Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lukza
17. črc 2010

@sisi27 mě rehabilitační říkala že přetáčet ze zad na bříško má mimi čas do 8 měsíce že většinou když to dělá mimi dřív tak to je spíš přepad a nezapujeje ty svaly co by měl takže je to nevědomky a nebo si to uvědomý ale naučí se spíš přepadat a já koukám že vy na to máte ještě čas. 😉

ralanka
18. črc 2010

lukza to je sila naozaj sa mi stále potvrdzuje, že 100 lekárov 100 názorov my sme boli na pobyte malý mal necelých 6 mesiacov a pýtala sa či sa otáča s chrbátika na bruško psycha čo tam bola ja už nechápem čo je to za ženu 😒 😠 asi by chcela od detí zázraky a to by si mala uvedomiť že tie deti majú určité diagnózy my v podstate nemáme nič ale boli tam detičky so šantom a inými postihnutiami a ona sa ich pýta také veci na ich vek akoby boli zdravé a ešte aby robili určité veci skor ako by sa teoreticky malo ale inak ide presne podľa tabuliek hrôza 😠 😠 😠 😠

lukza
18. črc 2010

@ralanka já tabulky nesnáším za nás to nikdo neřešil a taky jsme prostě každé mimi má svoje tempo a některé se ani neplazí a hned lozí atd.
mě se právě moje doktorka ptaka zda se přetáčí s bříčka na záda a ze zad na bříško a já jí říkám že jen zatím z bříška na záda a byla sem s toho taková špatná že by se už měl přetáčet i naopak a tak sem řekla rehbailitační o tom a ona že na to má času dost až do 8měsíce že dřív to jsou přepady a nezapojuje ty svaly co má a divila se že se na to vubec ptá když Luky má gestační věk dneksa přesně 5měsícu takže aji přetáčení na bříško by měl ještě měsíc čas

Holky Luky si dneksa začal cucat palečky na nohách na obou je to bomba 😀

mima22
18. črc 2010

ahojte,
mi cvicime tiez este vojtovku a chcela by som sa spytat ze ked sa mala pusta uz sama chodit tak treba este aj tak cvicit?
za dva tyzden ideme neurologovi na kontrolu tak som zvedava co nam povie.
ked sa mala niekde drzi ze stoji pri stole a poviem pod za mnou tak ide ale hodi sa na zem a ide po styroch
ale ked ju drzim za ruku skor ona sa ma drzi za jeden prst tak ja ju po chvilku pustim a ide pekne sama niekedy spravi len par krokov a niekedy aj viac.a ked ide padnut tak pada dobre na styri ale tak opatrne ostane stat a potom sa hodi na styri pomaly.
napiste mi

janka79
19. črc 2010

@lukza s tymto mam aj skusenost...malej sa stav nezlepsoval, skor zhorsoval...som skoro vzdy sla z cvicenia z nemocnice s placom...ked mala dcera asi pol roka, uz som nevladala z toho, ze sa jej to len zhorsuje, tak som postupne prestavala cvicit...najprv som si chcela dat len par dni pauzu, lebo som psychicky uz nevladala...a stav sa jej zacal zlepsovat a sestricka nas zacala chvalit...tiez som bola z toho zmatena a nechapala som, preco je to tak...ale zas, co sme boli potom neskor na lieceni, tak tam intenzivne cvicila a mala rozne procedury, tak bolo na malej vidiet, ze jej to prospelo...takze nechapem, preco je to tak

moon1979
19. črc 2010

@kvetinka7 no boli sme teraz na neurologii na kontrole a dr ked ho dvihala do sedu za rucicky tak este ju tahal dozadu, teda visi mu ale nie tak extremne ako ked bol uplne malicky. nepovedala na to nic ... dnes ma 4 mesiace ale este mu hlavicka sem tam lieta, dufam, ze to bude ok

minka21
20. črc 2010

ahojte,ja uz nevladzem s malou!s nou sa neda vobec cvicit,mali sme koli ockovaniu pauzu,potom sme mali pauzu lebo bola chora,no a ked sme zacali cvicit tak vobec necvicila,nechapala som co sa deje,potom jej to uz slo,a teraz rano sme cvicili,len pri nej sa to neda,ona strasne place,cela je mokra od slz,a vrieska nenormalne,a neda sa utisit,vraj mame cvicit aj cez ten plac,ale to nie je normalny plac,ze trosku place...ale to je vreskot!strasne to trha usi,cela je cervena,a neda sa utisit, neurologicka povedala ze mame za sebou obrovske pokroky,ale ze nas este toho strasne vela caka!ale ja to nezvladam,placeme pri tom obidve,uz je aj silnejsia,uz bojuje,ma 5mes,a 3korig. ake su tie pokroky?????ako to spoznam ze robi pokroky?ved na nej nic nevidno!len ze ked sa zobudi tak vykruti panvu raz do prava niekedy do lava,to je vsetko,inak absolutne nic...cim to zistim?co mam sledovat?prosim poradte

lilin
20. črc 2010

ahoj maminy, mam podobny dotaz jako minka21.... jak já vlasně poznam jaké mi děla malá pokroky? cvičíme už skoro rok a malá se ani nepřetočí na bok a na rehabku už dávno sestra říkala že by už se aspon otočit měla... za jak dlouhou dobu dělali děti pokroky u vás??? vím že každé mimčo je jiné ale mě někdy opravdu přijde že se nic neděje..... jeden čas cvičila nádherne a pak skoro ze dne na den na ty cviky skoro nereagovala....

Minka21 - já jsem s malou měla taky chvíli takové období... pomalu se až jakoby zalkla a přestala dýchat jak křičela...polevila jsem ji v polohách tím, že jsem jen držela body a nenutila ji být vyloženě v dané poloze a pak jsem to zas postupně zkoušela a jsme ted celkem v pohodě... i když ted jí roste druhý zub tak je protivná a zase se ji nechce

minka21
20. črc 2010

ahoj @lilin,no ja ked som ju mala len tak ze hlavicku som moc nefixovala tak mi tak neplakala,ale ked som to na rehab predviedla tak mi kazala ju uplne fixovat,ze je uz velka,no tak a odvtedy to je brutalita!tiez az prestava dychat! ja teda fakt neviem co mam sledovat,do sedu sa dviha paradne,len mne sa uz otoci na bok,nepretoci sa az na brusko ale rada si lahne na bok a kuka,

a neznasam!ale neznasam!!!!ked sa ma pytaju ci robi to a tamto na kalendarny vek,a poviem ze to este nerobi a ze to by uz mala a bla bla bla,ale presne ked jej pride podla korigovaneho veku tak to robit zacne!niekto to odratava ale vzdy idem ako zbita!
a mate niekto vysuchanu hlavicku zozadu???mi tam mame plesinku ale uz jej zarasta,a nevidela som tu v okoli dieta co by ju nemalo,ale u nas to je obrovky problem!!!! wrrrrrrr vobec sa do zaklonu nedava,ale tak ked vacsinou lezi a hybe hlavou tak sa to asi vysucha nie?

lilin
20. črc 2010

minko je pravda že pokud malé fixuji hlavičku tak i lépe cvičí... a pokud se nevzteká tak si nějakých bodíčku nevšímá a je ji jedno kde ji co mačkám
mě se už ani neptají jestli umí to či to ale jestli umí něco nového... jsem zvedavá co mi rekne neurolog na kontrole až mu zase řeknu že nic....no...mám ještě čas do září tak třeba se začne otáčet třeba 😉
taky má malá plešku, uplně zacuchaný vlásky... kolem mě to mělo skoro každé dítko 🙂
ještě jsem se chtěla zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s pláčem ze spaní???? malá si třeba dvakrát třikrát pobrekne a než dojdu k postýlce tak zase spí... může to být zubama??? třeba... 😒 někdy se teda uplně vzbudí, ale máme to tak asi měsíc.. pravidelně hodku až dvě po usnutí večer

minka21
20. črc 2010

@lilin a trenujete to pretacanie?tym ze ked pozera doprava jej chytis pravu nozku a pretiahnes cez lavu vlastne sa jej da panva na lavu stranu a mala by pritiahnut trup do tej istej strany,a co ti na to hovoria ze sa nepretaca? a vy mate co ked musite cvicit?nechodim tu casto lebo nestiham,tak nemam prehlad,ale mala zaspala🙂

rohacka
20. črc 2010

Lilin, Minka21 - obe mate nedonosene babatka, ak som dobre pochopila, takze urcite maju cas minimalne na dohnanie casu, ktore este mali byt v brusku. Pokroky spoznate podla toho, ze nejake budu - teda ze dietatko nelezi len na chrbate, ale zlepsuje poziciu na brusku, otaca sa na bok, postupne z chrbatika na brusko, postupne z bruska naspat na chrbatik, potom sa zacne tocit okolo svojej osi.......atd. Najdite si tabulky psychomotorickeho vyvinu a tam si to kontrolujte. Ano, je pravda, ze kazde dieta ma ine tempo, ale to neznamena, ze ked sa deti maju zacat otacat priblizne v 6. mesiacoch (korigovanych), ze ak sa este v 1. roku neotaca, ze je to v poriadku. Zazili sme podobne, nedonosene dieta, s problemami, hypotonicke - otacat sa zacal v 9. mesiacoch nekorigovane, v 11. nekorigovanych liezt atd. - proste bol progres, ale islo to pomaly. Myslim, ze aj vy si musite vsimat, ci ide vyvoj aspon trochu, hoci pomaly dopredu. Ja som stale konzultovala, kde sa len dalo. Aj na internete v poradniach neurologa, zmenila som neurologicku, lebo som chcela vediet iny nazor..... Cvicili sme aj na lopte a robili vsetko preto, aby sme nezaspali na vavrinoch. Do roka dietata sa da straaaasne vela urobit. Neskor to uz ide pomalsie. Existuju aj pripravky na podporu mozgovej cinnosti, napr. Cerebrolysin, ktory sa detom picha - je to na nastartovanie psychomotorickeho vyvoja. Je mozne ist s dietatom na liecenie, tam sa zvyknu deticky riadne posunut. Osobne odporucam baby plavanie, nam to velmi pomohlo, je to take prijemne cvicenie, ked dietatko ani nevie, ze cvici a nastastie neplace. Je vela moznosti, len treba hladat, pytat sa, citat,.......................

Co sa tyka vysuchanej hlavicky, je to uplne v poriadku., ved su to deti, ktoru vacsinu casu travia na chrbte, obidve moje deti to mali, az kym sa neposadili a hlavicka nebola az taka namahana.

Myslim, ze je dolezite priebezne davat dieta co najviac na brusko. Toto je poloha, ktora startuje psychomotoricky vyvin. Dieta vam nezacne liezt z chrbta, ale z bruska. Hovorim to aj ako vycitku sebe a z mojej vlastnej zlej skusenosti, ze som maleho chcela uchranit od tej polohy, lebo plakal, nepacilo sa mu.

A co je najdolezitejsie a co vela mamiciek nevie - nikdy nedavajte dieta do polohy, ktore same nezvladne umelo!!!!! To znamena dieta, ktore nesedi do sedu (ani na kolena!!!!!!!!!!!!!!!!!!!). Nacvicujte polohu, ktora nasleduje po polohe, ktore dieta zvlada. T.j. ked sa este ani neotaca, tak jedine skusajte pomocne cviky na otacanie sa! Napr. prekryzit nozicky v clenkoch a pomalicky pohupavat do oboch stran,....nech sa posilnia prave tie svaliky, ktore zatial nezvladnu samostatne otacanie. Dolezite je aj spravne nosenie a polohovanie babatka. Ak nenosite dietatko spravne, ak mu v pohode zatazujete chrbticku tazkou hlavickou, ak obcas hlava ide do zaklonu, hoci len na chvilocku - toto vsetko moze rusit cvicenie Vojtovej metody! Vrelo odporucam precitat si knihu Nezna naruc rodicu od p. Kiedronovej!!!! Najdete tam polohy, v akych treba deti nosit, relaxovat, kupat, orgrgavat a ja neviem, co este a su to BEZPECNE polohy, ktore neblokuju prirodzeny vyvoj dietata.

Tot moj osobny nazor a veci, ktore som nastudovala. Cvicime vojtovku takmer 3 roky, maly ma diagnostikovanu detsku mozgovu obrnu - lahku formu, je vo velmi dobrom stave, napriek tejto strasne diagnoze. Len aby ste si nemysleli, ze tu mudrujem....

lilin
20. črc 2010

přetáčení trénujeme.....cvičíme šestkrát a mimoto ještě cviky hrou...na pravém boku se udrží ale na levém jde do luku zakloní hlavu a nechce tak být....všichni říkají že by už se točit dávno měla...na neuro i že by se měla aspon plazit a i víc.....ale hrozně ráda by se posadila a moc se jí líbí když je na nožkách a podaří se jí jakoby krůček....to teda nevim co by na to na rehabku kdyby to viděli...
malá se narodila ve 28. tt a vývojem odpovídala 24.tt., krvácela do celé pravé hemisféry a pak se jí rozvíjel hydrocefalus....ted naopak má diag mikrocefalii a další věci.... z porodnice jsme šli asi se sedmi diag.....

lilin
20. črc 2010

rohacka - moc děkuji za velmi užitečné informace... nenapdlo mě že když si malou na chvilku posadím ( a že se jí to líbí) tak že ji tím vlasně hrozně ubližuji...
ovšem co se týče těch poloh tak s tím nemám dobré zkušenosti... kamarádka mi nějaké ukazovala a malá se v nich hrozně propínala dozadu a vztekala se ( jednalo se i nějakého tygříka a ještě něco)... máme doporučené klubíčkování
mockrát děkuji - skvělé poznatky 😉

minka21
20. črc 2010

@rohacka za ten dobry stav mozes hlavne ty!ze sa mu tak paradne venujes!drzim palceky!!!!!a dufam ze bude mat krasny zivot!!a nemudrujes,ja si rada precitam kazdy nazor.nasa krasne konikuje!dokonca koniky ma viac ako korigovany vek,len este ked je na koniku sa drzi vacsinou na predlakti nie na dlaniach,ale uz aj to som raz u nej zbadala ze zacina,inak vsetko co nas zo zaciatku sekirovali ze to robi zle to a to,a to este nemala ani termin porodu,vsetko sa jej upravilo presne vtedy ked na to dovrsila gestacny vek!

ja si verim ze vsetko bude v pohode,len to nase cvicenie je akesi biedne! 😒 ved ona mi vobec necvici!!!!na brusku ked drzim bodik na lakti tak zacvici s ramienkom,ale bodik pod bradavkou nic!ani tuk!a to skusam najskor bez fixovania,a ked nejde tak ju zafixujem,a nic,ani ju nepohne,len nepricetne vrieska 😖

@lilin tak to sa teda poriadne poponahlala!!!!!bambulka mala kam ju to tak tahalo!co ste jej naslubovali ze ju vonku caka😉 aj ty to mas tazke!a neviem si ani predstavit ake to musi byt s tolkymi diagnozami zit,mne sa mala pytala v 25tt,a mala vtedy tiez nejakych 800,ale zastavili mi to,tebe preco mala musela na svet?

ralanka
20. črc 2010

ahojte minka21 no neboj sa ten plač sa upraví my cvičíme cca 3 mesiace a tiež úplne fixujem malého lebo trošku krížil nožičky a ako on vrieskal tak to bolo neskutočné ja som ho 20min. po cvičení ked sme boli na rhb nemohla utíšiť. Presne ako popisuješ uši trhajúci plač ale ako cvičíme pravidelne tak plače omnoho menej niekedy je aj pri prvom cviku úplne ticho čo sa čudujem a ešte mi pomedzi to vraví mamamama takže musíš to len prekúsnuť a vydržať ono to časom na intenzite plaču výrazne zoslabne a o tých pokrokoch je to rôzne podľa toho akú má diagnozu a či má len toto alebo popri tom ešte dalšie diagnozy a tabuliek by som sa nedržala pretože ja osobne som na ne alergická 😠 😠 😠 😠 malý preskakuje vývoj a že to nie je dobre že sa musí naučiť aj loziť a štvorkovať tak to majú v tabuľkách tak tak ho hodnotia ale niektoré deti prosto preskočia túto fázu a hned behajú aj teraz ked sme boli na kontrole rhb. tak som jej povedala že sa plazí ale už sa dvíha na nožičky vystiera aj ruky aj nohy súčasne a nie na kolienka na štvorkovanie tak mi povedala že to nie je dobre a ja jej na to že či mám 7 mesačnému dieťaťu vysvetliť že to nemôže a či ho mám priviazať aby to nerobil 😠 😠 😠 😠 . Takže preto tabuľky netreba brať vážne jedno dieťa začne chodiť v 8-10 mesiacoch a iné má 1rok a 1/4 a ešte nechodí je to individuálne 😒

mima22
20. črc 2010

mi cvicime tiez vojtovku mala je trochu hypotonicka slabsi chrbat a ruky.
dnes ma akurat rok a pol a este sama nechodi iba po troske sa pusta aj to len ked sa jej chce.

rohacka
20. črc 2010

Lilin - juj, tak vy mate neurologicke diagnozy 😒 . Ona mala naozaj skory prichod na svet, vtedy je este mozog nezrely, tak lahsie dochadza aj ku krvacaniu aj k inym veciam. Prave preto by si mala co najviac pozistovat, co by jej este mohlo pomoct.... K tym poloham - niektore deti, zvlast drazdive, alebo zvyknute na polohu, ktora nie je fyziologicky spravna - odmietaju klbkovu polohu alebo tigrika, nedokazu sa tak uvolnit.

Minka - na tvojom mieste stale otravujem sestricku z rehabky, nech ti ukaze, ako to ma spravne byt, ci sa neda nejako upravit poloha, ked nechce reagovat a popisuj jej, ako doma cvici, prip. si najhrajte na video a ukaz to tam. Neviem, ako casto chodis na cvicenie, ale ja by som hlavne ich nejako hecovala, nech ti s tym pomozu.... Je strasne vela variacii vojtovky, my sme ich uz cvicili habadej, stale mi rehabka upravi, alebo sa o to stale snazi - ked nejaku polohu ja alebo Kubko nezvladame.

Ralanka - po 3 rokoch nasho cvicenia konstatujem, ze boli obdobia zufalstva, ako hrozne sa maly branil, potom prislo pokojnejsie obdobie, ked sa mi zdalo, ze to nie je az take hrozne cvicenie, ze to dobre zvlada a tak. A nase obdobia sa akosi z casu na cas striedaju............ 😒 . A k tabulkam - myslim, ze len my, ktore mame deticky motoricky pozadu, sme alergicke na tabulky 😀 😝 😀 . Ale radi sa pochvalime, ked nahodou nase dieta robi nieco dopredu, vtedy sa nam uz aj tabulky rataju.... Aspon mne 😉 . A s tym preskakovanim vyvoja je to naozaj tak, ze by to dieta nemalo, teda dieta, co je cvicene Vojtovou metodou musi prejst vsetky vyvojove fazy. Tak je to cvicenie koncipovane. Aj mne povedali, ze maly ma co najdlhsie byt na styroch a on uz chcel stat popri nabytku. Vies co som robila cely den? Davala som ho naspat na koberec na styri 😒

lilin
21. črc 2010

rohacka - bohužel toho bylo víc než jen tak brzký porod, ale doufám ..... jako každá tady... raduji se pokaždé když se jí něco povede a taky ji za to vždycky dostatečně pomazlím 🙂 ty polohy zkouším ted... odříhnout na bříško a ne nahoru na rameno... snad ji tím pomohu
minka21 - nevím proč... malé se prostě nedařilo a přestávalo jí být srdíčko tak mi z poradny na UV rzovna volali rychlou a z nemocnice převor do fakultky a než jsem se nadála byla jsem na sále...
Přeji všem tak skvělou náladu jako mám dnes já 😀

minka21
21. črc 2010

cawte kocky,tak mne mala vobec necvici bodik pod bradavkou!!!!!!!!ako ja ju mordujem dost dlho,a hladam ten spravny bod a nic,drzim drzim cakam ona vrieska a nic!dnes sme skusali nefixovat,len hrackami ju do tej strany zabavat na ktorej drzim bod a nic!ani nohu nepritiahla,ja neviem co sa deje,mam trosku obavy,no budem skusat dalej,ale na brusku cvici bodik pod laktom,tak neviem preco jej to druhe nejde....nie je to znamenie niecoho?

okcpitalne rohy mierna asym. toto nam napisala neurologicka,neviete o co ide?

lilin
21. črc 2010

minka21 - vydrž ona zase zeagovat bude... mě malá taky někdy protestovala a necvičila jen jsem ji tak mordovala... řekni to na rehabku... já jsem pak za čas malou držela jinak a na bříšku ji ted držím loktík, hlavičku a trup ji musim zalehnout prsama a druhou rukou střídám další tři body... taky mi na to dobu nereagovala a ted zase začala.. tak vydrž 😉

minka21
21. črc 2010

@lilin no dufam,a rehab ma teraz dovolenku a az v auguste mame volat,lebo mala moja teploty,tak sme zrusili rehabku,no tak budeme skusat,inak ja mam tiez na brusku,drzim hlavicku a zadok jednou rukou,jednu rucku jej vystriem tu sipridrziavam telom,a druhu rucku ku ktorej ma otocenu hlavicku tam jej stlacam bod pod laktom,kazala nam ak sa nebude dat cvicit tak len taky cvik ked je na brusku tak jej nozicku akoby nakracovala,alebo skrcit alebo neviem to opisat a na paticke drzim,len neviem aka je presne reakcia ked ta s druhou nohou si stale cosi robi🙂

pacesova
22. črc 2010

Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla.Nějak jsem se uzavřela.Malému byl rok a lázně nás sice nakoply-nebo už dorazilo to naše usilovné vojtění 5x denně.S tím přetáčením.My se svým způsobem z bříško přetočíme, to už dýl i na bok ze zad jdeme,ale asi jen tak 3x na bříško za celou dobu.Já si už myslím,že prostě něchce.Teď norujeme-zvedne prdku, střídá nohy,ale prostě neví na co má ruce. Na čtyřech chvilku vydrží, když ho poskládám,ale snažíme se mi stavět na nohy, když ho přidržuji,což máme zakázáno.Znovu jsme žádali o Jánské lázně,ale nevyšlo nám to - zamítnutí. Po příjezdu z lázní, jsem šla na socku žádat o lehátko na cvičení, protože už cvičíme i na kolínkách a to prostě nejde na posteli ucvičit.Takže stůl už máme doma-je obr - přes celou ložnici a rovnou mi řekli,že si mám zkusit zažádat o ZTP.Vyjádření ještě nepřišlo.Malý dnes úplně bojkotoval cvičení-jsem hotová-teď cvičíme 4x denně - leje z nás- jsem nalomená na pauzu,ale výčitky by mi za to nestály.Změnila jsem rehabku,protože ta dosavadní s ním vůbec necvičila a pozvala si nás až za 6.týdnů a ani ho nevyšetřila - jak se pokouší lozit atd. Tak máme jinou tetu, která s ním cvičí a jsme u ní někdy i 2x za týden.On ji má rád, má i plno pomůcek - válec atd.Jinak pořád masírujeme a nově bublinkujeme z TV shopu- každý den.Takže se fakt nenudíme a do toho bráška, který má dovču z MŠ. Je to boj,tak se musíme navzájem podpořit. K těm úspěchům, nám to taky pořád říkají, ale ..............Tabulky už neřeším, snad se rozchodíme. Mně to naše zdravotnictví příjde - že by hned dali vozík než něco řešili. Teď nás čeká ještě podrobné vyšetření krve v Praze 2-Karlov - Dc. Zeman. Tak uvidíme. Tak končím slohovku a přeji slunce v duši.

mima22
22. črc 2010

ahojte,
prosim vas myslite si ze ked mi mala uz prejde aj sama ale iba trochu tak bude vediet uplne sama chodit .
je hypotonicka ma slabsi chrbat a ruky.

lukza
22. črc 2010

Holky prosím vás o názor ohledně cvičení

Lukymu dneksa píchaly ouško má zánět ucha a bere antibiotika a když sem volala na rehabku tak mě řekla že nemáme cvičit jen 3 dni a pak začít ale jen tak 1-2denně.antibiotika máme na týden a pakse uvidím zda je bude brát dál a zda se bude muset ouško zase píchat.a muj dotaz co si o tom myslíte a nebo máte někdo zkušenost já mám strach abych ho tím cvičením nějak nezatěžovala když už tak to malé tělíčko zatěžují silné antibiotika co vy na to?samozřejně rehabilitační říkala že pokud bude horečka tak necvičit ani za ty tři dni.

pacesova
22. črc 2010

@lukza -já bych to viděla podle rehabky a jeho aktuálního stavu,sama uvidíš jak bude cvičit a jak bude vypadat po cvíču. Já necvičla je tři dny,ale je fakt, že neměl teplotu a jen kašlal-pediatrička mu je dala protože je ještě neměl a kvůli tomu,aby se mu to neusadilo na plicích.

lukza
22. črc 2010

@pacesova díky za info no já mám jen hrozný strach že ho to ouško strašně bolí a nesmí se ho nikdo ani lehce dotknou protože je jinak hned hrozný řev asi ho to oprvdu hooodně bolí prdelku moji a při cviku na zádech by se to dalo podchytit při cviku na boku pokud by si položil halvičku tak bude řev a cvik na bříšku si nedokážu vubec předtavit. 😖 .

mima22
22. črc 2010

to sa tu nenajde ani jedna ktora mi napise??,

lodgermaniacka
22. črc 2010

@mima22 my tiež cvičíme, ale maly ma 3,5 mes., ja ti poradiť neviem, ale držim vam palce 🙂 a čo hovoria lekari?

mima22
22. črc 2010

doktorka na lieceni mi povedala tiez ze ona sa uz asi len boji ked aj ide ze sa ma drzi tak iba za jeden prst,vsak an buduci ytzden ideme neurologovi a uvidim co povie.