Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

janel
3. čer 2011

ted jsem to volala rehabce, takze kdyz maly se sam pretocil, tak pouziva zkrizeny vzor a BUDE chodit, hurrrraaaaa 🙂

adra22
3. čer 2011

@sukubka Ahoj ano odratuvaju sa týždne čiže máme v podstate 2,5 mesiaca. Teraz máme 5500 gramov a stále sme len na nutrilone aj s prikrmovaným sa ráta korigovaný vek takže máme ešte čas.

sukubka
3. čer 2011

@janel no ahoooj holka 🙂 to je hrozný jaký sou starosti co?no já jdu ještě ve středu pro změnu na neurologii at ho i tam pořádně skouknou!mě se malej otočil jen 1x na bříško sám ale to byl zapřenej nohama o hrazdu a rehabilitační říkala že to neplatí 😒

já holky na tu rehabku asi budu muset zavolat mě se malje jak začneme jen cvičit ten bodík-reflesní otáčení začne děsně napínat a prohýbat nejsem schopna ho udržet natož ten cvik pořádně odcvičit!!!!

janel
3. čer 2011

@sukubka : to vsecko prijde, neboj. Alesek si teprve predevcirem nasel nozku a ted uz si ji strka do pusiny jako profik .-), rehabce zavolej, ony vzdycky vi, o co jde, bo vsichni maji podobne problemy a aspon te uklidni, pripadne objedna na drivejsi ko, at zkontroluje, jak cvicite
my zacli nejdriv reflex. plazenim, pak otacenim, ted to vzdycky trochu modifikujem a pridali overball

janel
3. čer 2011

@sukubka : ja jsem mela zezacatku depku, ze urcite cvicim blbe, se mi zdalo, ze se maly zhorsil a zaklon mel vetsi. Rikala jsem, ze ho jeste dorazim, misto abych pomohla,ale bylo to jenom zdani.

sukubka
3. čer 2011

holky a vám se taky tak prohýbali při tom cvičení?mě se malej začal úplně napínat a je to teda něco to s ním odcvičit!
kolikrát vám tak zvednou nožky?

@janel na to sem se právě chtěla optat malej si jen sahá na kolínko teda jen jednou rukou pravou a vůbec ho nenapadne si ji dát do pusinky to si ji tam z ničeho nic nacpal???

janel
3. čer 2011

@sukubka:jj, z niceho nic 🙂,a nozky ma zvednou trikrat po stlaceni obou stran, aspon my to tak mame

janel
3. čer 2011

ale u nas je problem, aby je dal dolu, tenhle cvik ma strasne rad, zveda nozky i sam od sebe, za to plazeni...to rad nema ...

sukubka
3. čer 2011

@janel to mě zvedá malej taky nožky jen ho rozbalím a je bez plínky tak je zvedá jak divej a le jak mu zmáčku net bodík pod prsíčkem tak se napne jak struna a nespolupracuje nakonec je teda 3x zvedne to jo ale musím ho držet jak divá,fakt mám co dělat abych ho udržela!na tu rehabku jsem se nedovolala už tam nikdo nebyl tak to zkusím v pondělí!

spíš mě zaráží to pasení koníků,malej pase chvíli vzorně pak pořád pokládá hlavu jak na něj promluvím zvedne ji a hnedka zase položí,nevím proč,ach jo,snad ta neurologiie dopadne ok,kdyby mu něco holky bylo poznala by to už ta neonatoložka????

michelin98
6. čer 2011

@lysssa ze by jej to nevyvolalo krce ale cvicime to mesiac a pol a zatial v pohode

lilin
6. čer 2011

ahojte mamči.... zase jsem tu dlouho nebyla, omlouvám se ale dočtu si příspěvky až budu mít víc času... jinak teda zatím co jsem koukla, tak moc gratuluji k pokrokum všech drobečků.... 🙂
chtěla bych se ale zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s lázněmi Dudínce na Slovensku? Jezdí se tam vubec s dětmi? tchýně nejspíš vyhrála zájezd na týden a chce nám to dát, ale já vubec nevim zda je to pro děti a na netu jsem toh moc zatím nenašla a ani nemám čas u toho sedět. Moc děkuji za každou informaci.
cvíču zdar a úsměv na rtech, užívejte sluníčko 😉

michelin98
6. čer 2011

@sukubka no mala sa nenarodila skor ona bola do dvoch mesiacov v normalne dieta az ked jej dali silne lieky ostala hypotonicka vlastne zo dna na den a ako ju posudzuju teraz sme boli na neurologii a nepovedali ako je pozadu ale podla mna hodne

sukubka
6. čer 2011

@michelin98 já myslela že na té neurologii řeknou víc informací,tojá se na vše budu asi ptát! A tam se chodí víckrát?já myslela že jen 1x a jak tak čtu hodně maminek tam chodí pravidelně.Nás tam ale nikdo neposlal jdu tam dobrovolně tak uvidím jestli tam budu chodit častěji!

michelin98
6. čer 2011

@sukubka no mi sme v bratislave na neurologii lezali 3 tyzdne potom nas pustili domov a chodime aj do bratislavi na kontroly aj tu u nas chodime neurologovi. tak nam nemaju asi co lebo jej spravili vsetky testy a nic nezistili tak cakaju co a ako jedine co mi neurolog vzdy povie ze ma zabaciu polohu

sukubka
7. čer 2011

@michelin98 teda 3týdny a stejně na nic nepříjdou že?ale jinak ti už malá leze?nebo co umí a neumí?

michelin98
7. čer 2011

@sukubka no neleze vobec ani sa nepretaca ale zacala zdvihat nohy davat si ruky do pusy a taketo veci pred tym len lezala bez pohnutia teraz musime na nu davat pozor aby nepadla z postele a malej robia uz 6mesiacov vysetrenia a nic nezistili

monnaa
7. čer 2011

ahojky @lilin , ani ja som tu už dlho nebola...k tým Dudinciam- o nich neviem, že by tam rehabilitovali aj deti čo cvičia Vojtovku, v SR sa chodí najma do Martina, Dunajskej lužnej, Číža a Kováčovej. Ja som v styku s mnohými maminkami tu v SR a často si vymieňame info o týchto pobytoch, no a fakt o Dudinciach som zatiaĺ nepočula, možno keby si im napísala mail, alebo zavolala.
Aj ja gratulujem detičkám k pokrokom !!! 🙂
@michelin98 - tak ma napadlo, podľa toho čo píšeš, nemohlo Nikolke ublížiť aj očkovanie ? Neviem, kedy ste mali prvú dávku, my napr. v 2,5 mesiaci, do 3 mesiacov bolo všetko OK a od 3 mesiacov zrazu hypotónia ☹

lilin
8. čer 2011

@monnaa moc děkuju za info, ale nikam se nakonec nepojede 😒 a co je u vás nového?
my chceme jít dnes na ortopedii napsat botičky a zeptat se ohledně "šestého prstu" zda to už mužem nechat odstranit, nebo jestli dokonce musíme, a zda se to dá zvládnout bez celkové anestezie.... prostě všechno okolo.... jo a vubez nám lezení nebrzdí ruce... sílu má unese se... děláme trakaře, tak ted vymyslet něco aby byla na kolínkách a to se ji taky vubec nechce....

sukubka
8. čer 2011

ahoj holky,tak dneska na neurologii vše úplně v pořádku ale Vojtovku máme cvičit,jinak prý malej je jen trošku pozadu co se týče toho přetáčení a zvedání hlavičky to se prý ael Vojtovkou spraví,tak jsem ráda!!!!

@michelin98 @monnaa mě to taky s tím očkováním napadlo!

adra22
8. čer 2011

Ahojte tak dnes sme boli na kontrole RHB tak nám pridala reflexné plazenie kokso ked som to videla až zle mi ostalo chudák na tom brušku a tá hlavička ja mám hrozný strach že mu ublížim, som z toho uplne na dne čo sa týka psychiky. Dnes nám Dr. povedala že možno 4.7. by sme mali nastúpiť na pobyt do Martina. Neviete ako to tam funguje? Ja som bola uplne vykolajená z toho cviku tak som sa aj zabudla popýtať ako to tam funguje. Baby ako znášali vaše detičky to reflexné plazenie ten cvik na brušku? Chudák Dávid boli sme tam hodinu a on chudáčik celý čas plakal. Normálne už aj mne vybehli slzy tak mi to bolo lúto. Ja viem že proste cvičiť musíme ale tento cvik na brušku mám z neho proste hrozný pocit aby som mu nejak neublížila.

venika86
8. čer 2011

@adra22 Neboj, určitě mu neublížíš. Samozřejmě musíš být opatrná, ale jinak se ničeho neboj. To reflexní plazení ho nastartuje nejvíc. Nebo aspoň tak to bylo u nás. Všechny děti u toho hodně plačou, protože se jim ta poloha nelíbí a Adámek si kvůli tomu dodnes nechce nechat sáhnout na hlavičku. Časem přibudou další a možná těžší civky. Nechci tě samozřejmě strašit, děti to potřebují, ale musíš se obrnit. Já to ze začátku taky vždycky obrečela a teď už je to taková rutina. Díky Vojtovce udělal Adámek obrovské pokroky. Bůhví, jak by dopadl bez cvičení.

koira
9. čer 2011

Ahojte holky taky bych se ráda přidala do diskuze.....my máme 5ti měsíční holčičku a od 3měsíce cvičíme Vojtovku.Nejdřív to bylo kvůli predilekci hlavičky,ta se ale po 14 dnesch cvičení hoodně zlepšila tak jsem myslela že máme vyhráno..ale to byl omyl.Stále cvičíme kvůli tomu že špatně pase koníčky,vydrží tak max 5 minut a to ji musím hodně bavit,a k tomu má jakoby zapadlý ,krátký krk a potřbuje ho nějak roztáhnout.Takže cvičíme na bříšku i na zádech.Pochopitelně s řevem. Do minulýho týdne cvičila pěkně, ale ted popauze co jsme meli po ockování,jakoby se zařekla a vůbec nechce cvičit,vůbec nechce na bříšku zabrat tím ramínkem.Přitom cvičím pořád stejně tak nevím kde je chyba.Nestalo se to náhodou některé z Vás.Diky moc za jakoukoliv radu

sukubka
9. čer 2011

@andra22 tak s toho cviku reflexní plazení mám taky strach,protože minule mi říkala že jak pojedem 13.6 na kontrolu tak nám ho přidá!tedá já měla strach z cviku reflexní otáčení až tede ten bodík mačkám s jistou takže se toho cviku děsím!!!!!

iwuskaaa
10. čer 2011

@adra22 ahoj, my sme boli v Martine na pobyte v apríli a bola som veľmi spokojná. Ďalší pobyt máme naplánovaný na august 🙂 . Personál je veľmi milý, vyjdú v ústrety, fakt sa tam oplatí ísť.
Neboj sa, ja tiež keď som prvý krát tento cvik videla, tak som plakala, ale zvykla som si. Beriem to tak, že robím tým všetko pre Tomáška a musím to robiť 🙂 .

Mamičky máte niektorá detičky s diagnózou CTP - hypertonická forma? Ako sú na tom vaše detičky?

venika86
10. čer 2011

Holky, mám na Vás dotaz. Spíš to bude pro maminy, které cvičí už dýl. Adámkovi bude za 4 dny 8. měsíců a ráda bych věděla, jak jinak motivovat k plazení, případně lezení a pivotování. Cvičíme vojtovku od 3. měsíců. Adámek je hypotonický nejvíce v trupu a na bříšku moc rád není. Chvíli tam vydrží, ale pak se hned přetočí. Už nevím, jak ho motivovat, hračky nabízím, snažím se zaujmout různými zvuky, ale většinou ho to nezabaví na dlouho. Máme cvik s kolínkem pod bříškem, tlačení bodíku a pak otáčení, kdy držíme nataženou nožku ve vzduchu.

sukubka
10. čer 2011

holky my máme ve zprávě CKT 3stupně co to je nevíte?ale nic mi k tomu neřekla ta rehebilitační 😒

michelin98
10. čer 2011

@monnaa no aj mi sme nad tym rozmyslai ale doktori to vylucili lebo ona bola ockovana asi 3tyzdne pred tym

michelin98
10. čer 2011

mozem sa spytat bol uz niekto z vas v kupeloch kde sa cvici vojtovka ako to tam prebieha mi mame ist ale nieako sa toho bojim lebo mo povedala rehabilitacny ze tam maju ine cviky ako cvicime mi

adra22
10. čer 2011

@iwuskaaa Ahoj dakujem no veď mi máme naplanovaný aj na oktober. Dávidko ma hypertonický syndróm a čo konkretne by si chcela vedieť? No ved aj ja sa to snažím brať tak že musím to odcvičiť len si niekedy pripadám že mám krátke ruky lebo mi uteká zadoček ked ho držím.

marusch.mat
10. čer 2011

@venika86 už jsem to tu psala, koupit overball, vložit pod bříško dítěte, záda musí být v rovině a dítko kolébat dostran a dopředu a vzad, trénuje se tím skřížený vzor. Nám to pomohlo. Cvičím od roku a už to bude letos 6 let co cvičíme.

@sukubka Není to CKP? Centrální koordinační porucha. To se diagnostikuje dokud není možné určit přesnější diagnozu, CKP jsme měli taky diagnostikováno.

@adra22 já bych už potřebovala ty ruce minimálně 4 abych zvládla dělat všechno zaráz, ono 125 cm slečnu už není jen tak udržet v poloze jako miminko, sice se nebrání, ale jak je dlouhá, tak ji správně udržovat hlavu v protažení trupu, správně natočenou pánev a td.