Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

monnaa
14. lis 2010

@pacesova - tak u nás je to podobne, tiež mám obrovské výčitky voči staršej sestre Emke, ona by sa tááák moc chcela so mnou hrať, riešiť úlohy pre predškolákov, maľovať a podobne, no ja fakt na to nemám čas popri tom všetkom, tak bohužiaĺ často skončí pred telkou a pozerá rozprávky ☹ , no nedá sa všetko ideálne stíhať, snaží sa zapájať aj mm, babka a tak, ale nie je to ideálne. Inak aj ja sa teraz bojím, aby sa malý od nej nenakazil, tiež sme chorí.
No a nereagovanie pri cvičení poznám veľmi dobre, hlavne pri cviku na boku, pri ňom už asi 2-3 mesiace nerobí skoro nič, alebo len 1-2 x zareaguje, tak len tlačím na body a držím ho v danej polohe. Rhb mi vravela, že aj tak to má význam. No tiež som z toho taká zmatená.

janicka.slunicko
15. lis 2010

Ahoj holky
Pacesova,tak to mas pravdu tedka to je jeste brnkačka až začnou list a chodit tak možna budu ríkat neco jiného,vubec si to nedovedu představit jak to bude,ale je to lepší než se dopředu nervovat.
Ríkam si že už aby to bylo a ja budu tak rada že bide vše v pořadku i když se nezastavím ..tak to beru hlavne aby byly v pohode...

Monnaa,to mi také ríkala rehabka když ten cvik zrovna nechtel tak stejne to ma víznam že tam neco probehne,tak když se jim nechce zrovna cvicit tak si také říkam zda to delam dobře,ale pry jo.

Mi už strasíme o pate,tedka jsou po papaní a ja tedk asnídam a jdu neco delat..papa

pacesova
15. lis 2010

Ahoj holky,tak mi názedch nohy nezvedáme už dlouho!!!Boky záklony hlavy a málokdy si vykročí, závěs -jde ze všech sil proti mne,kolínka to samé - je to boj!!!!!!!!!@monnaa-Mára je také nemocný,tak se modlím,aby to Šišma také nechytil.

monnaa
15. lis 2010

@pacesova - prajem Maroškovi čo najskoršie uzdravenie a aby to Šimša nechytil. Aký je to prosím ťa cvik ten záves ?
@janicka.slunicko - ty si si dala úplne výstižný nick, to je super že myslíš tak pozitívne 🙂 . Tvoji prckovia sú veľmi šikovní, nato že sa narodili akí malinkatí , určite to bude drina ak začnú loziť a chodiť, ale čo iné by si mamička čo cvičí Vojtovku priala, že ? Len aby bolo všetko OK a drobci sa správne rozchodili, za tú drinu to stojí, a u teba dvojnásobne 🙂

monnaa
15. lis 2010

Ja sa teraz modlím, aby sa Peťko nenakazil od Emky, lebo vo štvrtok nás čaká ďalší preplach slzných kanálikov a to musí byť úplne zdravý, a termín dostať na naše očné je katastrofa.... ☹

ralanka
15. lis 2010

@monnaa ďakujeme už sa zlepšuje každým dnom najprv pár krôčkov potom pol kuchyne a teraz kuchyňa + pol obývačky zachvílku ma bude naháňať alebo ja jeho? 😀 😀 😀 😀
ked teda pôjdete na pobyt tak sa ozvi ak máš číslo ak nie pošlem do IP tak by sme sa stretli ja to mám autom cca 10 min.

pacesova
15. lis 2010

@monnaa-nožičku má ze stolu, leží na bříšku- klasika ručka k obličejí, druhá nožka pokrčená-kotníková zóna. Má reagovat vyšlápnutím do prázdna.

monnaa
15. lis 2010

@pacesova - je to táto poloha ? Hmm, túto mi teda nemáme...a to pri jednom cvičení robíš všetky 4 cviky ???

pacesova
15. lis 2010

@monnaa-všechny jsem ani 😢 nepsala - mám jich 6, na boku máme tři varianty. Proto se mi zdá,že je toho na něj hodně a 4x denně. Pak když ho dám na bříško, má tendenci spát, když na něj nemluvím atd.

lilin
16. lis 2010

ahoj maminy. dnes na rehabku to by la docela síla. mame na zádech přidaný bodík na lopatce aby mi tak neutíkala tak jsem zvědavá jak se to naučíme... přijde mi špatně hmatatelný. jinak opět chvála jak karásně reaguje a nepochopení proč se ještě ani neotácí. prý by jsme to už potřebovaly - tak mám smíšené pocity... a co vy??? co je u koho nového?
pacesová - jak doma válčíš v takovém počasí? to asi vašim stěnám moc nepřidá po těch povodních vid ☹

pacesova
16. lis 2010

@lilin-hnijeme za živa. Odvlhčovač jede na plno, nacházím plno nových ložisek plísní - děs. Mára pořád teploty a záchvaty kašle. Já už cítím krk taky, hlavně ať se to vyhne Šímovi. Ty jsi ještě nemačkala lopatku na boku?

lilin
16. lis 2010

@pacesova na boku a na bříšku jo ale když leží na zádech tak se mi to nějak blbě hledá, není to tak dobře cítit když je ručička v jiné poloze, jde o zvyk. tomu kašli u vás ty plísně taky nepřidaj, prostě děs a hruza, jedno k druhýmu a dohromady to je kýbl fujtajblu

pacesova
17. lis 2010

@lilin-tak pořád zvýšená. Razíte za m.e.l?

m.e.l
17. lis 2010

Tak jsme se srazili s lilin, já ji poznala hned, ale ona se ke mě nechtěla znát. 😅 No Nikča je skřítek malej, prostě k poňunání. 😵

lilin
17. lis 2010

@m.e.l teda že to na mě musíš hned prásknout.... na pohled jsem si byla jistá ale když jsi pak řekla první větu tak jsem byla na vážkách - omlouvám se zlato. Sháněla jsem Mel, ale tobě jsem rozuměla Naďu...Lukášek je nádherný klučina. A bude z něj pořádnej mužskej. Děkujeme za krásné odpoledne. 🙂
pacesova - až budete v Jánkách vy tak taky dorazíme

sisi27
17. lis 2010

Ahoj holky, zítra jdeme na kontrolu na neuro, tak nám držte palce. Cvik se spuštěnou nožkou máme trochu upravený, ale i tak hrůza, prostě je jak čertík a nějak ho nepochytám....přála bych si být vždy na chvíli při cvíču chobotnice, třeba pak by to šlo 😀

monnaa
17. lis 2010

@sisi27 - tak nech vám tá kontrola dobre dopadne 🙂 , ja som tiež niekedy poskrúcaná ako chobotnica 😀
@lilin @m.e.l -jééj, to je super, že ste sa stretli aj osobne , keby som bola bližšie, aj by som sa pridala na pokec 🙂
@lilin - ten cvik na chrbátiku si teda neviem celkom dobre predstaviť s bodom na lopatke 😕 . A super, že Nikolka dobre reaguje na cviky, podľa mňa je to len otázka času, kedy sa sama pretočí. Veď na brušku sa už pokúšala plaziť, však ?
@pacesova tie plesne nezávidím, my sme si ich tiež užili dokým sme nezateplili dom, to bola hrôza.

pacesova
17. lis 2010

@lilin-Beru Tě za slovo, my to máme už poslané. Hale rozepiš se o tom cviku na zádech a lopatce@m.e.l-tak ti to aspoň uteklo, co????Měli jste dnes jen perličkua bazén asi,viď. Já dorazila ze ZUMBY.
@sisi27-držíme palce!!!!
@monnaa-to my bychom chtěli také zateplit,ale ostatní lidi jsou proti. Takže dřív postavíme, máme už projekt - spodek bezbariérový kvůli Šimonovi, ale doufám, že to rozchodíme.Ale máme to jako dvougenerační - jedna strana bude mamky, tak si myslím, že 2,5 mega - bude málo. Ještě nemáme rozpočet. Jenom těch oken a dveří...........

lilin
18. lis 2010

@monnaa jo , plazí se hezky, sice ne podle předpisů, ale klidně si dá celý obývák a zpátky - musím ji otočit, ted s eji snažím naučit do zatáček a pak otočku... uvidíme. zatím nic moc.
@pacesova no manžu včera ta návštěva dost vzala... je mu horzně líto co se děje - a hlavně že se to děje hodným lidem,
ten civk - klasika na zádech a jednou rukou držím malé ručku u sebe a bod pod prsíčkem a druhým kazovákem se snažím najít ten bod na lopatce, jak má ale záda v rovině je špatně hmatatelný, myslím že nám to změní nazpět, protože se u toho hrozně kroutí a já zkouším prohazovat ruce jak to jde, ale výsledek nic moc...

jinak se jdem dnes podívat zas na baráček v burze, na netu je to divně napsaný tak jde možná jen o byt a to nechcem tak si to jdem objasnit a další jsem našla, musím tam dnes zavolat aby nám to zase někdo nevyfoukl - musím býr rychlejší - kulovej blesk hadr děvčata 😀
tak pááá

vojtaxx
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisi27
18. lis 2010

Ahojky holky, tak na neuro nic moc, stále u nás přetrvává hemisyndrom, trupová hypotonie a v závěru máme odpovídá III.trim. Cvičíme dále plus prý můžeme zkusit plavání 😕 ......ale to teď v zimě fakt riskovat nebudu. Kamarádky malej v zimě z bazénu nepřetržitě stonal. Takže holt jenom vojtění 😒

lilin
18. lis 2010

@sisi27 co to je prosím tě ten hemisyndrom? taky bych asi v zimě nechodila do bazénu... ale super že III. trim.

sisi27
18. lis 2010

lilin - mělo by to být to, že převládá pohyb na jednu stranu 😒

monnaa
19. lis 2010

@lilin - no to je absolútne super, že sa Nikolka plazí , gratulujem !! 🙂

@sisi27 - plávanie je super vec, ale ja som s ním začala až po dovŕšení 1. roka, lebo som sa bála práve tých chorôb a do roka som s malým poctivo cvičila 4x denne, tak by nám to ani nevyšlo časovo. Ale naozaj môžem odporúčať všetkým čo ešte neskúsili. Aj v zime sa dá, my sme tam celkovo 1,5 hod, z toho vo vode len nejakých 20-30 min, potom sauna a zaklimatizovanie sa , až potom sa ide domov, samozrejme že treba riadne vyčistiť ušká a noštek a osušiť lásky ak sú dlhé, ale my sme zatiaľ nesušili.
A že ste na úrovni III, trimenonu , veď to je paráda , to Tadeáško zaostáva fakt minimálne, a hemisyndróm vycvičíte 😉

janicka.slunicko
20. lis 2010

Ahoj holky ...gratuluji k plazení...
Dneska mam čas se kouknout na vas ale pujdu brzy spat,Ríša ten dneksa strasil po třetí...
U nas se Valča snaží lest ale spi dozadu...ten zadek nazvedne a rukama se posune ...taka nevím zda je to dobré Ríša ten se opře o ruce a kouka co se deje...

sisi27
20. lis 2010

monnaa - také bychom nemuseli sušit vlásky, máme jich pár 😉 . Jak se malému líbí v sauně? III.trim. mě potěšil, ale už bych brala nějaké to lezení a sezení, jsem nedočkavá, já vím 🤐 .
janicka.slunicko - dětičky máš opravdu šikovné, i když se narodili tak brzy zvládáte to skvěle, šikulky 🙂

macka78
20. lis 2010

Ahojte kočky,

ja mám tiež predčasne narodené bábätko - Dominiku, narodila sa v 35 tt. Mali sme skrátený kývač hlavy, hypertonus, hemisyndrom, dosť výrazne zaostáva v motorike. Cvičíme Bobatha od 4 mesiacov (3 korigovane). Veľmi jej to pomohlo, aj keď to bolo únavné, cvičila som s ňou 4 x denne. Videla som pokroky, aj keď pomaly. Od 9. mesiacov plávame, je to úžasné, aké robí odvtedy pokroky, veľmi to pomáha, ozaj, súhlasím so Sisi. Teraz máme 12 mesiacov - bude mať o 2 týždne a už krásne lozí, sadá si na bok, ale ešte sama nesedí. Ja sa teším z každého pokroku. Inak, môžem vám odporučiť fajn web o predčasne narodených deťoch www.predcasniatko.sk. Tiež je tam fórum aj kopa info.

m.e.l
22. lis 2010

Lukýno a jeho akrobacie, to kvůli čemu je to nahrávané je teda téměř na konci

https://www.youtube.com/watch?v=nqjBoFqPhKc
pacesova
22. lis 2010

@m.e.l.-hale,tak jako první cesta z lázní k nám - my to chceme taky naučit, postel vemte sebou, co kdyby to kouzlo bylo díky ní. 😀 Už se Vám to krátí, viď-těšíš se dom?Co manža jak to zvládá?

Jinak my jsme si dnes přivezli KLACID-antibiotika po 12h. Pediatrička mi zakázala cvičit, rehabka říkala, že když nejsou teploty, tak cvičit. Když ho viděla zahleněného,tak mi řekla 2x denně a třeba jen dvě polohy - to si pak říkám, jestli to má vůbec cenu. Vojtilky prosím o Váš názor.
Druhé zvíře dávám zítra do školky - je to mazec mít je doma celé dny, ven nemůžeme, doma je to už neba,ale zase riskuji, že mi něco dovalí znovu ze školky. Je to kolotoč.

m.e.l
22. lis 2010

@pacesova No nevím, ATB a cvičení mi moc dohromady nejde. 😕 Domů se docela těším, už je to dlouhý a Luky je unavený jak kotě. 😔