Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

orlik
11. črc 2010

Ahoj, douho jsem tu nebyla. Cvičíme sice pořád, ale už to asi nebude mít dlouhé trvání. Terezka už měsíc péruje na kolínkách a je na nich čím dál stabilnější, dokonce se už sama několikrát posadila. Dost nám pomohly i tejpovací pásky, hodně se jí díky nim bříško stáhlo. Moc je doporučuji.

ralanka
12. črc 2010

@orlik prepáč asi som blbá ale neviem o akých páskoch hovoríš môžeš to opísať? díky
@monnaa tak príjemný pobyt prajem a čakáme potom na novinky z pobytu 😀 😀 😀
my ideme v piatok na kontrolu rhb po mesiaci od pobytu tak som zvedavá čo nám povie 😒

orlik
13. črc 2010

@ralanka tejpovací pásky pomáhají aktivovat svaly. Určitě jsi to viděla u sportovců, hlavně u atletů, ti mají přelepené většinou rameno nebo stehenní sval barevnou páskou. Máme bezvadnou fyzioterapeutku, která se nebrání novým věcem. Měla s páskami dobré zkušenosti u dospělých, tak si udělala kurz i pro prcky. Prý se používají i na zabránění chrápání. Tejpuje se měsíc, každý týden jsme chodili na nalepení nové pásky a i já jako laik vidím, že je to bříško lepší. Ale je to jen pomocná věc k vojtovce, bez té to nejde. Posílám fotku, jak to vypadá.

ralanka
13. črc 2010

@orlik jéj tak to by sa zišlo môjmu mm proti chrápaniu ked to funguje 😀 😀 😀 😀

marketa137
13. črc 2010

Ahoj tak se přidávam k Vám. Dneska jsme byli poprvé na rehabilitaci a máme jeden cvik, Tomík se u něj skoro směje 🙂

kvetinka7
14. črc 2010

Ahoj holky,
my cvicime rhb od 3.mes . uz 3 mesice, neco se nam spravilo,ale hlavu pri tahu jakoby do sedu skoro v 6mesici nedrzi porad. ☹
Chci zajit jeste nekam jinam na konzultaci.
Cvicite tady nektera v Praze?

gabininka
14. črc 2010

Ahoj. Aj my cvicime od 3.m. a tiez hlavicku sama neudrzi, pomalinky sa to lepsi, hlavne co sa tyka polohy na brusku. Neviete my poradit, citala som tu o pobyte v Dun. Luznej... musi ma tam odporucit neurolog, ake su kriteria na prijatie??Dakujem

mima22
14. črc 2010

@gabininka ahoj.mi sme boli v dunajskej luznej treba aby ti dsl neurolog odporucenie tam a potom to tam posles a budes cakat kym vam to schvali poistovni a oni z luznej vam potom zavolaju.
trva to tak tri mesiace

janka79
14. črc 2010

@gabininka my sme boli tiez v Dun. Luznej...nam vypisala papiere na liecenie rehabilitacna doktorka, ktora nam liecenie aj odporucila, ale potom som musela poslat aj vysetrenie od neurologicky...na prijatie sme cakali asi dva mesiace...a ked si uz tam, tak sa mozes hned nahlasit na dalsie liecenie, budu ti drzat miesto, ale odstup medzi lieceniami su 3 mesiace

gabininka
14. črc 2010

Dakujem za info. V piatok sa opytam neurologicky a uvidim... a ako ste boli spokojne s dunajskou?

mima22
14. črc 2010

nam sa v dunajskej pacilo sestricky su tak vsetky dobre a aj doktorka.

sisipetka
14. črc 2010

@gabininka - my sme tam sice na pobyte neboli, ale chodili sme tam 3 x do tyzdna na rhb a stale chodime na kontroly. PRistup je podla mna ok a rehabilitacne su dost skusene a vsetko ti vzdy pekne ukazu a vysvetlia. Akurat nedokazu este prist na to, ako by sme mohli eliminovat detsky plac 😝 😉

beautynka
15. črc 2010

Ahojky holky,
dneska jsme byli na kontrole na neurologii a dopadli jsme na 1* 😵 už nemusíme chodit ani na kontorlu, vyvíjíme se tak jak máme, i do sedu už si přitáhneme hlavičku, byli jsme moc moc pochválení a už nemusíme cvičit ani Vojtovku, jen máme dodělat rozepsané rhb a pak konec, jsem moc šťastná, že je Rudíček v pořádku. Určitě mu cvičení moc pomohlo.

beautynka
15. črc 2010

@kvetinka7 To je mi líto, že malej ještě nedrží hlavičku, tak jak má, to se ale určitě brzo spraví, Rudík taky měl dlouho hlavičku v záklonu, a co všechno cvičíte? my už cvičit nemusíme, tak držím palečky 😉 🙂

moon1979
15. črc 2010

@betelgeuzz dakujem za link, celkom poucne 🙂 ale jedno ma prekvapilo, je tam ukazovany aj baby vak, pritom som dost citala o nom, ze nie je vhodny na pouzivanie, ze dieta v nom nema fyziologicku polohu ... tak neviem, kolko clankov si clovek precita tolko inych nazorov ☹

moon1979
15. črc 2010

@kvetinka7 a od kolkeho mesiaca uz musi dieta uplne drzat hlavicku? lebo moj maly ma 3.5 mesiaca a tiez mu este musim fixovat hlavicku lebo mu lieta ☹

janka79
15. črc 2010

@gabininka mne sa pacil pristup vsetkych...akurat posledne dva dni sme cvicili u inej sestricky a ta mi povedala k cviceniu zopar inych veci ako ta pred tym, tak som bola z toho trocha domylena...ale videla som za tie dva tyzdne vysledky, bola som rada, ze sme tam boli

kvetinka7
15. črc 2010

@beautynka to je skvele 😀 Rudicek je od zacatku sikulka.. a jak te predtim zbytecne vystresili! tez chvalim 🙂
@moon1979 to ze mu lita ,je normal, od 3.mesice by mel,kdyz ho zatahnes za ruce ,zacit drzet hlavu[ to ale nezkousej, nema se to],od konce 3.mesice by mel drzet pevne nach
to zkousi dr. pri porad

betelgeuzz
15. črc 2010

@moon1979 a kde jsi to četla? Já si o nošení dětí dost studovala a v baby vaku je dítě v kolíbce, takže by měl být OK. Akorát zatěžuje pouze jedno rameno, tak není na dlouhé nošení.
@beautynka gratuluji k dobrý výsledkům.

ralanka
15. črc 2010

beautynka gratulujeme k necvičeniu 😀 😀 😀 😀 ste šikulky to je super správa 😵 😵 😵 😵 😵

beautynka
16. črc 2010

Ahojky holky,
děkuji, mám hroznou radost 😵 😵 😵 a ted jsem přišla z kyčlí a mám radost dvojnásobnou, už nám dorostla jadérka, tak nemusíme chodit už ani tam 🙂 Ještě teda mám naplánované asi 4 rhb tak tam půjdeme a ještě s ním budu stejně cvičit doma, Rudík u toho nepláče a je to určo pro jeho dobro a přijde mi, že se na cvičení i těší, akorát vynechám ty cviky, u kterých se vzteká.

beautynka
16. črc 2010

Jo a samozřejmě Vám všem držíme s Rudíčkem moc a moc pěstičky, aby jste už taky nemuseli cvičit a jen a jen dělali pokroky s mimískama 🙂

lullka30
16. črc 2010

AHoj, my sme sa po týždniu vrátili z dovolenky, tam som s Lukym necvičila a na rehabke povedala, že sa stav nezhoršil a sedenie sa dokonca zlepšilo ( už tak nevytáča telíčko do lavej strany) a tak že skusime dat ešte dlhšiu pauzu v cvičení a na kontrolu máme príst až na konci srpna
celkovo sa stav zlepšil, ale pri stáni Luky stále vytáča špičky ven, takže bud sa to za ten mesiac zlepší a cvičo ukončíme uplne, alebo nám dám ešte nejaký cvik na to stánie

lojzina
16. črc 2010

ahoj,zdravim a preju hezky leto vsem 🙂 .Chtela bych se zeptat,kdyz cvicite s prckama a kladou odpor,jak moc je nutite-nenutite a jak velkou silou,byt v te jake poloze?ted nevim jestli sem s evyjadrila spravne 😉 ,respektive jak moc pouzijete,prominte ten vyraz,nasili?Me Sebik nekdy jakoby utika a ja se snazim ho dostat zpet ale nekdy je to pekn a fuska...

lojzina
16. črc 2010

V letu sem docetla-a gratuluju k uspechum 🙂

ralanka
16. črc 2010

ahojte tak my sme dnes boli na kontrole videla že malý sa plazí pekne ručičky nožičky na striedačku už som jej aj vravela že si dáva pod seba kolienka a najnovšie sa zaprie o ruky a vystrie celé nohy ako na chodenie tak povedala že to nesmie a ja že to robí sám že či ho mám uviazať a ajtak máme nadalej cvičiť aj ked je omnoho vpredu oproti ostatným deťom a ručičky už vystiera krásne oproti tomu ako mal zaťaté občas si dá do päste a tak sa oprie ale veľmi málinko a cvičiť musíme tak nechápem 😒 ked je dieťa pozadu je zle a ked je popredu tak je tiež zle tak len presne podľa ich tabuliek 😒 😠

pink_lady
16. črc 2010

ahojte 🙂 kedysi som aj ja chodila do tejto temy, trapili sme sa, potom sme zmenili rehab a hned pokrok a potom nam neurolog povedal ze ked budeme plavat nemusime cvicit. Teraz, po 3 mesiacoch nam v utorok povedal ze vyzera to tak ze musime zacat zas cvicit, lebo maly ma sice skoro 11 mesiacov, ale plazenie, stvornozkovanie, ze by sa sam posadil, to nehrozilo. Aj ked ked som ho posadila (co usedi sam len nejaky mesiac) tak sa uz postavil v postielke. ALe hned rachol a tak nesikovne vzdy 😝 No a prisli sme v ten utorok od doktora, ja nestastna, skoro som plakala, posadila som ho na zem a on sa zacal stvornozkovat!!!! sice tak nesmelo ale na dalsi den uz frcal na plno. V stredu rano som ho nasla po zobudeni stat v postielke - z coho som usudila ze sa musel aj sam posadit, co sa mi v priebehu dna hned i potvrdilo ze uz to zvladne a v ten isty den poobede zacal okolo postielky chodit. Dnes mam pocit ze mu v ritke narastla vrtulka 😀 Robim si srandu ze asi sa zlakol ze bude musiet sa zas trapit cvicenim lebo inak to nechapem ze dovtedy nic a zrazu ... 😕 😅 Ideme na kontrolu v auguste tak dufam ze budeme ok 😵

pink_lady
16. črc 2010

drzim vam vsetkym palce, viem ake je to trapenie to cvicenie ☹

lukza
16. črc 2010

Ahojky holky tak sem byla včera na rehabce a rehabilitační mě říká že to není ani možné jak Luky krásně reaguje na cviky že když ho vidí tak si chce spíš poklepat na čelo proč cvičíme dál že je krásně už rovný uplně se divila že se točíme na bříško přes obě strany takže už žádné upřednostnovaní a když viděla že si sám drží flašu tak žasla .a to se musí přiznat že už delší dobu na cvičení moc nejsem zvládáme tak jendou někdy dvakrát denně a rehabilitační mě říká že jde vidět jak pravidelně cvičíme 4xdenně když dělá tak veliké pokroky 😝 no jsem teda stoho jelen.hlavu už dávno držíme uplně ukázkově už má tendenci se plazit ale spíš couváme do zadu a nebo se stále točíme dokola jak rafičky od hodin..na neurologii jdeme v srpnu tak sem zvědavá aji rehabilitační říkal Lukymu prosímtě co jsi te doktorce na kontrole předvedl že tě nachala dál cvičit a já říkám že byl už ospalí že jsme tam čekal a tím pádem pasení atd bylo o stupen horší jak doma

sisi27
17. črc 2010

Ahojky holky, v rychlosti jsem dočetla, gratuluji všem k pokrokům. My jsme teď 10 dní necvičily, malej byl nemocnej, dneska poprvé, na začátek jednou denně a byla to hrůza. Tak strašně ještě nikdy neplakal. Hrozím se zítřka.
Chci se zeptat, jak motivujete dětičky, aby se převrátily z bříška na záda? Ze zad na bříško už mu to začíná jít (na jednu stranu dobře na druhou stále ne), někdy sice stále švihem, ale budeme cvičit a snad to dopilujeme.