Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

jbzirafa
17. říj 2015

@lin18 týden je krátká doba, záleží samozřejmě na více věcech, viditelné a trvalé účinky jsou až v řádech měsíců třeba. nechci vás tím strašit, jen se nesmíte divit že to není hned a můžete se prát s malým delší čas..jo, a zafixovat hrudník - obepínala jsem palcem a ukazovákem, dokud byl prcem opravdu malý, pak jsme přešli na "drastičtější držení a cviky.
teď na něm třeba ležím celo vahou a stejně mě přepere a vymaní se z držení..jó maji sílu miminka a jsou odolná poměrně dost. u nás teda i ktrev občas teče - poškrábe se nehtem nebo se kousne do rtu ale už dělám trochu vyšší level vojtovky 🙂

lin18
18. říj 2015

@elisc
@jbzirafa dekuju holky. Ten princip samozrejme znam...jenze on ma ty zebra tak malinky ze nevim jestli vzdycky trefim ten spravny mezizeberni prostor. Nebo je jedno mezi kteryma zebrama to zhruba je?

shine2015
18. říj 2015

@lin18 upřímně má dva měsíce....teď je prostě trend vojtovka,tak se prostě cvičí hlava nehlava....já toto neuznávam...ordinuji ji kde komu...neříkám,že nejsou případy kdy je dobře ji cvicit,ale najednou je potřeba u tolika děti ...vždyť jste po šestinedělí....a už se jede tabulky,grafy, hlavně aby dítě zapadalo....mě to prijde zbytečně hrocene.....to samé jako hned každý na logopedii,pedago psychologickou poradnu,atd atd.....kam spejeme.....chudaci decka.mě tohle někdo dělat tak je po mě a jsem hotová.....co děti nechat v klidu...vůbec takhle malinké....vždyť je malinký...pak se maminy diví že jsou nerves.jak děti tak ony....

shine2015
18. říj 2015

PS na jedne straně se řeší každý zážitek v tehu, ať dobrý nebo špatný, zda se maminka na miminko těší atd....jak se raduje z těhotenství....pak se mimi narodí a hned musí fungovat plíce,srdce,termoregulace atd atd....a my mu jese nalozime se cvičením....plus podle tabulek probírat,jíst, nejlépe podle intervalu....když spí málo je to špatně, když spí hodně je to taky špatně....

lin18
18. říj 2015

@shine2015 maly otaci hlavu jen na jednu stranu, na druhou ji neotoci ani kdyz tam jsem ja nebo hracky...radsi bude hledet do zdi. Taky uz ma hlavu viditelne slehlou. Radsi budu cvicit ted treba mesic nez zacit pozdeji a cvicit rok a nosit helmicku. Btw...starsi syn to chtel zkusit, jestli maleho netrapim a smal se u toho a rikal, ze to vubec neboli. Samozrejme, ze kdyz malemu protahuju sval ktery ma zkraceny tak to citi...ale jinak nez cvicenim se to nespravi. Ty kdyz mas blokly krk jdes taky na masaz i kdyz to boli. Ja bych Vojtovku nedavala treba kvuli opozdenemu plazeni nebo paseni, ale kdyz je k tomu duvod je lepsi zacit driv

shine2015
18. říj 2015

@lin18 kdyz je k tomu indikace tak ano zacit brzy a pozvolna....ale dnes mi prijde ze cvici kazda druha mamina...s tim,ze si mysli,ze musi a ze je to to nejlepsi....moje spolutacka cvicila rok u obou deti prave kvuli vyvoji....coz nechapu.
Tak se drzte,opatrujte se a at je vse brzy vporadku...

lin18
18. říj 2015

@shine2015 rozhodne se neridim tabulkama a vyvoj presne na tyden taky neresim...ale nekdy ten duvod ke cviceni opravdu je

jbzirafa
18. říj 2015

@lin18 uplně jedno to není, ale plus mínus, to místo kde dojde k aktivaci reflexu tam někde je. malý žebra se blbě hledají, když je dítě větší tak se zas blbě udrží to si nevyberem.´🙂

jbzirafa
18. říj 2015

ano, je to trochu trend, vojtovka. dnes pomalu kdo nemá nějakého doktora navíc, cvičení, alergii, dis...poruchu, není normální 🙂
všeho s mírou, někdy je to potřeba a nevidíme dopředu kdežto lékař ano, jindy je dobré zvážit názor více odborníků a vybrat si z toho to svoje. to se dá diskutovat pořád dokola..
no jinak já jsem zrovna z těch, která cvičit musí, aby prcek byl tam kde je a když by se někdo divil a ptal proč s malým cvičím, když je ve na úrovni ostatních, tak je to výsledek mimo jiné i vojtovky, bez cvičení by možnánebyl.

zuzka3112
18. říj 2015

@shine2015 no čekat... nezlobte se na mne, ale jako trend mi to neprijde..mamka vojtovku cvicila s mym bratrem pred dvaadvaceti lety a uz tehdy se to cvicilo a slycham to i od sousedek... jasne, nekdy, kdyz se pocka, tak se to treba da do normalu... me rikali v nemocnici u ctyrmesicniho kloucka, ze se to spravi samo, ze zacne otacet hlavicku na druhou stranu, at jeste mesic pockam... to mi tvrdili dva mesice... a pak mi to nedalo a nasla jsem si odbornici a lup to tam, samo by se nic nespravilo, mel zkracene svalstvo za krckem z prave strany-ha mel to z porodu, jak nas nechali pet hodin cekat, jestli porodim nebo ne. Tlacil hlavickou na panevni dno a sprajcnul se... fakt super pristup kolikrat v porodnicich a jeste z maminek delaji hysterky, co nic nevydrzi. V mem pripade jsem pozadovala opravnene okamzite jiny postup porodu a opet jsem se utvrdila i v tom, ze samo se to u maleho proste nespravi... vojtovka je sice obcas hardcore, ale je to zazrak. Maly po mesici cviceni uplne v poradku, uz nemusime cvicit, v pul roku je tak sikovny, ze uz chce lozit, stavi se na kolinka a celkove je krasne zpevneny...

zuzka3112
18. říj 2015

@shine2015 ale v druhem prispevku zase naopak souhlasim-spanek, jidlo, vse aby bylo podle tabulek 😀 to je jina pro me kravina 😀 proste pokud chce spinkat, spi, pokud ma nejaky stravovaci rezim a u nas je to uplne ok, tak to nehrotit... a znam maminky v mem okoli,, co zavadeji prikrmy a stravu podle internetu a me pak zasly, ze davam piskoty do presnidavky tak brzo, az se pozastavuji, ze to Zuzi nedelas ale dobre..co je jim do toho, ja se jim taky nesmeju, ze jejich deti ji bezlepkovou stravu atd a pak se treba muze (a nemusi) divit, kdyz v roce zacne dite jist normalne, ze zacne mit alergicke reakce...

zuzka3112
18. říj 2015

@lin18 my meli to same a hlavicku mi zacal otacet do tydne cviceni... pak uz to bylo uplne super 🙂

zuzka3112
18. říj 2015

jsem to tu trosku zamorila odpovedma 🙂 nicmene vsechny mate pravdu, kdyz je to potreba, je to maly zazrak ta vojtovka. ale vseho s mirou, nekde jsem tu cetla, ze nejaka maminka cvici rok... no potes... to by me zajimalo, proc jako? tak at vam to jde a mate brzy po cvineni jako my 🙂

shine2015
18. říj 2015

@zuzka3112 v druhém příspěvku to je k té vojtovce, že s téma tabulkama a režim spánek jídlo atd že s tím nesouhlasim že všichni kdo ji cvičí na ní nejsou....a že dnes se někdy až vše moc řeší.......jinak vám vás názor neberu....je to vaše věc....

shine2015
18. říj 2015

@jbzirafa přesně 😉

jbzirafa
18. říj 2015

@zuzka3112 mohu se zeptat jak je to podle vašich kamarádek s piškoty "správně" já jsem šla podle dr, letáku, maminky a vl. rozumu a lupla jsem v ukončeném 5. měsíci piškoty do přesnídávky, kvůli zvykání na lepek. jedině že jsou dost sladké by mi vadilo..

jbzirafa
18. říj 2015

@zuzka3112 😎 já cvičím s malým rok a půl skoro..heč 😀

zuzka3112
18. říj 2015

@jbzirafa teda... a co se deje, ze musite porad cvicit?? no piškoty... nerikam nikomu kdy by mel kdo co zavadet...my zavadeli prikrmy od ukonceneho tretiho mesice (maly nebyl kojeny, problemy), zastavila se mu total stolice z mleka, stridali jsme stridali, az odmital vse. Zavedla jsem pak proste jen jeden druh mleka, ktery mi nevyblinkal a pomalicku pridavala neco na zkouseni. Od ukonceneho ctvrteho mesice zacal bastit piskotky namocene v jeho mlece (nebo spis rozmocene). Po lehkem zavedeni prikrmu se stolice dostavila a uz pak bylo dobre a dnes v sesti mesicich a 18 dnich basti pate pres devate (nebojte, vepro knedlo mu jeste nedam 😀 😀) zase s rozumem... vzdyt nase maminky internety nemely, pouzivaly zdravy selsky rozum a vzdycky to nejak slo...

zuzka3112
18. říj 2015

@jbzirafa jo jinak podle mych kamaradek, s kterymi si prestavam rozumnet-bo se jim nelibi muj pristup (proste nejedu stravu podle internetovych tabulek), tak bych piskoty mela zavest nejdrive po ukonceni prvniho roku, to same jogurty a vlastne skoro vsechno... krmit bych pry mela jen zeleninou typu brambor, mrkev, repa, bataty... no ja nerikam jim, jak to maji delat, tak at nevnucuji me jejich pohnutky... 😀

jbzirafa
18. říj 2015

@zuzka3112 jojo internet je někdy prevít, tam se nejdou moudra a na různých diskusích, jéje samý odborník.mně internet doktoři i zakazovali, ohledně zkoumání zdravotních problémů.
syn předčasně narozený(těžce nedonošený) -cvičí asi všechny takové děti, mají riziko dětské obrny...naš malej vývoj dohání, už jen čekáme až se rozchodí, a bude správně chodit (postavení nohou, záda..). teď už je to o tom , že nezasvěcený by se právě divil proč, dr. nám vysvětlí kde co ještě není v pořádku, a že by mohl mít v poroblémy v budoucnu třeba se zády kdybychom to nedotáhli do konce.

zuzka3112
18. říj 2015

@jbzirafa no tak tohle je ale pochopitelny duvod 🙂 tak at se dari 🙂))

jbzirafa
18. říj 2015

@zuzka3112 tak já jsem se snažila aby měl syn ten první rok doma vařené a samozřejmě zeleninové, ale taky jsem zpětně zjistila že tvaroh jsem dala brzo - protože jogurt nechtěl, celer dlabal taky dřív,prostě jsem zkusila to co bylo k mání. třeba fazole od rora bez problémů, ořechy jsou taky pro někoho problém.. a jak mám vědět, že bude dítě alergické, když to nezkusím, že? jo náš malej taky sní co najde (naposled vařená brambora ve šlupce a z koše vybral drobky a rajčata vyválená v hlíně, dobrota.
no ale překvapily mne některé kupované příkrmy - pepř...?!

jbzirafa
18. říj 2015

@zuzka3112 vám také. odbíhám od tématu vojtovky, omlouvám se.

shine2015
18. říj 2015

@zuzka3112
@jbzirafa holky jak já tabulky nesnáším 😀 přijde mi to na hlavu ....orientačně OK,ale nejsme snad vojáčci.....mě dcera jedla na 8mes chleba s máslem a medem....jsem to řeklai doktorce a ta rekla že pokud nemá problém proč ne....prostě chtěla to co snidal manžel....tak ji manžel dal.
Ale hlavně dnes jsou tabulky takové a za pět let vyjde výzkum že do teď to bylo špatně a zase to bude jinak,rádoby lip a za dalších x let zase...změní to a jede se dal....ale když se chovate už teď třeba jinak,tak bububu....to je špatně.....a mě to přijde na hlavu....samozřejmě někde musí být rozum a dodržovat věci....ale jinak....rozum maminky a lékaře dohromady....a nadhled 😉

Jo a jogurty jedla taky....prostě přestala jsem kojit a mléko jinbe žádné nechtěla....ani nutrilon,bebu,nic....a druhá od roku a půl cca snida půl litrů kakaa.....tudíž kravské mléko.....ale taky nic jiného nechtěla.....a nedostanu do ní nic....prosí jen o kakao....

shine2015
18. říj 2015

Slabě samozřejmě.....v UK jsem ji dávala normální,ale tady po granku měla zácpu,tak má vždy cvrt lžičky jen .....ale vypije tři hrnky..další ji rozmlouvam aby se nepozvracela......teď ji budou tři roky.....a fakt od roku a něco pije kravské mléko....

jbzirafa
18. říj 2015

@shine2015 ano, tabulky a vyšetření přiměřené, aby se včas odhalil nějaký vážný problém, jsou potřeba, ne že ne, ale jak píšete v kombinaci se zdravým rozumem, zkušenostmi.někdy stačí vědět, jak s dítětem zacházet-jak nosit, jaké hračky a vychytávky rozvoj podpoří a které naopak ne. a být vnímavým rodičem, který zná chování svého dítěte.

lin18
19. říj 2015

Holky je mozne ze cviceni vede k vyssi drazdivosti? Cvicime tyden a maly ma vecer zachvaty revu...propina u toho nohy...vzdycky mu ty nohy uplne skubnou, pak zustane chvilku napnuty a pak se zas uvolni. Takhle to trva treba hodinu. Uz me napadla i epilepsie....:(

jbzirafa
19. říj 2015

jé tak to nevím, těžko říct. nebo se prostě vzteká i kvůli něčemu jinému. muj prcek když je vzteklý (třeba když má cvičkt) tak se taky celý našponuje a nepovolí.. první měsíce opravdu pěkně a dlouho spal jak byl unavený ze cvičení a později když byl starší býval zas čilejší (z toho důvovu asi asi nemá cvičit večer před spaním těsně. naposledy tak v 7 hod.)

molindule
19. říj 2015

@lin18 Ahoj, napadá mě, jestli to nemůže být z únavy. Malý taky míval večerní záchvaty pláče, pomohlo, když jsem ho začala dávat spinkat dřív, byl prostě za celý den unavený, i když se mi zdálo, že přes den spí hodně.

lin18
19. říj 2015

@molindule to me taky napadlo tak jsem ho vcera dala driv. Za hodinu byl vzhuru a rev ....takze jsme si to akorat o hodinu oddalili