Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

moninka1
12. bře 2011

ahojte, tiez cvicime Vojtu, mame uz skoro 6mesiacov, ale chrbatik a rucicky mame tak max na 3-4mesiace ☹ . boli ste niekto na rehabilitacnom pobyte s drobcom? myslim, ze sa chodi do Martina a Dunajskej Stredy....ake mate ksusenosti??ako ste si to vybavili? preplatila vam to cele poistovna? kto vas tam odosielal (rehabilitacna alebo neurolog)?? ...dakujem za odpoved

mysinka2007
12. bře 2011

ahojte,
my cvicime Vojtu od troch mesiacov, boli sme tento tyzden na kontrole a bohuzial musime cvicit este dalej 😠 . Zlepsenie tam sice je (dcerka ma torticollis, bola orientovana na lavu stranu), teraz pre zmenu sa jej nechce tocit z bruska na chrbatik a ma stuhnute chrbtove svalstvo. Okrem cvicenia sa ju snazim aj nejakym sposobom motivovat napr. hracky, mobil atd ale ona potvorka len hlavu otoci 😀 . Mate niektora podobnu skusenost? Ako resp cim ste motivovali svoje deticky 😎 dakujem

trpaslikg
12. bře 2011

@petja když cvičím s tou mladší tak se mi většinou tlemí...

evelina75
12. bře 2011

Ahoj holky, mohla bych se přidat. Syn má 3měsíce 3 týdny. Začali jsme také cvičit. Zatím uvolňovací cviky, příští týden najíždíme na vojtovku. Má diagnostikován hypertonus končetin. Nechce mi moc pást koníčky. Jako kdyby nechápal na co ty ručičky má, zadeček taky vystrukuje nahoru a snaží se pod něj nacpat kolínka. Cvičíme zvedání nožiček do vzduchu, uvolňování pěstiček, také boční svaly a to nešťastné pasení. Jsem z toho taková přešlá, protože opravdu když mu ty ručičiy pustím tak chvilku hlavičku drží vzpříma trupem a pak klimbne a nezvedne se. Budu rádda, když tady budu moc čerpat radu a povzbuzení, protože vím, že je to na dlouho.

monnaa
12. bře 2011

ahoj @sisi27 , super že končíte s vojtovkou, tak trošku " závidím ", ale ste na tom super, keď malý už lezie aj chodí okolo nábytku, čochvíľa sa určite pustí aj sám chodiť 🙂

My už konečne chodíme , ale Vojtovku budeme cvičiť min. do 3 rokov, ak nie aj do 6...lebo chrbátok je stále slabý, aby nemal v budúcnosti problémy s chrbticou. Už necvičím 4x denne, ale len 2-3 x, ako kedy vyjde. Je to teda boj 😒
Pozdravujem všetky nové mamičky a aj " staré " cvičiteľky, ktoré tu dúfam ešte občas nazrú 😉

lenocka23
12. bře 2011

Ahojte cvicitelky, vela som neprispievala, ale o to poctivejsie som vas citala.. 🙂 my sme minuly tyzden oficialne skoncili s cvicenim (po 6 mesiacoch) vsetkym vam zelam pevne nervy a vela sil do cvicenia s najmilsimi... 🙂

petja
13. bře 2011

@monnaa tak to jsi obdovuhodná! Tímto také velice ctím maminky které cvičí již léta? denně!!!

culi79
14. bře 2011

ahoj holky, já se taky hlásím po delší době. Ještě pořád cvičíme, ale teď jsme měli 3 dny pauzu po očkování, dneska musíme začít, ale strašně se mi nechce, člověk si rychle zvykne na to, že necvičí 😉 na rhb jdeme příští týden v pondělí, tak uvidíme, co řekne rehabka, malej se už staví na čtyři 😉 tak doufám, že to do té doby ještě zdokonalí a pak třeba..... no nemá cenu předbíhat. Tak všem hodně sil do cvičení!!!!!

venika86
14. bře 2011

@culi79 jééé, tak to vám závidíme. Adámek se na čtyři nepostaví asi dlouho. I když člověk nidky neví 😝

culi79
14. bře 2011

@venika86 tak on má ještě čas 🙂 podle naší pediatričky už bychom cvičit neměli, aby nebyl malej moc napřed, ale pediatři neposuzují kvalitu toho, co děti dělají, tak spíš čekám, co řekne rehabka.... 😎

virivka
14. bře 2011

@evelina75 my sme to mali podobne, mala davala tiez nozicky pod zadocek, koniky moc nepasla, sa jej ani nepacilo na brusku. Ale cvicenim sa to vsetko spravilo a to sme cvicili len 3 mesiace🙂

lojzina
14. bře 2011

Dobryvecer,chtela jsem se zeptat zkusenych maminek:cvicite s detma ikdyz maji treba 38 teplotu k zoubkum?

mysiatkoo
14. bře 2011

@lojzina v takom pripade sme mali odporucane cvicenie prerusit...

lojzina
14. bře 2011

@mysiatkoo dekuju za odpoved,vim akorat ze mirne zvysena teplota nevadi,ale 38 uz je dost,to jo

mysiatkoo
14. bře 2011

@lojzina neviem kvoli akej diagnoze cvicite vojtovku, ale 2 dni pauzy pri pravidelnom cviceni pomozu psyxicky aj mamicke ;)

culi79
14. bře 2011

@lojzina při 38 bych určitě necvičila, tělo má co dělat s teplotou a ještě do toho vojtovku....ono se nic nestane, když se nebude cvičit, dokud nebude bez teplot

@mysiatkoo my teď necvičili 3 dny kvůli očkování a to byla pohoda 😉

venika86
14. bře 2011

@culi79 Tak snad už cvičit nebudete muset. Nás rehabka chválí na zádech. Už 14 dní si strká nožičky do pusiny a to prej dělají děti až tak kolem 6. měsíce. Krásně se otáčí na bok, ale jakmile je náznak, že by se překulil na bříško, tak hodí most a radši je na zádech. Prostě to bříško nemusí. Ale krásně pase, jen je pořád takovej nejistej a vzteklej z toho, že mu nejde to, co by si představoval. Ale cvičíme dál a budeme to pilovat ....

mysiatkoo
14. bře 2011

@culi79 my to uz mame nastastie za sebou, ale uplne do detailov presne si pamatam ten slastny pocit, ked som bez vycitiek svedomia mohla 2 dni pauzovat 🙂 vela sil do opatovneho cvicenia zelam!

lojzina
14. bře 2011

@culi79
@mysiatkoo
ja taky myslim ze se svet nezbori,kor kdyz vidim jak je chudak unavenej.jj,pauza me prijde vhod 😵

drzubok
14. bře 2011

mamička vedzte už že akakolvek teplota nie je spojena s prerezavanim zubkov. .-ˇ/

culi79
14. bře 2011

@venika86 no tak to je teda dobrej s těma nožičkama, náš si s nima teprve hraje, ale každej den jsou o kousek blíž k puse. Na břicho se přetáčí a když mu nejde zvednout se na kolena, tak se taky hrozně vzteká. Zrovna dneska, místo aby spal, tak byl v posteli pořád na čtyřech. Asi mu to tam neklouže, tak byl celej blaženej 🙂

monnaa
14. bře 2011

@lojzina - ja som pri takejto teplote nikdy necvičila, dokonca aj pri 37,5 som mu dala 1-2 dni pauzu, lebo sa mi malý zdal dosť unavený. my sme ale nikdy nemali dlhé pauzy v cvičení, malý nebol nikdy "vážnejšie " chorý. Niektoré dievčatá tu písali dávnejšie, že pauza tak cca 2 týždne urobí zázraky, že dieťa potom urobí vždy nejaký pokrok. Ja som to vyskúšala až teraz , 2 týždne sme necvičili a drobec začal krásne loziť a zachvíľu chodiť , takže čosi na tom bude 😉 .
@culi79 - 3 dni necvičiť po očkovaní sa mi zdá málo. Ak ste mali aj živú vakcínu, nemalo by sa cvičiť min. 7-10 dní ( sú rôzne údaje v literatúre ) .Očkovanie je obrovská záťaž pre organizmus 😒
@petja -vďaka za podporu 🙂 .
@lenocka23 -veľká gratulácia k ukončeniu cvičenia, musí to byť super pocit a to nekonečné voľno bez cvičenia...ach jaj, želám vám všetko dobré, aby si si materskú pekne užila

culi79
14. bře 2011

@monnaa měli jsme teď prevenar, 3. dávku a teď i u hexavakcíny nám bylo řečeno 3 dny pauza, stejně tak jsem to měla i u staršího syna

lenocka23
14. bře 2011

@monnaa dakujem krasne.. asi na tom pauzovani nieco bude, my sme mali dva tyzdne pauzu koli kiahnam (nemala som maleho ani ako chytit) a par dni na to zacal stvornozkovat.. teraz uz je ako maly uragan, vsade ho je vela.. 😀 😀

venika86
15. bře 2011

@culi79 já už se taky těším, až bude lozit. Hned to bude veselejší 😀 a já budu klidnější, že se vyvíjí tak, jak má .... Přejeme hodně pokroků!

lojzina
15. bře 2011

@monnaa ahoj,diky 🙂 ,ja mam stejnou zkusenost-kdyz se treba kvuli ockovani nesmelo cvicit ,tak presne jak pises-hned byly videt pokroky.Neco na tom bude,ale co? 😉 ,

astrinka1
15. bře 2011

zdravim vsetky cvicitelky🙂. pisem po delsi dobe. jsme ted v jednom kole. mame uz jen udrzovaci cvik, vraj aby nezlenivel. to si vsak nemyslim, lebo ten sebou sije o sto sest🙂 na styroch jsme uz bez problemu 2 tyz., nevi vsak co ma este delat. stejne ma nato este cas. jdeme na rehabku zitra, tak jsem zvedava, co tam predvede. mame problem s prostredim na rhb, jen co prideme dovnitr, tak maly 30min breci a 30 min nadava. vse musim doma tocit na video, aby videla rehab. co vse umi a co dokaze. tam si uz ani hracku do ruky neveme. drzte palce🙂

horalocka
15. bře 2011

ahojte baby, pisem sem prvykrat a chcela by som vediet vas nazor....syncekovi zistili v 3 mesiaci tortikolis, tak sme kvoli tomu zacali cvicit vojtovu metodu....casom sa to rozcvicilo, no rehab. sestricke sa zdalo, ze ma slaby chrbatik a nabeh na skoliozu... tak sme cvicili dalej, potom sa jej nezdalo, ze trocha zaostava, tak cvicime doteraz....uz ma 9 a pol mesiaca, plazi sa, sam sa posadi, sam sa postavi, ale stale este nelozi... kvoli tomu este cvicime, lebo prave tym lozenim si najviac spevni chrbatik... lenze uz s nim nedokazem cvicit to celustne koleno, lebo ho neudrzim, sialene pri tom reve, obaja sme nervozni a v konecnom dosledku to aj tak necvicim spravne... inak je sidlo, dava sa na styri, aj sa tak hupe, aj nam prelieza cez nohy, tak som myslela, ze aj takto si posiluje tie svaly a ze to staci, ze ho radsej nebudem trapit....no dnes sme boli u pediatricky a ta nas prave kvoli tomu poslala k neurologovi co absolutne nechapem....ze ked cvicime a este nelozi...a samozrejme nam odporucala stale cvicit... tak som z nich taka nanic a mam taky pocit krivdy, lebo on je normalne zdrave babatko, ibaze sa mu nechce stale lozit, ked mu staci plazenie....myslite si, ze robim chybu ked som prestala cvicit alebo to len ti doktori zbytocne stresuju....ja neviem, narodil sa v termine, vsetko v poriadku... podla niektorych nazorov sa vojtova metoda odporuca len tym detom, ktore maju detsku mozgovu obrnu, resp. su narodene predcasne... ja viem, ze tym nic nepokazim, no teraz uz cvici sam, ja si myslim, ze by to bolo len zbytocne trapenie.... budem rada, ked mi napisete vas pohlad na vec....

lenocka23
15. bře 2011

@horalocka Tusim ako sa citis, nas Kubik tiez cvicil lebo mal slabe chrbtove svaly.. Cvicili sme 6 mesiacov a maly sa stale Len plazil po brusku ako partizan. Sam si sadol, postavil sa a ruckoval popri nabytku .. Potom sme Mali 2 tyzdne pauzu koli kiahnam a cuduj sa svete, maly zacal Sam postupne stvornozkovat.. Myslim ze pomohlo aj to ze u nasich maju menej plavajucej podlahy ako my doma takze bol nuteny sa na koberci viac snazit.. Na plavajucej je predsa Len pohodlnejsie sa tahat po brusku.. 😉 mozno to nie je medicinsky spravne ale ak citis ze sa viac trapite ako by to prospievalo, dajte si par dni pauzu a skus maleho stymulovat inak.. Uz skor baby pisali ze pauza moze prospiet, Vám obom.. 🙂

monnaa
15. bře 2011

ahoj @horalocka - ja po mojej skúsenosti doporučujem tiež pauzu 😉 , tak asi 2 týždne, ale svojej rhb by som o tom nepovedala 😝 , oddýchneš si ty aj drobec a možno začne predsa len loziť a budete mať pokoj. U nás bol priebeh taký, že malý sa najskôr staval pri nábytku, chodil popri nábytku, až potom začal loziť. Ak bábo nelozí, ale sa plazí, znamená to že má stále slabé svalíky a nedokáže sa udržať v polohe na štyroch a zároveň vykonať pohyb vpred. Ale podľa toho čo píše sa mi zdá Miško šikovný. A ako sa sám posadí - do normálneho sedu, alebo do šikmého sedu ? Ako sedí- má rovný chrbátik alebo ohnutý ?
Inak ja som mala dosť veľa kríz v cvičení, ale povedala som si, že do 1 roka to dáko so zaťatými zubami vydržím , lebo práve dovtedy má Vojtovka najvačší efekt.