10 minut, ale zase tlacime raminka dolu i kdyz si hrajeme, a tocime hlavicku tak prubezne behem dne...
ja budu stastna, az jednou zkoncime a bude doufam vse v poradku, ale to asi my vsechny

kaczka
25. zář 2008

To my si taky přestávky neděláme,asi proto nevydržíme těch 10 minut.Po cvičení ho dávám na bříško,poradilo mi to sestřička...prý ať zapojí ty svaly co sjem cvičili a zapíše se mu to do hlavičky

lucikpetik
26. zář 2008

presne to same rikala i nam....

cmilka
27. zář 2008

ahojte, andulka-gratulujem k pokrokom, my sme sa po 5 mes.cvicenia tiez konecne dopracovali k prvym vyraznejsim pokrokom,cca pred tyzdnom sa maly zacal pretacat na brusko (zatial mame frekvenciu cca 1 otocka za den 😒 ), zacina sa natahovat za hrackami, aj ked velmi neisto. najnovsie vsak, ked s nim cvicim na pravom boku, tak uz druhy den vobec nereaguje, vobec nechce odlepit hlavicku od podlozky ☹ , hoci dovtedy mu to na pravom boku islo ukazkovo
tiez s nim cvicim 3x denne (niekedy mi to vsak nevyjde), cca po 30 min, 3 cviky (na chrbatiku, boku a brusku), medzi cvikmi si robime kratucke prestavky. po cviceni ho nechavam na brusku.
stimulujete nejako deti medzi cviceniami? na fit lopte, spec. drzanie a pod...?

petul.a
27. zář 2008

Ahoj, kočky, hlásíme úspěch, Barunka konečně pase 🙂 Takže vojtovka nese ovoce 😉 Kromě toho se už pár týdnů Barča točí na bok (i když zatím jen na pravý) a už se jí párkrát podařilo se i přetočit na bříško.

My cvičíme 4x až 5x denně, asi tak po 10 minutách. Máme 3 cviky - přitahování za ručičky, pak to klasické mačkání bodů pod prsíčky v poloze na zádech a poslední je na bříšku, kdy jednu ričučku má nataženou, jednu pokrčenou, já jí fixuju hlavičku na levou stranu a mačkám body na lokýtku. Přestávky taky neděláme.

buterflyp
27. zář 2008

Ahojte všichni tady, jsme tu noví. Já jsem Petra a mám 4měsíční dcerku Nicol

máme lehkou CKP zjištěnou již ve 2měsíci, zítra nám budou 4měsíce ale jsme ve vývoji stále zaseklí na těch 2msících.

cvičíme 4x denně dva cviky, jak píšeš mačkání bodů v mezižebří a trojúhelník u ramínka, a pak na bříšku s tím mačkáním druhého výstupku na lokti, zítra jdeme k RHB, tak jsem zvědavá, jaký pokrok na nás uvidí, protože mě se zdá, že je to pořád stejné. Nevíte kdy se posílá na nějaké to vyšetření k neurologovi???

holino
27. zář 2008

Ahojte všechny mamči, 🙂
držím vám palečky ať máte se svejma drobečkama tu největší trpělivost při cvičení. A zvláště i vaše miminka ať to zvládají jak jen to jde.
Určitě si některá z vás říká no jo zase jedna která blbě kecá.
Chci vás povzbudit a dodat Vám silu kterou budete všichni (i vaše male ratolesti) moc potřebovat.
Vím to protože sama jsem na Vojtovce dá se říct odkojená 🙂 a díky ní a trpělivosti rodičů ... stojím na nohách a chodím 🙂 takže super... výsledky se dostaví jen to chce hooooooodnnnněěě trpělivosti a čas. Nic nevzdávat bez boje!!!(ale to už tady taky někdo několikrát psal)

Holky vím že vám někdy příjde tato metoda dooost bolestivá a nepříjemná pro miminko určitě ano .. i pro mě je to občas ještě dost nepříjemné- mírně bolestivé, ale pomáhá to (jo jo občas touto metodou ještě cvičím ... i když jde to hůř... málo kdo má tolik síly mě udržet, ale jde to. Určo to vašim drobečkům pomůže určitě... věřím tomu a držím palečky 😎
Když budete chtít ráda si s váma o tom popovídám 🙂

lendy1
27. zář 2008

buterflyp, my jsme měli 1.prohlídku neurologem už v porodnici. Co vím, tak je to většinou tak, že se nejdřív chodí na neurologii a neurolog pak doporučuje RHB. Jen tak bez jeho prohlídky bych na RHB asi nešla, přece jenom RHB zase nepoznají vše a nejsou to studovaní lékaři, jen fyzioterapeuti. Jo a na neuro chodíme každé 3.měsíce 😉

buterflyp
27. zář 2008

no my na RHB chodíme, na doporučení dětské dr. řekla že máme vysoké napětí a na RHB mi pak řekli že je to lehká ct a teď na 4měs. kontrole mi to napsala i dětská do průkazu. Jak jsem to tu četla, tak bych an neurologii zajít asi měla, ale tam mě musí někdo doporučit? Nebo myslíš že mohu i sama zajít rovnou?

kaczka
27. zář 2008

My byli jen na rehbace u dr.,která má vystudovanou pediatrii.Na neurologii jsme vůbec nebyli 😅

Jedna naše známá měla přidušenýho prcka porodem a vůbec nehýbal nožičkama.Cvičila s ním a teď je mu 6 roků a vůbec nejde poznat,že mu někdy něco bylo.Lítá jak drak 😉 Tak holky vydržme 😵

buterflyp
27. zář 2008

jj rozhodně vydržet chci, ten náš taťka by ale nejraději abych jí prý netýrala. On si to prostě nějak nehce připustit.A mamka zase povídá, jen vydrž. teď se láme chleba na celý její další život. Takže věřím a cvičíme, rozhodně.

kaczka
27. zář 2008

určo to stojí za to!!my bysme to prý dohnali i tak,ale zbytečně by se trápil a mohl by mít křivé záda!!

petul.a
28. zář 2008

Tak my začali chodit na RHB na doporučení dětské doktorky už v 6 týdnech. Na neurologii jsme byli asi ve 3 a půl měsících, další kontrola bude po dvou měsících od té první. Na RHB chodíme každý měsíc.

kaczka
28. zář 2008

My na rehabku chodíme každý týden!

marusch.mat
28. zář 2008

Holino, ono bude občas fajn, když napíšeš, je dobré vidět to i z té druhé strany. Já cvičím s 4 letdou dcerku od jejích 13měsíců. A také jsem za vojtovku nesmírně vděčná, bez ní by mi asi nikdy nechodila.

Kaczko ono pediatrie a neurologie je stejně rozdíl 😉
¨
Buterflyp jen vydrž, ono je to potřeba překousnout. Ten můj taky když už byl náhodu doma a já šla cvičit zdrahal. A moje babička, když teta cvičila s bratrnacem, taky opouštěla barák.

Petulo gratuluji k úspěchu.

My chodíme na RHB každých 14 dní (máme to 30km daleko). Do tří let jsem cvičila 4x denně , teď už jen 3x denně ikdyž ono na délku to vyjde stejně, protože se sice cvičí míň často, ale delší dobu.

kaczka
28. zář 2008

Maru já vím,že je.Ale na neurologii nás nikdo neposlal!Naše pidiatrička by nás neposlala ni an rehabku

marusch.mat
28. zář 2008

kaczko tak si tam zkus zavolat a domluvit se přímo s lékařem, jestli musíš mít doporučení. A nebo jestli je ta paní kam chodíte na cvičení lékařka, třeba by ti ho mohla napsat ona.

susik77
28. zář 2008

Ahojte, mala pri chodeni dava jednu nozicku do vnutra, zatial chodi len za rucicky. Cvicite niekto vojtovku aj na tento problem? Mne Dr. na 10-mesa. prehliadke povedala, ze sa to upravi, ale uz je to 3 mes. a mam pocit, ze je to rovnake. Asi k nej skocim, nech nas posle na rehabky.