Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

tichackova
10. říj 2012

@svija Taky mám s tím řevem co dělat. Teď třeba tři dny dobrý a včera mě to zas dostalo do kolen, brečela jsem pak v koupelně☹ Hlavně to určitě dělám blbě, od tý doby, co děláme ten novej cvik, tak je mrzutá, přestala úplně pást koníky, přestala se přetáčet na bříško, teď se neotočí ani na záda... No jsem zvědavá, co mi zítra na rehab řekne, ale moc dobrej pocit z toho tedy nemám...☹

svija
10. říj 2012

@tichackova a ostatní- já jsem si tu dnes stěžovala a dnes jsem zjistila, že mi prťous už o hodně líp udrží hlavičku při takovém tom testu, jak se dítě přitahuje z lehu do sedu za ručičky (trakční test). Ještě před cca týdnem mu padala dozadu jak novorozeňáku. To mě nastartovalo, skoro jsem brečela štěstím, že ho netrápím zbytečně, oklepala jsem se a pokračujeme. Prostě to těch pár měsíců musíme vydržet. Věřím, že nebudeme cvičit dlouho, ale na tom začátku je to potřeba fakt poctivě.

tichackova
10. říj 2012

@svija A to se ti přitahuje sám? Nebo jak? Eliška se nepřitahuje vůbec, ani když jí táhnu skoro násilím☹

svija
10. říj 2012

@tichackova - no ručičkama se nepřitahuje, ale když ho za ně táhnu z lehu směrem nahoru do sedu, tak dřív tu hlavu neudržel a padala mu dozadu, zato teď sice taky padá, ale je vidět, že už tím krkem zabere a snaží se s tím něco dělat. Nemá se to sice moc dělat, ale tak jednou za týden to zkusím, jen abych viděla jak je na tom.

tichackova
10. říj 2012

@svija Jo tak, tak to jo. Já myslela, že už se přitahuje sám. Už jsem si zas říkala, co je zase u naší Elišky špatně, že to nedělá😝 Už jsem z toho fakt blbá. Eliška vždycky něco udělá a já místo abych se radovala, tak si říkám, co na to asi řekne na rehab, jestli to dělá správě. A když něco zvládají ostatní a Eliška ne, tak si zas říkám, proč to nedělá taky, když tamty jsou mladší a v pohodě a naše Elča nic...☹☹

svija
10. říj 2012

@tichackova - a kam v Praze chodíte na rehabku? My do Braníka.

tichackova
10. říj 2012

@svija My na Prosek. Jdeme zrovna zítra😝

tichackova
10. říj 2012

@svija A jak dlouho už cvičíte?

svija
10. říj 2012

@tichackova - cvičíme už měsíc a efekt tam je vidět. Takže prostě musíme vydržet s nervama. Tak držím na zítra palce. A jak dlouho cvičíte vy?

tichackova
10. říj 2012

@svija My něco kolem dvou a půl měsíců. Začaly jsme kvůli tomu, že točila hlavičku a celkově stáčela celý tělo jen napravo. A to díky cvičení začala otáčet i nalevo během dvou dnů! Ale pak jsme dostaly novej cvik, na ten reagovala chvilku a pak přestala, tak nám teď dala novej a ten mi tedy nejde☹ Eliška se u toho strašně vrtí, já nejsem schopná jí v tý pozici udržet a hlavně přestala dělat i to, co už uměla☹

svija
10. říj 2012

@tichackova - třeba je to jen přechodná fáze a zase se rozjede. A zítra ti určitě poradí jak na ní 😉 .

tichackova
10. říj 2012

@svija No právě když nám ho dávala, tak říkala, že zezačátku jsou vidět strašný pokroky😝 No uvidíme🙂

mimi
10. říj 2012

@megy my cvicime ten isty cvik, aspon ten popis sedi. Z placu si nic nerob, ono je to neprijemne, ze prave robis, co nechce, ale nemyslim si, ze by ich to bolelo 😉 Moja mala pri tom az tak neplace, ona si pri tom poprdka, asi jej ten cvik vyhovuje 😅 My to cvicime 3 krat denne, kazda strana dva krat, nam este k tomu pridali dalsi cvik na boku.

elana
10. říj 2012

@tichackova tak se zítra držte a přijď poreferovat, jak jste pochodily 😉

tichackova
10. říj 2012

@elana No to já se určitě přijdu vykecat😀 Díky😉

svija
11. říj 2012

Dnes jsem našla zajímavý odkaz o vojtovce: http://www.vojta.com/index.php?option=com_conte.... Video tam sice není, ale třeba se to někomu bude hodit.

tichackova
11. říj 2012

Tak jsem zpět z rehab. Zkoukla mě a jediná chyba je v tom, že malá při cvičení hodně zvedá zadeček a já pak nevím, co s ní. Proto mi ani nenakračovala nohou a z toho pramení to, že přestala pořádně pást, přestala přitahovat kolínka k bříšku, přestala se otáčet na bříško nebo aspoň na bok... Pořád teď totiž má ty nožičky natažený, pořád je propíná. No tak mi ukázala jak na ní a snad mi to půjde a zase to bude ok.

karap
11. říj 2012

@priadka pises o pretacani.....Tvoja mala este nechodi?Ma 1rok aj 6m?Je chora,ci?Dopredu sa ospravedlnujem,ak sa pytam nieco zle 😉 Moja ma 10,5m a ja som cela hotova,ze nesedi...........Nosila 5mesiacov Pavlikove remence,je ochabnuta,tak cvicime vojta

hanka10
12. říj 2012

Tak mi pořád cvičíme. Rehab se rozhodla, že si přestávku nedáme. Má prý zkušenost, že se to pak strašně všechno zhorší a musí se cvičit odznova. Ptala jsem se jí, co budeme dělat, když to nebude za měsíc v pořádku (doktorka napsala, že máme cvičit max. 1 měsíc). Tak mi řekla, že budeme cvičit dál. Také mi řekla, že mu stejně ta zvedlá ramínka asi trochu zůstanou napřád.
Taky chudáka pořád pozoruju. Příjde mi, že pořád upřednostňuje pravou stranu. Aby se přetočil nalevo, tak ho musím strašně lákat, napravo se otočí sám. Když se točí na břiše, tak se také točí jenom na jednu stranu. Rehab tvrdí, že to nevadí, že stačí když na břiše ty ruce spolupracují. Pořád ale řeším co dělá a nedělá. U staršího jsem si určitě ničeho vůbec nevšímala, protože byl podle doktorky v pořádku.
Taky vás někdy z toho cvičení bolí záda? Já cvičím na jídelním stole, protože na lince jsem si obouchávala hlavu.

svija
12. říj 2012

@tichackova - tak vidíš, žes to nedělala až tak špatně, tak to jen trochu vyladíš a zase bude pást, přitahovat kolínka a tak 🙂 .

@hanka10 - a kolik je malému? Nějak jsem to nepostřehla a nechce se mi dohledávat. Škoda, pauza by byla fajn. Ale jestli se ti už točí na bříšku tak tipuju nějakých 7-8 měsíců?

Přidávám další zajímavý odkaz: http://rehabilitace.org/?page_id=14:

svija
12. říj 2012

@karap - mě první syn začal sedět až v 11 měsících a chodit až v 15,5 měsíce. Taky jsme cvičili vojtovku, ale jen do 8 měsíce. Důležitější je, aby ti lezla.

tichackova
12. říj 2012

@svija No snad jo, snad to zas bude ok. Teď jsem zase rozhodnutá se do toho pustit a nepolevit, tak jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží😀

tichackova
12. říj 2012

@hanka10 Já malou taky pořád pozoruju. Pořád koukám, co dělá nebo pro změnu nedělá a pak projíždím net, jestli je to správně nebo ne😝 Nedokážu se z pokroků vůbec radovat, páč si pořád říkám, že to určitě dělá špatně:-P ☹ My tedy cvičíme na lince, mám jí výš než jídelní stůl, z toho by mě záda asi bolely.

svija
12. říj 2012

@tichackova - to jsem měla taky, tohle pozorovací stádium, ale jen u prvního dítěte. Teď už vojtím druhý a jednak není čas ho pozorovat a jednak vedle něj vidím toho staršího a vím, že z toho taky vyrostl. Sice má bříško a krk slabší i teď a spadlou klenbu, ale žádná tragédie to není, je z něj moc hezký kluk 🙂 .

hanka10
12. říj 2012

@svija Je mul 5 a půl. Vojtovka ho hrozně urychlila. Teď už klečí na kolenou jako žába a sem tam se i houpe. Proto chtěla neuro, abychom přestali cvičit, aby trochu přibrzdil. Teda má dost čsto na břichu ještě zaťaté pěstičky.

hanka10
12. říj 2012

@svija Máme také dva kluky a druhý je Martínek. Jenom máme mezi nimi trošku menší rozdíl - 2 roky a 5 měsíců.

silvie_z
12. říj 2012

@hanka10 my cvičíme na žehlícím prkně - někdo to tu před časem radil. můžeš si ho nastavit, jak potřebuješ, jen musíš asi víc dávat pozor, aby mimčo nespadlo. na jídelním stole jsem třeba cvik na plazení jsem třeba nemohla dělat vůbec, protože to bylo nízko, a linku bych musela pořád uklízet a to fakt nedám 🙂

hanka10
12. říj 2012

Také jsem našla sice dlouhé, ale docela zajímavé čtení.
http://www.rodina.cz/clanek5485.htm
Psala ho maminka fyzioterapeutka, co cvičila Vojtovku.

svija
12. říj 2012

@hanka10 - no my máme Martínka toho prvního, ten druhý je Vítek 🙂 . A článek je zajímavý, já jsem taky fyzio tak mohu potvrdit, jak je to pro mě těžké i přes odborné znalosti překousnout to, že ti pláče při cvičení tvoje vlastní miminko.

tichackova
12. říj 2012

@silvie_z No právě to je velká výhoda, cvičit na lince. Musí být pořád uklizeno😀