Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

petronelas
13. srp 2010

@lojzina tak to je fakt úplně něco jiného...

lukza
13. srp 2010

@lojzina jj to máš pravdu Luky při kontrole je vždy jak vyměněný 😲

lojzina
13. srp 2010

@petronelas
@lukza
musime doufat,co zbyva... 😉

lukza
13. srp 2010

@petronelas my cvik na zádech cvičíme tak že leží na zádech nožky máme mimo stul protože se naučil o ně odrážet a tím pádem je nezvedat a já mažkám bod pod bradavkou ale jak když postavenou dlaní a vedu od toho bodu směr k nohám a pak držím hlavičku mírmě do strany a Luky má dělat že protější ruku dává do pravého uhlu nahoru otevírá pěstičku a noženky přitahule uplně k tělu ale zadeček drží při tom na stole.a na druou stranu zase ten bod pod bradavkou nevedu jak když k nohám ale protějšímu rameni.snad se to dá nějak pochopit

petronelas
13. srp 2010

@lukza tak já držím bod prstem pod pravou bradavkou a držím mu tu samou ručičku u těla lehce.Musím směrovat k protilehlímu ramínku.Pak strany vyměním.To vše

petronelas
13. srp 2010

jdu s malým ven tak zatím papapaaa

martinaho1
13. srp 2010

@petronelas vubec netusim, jen mne to zarazilo. Manzel mi rika, ze to nic neni a ze je naprosto zdravy, tak nevim jestli mam nejak panikarit a vzit ho k doktorovi....

petronelas
13. srp 2010

@martinaho1 no mně zase všichni v mojem okolí včetně manžela ten teda nejvíc,mi říkali,že to normální není,
A opravdu když jsem začala pozorovat miminka stejně staré jako Adámek a nikdo to nedělá.
Mně se to teda normální nezdá,to by museli dělat všichni anebo aspon někdo.Děláme to bohužel jenom my.
Já to konzultovala i s pediatrem a říkala mi že to může být i nervového původu.Prý to mohou být tiky. ☹
Právě proto jdeme k neuroložce aby zjistili jestli je to normál nebo ne. 😅

martinaho1
13. srp 2010

A dela to porad nebo jen nekdy, protoze nas to dela zridka, mam pocit, ze v tu chvili hodne zakloni hlavicku a nemuze ji udrzet.

martinaho1
13. srp 2010

@petronelas A dela to porad nebo jen nekdy, protoze nas to dela zridka, mam pocit, ze v tu chvili hodne zakloni hlavicku a nemuze ji udrzet. Taky jsem zvedava, co vam neurolog rekne, podle toho asi pujdu s malickym taky, at neco nezanedbam. Co se stane, kdyz se s detmi necvici Vojtovka? Jsou pak nejak postizene?

petronelas
13. srp 2010

@martinaho1 ježiši to nevím a ani snad to nechci vědět..... 😢 ale někde jsem četla,že se to může s nima táhnout dlouho a nějaká pani říkala,že je to pak ve škole poznat prý je spomalenější jak jiné děti.Tak pevně doufám,že to tak nedopadne!!!!!
Dělá to někdy,ale během dne určitě.Takže každý den.Zdá se mi,že to dělal i víc než teď,už jenom zřídka,ale dá se říct,že doteď u každého pasení koníčků.
Jo taky mně to přišlo,že ji nemůže udržet.
JO jdeme tam 2.9 tak pak dám tady hned echo aby ste mohli někam jít.Já se bojím,doufám,že bude vše v pořádku 😅

martinaho1
13. srp 2010

@petronelas Tak nas maly doted s tou hlavickou neklimbal, az posledni dva dny, ale nevim jestli to nesouvisi i s tim, ze ma zanet zvukovodu a doktor mu diagnosticky pichal bubinek k vylouceni zanetu stredniho ucha, tak to dela od te doby... Pred tim vubec a pasl konicky uz asi ve 4 tydnech, tak nevim, kazdopadne pockam na dalsi kontrolu a na vase zpravy, tak snad budete v poradku a my taky 🙂

petronelas
13. srp 2010

@martinaho1 já myslím,že to u vás nic nebude.MOžná to opravdu souvisí s těma ušima.A nebo si našel nový druh zábavy.
No taky pevně doufám,že to nic nebude... 😒

martinaho1
13. srp 2010

@petronelas Jsem zvedava kazdopadne na tve zpravy, aby byly hlavne pozitivni, drzim vam palce 🙂

monnaa
13. srp 2010

@lukza - to je pravda, že detičky reagujú úplne inak na kontrole ako doma...s tým mám aj ja skúsenosti 😒 . Plne ťa chápem, že strácaš silu cvičiť, ja mám veľa takých období tiež, vtedy niekedy poľavím z cvičenia a cvičím " len " 3 x , potom znova nabehnem na pôvodný režim, vačšinou ma nakopne keď vidím nejaký aj malý Peťkov pokrok. Ale neboj sa, ty určite nebudeš cvičiť dlho 😉 , prejde to rýchlo ako voda, uvidíš.
@lojzina @petronelas - vy tu riešite ten cvik na chrbátiku, chcem len napísať, že pri tomto cviku existuje veľa variantov ako sa dá cvičiť / ako pri každom cviku /, dôležité je tu držanie tej hlavičky, aby bola v línii tela a cca 30 st. otočená na stranu kde sa netlačí na bradavku, stimuluje sa bod pod bradavkou / buď 1. prstom alebo dlaňou / a ak zostanú voľné nejaké prsty tak sa stimuluje aj iný bod / napr. na hlavičke, na lakti / atď.
@pacesova - tak to s tou hlavičkou máme problém aj my, stále má tendencie ju zakláňať dozadu ☹ . prosím ťa, aké máte cviky na to, aby to Šimša nerobil ? Ja som už z toho niekedy teda zúfalá...
@martinaho1 - to čo skúšala tá pani na tvojom Adamkovi sú také orientačné testy na zistenie hypotónie, tuším sa to volá " príznak pásovca " a "príznak šálovoca " ( nie som si celkom istá ), môj malý to má doteraz pozitívne tieto známky hypotónie. No ja by som pre istotu zašla k lekárovi rehabilitácie alebo k neurológovi, predsa len aby sa neo nezanedbalo, možno to bude len ľahká hypotónia a nebudeš musieť cvičiť Vojtovku, možno bude stačiť baby- gymmastika, plávanie dojčiat a tak. No a ak by to náhodou aj bolo na Vojtenie, tak čím skôr sa začne , tým to bude pre malého lepšie....

lukza
13. srp 2010

@monnaa děkuji no uvdiíme ještě sem si vzpoměla že kontrolovala že když Luky leží na bříšku tak zkoušela jak bouchá do hraček kreté jsou před ním ve vzduchu no pravou rukou bouchá krásně chytá ty hračky a levou taky bouchá ale nevydží tak dlouho jak levou přiotm doma a aji sem jí to říkala že bouchá oběma krásně nahpře ale nevěřila mě šlo to vidět 😖

heeeliiis
14. srp 2010

zdravím Vás..jsem novopečená mamča skoro 3měsíce a malý Matyas se mi narodil v 33+3týdnu a neuroložka rozhodla že musíme cvičit Vojtovku..tak tedy cvičíme 4krát denne,což je docela záhul..řekla bych..ted mi to celkem jde i když je mi malého líto..a doma slyším jenom:"zase ho dlábíš??netrap hoo..." Jenže mám fobii už tedka z toho že jak poroste a bude více vnímat,tak mi to prostě bude trhat srdce..myslím období jak si už bude hrát ,lozit..cupkat atd..
Také bych potřebovala jestli byste mi někdo mohli napsat zdali existuje nějaká kniha o Vojtově cvičení a nebo detailních podrobnostech jak to v těch svalech probíhá..proč to musíme cvičit..jak dlouho..jestli poznám zlepšení atd..prostě mě zajímá úplně všechno..Pokud nějaké takové psaní existuje,pisněte mi prosím jak se to jmenuje nebo kde jej seženu..
také by mě zajímalo jaké by byly následky zanedbaného cvičení??Díky..

lukza
14. srp 2010

@heeeliiis vítám tě tu mezi námy a neboj malý si na to zvykne časem u nás to tak bylo že jsi zvakl a bral to s usměvem jenže pak přišla nemoc necvičilo se a tedka jsou u toho moc slzičky až mám pocit že to už nedávám.jinak na tvoje otázky ti lépe odpoví jiné maminky co stím mají větší zkušenosti.jo a pokud mužu doporučit hlavěn at to že členové rodiny říkají netrap ho at to neříkají před ním ono to mimčo moc dobře ví mě rehba. říkala že tpoto nesmí nikdo říkat že prostě jé ty krásně cvičíš atd a hned to jinak bere ale pokuid ho budeme litovat bude to ještě horší.
k zanedbávaní cvičení no ono asi zaleží proč ta dotyčná cvičí mě taky kolkrát napadlo že by mě zajímalo jak by to bylo kdych necvičila jak hodně mojićh známích co měly cvičit a necvičily ale já to radči neskoušela ono to těm mimčum neublíží spíš prospěje ono je to nebolí jen jim moc vadí že je držíme v poloze ve které nechtějí být nic nevydí chcou si třeba otočit hlavičku ale my je fixujeme a proto pláčou a zlobí se oni nám to nemají jak jinak dát najevo.moooc ti přeji uspěšné cvičení a krásnýma vysledkama a vy asi cvičíte protože je malý dříve narozený že aby se lepe spevnit?

petronelas
14. srp 2010

Já se z toho asi zblázním....na rehabilitaci máme jít za víc než 2 týdny a já nevím jestli to dělám dobře.Vůbec u toho ty nožičky už nekrčí a nedává je do starn,ale má je natažené ve vzduchu před sebou.
Tak už opravdu nevím.Jestli tlačím ten bod někde blbě????? 😢

lodgermaniacka
14. srp 2010

@heeeliiis toto aj mna mrzi, ked niekto povie, že zase ťa ta mama trapi? Ved my to nerobime pre radosť, ale aby sme detom pomohli, ja už necvičím pred nikym, pred žiadnou babkou, tieto blbe komentare nepotrebujem počuvať, dosť je vyčerpavajuce že musime cvičiť 4 x denne 😒

@petronelas a aky mate cvik? My chodime od začiatku každy týžden, aj som rada, lebo tiež sa neda naučiť na prvy krat ten cvik poriadne, tak ako ma byť.

pacesova
14. srp 2010

@heeeliiis-Kniha "Dítě ve Vojtově terapii"-tam jsem začínala já, nevím proč musíte cvičit- pokud máte zvýšený či snížený svalový tonus - jsou dobré ještě masáže od Hašplové, plavání, míčkování a fit gymnastika.Zkus se junknout do archivu našich psaníček dle času.
@petronales- jsme na tom stejně. Přesně jak popisuješ. Oni děti čím jsou starší,tak už tento cvik bojkotují. Takže já na něm vidím, že maká bříškem, ručkama mrská, otvírá dlaně,ale nohy má většinou jen ve vzduchu. Máš je volně-ne na stole, viď? To se mi právě oni vzpíral. Ale jinak ještě pomáhá, pohybovat se v těch zónách - kroutit prstem,jestli chápeš, ono to víc stimuluje. Ale pak většinou stejně zvedne jen jednu, krásně obě krčil, když byl mímo.
@lodgermaniacka-také si cvičím, když jsou všichni pryč, pak jsem vyrovnanější, a ty kecy- když mám depku a někdo mi to řekne, tak mu pěkně osvětlím, proč ho "mučím"-protože mu pomáhám do života,aby vykročil.
@monnaa-hlavně nesmí jít při žádném cviku do záklonu, takže pernamentně mu nelidsky přitisknu čelo k podložce + těch 30 stupňů, aby ji nemohl vytočit - jak na kolínkách, tak při plazení i na boku ho podpírám hlavu,aby nešel do záklanu. A i při hraní, ho pořád vracím zpět. Pak si právě přetěžuje trapézy a ty menší svalíky se nezapojují.

agatkag
14. srp 2010

Ahojte, tak my začíname cvičiť budúci týždeň. Malá neštvornožkuje a nestavia sa na nôžky, len sa krúti na zadku a vyťahuje sa v postieľke na kolienka. A to sme mali vo štvrtok jeden rôčik. Inak je veľmi obratná, len tie nôžky, nemá ich natoľko pevné, aby sa postavila. Určili nám ľahký stupeň hypotonie, ale že sa nemusím báť, že tie cviky jej veľmi pomôžu. Najviac sa obávam toho, čo nás čaká prvý krát na cvičení. Malá je dosť veľká, vyzerá ako dvojročná, takže doktorka povedala, že to budem mať ťažké, pretože som chudá. Zatiaľ nám dajú jeden cvik a potom sa uvidí. Neviete mi povedať asi koľkokrát za deň treba cvičiť a ako dlho? Viem, že mi to tam všetko povedia, len už si to všetko v hlave organizujem ako to budeme zvládať časovo a o psychike ani nehovorím. Nájde sa tu niekto s podobným prípadom a ako rýchlo vám tie cviky pomohli? Ďakujem za odpoveď.

petronelas
14. srp 2010

@lodgermaniacka my tlačíme bod pod bradavkou....my by sme taky chodili každý týden,ale my v pátek odjíždíme na 14 dní na dovču,tak proto ta dlouhá pauza.A byli jsme tam poprve,tak to si moc toho nevyzkoušíš. 😅

petronelas
14. srp 2010

@pacesova máme to stejně,akorát nechápu co tím myslíš" volně na stole" 😖

pacesova
14. srp 2010

@petronelas-volně - né, na stole, že se o ně nemůže vzepřít. Prostě ve vzduchu od kolínek nebo těšně pod nimi,jestli mi už rozumíš.

pacesova
14. srp 2010

@agatkag-jste holky šikovné, vše zvládnete. Nám je 14.měsíců a sotva se udržíme na kolínkách, musím pomáhat,ale na nožky se zase staví,ale nic světoborného,jen chvilku a já mu držím vršek.Intenzita cvičení je různá-ale počítej 3 až 4x denně. My máme cviků 5 na obě strany,ale jsme mnohem těžší případ než,takže nesrovnávej. Uvidíš teta RHB Vám vše osvětlí. Hlavu vzhůru, hlavně se ptej!!!!!!!!,ať pak doma netápeš, vyzkoušej si vše. Klidně si malou i pokresli kvůli bodíkům, pokud tedy víte, že budete vojtit.

kvetik
14. srp 2010

ahoj, mě ted taky na ten základní cvik nereaguje moc,a hlavně se pořád kroutí, i když ano pomáhalo mít nohy ze stolu, protože se předtím taky odrážel,ale udržet ho ted je teda problém...jinak já jsem vždy bojovala s tím,že mi RHB řekla,že když budu cvičit špatně, tak mu tím můžu ublížit!! o to víc se bojím,abych to nedělala špatně, když nám to moc nejde...setkalil jste se s tím?

pacesova
14. srp 2010

@kvetik-vždy jsem se bála,ale po lázních, kde mé cvičení zkoukly i jiné RHB, jsem již v klidu, nikdy jsem nedělala dle nich nic, by mu uškodilo - drobné detajly měly, ale jak říkám, nikdy ne nic závažného. Věř si a i dle těch únikových mechanismů, víš, že cvičíš dobře, věř si. Vojtění zdar. Kdy máte ten Olomouc???????

lodgermaniacka
14. srp 2010

@petronelas my cvičime na stole, a asi ti pacesova radila aby si dieta položila na okraj stola, tak že od zadočku bude mať nohy vo vzduchu a nebude sa odkopavať, aj mne to tak na rhb radili, ale maly sa začal odtlačat aj ritkou, nešlo to ani rehabilitačnej, tak nam ten cvik-tlačenie pod bradavkou uplne zrušili, cvičíme teraz na boku, a na brušku

@pacesova ved som sa už poučila, cvičime len sami 😉 a naposledy nas na rhb pochvalili, maly sa presne v 4.mesiacoch pretočil z chrbatika na bruško, hned to tam aj predviedol, aj pekne otvaral ručičky, chytal hračky, lebo dovtedy tam ako naschval neurobil nič, tak som mu povedala že tam bude chodiť až do puberty, asi ma pochopil 😀

lilin
15. srp 2010

ahojte mamči... dlouho jsem tu nebyla a tak se nezlobte ale tu hromadu příspěvku jsem jen tak prolítla....doma jsme malovali skoro celý byt.. a k tomu jsem si ještě vymyslela stěhování.. hruza -jak škatulata hejbejte se.... s cvíčem jsme polevily jen na 4 denně (jinak bych tu měla bordel snad ještě měsíc) a ted už teda zase 6 - 7x, ale věřte že se mi vubec nechce a malé taky ne...to byla tak užasná pohoda tak málo cvičit... už nikdy ji takovou pauzu nedám, nechce mi na cviky reagovat, vzteká se a zase pláče... jindy to bere zas jen jako legraci a celé cvíčo prokecá a opět bez reakcí.... mám z toho špatnou náladu...manžela jsem upozornila že až přijdou nové skříně tak že mi bude "volnej" a že se budu věnovat jenom naší berušce... musim ji to vynyhradit, že jo holky...
vítám nové maminky a přeji hodně sil, všechno zvládnem... ty naše zlatíčka nás podržej....
k tomu že rodinní příslušníci rádi říkají ona tě maminak trápí.... jednoduše... řekla jsem doma že za tyhle věty budu rozdávat pohlavky.... a když jsem na ně tuhle větu už opravdu zakřičela dali s tím pokoj a vubec to raději nekomentujou...
tak jak píše pacesova - vojtění zdar