Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

tichackova
1. pro 2012

@lv 7-8? Já už jsem z toho jelen, fakt😝 Nožičky už do pusy strká, ale celkem jí to trvalo, dělá to tak poslední týden.

lv
1. pro 2012

@tichackova teď jsem to hledala, dokonce některý články psaly 8-9 měs

tichackova
1. pro 2012

@lv Fakt? Mě to přijde strašně pozdě😅 Eliška se na bříško začala točit když jí byly 4 měsíce a 1 týden. A čekat zase takovou dobu, než se otočí zpátky...?😝

tulipaki
1. pro 2012

@lv taky zvedá zadek, ale nožičky pod sebe nedává, jen jima šoupe... Tak nevim. Nožičky dá tak vysoko, že si je drží za kolínka, občas za bérce. Ale za šlapky ani náhodou a do pusy už vůbec ne 😀
@tichackova náš má furt chutě se na ty záda přetáčet, ale neni to dobře, dělá to blbym způsobem, aby unikl poloze na bříšku 🙄

tichackova
1. pro 2012

Že do ledna nepolezu? Budu trénovat a trénovat a já vám ještě ukážu!!!😀

https://www.youtube.com/watch?v=5CwUMprsAso
lv
1. pro 2012

@tulipaki díky, nožičky taky jenom šoupe, ani náznak odrazu, nebo pod sebe. ty chodidla si drží tak týden, strašně ji baví sundávat si tak ponožky, tak doufám, že i fdo té pusiny doputují..

tichackova
1. pro 2012

@tulipaki No je pravda, že Eliška tam taky něco vymýšlí, jako že se snaží odstrkávat nožičkou😝 Vždycky má zadek ve výšce, nohu nataženou... Jen to tělo jí neposlouchá a pořád leží...🙂

lv
1. pro 2012

@tichackova to je šikula! řekni mi jeden jediný důvod, proč takové šikovné děvčátko, které normálně klečí na čtyřech, péruje a skoro leze, ne se plazí má cvičit vojtovku..vždyť je úplně napřed! když vidím tu moji knedličku, tak tohle bude umět tak za 3měs..

tichackova
1. pro 2012

@lv Asi to nedělá úplně přesně podle tabulek...☹

tenerezka
1. pro 2012

@imzadi a malý si chvilku nevydrží hrát sám, nebo mu chvilku pustit nějakou pohádku? To cvičení zabere max 15minut....

tenerezka
1. pro 2012

@tichackova 🙂)) ty s tím přetočením na záda nedáš pokoj 🙂) fakt na to má ještě spoustu času!

tenerezka
1. pro 2012

@tichackova Věř tomu že budeš ještě vzpomína na to, když ti ležela na místě, tak si toho klidu ještě chvilku opravdu užívej! Pak už se totiž hooodně dlouho nezastavíš a nebudeš vědět kam koukat dřív!!

tenerezka
1. pro 2012

@tichackova holka, trochu ti závidím, chtěla bych mít chvilku tvoje problémy.....Nikolka je stejně stará jako tvoje Eliška a ještě se mě sama nepřetočila ani na bříško, takže opravdu buď ráda že je holka tak šikovná, dle mě odpovídá tabulkám, protože třeba tabulkově přetočení na bříško je 4-6měsíců, tudíž bych řekla, že spíš než pozadu jste napřed a nech fakt všemu volný průběh, fakt bych na spoustu věcí nespěchala, aby se ti nesekla, když na ní budeš spěchat!

imzadi
1. pro 2012

@tenerezka ale jo vydrzi...jenze kdyzbto sectes, kojeni, vareni, uklid atd...tak toho casu pro nej uz tak je prd...proste me to moc mrzi no...asi jsem divna 😅

tichackova
1. pro 2012

@tenerezka 😀 No jo, pořád to řeším a pořád😀 Ale já na ní netlačím, ani nevím jak bych na ní měla tlačit. Cvičení celkem flákám, měla bych cvičit 3x denně a někdy cvičím 2x, někdy dokonce jen jednou😝 Nechávám to všechno na ní. Ale zároveň vyčkávám a pozoruju, co, kdy, kde, jak... a tak😀

lv
1. pro 2012

@tenerezka můžu se vnutit? Eliška je fakt určitě napřed..moje holka se teda přetáčí na bříško od 4,5měs, ale když se podívám na video Elišky a srovnám svoji malou /pořád kolik má, je narozená 7.6./ je moje malá hódně pozadu, pase, sahá po hračkách, ale ne úplně vzpor na rukou, vubec neodlepí bříško od země, leží si na něm až po prsa, - navíc mám srovnání s první dcerou, která se plazila v 5měs, sice dozadu couvala, ale zapojovala celé tělo..

tulipaki
1. pro 2012

@tichackova jůů, to je šikulka! Teda, ta se rozleze coby dup 😵 Krásně jí to jde. To je pro mě úplně nepředstavitelný, že by se malej takhle divoce hejbal 😅

tenerezka
2. pro 2012

@imzadi Předám ti radu, kterou mě vtlouká do hlavy moje rehabilitačka každou návštěvu....vyprdněte se na uklízení a vaření, teď je nejdůležitější holka! TAk taky radím, holt musí vydržet když budeš cvičit a ty se pak zase vyprdni na něco jiného viz třeba úklid a věnuj se prozměnu jemu...Taky mám dvě děti, ještě k tomu chodím do práce, mám firmu, takže mě nic jiného nezbývá a řekla bych že to nějak prostě skloubit jde...uvařím si vždycky na 2-3dny dopředu, přestala jsem žehlit, jen to poctivě pověsím a složím a vysaju a vytřu holt jednou týdně a když už je to fakt mazec, tak vezmu koště a jen to přejedu...

tenerezka
2. pro 2012

@tichackova tak jsem taky koukla na video a prostě bych chtěla vidět doktorku, která vás na rehabilitace poslala, upřímně bych se fakt nedivila kdyby v lednu chodila....je pravda že cvičení Elišce určitě neublíží, ale vůbec se ti nedivím, že to flákáte!!! Malá je stejně stará a nejradši fakt jen leží, takže opravdu opravdu nemusíš mít strach že malé něco je!! Je to naopak bych řekla miminko, které je dosti napřed od svých vrstevníků!!!!

tichackova
2. pro 2012

@tenerezka Díky😵 😵 Taky tedy nemám pocit, že by Elča byla nějak pozadu. Je pravda, že péruje už minimálně 14 dní a k ničemu víc se nemá (a třeba kamarádka říkala, že její dcera začala pérovat a do 14ti dní lezla), ale jako problém to určitě nevidím...

imzadi
2. pro 2012

@tenerezka dekuju...ja prave taky pracuju 😅 a s uklidem to fakt neprehanim uz ted, jen teda varim obden no...kubicek je hrozne sikovnej, takze si zvlada dost hrat sam...a ja pak slzim litosti kdyz treba kojim a vidim ho jak si bere auticko a sedi sam na zemi a jezdi si po koberci...:-P

No zitra nas to ceka poprve...doporucite vzit fotak nebo kameru, blok na poznamky???

lv
3. pro 2012

kdo má nějaké cviky na boku? jak jste dostaly dítě do polohy, v jaké má být a cvičit? Ta žížalda si vymyslela zas jak mi uniknout, jen ji položím na bok, tak se cpe na břicho, nebo na záda, nebo propne silou nohy a já ji koleno neohnu, zmítá se..co s ní? 😕 dneska jsem to úplně vynechala, asi po 5 pokusech ji na ten bok nějak dostat..normální rvačka 😀 odcvičily jsme refelx.plazení a dost..

tichackova
3. pro 2012

@lv Já na boku nikdy nic neměla, tak nevím...😒

tichackova
3. pro 2012

Holky, Eliška mi teď začala dělat to, že když je na kolínkách, tak jednu nohu má normálně pokrčenou a tu druhou natahuje. Zadek má normálně ve výšce, jednu nohu pokrčenou, na který si klečí a druhou natahuje buď dozadu nebo do strany. Je to normální, jako že zase nějakej vývojovej stupeň, nebo s ní třeba špatně cvičím...?😕

tulipaki
3. pro 2012

@imzadi asi už jste byly, viď? Já si vždycky beru foťák a fotim si to. Obzvlášť poprvý se to hodilo, kdy tam malej jen bulel, slzy stříkaly všude kolem a já nebyla moc schopná se soustředit 😀
@lv cvik na boku máme, ale asi neporadím ☹ Nedělá nám problém. Jen rychle převalim na bok a jedem.
@tichackova týjo, neni to náhodou předzvěst plazení nebo lezení? Že by? 😵 😉

tulipaki
3. pro 2012

@tichackova a jak vlastně cvičíte? Jen jeden cvik? Se máš 😖

imzadi
3. pro 2012

@tulipaki jojo byly...no fotak by se asi hodil, tak priste...mame dva cviky z vojtovky a jeden normalne rehabilitacni, kontrola za 14 dnu...v nemocnici jsem se drzela ale doma uz si i zaslzela 😝

tichackova
3. pro 2012

@tulipaki No já právě nevím😝 Dělá to jen jednou nohou. A přeci kdyby chtěla lézt, tak tu pokrčenou nohu jen pošoupne dopředu, nenatahuje jí. Já nevím😝
My máme jen jeden cvik - sedím, dám si jí čelem k sobě a hlavu strčím do podpaží, vlastně tedy spíš krk, jakoby jí "přiškrcuju"😅 A jednu nohu má pokrčenou, jednu nataženou, a musí podsazovat pánev a jakoby se vzpínat na tý pokrčený noze.

tichackova
3. pro 2012

@imzadi Mě doktorka radila, ať si sebou vezmu genciálku a ty body, co mám mačkat, si tím označím...🙂

imzadi
3. pro 2012

@tichackova to je super napad...dik