Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

hypo
3. čer 2010

@petka.k me ten cvik na boku prave prijde dost tezky, nejak nechapu co delat, tak dela manzel (ale ne 3x denne) kdyz je v praci ja zvladam jen to mackani pod bradavkou a tlaceni na hlavicku a uz vim ze pristi tyden nam prida dalsi cvik a to na raminko, bude na brise tlacit na zadicka i hlavicku a rucicku pred sebe a tlacit na loket.... to mi taky moc neslo, to raminko se nehybalo snad to natrenuju ☹

petka.k
3. čer 2010

hypo, neboj, to zvládneš...fakt to chceš vydržet. Můj manžel taky s náma není doma, jezdí až večer, takže taky bojuju sama, celkem to jde, ale říkám si, zda to dělám správně...hm, my taky přejdem na další cvik a pravděpodobně ten co píšeš, protože něco o tomhle taky říkala, no tak to jsem zvědavá....

luculina
3. čer 2010

Ahoj, chtěla jsem se vás zeptat, jak jste řešili příkrmy - syn má 7 měsíců, je hypotonik, sedět bude nejspíše až na roce. Máme půjčenou jídelní židličku Fábulu, zatím ho krmím v ní, ale moc se mi nelíbí, jak v ní sedí (dá se sice sklopit, takže částečně leží, ale bohužel se nedá změnit úhel mezi částí, na níž se sedí, a částí opěrnou, zádovou, ten je pořád pravý). Říkala jsem si, že to chvíli vydržíme, ale vzhledem k té prognóze, a jak narůstá množství příkrmů, se mi ta jeho poloha líbí čím dál míň...do autosedačky ho tak často a tak dlouho dávat taky nechci, navíc si docedu představit, jak by vypadala už po týdnu s mrkvičkou, a lehátko jsme neměli...tak uvažuju že nějaké pořídím, ale většina je jen do 9 kilo, takže do toho roku by nám asi taky nevydrželo...tak se chci zeptat, v čem jste přikrmovali?

luculina
3. čer 2010

Koukala jsem na to od Fisher Price, do 18 kg, ale nějak se mi nezdá ten zádržný systém...nemáte někdo zkušenost?

lukza
3. čer 2010

Holky tak my máme dneska a zítra pauzu od cviční byly jsme dneksa na očkování Hexa+pneumokok pokud bude aji v sobotu takový malátný tak máme i v sobotu vynechat cvičení.
Moono jsem zvědavá zda zase po tom očkování přestane na pár dní výskat jak minule 😖

petka.k
3. čer 2010

lukzo, máte pauzu dva dny? my měli týden....Nik mě reakci takovou, že začal stavět mosty a byl hrozně neklidnej v noci ☹ A v podstatě to přetrvává ☹

lukza
3. čer 2010

@petka.k my mosty děláme tak dva dni a né reakcí na očkování vubec nevím co to má znamenat a jak dělá ty mosty tak cestuje nehoru takže v noci má pak hlavu uplně přitisklou na mantinelu nahoře za hlavou 😠 ,ale co jsem slyšela tak v tomto věku to začínají děti dělat ale proč nevím

lukza
3. čer 2010

@petka.k jo a k té pauze je to těžké každý říká něco jiného mě dokonce rehabilitační říkala že necvičit jen ten den kdy se očkuje,ale já jsem jí říkala že za 24hodin po očkovaní chytnul teploty tak sním nebudu cvičit aji ten druhý den a ona že dobře a že pokud bude i ten další tak mužeme vynechat i ten další.no a holky taky říkaly že týden až 10dní by měla být pauza tak tedka nevím jak se zachovat ,zase bych nerada něco zanedbala a na druhou stranu zase nechci malého nějak moc brzo zatěžovat když to očkování je už prý velká zátěž na tam malé tělíčko. 😠

lukza
3. čer 2010

jo ale v pondělí máme stejnak rehabku a budeme se učit cvik na bříšku takže stejnak vlasně po 4dnech bude cvičit co myslíte holky mám ho nechat až do toho pondělí bez cvičení?

lodgermaniacka
3. čer 2010

ja som sa naposledy čudovala že mame len jeden cvik a dnes nam pridala další, na brušku a jedna ruka položena cez hlavu a zadoček a druhou tlačiť lakeť, no maly strašne plače ☹ ten cvik je hrozny, hadam nam to pôjde 😖

lodgermaniacka
3. čer 2010

teraz čítam že ten čo opisuje hypo uplne hore, baby ide vam ten cvik?

betelgeuzz
3. čer 2010

Lodger, my ho děláme asi trochu jinak. Malá je na břiše, hlavu jí přidržuji svým hrudníkem, ruku má nataženou dopředu a tlačím na loket a druhou rukou mačkám bod na patě. Ze začátku mi ten cvik nešel, malá mi z toho utíkala, tak pak jsem 14 dní držela jenom hlavu a ruku a za dalších 14 dní jsem přidala ten bod na patě. Ale je to pořád nejhorší cvik, rehabka říkala, že proto,že jí nejmíň jde. U ostatních cviků je v klidu, u tohoto se vzteká.

petka.k
3. čer 2010

lukza, no jo, máme skoro stejně starý chlapečky 🙂 Takže myslíš, že je to v tomto věku normal jo? Jako mě by to ani tak nevadilo 🙂, ale on se natlačí do toho rohu, pak je tam pokroucenej, tak se vzbudí a je protivnej no...A to už o půlnoci, ačkoliv teď jsme byli namlsaný, protože už 14 spával krásně v klídku do pěti do rána...No jo no, ono se to ještě stokrát přetočí. Ohledně té pauzy, já nevím, asi bych se rozhodla podle toho jak to cítíš, myslím, že do té rehabky by to nevadilo...ale uvidíš. Já dodržela týden, řekla mi to na neuro i na obvodě...

lukza
3. čer 2010

@petka.k chodím ještě na diskuzi co jsme všechny rodily v unoru nebo lednu mužeš se k nám přidat pokud chceš 🙂)) máme tam vlastně skoro všechny stejně staréé dítka a je nás tak dost co děti začaly dělat mosty nevím ale čím to je proč to dělají 😲 skusím něco pohledat na netu.no máš pravdu budu cvičit podle toho jak to moje oko posoudí

lukza
3. čer 2010

@petka.k tedka mě ale napadlo že to asi dělají jen děti co cvičí vojtku 😲

Holky co máte více zkušeností nevíte čím to muže být že se mimi přes den probýbá jak když do mostu nebo luku? 😠

petka.k
3. čer 2010

mě to dělá jen v noci a tím se právě sune do rohu té postýlky ☹ No tak jako tak, je to divný...fakt je, že už jsem o tom taky četla, že to děti dělají, ale vypadá to zvláštně...Zaklání ti u toho hlavičku? Jinak jakto, že jsi rodila ve 37tt? Jestli to není tajné...Nik se narodil ve 38tt, nechtělo se mu, ale musel, měla jsem málo plodovky, špatný monitor a pak začala i krvácet...

lukza
3. čer 2010

ty jo to ti tedka neřeknu zda zaklání hlavičku zítra kuknu a pisnu on se prostě zapře o patičky a tím pádem se celý prohne jak do luku.a já měla malého KP .naplánovaly my císaře ale Lukášek se rozhodl jít ven dřív praskla my voda doma a tak jsme jely to bylo v noci a ráno my hned dělaly císaře ale měla jsem k tomu předpoklady já i manža jsme narození v 37týdnu a prý to muže mít vliv.a tobě vyvolávaly porod nebo nakonec to přišlo samo?

lukza
3. čer 2010

@petka.k jo a mě to dělá i přes den né časrto ale dělá nejdřív sem myslela že to dělá že ho bolí bříško strašně jsme trpěly na prdíky a já už měla uplně vytříbený jídelníček a tedka jsem zkusila přidávat postupně jídlo něco klaplo a něco né a malý se my nemohl vykakat tak se začal tak rpohýbat pak sem ho vyrourkovala a byl klid ale druhý den to začalo na novo ale je pravda že zase nekakal 😠

petka.k
3. čer 2010

mě ho vyvolávali...ale možná by se tak jako tak narodil dřív, protože ten den kdy jsem krvácela se mi prý otevíraly porodní cesty 🙂 Bůh ví, nicméně ještě, že je tu 😉 Já nevím, uvidím dnešní noc, druhý den mu dávám probiotika, protože z toho očkování prý dětičky bříška bolejí, protože to očko narušuje střevní mikrofloru, tak snad to bude dobrý.
Jinak se taky zapře o patičky a někdy točí hlavu tak jako kdyby ho zajímalo co je za ním...teda ono ho to asi fakt zajímá 🙂

lukza
3. čer 2010

@petka.k vídíš to sem ani nevěděla že to narušuje střeva nebo eda mikrofloru.přeně tak hlavně že je tu svámy a je zdravý.já zítra tu hlavičku zkouknu jestli to bude dělat minule my po očkování druhý den celý prospěl budil se jen na papání tak uvidím .takže ještě jednou na zítra držím pěstiky at je vše ok jdu do hajan tak dobrou noc a hezké sníky

petka.k
3. čer 2010

jo to my měli taky, že druhý den po očko prospal...ale pak začaly mosty, špatné usínání a špatné spinkání 😔 Nicméně, abychom neodbočovaly od Vojty 🙂 Vojta je super a pokroky nám dělají radost a dávají motivaci jít dál viď? 🙂 Dobrou noc... 😉

petul.a
4. čer 2010

@luculina, my máme to od Fischer Price a jsme naprosto spokojeni. Ze začátku jsme v něm právě i přikrmovali, pak jsme pořídili polohovací židličku. Myslím, že oboje se vyplatilo, v lehátku se i teď občas Babu houpe, židlička je taky v neustálé permanenci 😀

betelgeuzz
5. čer 2010

TAky zatím krmím v lehátku od Fisher Price - v tomhle http://www.hracky-vybavicky.cz/75-lehatko-pro-d..., je do 18 kg, u nás bude teda na dlouho. Mám doma i tu fábulu, ale taky mi příjde to zalomení velky a nechci tam malou dávat, dokud nebude sedět.

luculina
6. čer 2010

Ahoj holky, díky za odpovědi, nakonec jsem vybrala lehátko od Patrona, bylo nové za super cenu 799,- 😎 , nosnost by mělo mít do 15 kg...což by doufám mělo stačit. Taky jsme dostali minulý týden nový cvik - zatím jsme cvičili na boku, kdy měl hlavičku otáčet dolů k podložce, ten už máme za čtyři měsíce docela zmáknutý, a pak cvičíme na bříšku, zatím to bylo zaměřené na plazení, ale když se teď už Viktorek začal plazit (spíše teda přitahovat ručičkama, nožičky vleče za sebou), tak nám to rhb ztížila, má jednu nožičku skrčenou pod bříškem, druhou nataženou, ručičku na stejné straně jako skrčenou nožičku trochu nataženou před sebou, a na ní tlačím na ten bod na předloktí, druhou ručičku opřenou o sebe a držím hlavičku...je to úplně šílený, malý mi z toho utíká, nebo si strká chodidlo tý skrčený nožičky až někam pod bříškem na druhou stranu....ach jo, tohle nám fakt nejde...ale máme dostat na jeho osmi měsících tenhle cvik s tím, že bude mít pod sebou obě nožičky, tak doufám, že to bude jednodušší.... 😖

sisipetka
6. čer 2010

😅 Ahojky kocky,
petula, co sa tyka toho zleho spania, my odkedy cvicime vojtovku, tak sa nam maly budi v noci a stale cvici nozkami, hadze sa z jedneho roha do druheho a proste je stale aktivny. Uz som z toho unavena, lebo v poslednej dobe vstavame medzi 3.30 a 4.30 a on potom vobec nejde spat. A to sme uz od polovice 3.mesiaca spavali od 19.30 do 6tej 😅 Som z toho ako matoha a vobec si neviem uzivat tie krasne dni. Tiez si myslim, ze je to vojtovkou a aktivuju sa mu neurony a on maka a maka - proste vylepsuje kondiciu 😝
Ohladom toho cviku, co pisala Hypo - tak nieco obdobne cvicime aj my uz 1 1/2 mesiaca a zo zaciatku bol problem, potom bolo super a teraz uz s nim bojujem, nakolko ma maly vyse 9 kg 😅
Co sa tyka toho ockovania a cvicenia, tak som uz raz pisala, ze ockovania sa rozdeluju na aktivne a pasivne. Pri aktivnych sa nesmie cvicit 10 dni a pri pasivnych 3 dni.
A tie cviky, co kazda pisete, vlastne su vsetky na jedno - otacanie a plazenie, avsak su rozne varianty a vytvaraju sa pre potreby dietatka, schopnosti mamicky s nim cvicit...a napr. v nasom pripade schopnosti sa uvolnit v danom cviku a udrzat nasho macka v danej polohe 😉
Drzkajte sa a pekny zaciatok tyzdna zelame 😵

lukza
7. čer 2010

Ahojky holky tak dneksa máme za sebou další rehebku a máme nový cvik na tom bříšku a teda příjde my nejhorší malý u toho řve jak tur až je mě špatně ach jo.jááá se tak těším až nebudeme muset cvičit ale to asi tak brzo nebude co.jak se říká když se jednou začne tak hned tak nepustí aby se přestalo.jo holky jak to děláte když je venku přes 30stupnu a tím pádem i v baráku hrozné horko já mámuplně strach s malým cvičit aby ho netrefilo když tak strašně pláče nemuže to nějak ublížit v horkách?

monnaa
7. čer 2010

Ahojtem dlhšie som tu nebola ( nestíham....) a vy ste toľko popísali 😲
@luculina - asi je to už neaktuálne, ale predsa napíšem- my máme lehátko fisher price do 18 kg a som sním veľmi spokojná.A koľko má tvoj malý teraz mesiacov, nemáš vypísaný pas, tak nevidím. Ten cvik čo popisuješ s tou skrčenou nožičkou máme už aj my asi týždeň, akurát malý leží akoby na mojom kolene stehne, no je to hotová katastrofa, nemôžem ho normálne udržať :(
@lukza - cvik na brušku je aj podľa mňa najhorší, asi preto, že dieťa má tváričku chúďatko otočenú nadol a stráca prehľad o svete. No čo už, musíme to dáko vydržať 😒 . čo sa týka tých horúčav, ja bývam na severe SR a tu zatiaľ také teplá nie sú, dokonca stále zapínam pri cvičení ohrievač :- , lebo jeden cvik cvičím na zemi

my sme boli dnes na eeg mozgu, lebo malý má také kývavé pohyby hlavou / čo ma dosť vydesilo /, tak chceli vylúčiť epilepsiu, no chvalabohu aj vylúčili 🙂

Inak prcko nám celkom ožil, je taký aktívny, prevaľuje sa jedna radosť na všetky strany a dosť rýchlo, takže sa dostane kam chce tým prevaľovaním a začína mať aj pokusy o plazenie, ale posunie sa len o cca 30 cm dopredu, no i to rátam ako obrovský úspech 🙂

gabininka
7. čer 2010

Ahojte. Uz tyzden cvicime VM, stlacanie bodu pod bradavkou. Chcela som sa vas spytat, ze po akej dobe ste videli zlepsenie.

monnaa
7. čer 2010

@gabininka - ja som na malom pozorovala zmenu asi po 2 týždňoch cvičenia, bol taký celkovo živší. Držím palce pri cvičení 😉
A kvôli čomu cvičíte ?

gabininka
7. čer 2010

@monnaa - mala je hypotonička. Ešte sa stale nepritahuje ked ju taham za ručičky, tak kvolu tomu.