Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

taella
15. srp 2011

@zuzulienka17 dúfam , že sa ja.nu.la nenahnevá , ak odpoviem za ňu 😉
na pobyt sa nastupuje v pondelok ráno do desiatej hodiny . S procedúrami je to tak , že v sobotu je tam rhb sestrička , ktorá odcvičí s vami raz alebo dvakrát , to si už nepamätám , ostatné procedúry nie sú , poprípade môžu byť , pokiaľ by službu mala sestrička , ktorej by sa chcelo napúšťať vaňu alebo nahriať parafín . V nedeľu sa iba cvičí vojtovka aj to sami si cvičíme 3x denne .
Čo sa týka príkrmov , tak je potrebné asi týždeň pred nástupom nahlásiť stravu pre dieťa a pravdepodobne bude dostávať príkrmy v skle a aj mlieko rozrobené na celý deň dopredu .

zuzulienka17
15. srp 2011

@taella Vďaka za info 🙂 Všetky postrehy sa zídu.

zuzulienka17
15. srp 2011

Mali ste v Martine kočiar, príp. buginu?

taella
15. srp 2011

@zuzulienka17 kočiar sme tam mali asi všetky , však poobede sme chodili na vychádzky do mesta . Je tam miestnosť na kočíky , kde sa odkladajú

adra22
16. srp 2011

@zuzulienka17 Tak s procedúrami je to tak že v sobotu sa ráno ocvičí s RHB a potom si už cvičíš sama, a v nedelu tiež sama. Ostatné procedúry cez víkend nie sú, a v piatok deň odchodu je iba laser a cvičenie. A baby čo mali biolampu tak tá bola aj cez víkend. A strava mne volala Dr. asi týždeň pred nástupom a pýtala sa čo jedáva. Aj v deň nástupu sa pýtali čo je, a koľko.Mliečko bolo nachystané nie na celý den ale každe 3 hodiny mi nosili iba večer dali aj na noc. Aj prikrmy tak isto. A kočik si určite zober, my sme sa celé poobedia flákali po vonku, a cez víkend prišiel MM a vypadli sme na celý deň niekde na výlet. Samozrejme že sme si na výlete aj odcvičili.

ella1980
16. srp 2011

Dobry den, chcela by som sa opytat, neviete nahodou ako dlho mam syna drzat v polohe na brusku - plazenie - ak mi to nechce zacvicit? Ma 4 mesiace a celkom mu to slo, potom sme mali pauzu a teraz mu to akosi nejde. Predtym vykrocil pekne do prave uhla az a teraz len tak trosku naznaci, tak to asi nestaci...velmi pri tom place posledne dva dni, pred tym skoro ani nie, bola to bleskovka, ale teraz ho tam drzim dlhsie a cakam...som z toho nestastna.

iwuskaaa
16. srp 2011

@ella1980 ahoj, tak my máme momentálne taký istý problém 😒 . Vôbec ale vôbec sa mu nechce zaberať, trvá mu to dlhšie. Ja ho držím dovtedy, pokiaľ neurobí želaný pohyb min. 5x. Ak menej, nepustím ho.
Oni zvyknú občas stagnovať, to sa stáva, aj keď viem, že je to pre mamičku dosť negatívne 😒 . Musíme vydržať, nič iné nám neostáva 😉 .

@zuzulienka17 asi týždeň dopredu ti zavolá sestrička a všetko si dohodnete, neboj sa 😉 .
Kočík treba určite zobrať, celé poobedie sa zvykne byť vonku 🙂 .

Mamičky, ako dlho sa plazili Vaše detičky, pokiaľ nešli na štyri????

monnaa
16. srp 2011

ahoj @iwuskaaa , môj syn sa plazil od 9. mesiacov do 15. nedokonalým vzorom ( nestriedal končatiny ), v 15 m. začal používať konečne správny vzor, v 16. m. začal štvornožkovať, v 17. m sám chodiť. Sme hypotonický 😉

iwuskaaa
16. srp 2011

@monnaa ďakujem krásne za odpoveď 😉 . A kedy začal sám sedieť?

monnaa
17. srp 2011

@iwuskaaa - sedieť začal až keď začal loziť po štyroch, teda v 16 m, ani som ho nikdy nedávala do sedu, najhoršie to bolo v kočíku.....a aj teraz ked sedí, tak nemá chrbátik úplne rovný, cvičiť musíme stále

ella1980
17. srp 2011

Vdaka Iwuskaaa. No, ja som ho tam veru nedrzala nasilu, mne fyzioterapeutka vravela, ze to ma urobit 3x, tak ked mi to naznacil aspon po dlhsej dobe stagnovania, tak som ho pustila...ach jo. v piatok tak ideme, tak sa na to opytam. v inej polohe by mi to az tak nevadilo, ale hentam mam pocit, ze nemoze ani riadne dychat ked krici, lebo vlastne hlava dolu a rukou mu drzim aj driek nech sa nedviha...viem, ze sa neudusi, ale je to take blbe...vy cvicite kolko krat denne a este daco okrem plazenia?

iwuskaaa
17. srp 2011

@monnaa ďakujem za odpoveď, ako vravíš, v kočíku je to najhoršie, ale vydržíme.

@ella1980 my cvičíme trikrát denne, keď stíham, tak mu dám aj štyri krát, ale "predpísané" máme trikrát.
Cvičíme aj ten úplne základný, neviem ako sa volá, ten bol úplne prvý a ešte aj obrat. Teda cvičenie na boku, aj keď sa pretáča už krásne bez problémov.
Ináč plazenie sa dobre cvičí aj tak, že si ho položíš šikmo na stôl, nohy aby viseli zo stola a on má nakračovať akoby na stôl nohou. Neviem, či som to vysvetlila správne. Ja zvyknem takto cvičiť vtedy, keď nechce zaberať na brušku.
Vy ako často a aké cviky cvičíte? A prečo vlastne, nejako mi to ušlo 🙂

ja.nu.la
17. srp 2011

@zuzulienka17 Ahoj,na pobyt sa nastupuje v pondelok ráno. Sestrička ti povie dokedy máte prísť. Tuším do pol 11,Odchádza sa v piatok tiež doobeda.My sme v piatok už o 9 išli domov.V sobotu je len ráno cvičenie so sestričkou,procedúry nie su. V nedelu máš celý den volno. Celý víkend si potom cvičíš sama. Ináč každý den od 14,00 máte voľno a do 19,00 môžeš byť vonku s malou.My sme chodili s babami do mesta na kávičky 🙂 na ihrisko....Príkrmy Dávajú mäsovo-zeleninove príkrmy od Hame. (bolonske spagety, bravcove mäso s paradajkami) neviem no moj maly to nechcel jesť. Tak som nakupila, zeleninu (na trhu) a uvarila mu na celý týžden jedlo na co bol zvyknutý. Ovocné Presnidavky si tiež musis kupit sama. Davaju mlieko ake ti mala pije (na cely den),mliecny kremik,krupicu a to Hame.nic ine. Ty stravu nemas. Iba ak si pri prichode objednas 3,50€ za jedno. Ak kojís tak mas zadarmo,celú stravu. Je tam kuchynka, 100%zariadena. Pohare, taniere,Hrnce,mixer aj tyčový, ohrievas na flase,mikrovlnka,ladnicka s mraznickou,2-platnicka.My sme napriklad aj palacinky pre cele oddelenie robili 🙂 Teda jedna mamicka robila 😀 neviem co by som ti este take napisala. Bolo naozaj perfektne, cítila som sa ako na dovolenke. Domov som prišla plná energie,oddychnutá... Teším sa na daľší pobyt :D pridám zopar fotiek z REH MFN. papa

ja.nu.la
17. srp 2011

A ani som si nevšimla že uz toto baby napisali, a ja som sa tak rozpisala. 😀 nonevadí 😀

ella1980
17. srp 2011

@iwuskaaa hej, chapem vdaka. ja tak cvicim ten zakladny cvik, lebo maly sa odrazal patami od stola, tak mi nakazali cvicit s nohami vo vzduchu.. My cvicime len na chrbte a bruchu. Bok sme zacali, ale maly zaklanal hlavu a to ze sa nema, tak sme prestali. Takze 3x denne aj my cvicime, viac veru radsej necvicim, neviem ci by to bolo dobre, maly ma len 4 mesiace.. Cvicime kvoli velmi tazkemu porodu ☹( a vy?

zuzulienka17
17. srp 2011

@ja.nu.la Veľmi pekne ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď 🙂

iwuskaaa
18. srp 2011

@ja.nu.la teraz keď čítam, tak ma mrzí, že som nemohla byť na pobyte na Tvoj termín, my sme tam síce aj prišli, aj som bola už vybalená 😀 , ale radšej nám dali náhradný termín, lebo Tomáško mal soplíky a nemohli by sme absolvovať všetky procedúry 😖 . Museli ste byť super partia, čo čítam 😵 . A podala si naozaj vyčerpávajúcu odpoveď 😉 .

@ella1980 Tomáško má hypertonický syndróm 😒 .
Tiež komplikovaný pôrod, mala som síce sekciu, ale malý už strácal ozvy. To isté som mala pri prvom pôrode, no ten na šťastie dopadol lepšie a Dávidko sa lepšie adaptoval. Aspoň že tak 🙂

lubka8386
21. srp 2011

ahojte chcela som sa spytat kolko krat opakujete cvik ked s drobcami cvicite ???

ja.nu.la
22. srp 2011

@iwuskaaa Ano boli sme super partia. Aj sme všetky stále v kontakte. Chodili sme na kávy, na radlera 🙂) každý večer "seansy" pri TV .... Baby tam spomínali že 2 mamicky poslali domov. Tak to si bola aj ty. A v utorok prišli dalsie 2. Fajne bolo.
@lubka8386 Cvik sa má opakovať 4-5krát. 3-4krát za deň. 🙂

lubka8386
22. srp 2011

@ja.nu.la dnes sme boli na rehabke a povedala nam doktorka ze staci raz na kazdu stranu. Asi zalezi kto ako cvici .

kkaminka
23. srp 2011

Zdravím všechny maminky a ráda bych se na pár věcí zeptala.Začli jsme se synem ve 2 měsíci cvičit,protože má hlavičku do leva a prý mu tam začíná jít i tělíčko.Je to teprve týden,ale už vidím určitý pokrok.Pořád mám ale smíšené pocity,mám pocit jako bych neměla šťastné miminko,když tak pláče.Bojujem s prdíkama a teď tohle.. ☹

rybenka79
23. srp 2011

@kkaminka my sme cvicili od 3 mesiaca, sice nie Vojtovku ako taku, iba na spevnenie sijovych svalov a sucasne aj prdiky... fyzioterapeutka ti povie aj cvicky na prdiky. Vydrzte to, pomoze to.. trvalo to u nas cca do 5-6 mesiaca, samozrejme potom to uz bolo iba 1x do mesiaca ale dnes parada, krasne rovna chrbtica, spravne drzanie tela aj pri behu, v 3,5roku ma aj klembu na nozke v poriadku...
cakame 2 syna a cvicit budeme stale i ked to nebude treba, som nazoru ze svaly dietatka treba precvicit - spravne precvicit pod dohladom odbornikov a tak mu maminky pomahaju velmi aj na neskor ked deticky rychlo rastu a vyvijaju sa 🙂
drzte sa a vela sil pre maminku aj tatina!!! Inak nas tatino doma cvicil s malym na fitlopte, ine cviciky sa bal a mal radost ze on cvici s drobcom

kkaminka
23. srp 2011

@rybenka79 Díky 🙂 Je to opravdu velmi náročné,ale jak píšeš je to pro dobro prcka.Musím si to říkat a navíc..my to máme na chvilku.Samuelek bude za pár měsíců lozit,běhat.Obdivuju maminky co cvičí s postiženýma dětičkama.Klobouk dolů!!!

jankaander
23. srp 2011

I my cvičíme a hned po pár dní sme začly po tyřech a ted už se stavíme,takže brzo budem chodit.

ja.nu.la
23. srp 2011

@lubka8386 raz na každú stranu? Pri jednom cvičení Každý cvik na každú stranu raz ale ten reflex musí opakovať 4-5krát. Neviem, takto to bolo mne povedane. Takto aj ja cvičím. Neviem možno sme sa nepochopili a myslíme to isté alebo tebe ináč povedali. Však každý lekár má svoj názor. 🙂

jankaander
23. srp 2011

Můj manžel to asi nepočítá,když se dívám,tak vidím že chvilku drží,ale ted mi říká že tak to nějak je,jak píšete.

iwuskaaa
23. srp 2011

@lubka8386 ahoj,
v rámci jedného cvičenia cvičím každý cvik na obidve strany po raze. Takže napr. reflexné plazenie na ľavú stranu, na pravú stranu...reflexný obrat na ľavú a takisto na pravú stranu. A držím ho dovtedy, kým nevydá žiadaný pohyb 4-5x, tak ako píše aj @ja.nu.la 🙂 .

Mňa zaujíma približne ako dlho vám cvičenie trvá?

lubka8386
23. srp 2011

@ja.nu.la neviem, o tom nam nehovorila nic. Ukazala nam ako a ze tak mame aj doma, ze ho mam na kazdu stranu podrzat tak po minutke.

lubka8386
23. srp 2011

@iwuskaaa cele nam to trva tak 10 min. ale to mame iba dva cviky

adra22
23. srp 2011

@iwuskaaa Ahoj u nás je to invividuálne niekedy 10 min. a keď je horšie tak aj 15- 20 min. Máme 3 cviky, reflexné otáčanie jednotku a dvojku a reflexne plazenie jednotku