Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

sukubka
12. čer 2011

@rohacka nene ja nehledám podobnosti s námi,ale jasné že se bojím,to jo ale jak píšeš to že bych už chtěla aby udělal to či ono to je pravda!!!!
Jinak jsi to napsala moooc krásně!!!!
Víš mi máme malého s umělého oplodnění na 5 pokus,těhotenství jsem díky těm stresům s těch choriových klků (je to něco jako plodová voda)strašně sem se bála.vyšla nám špatně genetika proto ty odběry atedka se pořád bojím jestli je opravdu vše v pořádku!!!Ale genetik mi říkal že výsledky jsou skoro 100%ˇale přece víš jak 😕 Jinak malého miluju nadevše a ikdyby mu bylo cokoli nic se na tom nezmění jen by mi bylo líto ho protože vím jaké je okolí toho bych se bála nejvíc!!!!

sukubka
13. čer 2011

holky od kdy může mimčo pribináčka lipánka atd?malej má 6 měsíců to už může?

barevka
13. čer 2011

@sukubka Ahoj, tak toto každý bere jinak. Náš doktor mi řekl, že mléčné výroby nejdřív v 8 měsících a to jen jogurt - bílou Aktivii. Mléčné na tvarohové bázi (Lipánek, Pribináček) by prý děti do 1 roku vůbec neměli... Takže opět je to věc, na kterou má každý svůj názor. Prý jde hlavně o to, že jejich tělo neumí odbourávat velké množství bílkovin a tyto výrobky jich obsahují opravdu hodně a když přidáš mléko a maso... Takže je to na tobě, já osobně bych ještě počkala 😉

sukubka
13. čer 2011

@barevka děkuji já teda ještě počkám,já vůbec neměla tušení od kdy se můžou jogurty dávat 🙂

sukubka
13. čer 2011

holky vy tomu tady rozumíte můžu vám pak napsat comám ve zprávě s té fyzioterapie a napíšete mi váš názor?

tuliberka
13. čer 2011

@sukubka já bych to nedávala ... Koukni sem: http://www.zscr.cz/picture/images/test_napoje.jpg 😅
Já se řídím tímto: http://www.kojeni.net/prikrmy.php 😉
Lukáškovi vše nej k půlročku! 🙂 A vážně se neboj, je v pořádku. Jak vám jde cvičení? 🙂

sukubka
13. čer 2011

@tuliberka moc děkuji 🙂 😉

sukubka
13. čer 2011

@tuliberka no cvičení nám jde,právě že se docela divím ale máme zase jen ten nejlehčí cvik to reflexní otáčení jak mačkám ten bodík mezi žebrama a já malého jen vysleču a už zvedá nohy automaticky ani ten bod nemusím mačkat chudák je už zblblej 🙂 zdvihá ty nohy tedka pořád i jak si hraje prostě furt i jak se s ním koupu ve vaně 🙂 no ale zítra jdeme na rehabku po 14dnech máme tam napsaný 3dny po sobě tak nás bude učit novej cvik tak sem zvědavá to už asi tak v poho nebude 😖

iwuskaaa
13. čer 2011

@irsina83 ahoj 😉 , kde ste navštevovali vyškoleného fyzioterapeuta? U nás, alebo v ČR?
@rohacka krásne si to napísala, ďakujem za príspevok 🙂 .
Náš Tomáško sa narodil o mesiac skôr, všetko bolo v poriadku, aj pôrodnú hmotnosť mal peknú, jedine nastali problémy s dýchaním. Sono mozgu mal tiež robené dva krát, všetko je v norme, dúfam, že sa nemýlili, aj keď možné to je, ale nemyslím negatívne 🙂 . Pretáča sa z bruška na chrbátik a späť, používa obe ručičky, pravá bola horšie na tom, ale upravilo sa to cvičením 🙂 . Je veselý, usmiaty, spokojný, vnímavý. Jedine ma trápi, že stále nesedí, ale zase ani ho nenútim do niečoho, čo nevie sám. Tak verím, že všetko dobehneme aj my, aj keď niekedy vidím všetko čierne...

@marusch.mat potešila ma, budem veriť aj ja, že aj u nás to skončí tak šťastne ako u Vás 😵 . Prajem Vám veľa zdravia a šťastia a dcérke mnoho úspechov 😵

iwuskaaa
13. čer 2011

A zabudla som napísať, že sa začína plaziť, tak smiešne, ale začína 😵

tuliberka
13. čer 2011

@sukubka tak to je super, že ti zvedá tak nožky 😉 Dobrý cvičenec. 😀 Na druhý cvik si taky zvykneš ... tak jako na první, mě moc horší nepřijde. Ale Danečkovi se nelíbí, u prvního nebrečí vůbec, ale u druhého skoro vždy 😝

janel
13. čer 2011

holky jak casujete vojtovani? pres cely den, nebo spis dopoledne? Jsem uz z toho hotova, po kazdem cviceni mam dat malemu napit, ale on nic nepije, takze musim cvicit pred krmenim, po cviceni by mel byt aspon hodku bdely.., necvicit unaveny..., jak to delate vy? Maly se cvicenim hodne zlepsil, ale ja uz skoro nemuzu, je dost uplakany, mrci skoro cely den, je drazdivy a do toho ho vzdycky jeste rozplacu cvicenim, no neni to jednoduche..

sukubka
13. čer 2011

@janel no my máme zatím jeden cvik,ale zítra naám asi přibyde další a nám řekla cvičit 3x deně před jídlem po jídle by mě to ani nenapadlo chudák cvičit s plným žaludkem 🙂 ale nám to cvičení zabere tek 3x5minut takže je to ok zatím mi u tohoto cviku nebrečí ale uvidíme co příjde zítra!!!!já mu u toho zpívám dělám prostě úplný divadlo!!!!!

@tuiliberka no uvidíme zítra jsem zvědavá pak hnedka napíšu docela se toho děsím!!!!!

irsina83
13. čer 2011

@iwuskaaa navstevovala som ho u nas, aj slovaci sa chodia skolit do olomouca 😉 a to moju malu museli po narodeni kriesit, mali sme APGAR 2,6,9 a zakvacanie 3ho stupna 😉 cysticky na mozgu ktore neskor zmizli... ja som mu velmi vdacna...ale u nas je aj centrum pre cvicenie ktore preplaca poistovna a chodi sa tam na dvojtyzdenne pobyty a to je v Dunajskej Luznej- tam su tiez super 😉

janel
13. čer 2011

@sukubka : no ono me nenapadlo cvicit po jidle, ale treba mezi jidly, ale maly se mi nechce napit, tak cvicim pred jidlem

sukubka
13. čer 2011

@janel je pravda že po jídle mají zase lepší náladu co?ale taky cvičím před jídlem mě ale ta terapeutka říkala že se může cvičit po každém přebalení že je to jen k dobru,ale já s toho mám vždy takové trauma že 3x deně mi stačí!!!!a proč cvičíte vy?kolik máte cviků?my zatím jen ten jeden ale děsím se zítřka co nám přibyde 😖

adra22
13. čer 2011

@irsina83 no presne aj v Martine sa chodí na pobyty rozmýšlala som aj nad tým Olomoucom ale neviem koľko by sme tam platili kedže to poisťovňa neprepláca a ja som s martinom spokojná.
My cvičíme vždy pred jedením a v pohode sa mi potom naje.

sukubka
13. čer 2011

Lukáškovi taky nedělá problém se potom najíst,ale on je celkově jedlík! jen poslední dobou se mi u jídla často topí 😖

irsina83
13. čer 2011

@adra22 aj my sme tak po cviceni papali a to bolo super..inak do toho Olomouca sa nechodi casto tam sa zevraj chodi iba na kontroly raz za par mesiacov...aspon tak mi to hovoril fyzioterapeut... ale je to na kazdom rozhodnuti...ja som si za fyzioterapeuta platila ale stalo to za to 😉 ono by bolo dobre keby si sa tam objednala a aspon by si vedela na com ste 😉 skus si zistit aj tu dunajsku luznu...su tam fakt machri, mojej kamoske tam maleho postavili na nozky 😉

adra22
13. čer 2011

@irsina83 myslíš objednať sa do olomouca? Myslíš že jedna návšteva má význam a potom chodiť inde? A vedieť na čom sme boli sme nie u jednej Dr. a každá mi povedala že prognózu mi nepovie nikto že jednoducho uvidíme časom, ako to bude. Ano aj tu dunajskú lužnu som pozerala ale aj Martin veľmi chvália a hlavne čo sa týka predčasne narodených detičiek čo je náš prípad. Samozrejme že vyskúšam všetky možnosti aké budú. Teraz ideme na pobyt do Martina a potom uvidíme čo bude ďalej. A to si si platila fyzioterapeuta ktorí bol vyškolený v olomouci? Neviem či som to správne pochopila? A ak je tu na SVK tak prečo si si ho platila? Nejak mi ušli súvislosti. 😉 žeby bola už neskorá nočná hodina 😀 Ináč ozaj baby ako dlho po očkovaní sa nemá cvičiť? Dnes nás očkovali a neviem koľko by sme nemali cvičiť. Niekde som našla 4 dni niekde až 10 dní tak teraz neviem.

hotaska
13. čer 2011

@irsina83 prosím je nějaký kontakt na Olomouc a Dunajsku Luznu? Pokud ano, můžeš mi jej poskytnout? 😉

irsina83
13. čer 2011

@adra22 lebo je sukromnik 😉

irsina83
13. čer 2011

@hotaska musis si najst cez internet lebo ja som tam nebola...ale to najdes... 😉

irsina83
13. čer 2011

@adra22 my este nemame ockovanie ziadne tak ti neviem povedat...

kocka5
13. čer 2011

@sukubka
@lysssa

Holky, úspěchy se pomalu dostavují......jak čtu. To bude v pohodě.......já jsem taky tak šílela.....a vše bylo ok. 😎

Pokud se něco projeví za několik let, tak si jen můžu říct udělala jsem maximum 😎 . Takže buďte v klidu, aby jste nakonec nezjistily, že jste celou mateřskou prostrachovaly a děti si neužily.

marusch.mat
14. čer 2011

Holky mělo by se cvičit někdy mezi jídly, dítě by nemělo být hladové, ale ani bezprostředně po jídle. Víc:
8. Za jak dlouho po jídle můžu začít s dítětem cvičit?
Cvičit lze po jídle dítěte poměrně brzy, u malých plně kojených dětí do 3 měsíců lze začít cvičit cca po 15-20 minutách, u větších dětí, které mají již tužší stravu je vhodné počkat spíše 30 min. Cvičením se jen zažívání potravy zpomaluje, neboť se větší množství krve distribuuje do svalů. Vojtova metodika má výrazný vliv na celý zažívací trakt, neboť významně normalizuje svalový tonus hladkého svalstva ve stěně žaludku a střev, a tím usnadňuje pohyb potravy v trávicí trubici a následně je také zlepšeno vyprázdnění stolice. Ublinkávání malých dětí při začátku cvičením se výše uvedeným vlivem poměrně rychle upraví.

Převzato: http://rehabilitace.org/?page_id=14

venika86
14. čer 2011

@adra22 Ahojky, jen přidám svoji zkušenost. My jsme byli v Olomouci tak před měsícem a určitě to smysl má. Byla tam i moje fyzioterapeutka, která se tam radila s tou doktorkou. Celého ho prohlédla, stanovila diagnózu, zkoušela nabízet různě hračky atd. Pak s ním zacvičila pár cviků a řekla, co je ještě potřeba posílit a na co si dát pozor a pozměnila nám dosavadní cviky. Pak řekla, že nevidí důvod, proč by Adámek neměl chodit, jen musíme cvičit poctivě. Řekla, že sedět a tudíž i lozit bude kolem roku a chodit tak v 16-18měsících. Takže aspoň nějakou prognózu dají. Určitě nám to pomohlo a hlavně i trochu uklidnilo. Mají s tím velké zkušenosti, takže proč ne 🙂

adra22
14. čer 2011

@venika86 Tak to určite ano tak to je super. A ako si sa tam objednávala? Ja som našla kontakt na nete tak neviem či stačí cez email alebo telefonicky?
@irsina83 a prečo nemáte očkovanie? ja niesom veľmi za očkovanie ale nakoľko nám neurologička dala suhlas s očkovaním tak ho pediatrička zaočkovala.

venika86
14. čer 2011

@adra22 Zařizovala mi to moje fyzioterapeutka, takže nevím. Ale telefonicky bude asi lepší. Konzultace se pohybuje mezi 1500-2000Kč.

adra22
14. čer 2011

@venika86 ďakujem tak tam skúsim zavolať. 🙂