Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

dashak
4. únor 2007

Ježiši, to zní drasticky 😒

msunny
autor
4. únor 2007

To teda jo 😖

marusinka
5. únor 2007

Je to drastický. Někdo říká, že se to malým dětem nedělá, že by je to bolelo, ještě k tomu ten elektrický proud. Myslím si, že to takhle nějak na rehábce říkali. Že se do těch jehliček pouští nějaké malé napětí, nevím, chtěla bych o tom vědět víc.No, a další doktoři říkají, že už jsme to měli mít za sebou. Tak nevím 🙂

raculka
5. únor 2007

jamina- s tím nudlováním je to u nás to samé,vždycky se při cvičení pěkně vyčistí,jak od slz tak i nudlí 😀
dashak- tak to máte docela fajn,my jezdíme na rehábky každý týden od 8.týdne,já doufám,že už to teď bude méně časté 😒

msunny
autor
5. únor 2007

marusinka: a nezkoušela ses na to kouknout na netu,já myslím,že bys o tom mohla něco najít.

dashak
5. únor 2007

Raculko, my jsme taky ze začátku jezdili buď každý týden nebo když ji to šlo dobře tak co 14 dní. Teď už ale není moc co cvičit. Malá už všechno umí i se postaví, takže už stačí jen "vyrazit". Ale přijde mi to tak komické, protože je fakt hrozně malinká, tak si nedovedu představit jak s ní budu chodit, asi v kleče 😀
Zítra nás čeká ta neurola, tak vám napíšu, jak mě ta kr..a zas vytočila.

raculka
5. únor 2007

dashak- tak to jsi mě uklidnila,že nejsem jediná,kdo jezdí takhle často.Někdy si říkám,že tak jezdím proto,že to třeba dělám špatně. 😖
Máš pocit,že jste byli s vývojem trochu pozadu?Kdy si malá sedla nebo začala lézt? Mně neuroložka řekla,že od toho,že pořád tu hlavičku nedržíme tak jak má být,tak je to všechno trochu opožděné.
Kolik malá váží a měří,že píšeš, jak je malinká? Ten náš taky nebude žádný obřík.Ještě po půl roce ho navleču do dupaček 62 😀

msunny
autor
5. únor 2007

NO tak pokud se do toho mohu vmísit. Tak mi jsme jezdili 2xtýdně prvních 14 dní,pak po týdnu a teď po 14 dnech. Jinak HOnzík má ve svejch necelejch 3 měsících 4.65 a 55 cm 🙂

jamina
5. únor 2007

Marusinka - mohla bys mi prosím poslat tu brožurku, adresu ti písnu do IP.Já jsem jí sháněla, ale prý ji šířeji mezi fyzioterapeutama a ti ji rozdávají mezi lidi.O EMG jsem našla jen obecné info, a prý to nebolí,tomu se mi teda nechce věřit...

marusinka
5. únor 2007

A já se přidám, jezdíme na rehábku každý týden už od narození a mysllímsi, že budeme jezdit pořád.
msunny: zkusím se na to mrknout, snad to tady najdu

martinnaa
5. únor 2007

jamina:Rozmyslela jsem se jestli se mam pridat, ale nakonec proc ne?!ja jsem chodila s Terezkou taky na cviceni nezvedala levu rucicku tak nas Dr.poslala abychom neco nezameskali.Byla jsem tam poprve a v cekarne sedel manzel nesel semnou.Co jsem tam vytrpela to byla hruza Terezka plakala a ja s ni.Myslim ze to boli hodne ale myslim si ze to Terca nepotrebovala, ze by se ji to spravilo samo, ale mela jsem strach at neudelam nejakou chybu a sla jsem tam po druhe, rikala jsem si musim to vydrzet.Ale ta terapeutka nebyla zrovna nejprijemnejsi rikala ze ji nesmim litovat ze trucuje a decko rvalo bolesti.No nic tak jsem tam byla po druhe a sla tam mamka semnou taky rto nemohla vydrzet ☹ Byla tam maminka co sla po mne a rikla ze tu jde naposledy ze si nenecha decku ublizovat.Pak jsme si na kontrolu do poradny a chtela jsemse domluvit s Dr.jestli tam nusime jeste chodit a nastesti mi rekla ze nemusim ze Terezka je sikovna ze uz rucicku ma v pohode.TAk jsem si tak oddechla, ze tam uz nemusim...Je to dobra metoda, ale pro deti, kitere to vazne potrebuji...

dashak
5. únor 2007

martinnaa, ty děti to ale fakt nebolí, nemá totiž co. Opravdu brečí, protože trucují a nelíbí se jim, že je nutíš dělat věci, které nechce a musí ležet v nějaké nepříjemné (ale ne bolestivé) poloze.

Raculko, 31.1. jsme měli 10 měsíců a vážíme 6,5kg. Kolik měříme přesně nevím, ale tipuju, že ne víc než 70 cm. Že jezdíte často na rehabky neznamená, že to děláte špatně, ale čím mladší miminko, tím víc se musí trénovat, protože ze začátku je to pokrok ze dne na den - jeden den pase koníky, za pár dnů už se na bříško otočí samo, pak za pár dnů zase z bříška na záda a to je nejlépe pravidelně stimulovat.

Jinak malá začla lézt v 8 měsících a 5 dnech 😀 , začla na moje narozeniny, takže takový dáreček 😀 Narodila se o 2 měsíce dřív, takže si myslím (i reh. sestra si myslí), že je šikovná. Co se týče sezení, tak nejdřív se naučila klečet, pak se v postýlce nebo někde s oporou postavit a pak sedět. Takže sedí pěkně sama asi tak 2 týdny. S tím posazováním se nemá spěchat, respektive dokud si nesedne sama, tak ji správně nemáš posadit, což jsem ani nedělala. A teď už si umí i sednout ze stoje, ale krááásně, žádné spadnutí na prcinu 😀 a vlastně si sedne úplně sama z každé polohy, jak z lehu, tak třeba když někam doleze, tak se zastaví a sedne si.
A VŠECHNO DÍKY CVIČENÍ, takže těch prořvaných půlhodinek 3xdenně nelituju, i když to bylo náročné na psychiku i na čas. A taky jsem si od máti a od bratra vyslechla svoje - že ji trápím, že ji to bolí. Akorát se jim podařilo mě totálně zdeptat a rozložit "na sračky". Pardon. Mamina mi furt tvrdila, že něco musím dělat špatně, že ji beztak tlačím kam nemám a ji to bolí, že nejsem žádný odborník a ať to nedělám. Tak jsem ji vysvětlila, že brečí i sestře na rehabkách, protože trucuje. Nakonec šla jednou se mnou a samozřejmě malá brečela a ona si neodpustila se zeptat, jestli ji to nebolí. KONEČNĚ dostala stejnou odpověď i od odborníka.

Jinak my máme sestru na rehabkách fantastickou, krásně s dětma mluví, všechno jim vysvětluje, co s nima dělá. Zato neuroložku máme fakt krávu, ta za celou dobu nepromluví a jen s ní pohazuje před zrcadlem.

martinnaa
5. únor 2007

dashak:Nevim nevi slysela jsem uplne jine veci...

msunny
autor
5. únor 2007

My máme taky úplně suprovou rahabilitační. Když příjdeme,tak už mi ho bere a šušňá si ho a tak.

0401
5. únor 2007

Marti, kam jste chodili cvičit? My na Kúty. Poslala nás tam dr. Švehláková, je profesionál na svém místě.

martinnaa
5. únor 2007

0401:je to na ulici Lorencova me tam poslala Dr Krizova.A kde na Kutech jak je tady ten kurt bydklim na Kutech...

0401
5. únor 2007

Jo, jak je ten kurt, já tam chodím na rehabko s bederní páteří a malou cvičila p. Novosadová. Na miminka je tam ještě jedna sestra. Mají tam dobré kafíčko 🙂

martinnaa
5. únor 2007

0401TAk to je parada.... 😉

0401
5. únor 2007

Budeš tam s malou chodit?

martinnaa
5. únor 2007

Ne uz tam nemusime...je uz v poradku

0401
5. únor 2007

Tak to je dobře, jak půjdu okolo, stavim se k vám na kafé 🙂

martinnaa
5. únor 2007

Jasne stav ale nevim jestli uvarim takove dobre kaficko jako na rehabce 😅

0401
5. únor 2007

tak zajdem s holkama tam do automatu

martinnaa
5. únor 2007

jo jo...zitra pisnem jdu uz do hajan za chvilku dojde manzel z prace..tak ho budu cekat v pelisku 🙂

0401
5. únor 2007

Taky se mi vrátí táta z roboty, tak pa 🙂

martinnaa
5. únor 2007

Pa....

raculka
5. únor 2007

martinnaa- nemáš náhodou na mysli to píchání jehliček? Nebo opravdu tak strašné ti přijde to cvičení? 😒
Naše rehabilitační je moc hodná,ale občas s ním taky dělá na stole všechnomožný,ale já vím,že to dělá pro jeho dobro,neberu to jako týrání.
Vzhledem k tomu,že ten náš se vzteká při všem, tak si myslím, se mu nelíbí už jen to,že ho položím na ten stůl 😖

raculka
5. únor 2007

msunny- nám už ale bylo půl roku, jezdíme od 2.měsíců, snad už se ty frekvence zkrátí jako u vás 😉
Jestli se nepletu,tak ses ptala v jiné diskuzi na teplotu.Zvýšená je myslím do 38, od 38 je pak horečka, od 39 je to už vysoká horečka.Snad si to pamatuju dobře,nedávno jsem hledala sama na netu, malý měl 40 C 😒 . Taky pokud měříš teplotu v zadečku rychloběžkou,tak se tam odečítá 0,5 C.
Jinak my vážíme přes 7kg a měříme asi 65, já nebyla v poradně přes měsíc,tak nevím,jak jsme teď na tom. 😅

raculka
5. únor 2007

dashak-tak to je malá šikulka,pěkně to dohnala 🙂
Vy cvičíte 3x půl hoďky denně ? To my tak dlouho tedy ne,sice vícekrát denně,ale kratší dobu.Opravdu tě obdivuju,mně stačí na nervy i těch pár minut. 😅
Taky bych dítě nikdy násilím neposazovala atd, jak dělají některé maminky a pak mají děsnou radost,že už to jejich dítě umí.Akorát se tím ničí záda. 😠
Jo taky si občas vyslechnu připomínky (hlavně od maminek), že to dítě je chudák,jestli to není zbytečný,že vypadá v pořádku a že to doktoři přehánějí atd.Děsně mě to štve.Oni mají plno pacientů a určitě by mě tam hnali každý týden,kdyby to nebylo nutný.Někdy mi přijde,že my mladší máme víc rozumu,než ty naše starší babky. 😀 .
Myslím,že na rehábce řvou všechny děti.Ten náš teda probrečí celou půlhodinu,pak mám co dělat,abych ho uklidnila,musím nakojit,abysme byli schopní se vydat na cestu domů. 😀

dashak
5. únor 2007

Raculko, je to tak. A nejhorší jsou ty maminy, které mají třeba druhé dítě. Tak ty mi přijdou, že snědly všechnu moudrost a že mají recept na výchovu. Co se týče toho posazování, tak to bohužel dělá 90% mamin. Nevím, jestli o tom nevědí, že se to nesmí nebo spíš na to prdí a myslí si, že když ho posadí, že je to hned pokrokové dítě, když už sedí. Moje kamarádka taky kluka posazuje, i když ji furt říkám, ať to nedělá. Ale ona má svůj rozum, má ještě starší holčičku, které to samozřejmě dělala taky. A pak si stěžuje, že se malý v 7 měsících ani nepřetočí na břicho, natož že by měl nějaké tendence lézt. Bodeť, proč by to dělal, když sedí, má o všem přehled a nic víc nepotřebuje. Ale když ji něco řeknu, tak mi odpoví, že to MOC žeru.

Jinak my už teď necvičíme, myslela jsem jako dříve. Teď máme jenom tu žabku a rytíře a to může dělat oblečená, takže to tak občas během dne uděláme jen tak mezi řečí 😀 Ale dřív těch cviků měla více, takže než jsme to všechno procvičili, tak to byla půlhoďka.

Jinak rehabky ještě nikomu neuškodily, takže nevím proč by byly naše miminka chudáci. Já musím říct, že nám to cvičení hrozně pomohlo. Co si pamatuju, když jsme malou přivezli z porodnice, tak neuměla ani ležet na zádech (akorát v kočárku)vždycky se hned překulila na bok. A sestra říkala, že to musíme odbourat, že pak dochází k deformaci hlavičky a někdy dokonce i tváře.