Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

pacesova
23. srp 2010

@kvetik-mne to čeká ve středu-večer i ráno. Existují pytlíky na pindíky-ale mne se to moc nedařilo,stejně mi to vyteklo mimo.To Ti dají na středisku. Na nás platí teploměr do prdky,to je spouštěč a chytám to do skleničky od přesnídávky. Snad to zlvádneme ve středu na Karlově v Praze chtějí právě ranní a noční.Mazec.
@lilin-vydrž, to víš, že mám stejné depky!!!Oni prostě chvíli prckové stát můžou,ale pak když je něco nakopne,tak už to frčí, musíš vydržet.Nechápu proč si ty papíry nepošlou mezi sebou. U nás byl postup stejný a výsledek znáš z interky. Já jsem ráda,že nám vyšla ta Arpida,zas ho zkoukne někdo jiný-jen se tam bojím těch psychologů,abych to ústala já,nejsem otevřený tip a už vůbec né skupinový,mluvit před lidmi.Tak my se jdeme zmastit po čtvrté.Jinak jsme odbourali druhé spaní,protože pak šel až ve 23h. a po 20minutách plašil,možná i zuby,ale byl to děs.Snad bude líp.
Vojtění zdar a i když to tu bylo psáno již několikrát - je to boj,ale vzdát se nesmí!!!Prckové to prostě potřebují a u hypotoniků to jde opravdu pomaloučku, třeba proto je mateřská minimálně na dva roky, aby se srovnali - nám to bude stačit klidně i do tří,viď.

kvetik
23. srp 2010

ahoj, @lilin - takové pocity máme také, ted žádné pokroky, a pochybnosti o dorém cvičení, atd. určitě to zná většina z nás☹( ale určitě se to zase přehoupne a budeme vidět,že to stálo zato! máte pravdu holky, i doktorka říkala o tom sáčku,ale ten mohu použít jen na jeden odběr. jeden už teda máme zdárně za sebou...cca 20min jsme k tomu potřebovali🙂. ségra mi dneska oběhla všechny lékárny tady a zjistila,že to mají asi jen ve zdravot. potřebách ten sáček,ale tam už měli zavřeno. takže zítra ráno musíme odběr další taky bez z něj, tak snad to bude taky "úspěšné".

agatkag
23. srp 2010

@kvetik, to vrecko na moč kúpiš v lekárni...ja som to malej prilepila, dala jej normálne plienku a snažila som sa ju nejako zabaviť, aby sa stále nevrtela. Potom skontrolujem, odlepím aj keď sa mi zdá, že tam skoro nič nie je, nastrihnem vždy rožtek malými nožnicami a priamo do skúmavky /z lekárne/ to "vytečie". No netečie, musíš to tak poposúvať, minule boli len tri kvapky, ale stačilo to. Tak veľa zdaru....mne sa to zatiaľ vždy podarilo týmto spôsobom.

kvetik
23. srp 2010

@pacesova a kvůli čemu tam jdete? (možná,že jsi to psala,ale nějak mi to uniklo). my na Ke Karlovu chodíme k neurologovi.

kvetik
23. srp 2010

díky holky, je to věda ten odběr moči🙂) právě,že dneska jsem musela odebrat rovnou do zkumavky a nepřelívat z ničeho, ale zítra už můžu,jenže sáček stejně nemáme, má to být ranní moč a do 9h odevzdaná...tak uvidíme...

pacesova
23. srp 2010

@kvetik-k Dc. Zemanovi-prý podrobnější metabolika. Odběru zdar!!

mima22
23. srp 2010

ahojte,
co si myslite mala mi uz dost chodi sama ale vacsinou iba vnutri vnku tiez ale menej.co by ste vy na mojom mieste robili cvicili by ste vojtovku dalej.?este sme neboli na kontrole u neurologa chcem ist az vtedy ked uplne bude sama chodit uz vsade.
vy tie co cvicite vojtovku tak chcu vam deti chodit na nocnik?alebo odkedy su uz aspon cez den bez plienky?
lebo som pocula ze u tychto deti trva dlhsie ze necitia kedy sa im chce cikat.

pacesova
24. srp 2010

@kvetik-mam prosbu-jak se tam dostáváš - na ten Karlov -odstavíme autem a pojedeme metrem, máme tam být ve čt v 8.30h., kam jíz z metra?Moc díky.
@mima22-jelikož máme zpomalený vývoj,tak určitě nebude malý na nočníku na roce, kort, když sám neumí sedět-vše chce svůj čas,ale jestli Ti malá už sedí,tak to zkoušej bez plen,venku na zahrádce to je ideál.

mima22
24. srp 2010

vsakto ano taky co este nevedia sediet tak tachych este na nocnik nie mala ta sedi pekne sama od 9 mesiacov a uz zacala aj chodit vonku sama este sama boji ale vnutri chodi vacsinou sama sem tam to je este aj za tu ruku

lukza
24. srp 2010

Ahojky holky tak se hlásím z kontroly na neurologii Luky je prý vyvojově napřed (bereme gestační věk) Asymetrie je velmy malá jen když se bojí coš prý děti dělají ale hned si to uvědomý s srovná se.už se točíme jak na bříško tak na záda ale prostě cvičit dál všechny cviky jak na zádech tak na boku tak na bříšku a kontrola zase za 2měsíce. 😖 ale prý mám cvičit už jen 1-2xdenně ale do zprávy to nenapsala takže mě to říkala asi jen tak pro mě

kvetik
24. srp 2010

ahoj, @pacesova my tam jezdime autem☹, je to teda síla, z kladna, když není dopr.zácpa tak jsme tam i za 45min,ale když je, tak i za skoro 2 hodky, takže vždy jedeme tak skoro o 2 hodky dřív☹( vůbec nevím, co je blízko za metro- pavlák? nebo karlovo nám.? ale i tak to bude dost daleko☹( my tam chodíme i na rhb.
@lukza - takže vy jste napřed, tak máte cvičit??? tak to nechápu....mě se to zdá zbytečný, pokud u toho brečí,tak je to blbý...vždyt už minule vám snad říkali,že jste v pořádku,ne?

lukza
24. srp 2010

@kvetik taky sem to moc nepochopila říkala mě že je Luky dokonce aji na před ve vývoji ale že máme ještě cvičit dál a za dva měsíce se zase přujít ukázat.no jo mě hned na začátku když sem šla na neurologii tak mě řekla že dokud nepoleze nebo nebude chodit tak budeme cvičit a jde vidět že aji když jsme v pořádku jen ta asymetrie je velmy malá a jen když se bojí prý je to normální tak stále cvičet no jo ještě nelezem ani nechodíme.já hlavně nechápu že máme třeba aji furt cvičit ten cvik na boku když jsme ho cvičily aby se spevnily svaly na otáčení a Luky se mě už otáčí od 5měsíce tedka aji dokáže když se mu chce válet sudy ale máme cvičit aji ten cvik na boku .

lullka30
24. srp 2010

Ahoj, zdravím. Zase sme sa po 5.týždnoch volna vrátili k cvičení, Luky síce už krásne sedí, leze, stojí, obchádza nábytok, ale lavu nožičku stále vytáča hodne do venku takže nám dnes dala cvik na boku 3x denne po 3.opakovaniach na každý stranu. Vobec sa mo do toho nechce.... 😒

verunecka3
24. srp 2010

Ahojte, chtěla jsem se zeptat,jestli nevíte,kolik cviku u novorozencu je na vojtovou metodu.Nemame zadny vazny problem,jen jsme dve a narozene ve 34 tydnu,takze radeji neurolozka napsala rehabilitovat. Cvicila jsem uz se starsim synem,ale to jen dva cviky,a az v roce. Takze nevim presne kolik nas toho muze cekat. Dekui moc za odpoved. V.

susanne5
24. srp 2010

@lukza gratulujem, to je fajn ze je vpredu. aku asymetriu ste mali? lebo my cvicime aj kvoli corticollis teda maly daval hlavicku castejsie na jednu stranu ako na druhu. cvicenie 1 az 2krat denne.. hm to by bola parada 🙂

susanne5
24. srp 2010

@pacesova my sme takisto boli na metabolickom vysetreni, maly mal slabsie svaly pretoze sa mu vylucovalo viac vapnika a fosforu z kosti a to ukazalo prave toto vysetrenie. preto musel papat fosfatovy roztok, aby to do tela doplnil.
drzim palce aby to bolo u vas v poriadku

susanne5
24. srp 2010

@lilin ja mam prave to obdobie a necvicili sme tyzden pretoze sa strasne vzpiera a bojim sa ze mu ublizim ( mame cvik ked mu musim sko=lopit hlavicku a dat ju nabok a on strasne tlaci hore az sa bojim aby som mu neublizila) okrem toho doladujeme detaily.. teda ten cvik musim robit precizne co sa neda ked sa vrti.. ak nema hlavicku zarovno s chrbticou ten corticollis sa mu nezlepsuje a on sa mi vzdy zvrtne takze je aj tak nakrivo.. zajtra ideme k rhb som zvedava co nam povie.

petka.k
25. srp 2010

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. Jen bych ráda napsala, že my už cvičit nemusíme, jen budeme sledovaný, takže jdeme v prosinci na kontrolu. Vyšlo nám to tedy na tři měsíce (od třetího do šestého měsíce věku Nika). Pro všechny kdo začínají nebo cvičí bych ráda napsala, ať to vydrží. Já taky měla občas tendence to vzdávat obzvlášť potom, co jsme začali cvik na bříšku a Nik brečel jako blázen, ale chce to vydržet. Ten pocit, kdy už nemusíte a víte, že miminko je v pořádku je k nezaplacení. Hodně trpělivost a úspěchu všem. Lukzo, to mě mrzí, ale asi máte hodně pečlivou neuroložku 😉 Myslím na vás. papa

pacesova
25. srp 2010

@petka.k-velká gratulace!!!!!!!!!!!A děkujeme.
@susanne5-moc díky za osvětu!!!!!!!!!!!!My už jich máme za sebou hodně, toto na tam Karlově je prý hodně podrobné,tak uvidíme.

lukza
25. srp 2010

@susanne5 Luky měl asymetrii že se mě točil do písmene C měl to zafixované s dělohy takža když ležel tak dával hlavičku k pravému rameni že to nedotočil do strany a jak tak dal hlavičku tak trup se stočil do písmene C.

lukza
25. srp 2010

@petka.k mooooc gratuluji to je supr 😀

susanne5
25. srp 2010

ahojte, dnes sme boli na " kontrole" u rhb, vraj sme na tom ovela lepsie ako predtym z coh sa velmi tesim. dala nam aj novy cvik, vola sa " poloha ukrizovaneho" ...maly lezi na chrbatiku, ruky v pracom uhle od tela, pod mojimi stehnami, on je ku mne dole hlavou a potom hladam yrejme to co nazyvate "bod pod bradavkou" . na prvy krat sa nepodarilo dufam ze ho coskoro najdem 🙂

tinika
25. srp 2010

@susanne5 super, tesim sa sa vami, my tiez sme boli minuly tyzden a dostali sme novy cvik lebo maly uz je na 4 tak taky cvik ze nozky skrčene a hlavku mu tlačim čielkom dole a ruka jedna na mojej a na jednej tlačim body na lakti a tlačim telom na chrbatik a on sa ma zdvihat nozkami na 4

lukza
26. srp 2010

@susanne5 mám radost že jste byly úochválení to je supr

kalaoka
26. srp 2010

Ahoj holky, už pár měsíců vás tu čtu pro vaše zkušenosti a postřehy, ale nepřispívám🙂. Ve zkratce o nás. Mám chlapečka narozenýho 33+3... byla mu diagnostikovaná velmi silná dráždivost a hypertonický syndrom. ty první měsíce se jenom prohýbal, nešel vůbec "zlomit" do klubíčka, byl hrozně neklidnej, neuroložka mě dost vystrašila a začali jsme vojtit. 'Snažila jsem se poctivě a odpor z jeho strany byl opravdu velikej.
Ted je mu šest a půl měsíce, korigovaně měsíců pět..... už měsíc se otáčí, strká si palce od nohy do pusy, na bříšku si kleká a chtěl by lézt. Těch šest týdnů, o které se narodil dřív,by na něm už nikdo nepoznal. Od včerejška máme cvičení zakázaný, prý ho to stimuluje až moc a předbíhá se.... hypertonus se upravil, dráždivý je trošku furt. Tak vám to se píšu, abyste věděli, že stojí za to vydržet a cvičení fakt pomáhá🙂. Tak hodně sil.

kvetik
26. srp 2010

ahoj, kalaoka gratuluji k úspěchům! kde cvičíte - u jaké rhb?

pacesova
26. srp 2010

Ahoj holky,tak jsem úplně KO.Moč se podařilo odchytat,odběry také OK.ALe verdikty katastrofa.Ani nevím,kde začít.Opět jsem zažila ponížení a ve zprávě je-matka uvádí,že začíná lozit,ale zde nepředvedl,matka uvádí,že navazuje kontakt,zde nepředvedl a hlavně si pan Docent vzal tabulky,že váhově zaostáváme i obvod hlavičky.Tak jsem koukla k bráchovi a ten měl obov hlavy na roce 44cm,což má Šimon teď a je mu 14.měsíců a to byl o měsíc dříve, váha přes 8kg, brácha měl 9kg - to je to kilo,o které měl méně při narození a výška ta jediná, že jde 77cm.Vůbec nás nezná a vše dovršil tím, že doufá, že umím cvičit Vojtu. Beznaděj a oči plné pláče.Vím,že Šimon zaostává,ale udělal z něho ......................

lojzina
26. srp 2010

@pacesova ahoj,tak predne je mi to lito a pan Docent je blb.nebrec,ste sikovni!!!!!

kvetik
26. srp 2010

@pacesova achju, to je teda trápení, jako kdyby toho nebylo málo, tak tahle tě ještě "potopit", a zbytečně...tak snad jste tam jeli na metabolické testy,ne? a ty dopadly dobře, tak super!! neurologa to máte někoho jiného, ne? tabulky, tabulky....tak snad není důležité kolik má kg a cm,ale že přibývá a roste,ne? teda tak mi to aspon říká doktorka, protože v 8m máme 6,6kg a průměr je o 2 kg více...no a co, ale přibývá....a vůbec mě tím doktorka nestresuje...ber to tak, jen že to zhodnotil, tam žádný verdikt, a že jsou důležité ted ty odběry kvůli kterým jste tam jeli.....a hlavně když máš srovnání s druhým synkem, tak vidíš,že je to v pořádku...kdyby vám aspon něco poradil nebo doporučil,vid?

kvetik
26. srp 2010

jinak my taky moč ok, ale dneska měl zase horečku a to už ted 2 dny neměl☹( a rýmu a ten blbý kašel, takže odsáváme, dále berem antibiot.roztok a necvičíme...