Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

hedushka
16. únor 2012

@matyaja taky jsem o Bobath konceptu slyšela, ale nějak si to neumím představit, tak to jsem zvědavá, dej vědět, jak to probíhá

snufi
16. únor 2012

@matyaja Vojtíme od 3měsíců. Takže už skoro 4měsíce. Malá byla dráždivé (hodně uplakané) miminko a měla predilekci hlavičky. Pořád ji otáčela jen do leva... tím pádem ji začala pořádně držet až někdy kolem 5měsíců. Ale už bych řekla, že je OK - teda aspoň podle mě :o)) S tím cvičení je to čím dál horší, malá už má hodně síly a při cvičení se mnou bojuje....

gilly
17. únor 2012

ahojte, je tu toho popisaneho vela, ale chcem sa opytat (mozno to tu uz bolo spominane) ze kde sa v BA alebo blizkom okoli cvici Bobath? resp. ci sa za to plati alebo ako to funguje. Dakujem

bobulik22
17. únor 2012

@gilly
Ahoj na stránke www.bobath.sk máš certifikovaných bobath-terapeutov, je tam aj na nich kontakt.

ajkuska
19. únor 2012

@bobulik22 ahoj ja keď som sa pýtala fyzioterapeutky na Bobatha, tak mi povedala že sa to nedá kombinovať s vojtovkou, je to pravda?

manee
19. únor 2012

Ahojte maminy, nám diagnostikovali torticolis mesiac po narodení, rehabilitácia vojtovou pomohla, no len čiastočne. Po konzultácii viacerých ortopédov sme sa rozhodli pre operatívne riešenie. Ma operácii sme boli len nedávno a všetko prebehlo super. Teraz nás čakajú kúpele v Kováčovej. Chcem sa vás opýtať, či už niekto z vás absolvoval kúpelnú liečbu. A aké procedúry absolvolal. A hlavne, koľko procedúr boli vo vode. Vdaka

manee
19. únor 2012

@eyael nemusíš sa báť, že by si urobila modriny, to isto nie. Ja som moju držala skutočne mocne a nikdy nemala odo mňa modriny.

eyael
19. únor 2012

holky díky za odpovědi, ukazovala jsem i fyzioterapeutce jak hodně tlačím a ona mi to zkontrolovala. Dělám to dobře, tlačím tak akorát i když mě teda pořád trochu leká, že jí obtiskávám prsty na hrudníčku 😕 😵
ale když nedržím pevně, tak se potvůrka vykroutí a to je ještě mrně 😝 😅

bobulik22
20. únor 2012

@ajkuska Ahoj ja cvičím iba bobatha, ale začali sme len pred 2 týždňami tak nemám s tým ešte velké skúsenosti.
Ja by som v budúcnosti chcela pridať aj 1-2x denne vojtovku ked ju budeme môcť cvičiť lebo zatial nemôžme. Reh.Dr. mi povedala že niektoré cviky z bobatha na fitlopte sa môžu kombinovať s vojtovkou.

ajkuska
20. únor 2012

@bobulik22 ďakujem, tak predsa je to asi možné kombinovať len nie všetky cviky.

gilly
21. únor 2012

@bobulik22 dakujem

snufi
22. únor 2012

Konečně jsem se dočkala :o))) už nemusíme cvičit. Moc to přeji všem!!!! A těm co ještě cvičí přeji pevné nervy!!!! Není to lehké, mnohokrát jsem to chtěla vzdát, ale jsem ráda, že jsem vydržela. 🙂

lupinek82
22. únor 2012

@snufi Gratuluju!!! Zítra jdeme na rehabku, tak sem zvědavá, malá začíná lézt, ale příde mi, že jednu stranu využívá víc, tak uvidíme, co dostaneme za cviky 😒

lipetra
24. únor 2012

@ilonne Ahojky,tak jsme dnes byli na rehabce. Tak uz cvicit nemusime. Udelal velky pokrok. Ted uz by se jen zbytecne napred posouval ve vyvoji. Dostali jsme velkou pochvalu. Tak muceni skoncilo.

jarkalada
24. únor 2012

Já tomu nerozumím. Malý ve 4,5 měsících /korig.3měs./-krásně pase,přetáčí se na bok a i na bříško a i se sám doplazí třeba půl metru, hlavička symetrická, vše ok - akorát máme trošku povolené bříško,ale né moc - a musíme cvičit stále 5 cviků, až do 7 měsíců a pak dostanem prý další a uvidíme až začnou chodit, jestli budou např.dobře našlapovat atd.
Myslela jsem, že když má vše dobré, že můžem přestat, občas přijít na kontrolu, jak se vyvíjí a kdyby něco, třeba zas trochu něco cvičením poupravit - tak to nefunguje? musí se cvičit prostě stále do té doby, než začnou chodit?

lipetra
24. únor 2012

@jarkalada To je sikulka. Oni u predcasne narozenych deti vetsinou jedou na rehabce az do roka myslim, kamaradka to mela take tak.

ilonne
24. únor 2012

@lipetra Tak to je super. Gratuluju.

lipetra
25. únor 2012

@ilonne Ja uz ty posuny videla na cvicu. Tak mam radost,ze to trapeni stalo zato.

petrapavelkova
5. bře 2012

@danna : Dobrý den!
Chtěla jsem se zeptat, zda je běžné, aby děti po cvičení vojtovou metodou měli modřiny ? 😢

adra22
5. bře 2012

@petrapavelkova my cvičíme rok ale modrinu sme nemali ani raz.

petrapavelkova
5. bře 2012

@adra22 nám to přijde právě divný, paní na rehabilitaci je starší a přijde nám to nepřiměřený, když má malej pak modřiny

adra22
5. bře 2012

@petrapavelkova no ja teda neviem ale práve nám RHB vždy prízvukuje že ho nesmiem držať silou aby som mu neublížila vždy mi ukáže nejakú fintu aby sa mi nevyšmykol a myslím si že modriny z cvičenia by byť nemali.

eficenka
5. bře 2012

@petrapavelkova modřiny ne!!!!! jsem fyzio a taky ke mě chodí děti s modřinama, tak posílám rodiče od obvodního fyzio pryč!!! modřiny může mít pouze v případě že k nim má sklon- když prcek spadne má pak vždy modřinu, dělají se mu často???? Pokud ne, tak změnte fyzio.....

petrapavelkova
5. bře 2012

no když s ním cvičíme doma tak žádné modřiny nemá, ty se mu vždy udělají až po cvičení s paní na rehabilitaci. ☹

benne
5. bře 2012

@petrapavelkova nemal modriny a moja doktorka vždy upozornovala, že nejde o silu ale o správny uhol tlaku

kenzaa
5. bře 2012

@petrapavelkova modriny urcite nemaju byt, cvicilisme vojtovku a nastastie bez modrin. Ako pise "eficenka", zmenila by som fyzioterapeuta ☹

petrapavelkova
5. bře 2012

mockrát Vám děkuju za Vaše odpovědi 😉

zuzu_la
7. bře 2012

ahojte maminky. aj my cvicime vojtovku, zacali sme kvoli torticolisu,ten sme rozcvicili a teraz cvicime kvoli nozickam, popritom cvicime na fitlopte a plus cviky na ploche nozicky. ale chcem sa spytat, mozno od veci,ale skusim. maly ma 1 a pol roka a chceli by sme druhe babo. su tu maminky,ktore cvicili so starsim dietatkom a cakali druhe? ako sa to da zvladnut?

eyael
8. bře 2012

ahoj holky, včera nám na rehabce přidali další cvik, na reflexní plazení. Vůbec mi to nejde ☹ neumím tam správně malou přitlačit pod to žebro, takže mi různě cestuje 😒 bojím se, že jí spíš ublížím, když to budu cvičit špatně ☹ nemáte nějaký fígl jak to zvládnout? S fyzio jsem to nacvičovala, ale nešlo mi to moc ani tam 🙄 taky nevím, kam si malou položit, protože tohle cvičení na přebalováku dělat nemůžu, mám ho moc vysoko, nedokážu se u něj nad ní vytánout ☹ a jídelní stůl mi zas přijde nízko, že na ní zas moc ležím... btw, jak moc se dá na dítěti u tohodle cviku ležet? 😨
no mám v tom prostě hokej 😒 nejsou na netu někde ty cviky popsané?

jarkalada
8. bře 2012

@eyael my cvičíme na žehlícím prkně.Mám ho nastavené v takové úrovni, v které mi to na ten který cvik vyhovuje. Samozřejmě musí být stabilní a nesmí se od nich na vteřinu spustit oči a ruce. Akorát mám na něm ještě 2 přeložené deky - měly pak otlačenou hlavičku od té kovové mřížky pod tím molitanovým potahem na prkně 😎