Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

petul.a
30. led 2010

Nika, dík za info, je fajn vědět od někoho, kdo sám cvičí, že to nebolí 😉 A ty taky určitě docházíš na rehabilitace, že jo? Co se zkusit zeptat na tu operaci tam? Nebo pokud ti žádné informace nedají, najít jinou rehábku v okolí... 😉 Ale sem určitě piš 🙂 Jednak chceme vědět, jak to s tebou bude dál, jednak je opravdu fajn vidět, jak to vypadá "z druhé strany" 😉

emanka
30. led 2010

Presne tak, je dobré vedieť, aké to je pre tých krpcov, od nich by sme sa odpovede nedočkali 😀
Inak, baby, ja už som z toho na nervy. Malá pri cvičení plače oveľa viac ako na začiatku a stále sa vykrúca, že ju ani neviem dať do správnej polohy 😠 Porazí ma...

nika12345
30. led 2010

petul.a: no ja chodim na rehabilitacie do Dunajskej Lužnej, je to kusok za Bratislavou a chodim tam vlastne od zaciatku a odvtedy sa to fakt zlepsilo...najblizsie ked tam pojdem tak sa chcem urcite opytat aj tam na tu operaciu

kocule
31. led 2010

Emi, určitě 2-3 dny, znovu jsem se na to ptala, musela jsem rehabku přeobjednat právě kvůli očkování. 😉 Malej se snaží, ale ten facan mě zase začíná točit; ať dělám co dělám, tak má tu svoji polohu rád a ne a ne na druhou stranu. Přes den si na ni ani nevzpomene, ale v noci je to automatické. 😝 Zkusím ho dát na bříško a uvidíme. Už se přetočil i sám a máme monitory, tak to hrotit nebudu, třeba mu to vadit nebude. Na bříšku je strašně rád, klidně dělá koně i 15 minut v kuse, fakt ho to baví. 😀 😀 Rád u toho kouká na telku, světýlka se líbí. 😉

lilili2
31. led 2010

kocule: už máme ty polohovací válečky. A musím říct, že malý v nich spí lépe než bez nich. Vůbec mu nevadí pravý bok. Až mě mrzí, že tak nemůže spát pořád. Neptala jsi se náhodou u tebe na rehabce jak se to polohování má střídat. My jdeme k mudr. až ve středu.

petrach
31. led 2010

emanka u nas se brečí taky víc a víc..má už desnou sílu a je to zazrak ho udržet..on nebrečí ,ale spíš řve 😒

k té hipotonii už tu bylo zodpovezeno..jen ješte..naše rhb říká,že pokus se masíruje,nebo chodí plavat,že se muže vypustit ten den jedno cvíčo,aby deti nebyli přetažené..
a po očkovaní nemáme cvičit ten den a další tři..

kocule
1. únor 2010

Lili já nevím. 😝 Obecně se říká co půl den, jenže nepotřebuju, aby spal na tom facanovi. 😀 😀 😀 Malej v nich taky krásně spinká. A dneska chrněl na bříšku skoro celou noc, vzbudil se až hlady, tak ho na něm nechám chrnět. Akorát si občas zvedl hlavinku, aby si ji přehodil. 😉

renat2
1. únor 2010

Ahoj holky..mám jednu rychlou otázku...jdeme dnes na očkování (hexa plus prevenar) a zítra bychom měli jít na RHB, to asi neí reálné, že? mám se přeobjednat? Vůbec mi to nedošlo....

kocule
1. únor 2010

Reni, my to měli původně taky tak. Určitě se přeobjednej, nemělo by se cvičit 2-3 dny po očkování. 😉

renat2
1. únor 2010

kocule: moc děkuji, už jsem to zařídila. Tak si chvilku odpočine 😉

kocule
1. únor 2010

Nemáš za co, já si "taky" odpočinula. 😀 😀 😀 😀 😀

nika12345
1. únor 2010

emanka: no uz mi odpisali: Záleží hlavne na tom, aký je príčina hypotonie, aké sú výsledky cvičenia. Na túto otázku sa nedá bez vyšetrenia a preštudovania celej dokumentácie o tvojom probléme viac povedat. Musíš sa o tom porozprávat s neurologom, ku ktorému chodíš alebo s lekárom, ktorý riadi tvoju rehabilitáciu.....tak z toho som nejak tak usudila ze by mohla byt nadej na tu operaciu,ze?

emanka
1. únor 2010

Nika, aj ja som to tak pochopila 🙂
Keby to nebolo možné za žiadnych okolností, tak by to tam jednoznačne napísali. Nenapísali síce veľa, ale aspoň vieš, čo máš robiť ďalej. Tak to nevzdávaj a pozisťuj si úplne všetko 🙂 🙂 Aj máš nejaký termín u neurológa? Alebo sa tam teraz objednáš? Daj mi vedieť, ako a kedy budeš postupovať, som zvedavá. A samozrejme potom aj čo si zistila. Držím palce...

Baby, dík za odpovede ohľadne masáže. Zajtra ideme na rehabku, tak sa spýtam tej našej, som zvedavá, čo mi povie, keďže som si všimla, že sa im dosť často rozchádzajú názory 😝

nika12345
1. únor 2010

emanka: ja sa skusim opytat nejakeho ineho lekara lebo moja neurologicka toho fakt vela newie 😀 ved to ona mi powedala ze nikdy nebudem chodit ani sediet....cize jej sa rozhodne pytat nebudem.....jedni nasi znami boli na operacii v Brne vraj tam je dobry chirurg co sa tyka operacii tak chcem si zistit cislo a opytat sa tam, popripade si dohodnut stretnutie....ja vam dam potom vediet ako to dopadlo 🙂

emanka
1. únor 2010

aj mne lekári tvrdili, teda mojej mame, že nebudem nikdy chodiť a pozri sa, chodím v pohode 😀
ale ja som mala vrodené vykĺbené nohy a strojček na nohách do 2 rokov, takže to je iné...ale aspoň vieme, že lekári sa môžu mýliť 😕

rioko
1. únor 2010

ahoj tak nám dnes na rehabce ukončili cvičení, Vojta leze, sám si sedne, stojí, tak už umí všechno, doufejme že zvládne pak i chození a zase nebudeme muset začít

petul.a
1. únor 2010

Ahojky

Rioko, veeeeeeeeelikánská gratulace!!!!!!!!! 😵 😵 😵

Nika, taky si myslím, že by tam naděje na operaci být mohla. A taky mě zajímá, jak to s tebou bude dál, tak ne, že sem přestaneš psát!!! 😅 😀

Jinak se musím pochlubit, Barunka chodí čím dál víc a taky čím dál líp (hooooooooooooodně to zaťukávám). Pokud má povrch, na kterém si je jistá, tak už to ani není taková ta "opilecká" chůze 🙂 Někdy se nedá říct, že chodí, ale spíš, že doslova lítá!!! Našlapuje dle mého názoru hezky, rovně, nevtáčí špičky, nestoupá si na špičky..., tak snad bude mít stejný názor i neurolog. V sobotu lítala po Metropoli, museli jsme ji odhánět od fontány a manžel ji nemohl dohonit v pizzerce 😀 Byl z toho úplně dojatý. Večer to šel rozdýchat na pivko a poslal mi tak náááááádhernou SMSku, ve které mi děkoval za trpělivost a psal v podstatě to, že na tom, že Barunka chodí, mám největší zásluhu... 😵 😵 😵 No nádhera, brečela jsem u toho jak želva a samozřejmě jsem si ji musela uložit 😉 A taky jsem mu odpověděla, že i on má OBROVSKOU zásluhu - taky s Barunkou hodně cvičí, i jinak mi pomáhá a podporuje mě 🙂

rioko
2. únor 2010

petul Barunka je moc šikovná a jde vidět, že jste se jí věnovali oba, no a ta sms to věřím že Tě moc potěšila 😵

nika12345
2. únor 2010

nebojte sa...urcite vam budem pisat len co sa dozviem nieco nove 🙂 a prosim vas neviete ci sa plati za konzultaciu??

klara.t
2. únor 2010

Holky na čem cvičíte s prťatama? Já na konferenčním stolku v obýváku, na kterém mám deku a u toho klečím. Nic vhodnějšího doma nemám.
Používáte nějakou podložku? Mě se při tom vždycky vyčůrá, občas kaká. Takže na dece mám plenu a na tom kousek jednorázové podložky (roztříhala jsem jí na kousky) přímo pod zadečkem. Ale není to moc praktické.
Přebalovací pult mám, ale ten má zvýšené okraje, takže tam nemohu dělat ty cviky, kde nožička viset dolů.

Pak by mě taky zajímalo, jak provádíte cvik na bříšku. My už máme několikátou obměnu a pořád to necvičí dobře. Stále se prohybá v zádech a vystrkuje zadeček nahoru, místo aby se v bedrech vyhrbila, tak se prohne.
vždy musím kolenem přidržet ručičku jakoby vytaženou dopředu, pak jednou rukou přidržet hlavičku natočenou k té ručičce a na protilehlé patičce stláčet bod (a nebo na nožičce na stejné straně držet konec kloubu stehenní kosti). Ona by měla tu visící nožičku (na té straně kam kouká) jakoby přitahovat pod své tělo a tím vyhrbit i bederní páteř, jenže ona se mi tam neustále prohýbá. Taky mi často vysmekne tu ručičku nebo vykroutí nožičku. Já už nevím, jak jí mám chytit. Měli jste s tím taky problémy? Naučilo se vaše mrně nakonec dobře přitahovat nožičku?

ivkaivka
2. únor 2010

ahojte, tak aj ja sa pridavam, dnes nas na rehabilitacii poslala cvicit, pretoze mala ma vraj slabe ramenne, krcne a lopatkove svalstvo. Na brusku da ruky nasiroko a hlavka jej spadne. No nie vzdy, niekedy vydrzi pekne aj 5min. Mate niekto s tym skusenosti? Velmi sa bojim,pretoze mala neznasa byt na brusku, niekedy ju nemozem utisit aj 20 min. Na tom cviceni ju budu velmi trapit?

lilili2
3. únor 2010

klara.t: my cvičíme na barovém stole z Ikei. Kvůli tomu cvičení jsem si jej pořídila. Manža mu zkrátil nohy na pro mne vyhovující výšku. Na tom stole mám položenou karimatku. Dobře se utírá. A je měkká a zároveň i pevná na cvičení.

lilili2
3. únor 2010

Holky považuje se za cvičení i pasení koníčků. Malý byl včera na očkování proti pneumokokovi a nevím jestli ho můžu nechat pást koně. Doktorka říkala 2-3 dny necvičit. A já nevím jestli pást koně můžeme.
kocule: Dávala jsi malému po očkování ty homeopatika?

renat2
3. únor 2010

lili: nám bylo řečeno taky, že nemáme cvičit, byli jsme na očkování v pondělí, ale na bříško jsem ho chvilku pak dala...tak nevím.

kocule
3. únor 2010

Lili, nedávala. Nechala jsem to ty 2 dny plavat. Jo, ale paseme pořád, Toma miluje být na bříšku. 😀 Dneska se mi už suverénně přetáčí, kupodivu na tu horší stranu 😀 😀, což nechápu, takže je vlastně na břichu celý den, dokud neodpadne. Jak není na břichu, tak vyvádí, takže vlastně pořád cvičí. 😀 😀 Na bříšku už i spinkáme, nedělá nám to problém a facan se viditelně změnšuje, hurááááá.

Všem již necvičícím maminkám a miminkům gratuluji, jste velké šikulky. 😉

rioko
3. únor 2010

tak mě říkala zase rahabka že když necvičíme - po očkování, nebo když byl nemocný, že právě dávat aspoň co nejvíc na bříško, tak jsem dávala

blueapple
5. únor 2010

ahoj holky, mám dotaz.
Kvůli pupeční kýle nám bylo doporučeno cvičení vojtovou metodou pro posílení břišních svalů - mačká se bod mezi žebry, mimi má zvedat nožičky.
Poctivě cvičíme, ale všimla jsem si, když kdykoliv malého rozbalím do naha, ještě než začnu mačkat bod, radostně kope nožičkami a dělá ten cvik vlastně sám. Krásně zvedá obě nožičky najednou (oblečení a široké balení, které používám, ho asi omezuje a limituje, takže má velkou radost, když je rozbalený a nahatý, samozřejmě - že kromě toho, že zvedá obě najednou, kope samozřejmě i jednotlivě.
To když to dělá sám a to když to dělá po zmáčknutí bodů - liší se to nějak ???
Díky za odpověď. 🙂

lilili2
5. únor 2010

Mačkání toho bodu je velmi důležité. Tím spouštíš ty podmíněné reflexy.

snehuliacika
5. únor 2010

ahojte maminky, ja som len študentka ktorá sem občas zablúdi ;) ale chcem vám povedať bratranec bude mať 18 a keď bol malý krsná s nim musela cvičiť túto metódu, inak by ostal na vozíku. Cvičila poctivo, my ostatí keĎ ona cvičila sme väčšinou utekali z izby (si to pamätám aj napriek tomu že som mala len 6 rokov) lebo sme nemohli vidieť to ako sa trápi, ako stále plače. ale krsná to vydržala a a teraz je z neho fešák, chodí ;)
Tak sa držte všetky držím vám päste, aby ste to zvládli výsledok stojí naozaj zato, držím päste
prajem veľa síl a trpezlivosti do cvičenia

pekný dníček prajem

emanka
5. únor 2010

snehuliacika, ďakujeme 🙂 🙂 🙂 🙂