Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

pacesova
26. bře 2010

petrach:taky se nám doma protočily panenky,když jsme to propočítali.Musím to nějak nakombinovat-pokud nebudou procedúry o víkendu,budeme jezdit domů-vyprat,atd..Jinak tam se mnou chce jet babí a kámoška s dětmi,ale naprd je,že přesný termín nám sdělí až 14.dní před nástupem,takže jim nemohu rezervovat pobyt někde poblíž v penzionu.
ludva: gratulace. Náš prďoch to udělá taky, ale spíš mi to příjde, že je to v tom afektu rozčílení. To by snad dokázal i chodit.
sisipetka: vydržet a všechno bude lepší, uvidíš. Hodně zdaru do dalšího cvičení.

petrach
26. bře 2010

pacesova i když to udelá v rozčilení ze cvíča,už to tam je..jen jim trvá to začít používat..to je jako u nás s tím lozením..

pacesova
26. bře 2010

petrach:snad se dočkáme.Včera se mi plazil.Příjde mi,že nožky pěkně střídá, prdku také nadzdvihne, ale to bříško a ručky-to nějak nejde zkloubit - přitom rošťák pase, hlavně, když ho šimrám rybkou.Ale jak mu nic nedělám. Pasivní záda či břicho a drtí si ručku, jak kdyby týden nejedl.Jedeme na RHB,tak jsem zvědavá,co mi řekne na modřinky na kolínkách.

andy24
26. bře 2010

Ahoj holky
občas sem nakouknu co nového.U nás skoro nic.Přes 2 měsíce se plazíme,a sama si ještě nesedne.Na rehábku jdeme př.týden.Doktor na neurologii byl spokojenej,když jsme tam byly tak nám napsal dnes 10,5 měs,korig.9,5 ale odpovídá 7m+-. nevíte co je to axialní hypotonie.To máme taky ve zprávě.Včera jsme byly u naší dr.a máme strašně málo železa,malá dostala kapičky a hrozila nám tranzfuzí.No ještě tohle,to bych snad nepřežila ☹ No musím doufat že zaberou .Už jsem s toho fakt neštastná. ☹

lilili2
26. bře 2010

andy24: my to ve zprávě taky měli mírnou axiální hypotonii. Já jsem si to přeložila slovo od slova a vyšlo mi trupová (osová) hypotonie (malé svalové napětí).

luckacr
26. bře 2010

Ahoj holky,
tak jsme nějak zvládly šílenou střevní chřipku a ještě musíme pár dní počkat, než se dostaneme do kondice a začneme zase cvičit Vojtovku...

pacesova
26. bře 2010

andy24-jestli kojíš-kup si sama super železo v lékárně a dlabej!!!!!!!!!Pomůže to. My měli málo Fe na 5.měsících a kromě 3x denně aktiferinu,jsem dlabala i já a srovnalo se to. Jsme na tom podobně-nám bude 10. měsíců v pondělí, kor. 9 a taky max plazení. Hypotonii máme také, ale to axiální v papírech nemáme, ale trupová hypotonie exisuje opravdu jak lili to přeložola. Hlavu vzhůru!!! A malé dávej hodně masa-hlavně hovězí.

comi
26. bře 2010

Ahojte, chcem sa opýtať, vojtovka pomáha aj ked 8 mes . bábo ešte nesedí? načo všetko dobré je cvičiť vojtovku?

ludva
26. bře 2010

čauky 😉
Tak jsem tady toho mého lenocha přechválila, dneska se nepřetočil ani jednou 😠 . Jen na mě při cvičení valil kukadla a dával mi jasně najevo, že se mu fáááákt nechce, potvůrka jedna podivná 🙂

pacesova
26. bře 2010

ludva:každý den je jiný. Nebuď z toho smutná. U nás je to to samé. Neboj- oni tomu příjdou na chuť.

petrach
26. bře 2010

ludvo on to nebude ukazovat každy den 😉 ze začatku jen párkrát a pak třebas 4 dní nic..i my jsme to tak meli..ale už to má v hlavičce a jen to musí zpracovat..bud v klidu

comi vojtovku musí předepsat neurolog..a pokud máte 8 mesícu a nesedí,tak to nehrot..naše Elin sedla v 10 mesících a znám deti i pozdejc..to ješte nic neznamená,me přijde že to je normální
jinak se cvičí při ruzných diagnozách,centrálních koordinačních poruchách,DMO,hypotonii,hypertonii..je toho hodne

petrach
26. bře 2010

melo tam byt 14 dní 😉

ivkaivka
27. bře 2010

ahojte, no mala sa pretaca jedna radost, len na brusku dlho nevydrzi, takze ju musim pretacat spat. Konecne doteplotovala, takze zajtra mozeme cvicit, v utorok mame rhb, som zvedava aka bude protivna a ak velmi, beriem malu a odchadzam...dufam, ze to zvladnem, budem s nou cvicit doma a o 2 tyzdne kontrola a zmena. Len neviem ci to cvicenie este ma zmysel, neurolog tvrdi, ze je vsetko o.k. mala je len leniva, teraz sa uz pretaca...no uvidime.
Ludva, mala sa 1x pretocila v pondelok, potom asi 2 dni nic a teraz je ako vvrtulka a dokonca to zvlada na obe strany.

monnaa
27. bře 2010

ahojte, no vy ste toho popísali 🙂

ludva- gratulujem k úspechu, u nás to je podobné, najskôr sa začal pretáčať po cvičení , všetci sme z toho boli celí happy, potom 3 týždne nič... no a teraz sa cca 2-3 dni krásne pretáča, síce len na jednu stranu, ale aj to pokladám za úspech. Aj na brušku už vydrží dlhšie.

gudulo- tak ty už máš skúsenosti s Vojtovkou, a zmenilo sa niečo oproti minulosti , ke´d si cvičla so synom ? Máte tú istú rh sestričku ?

ivka- taktiež gratulujem ku pretáčaniu a prajem veľa sily pri prípadnej zmene rhb, ja by som určite menila, akurát u nás je len jedna na 2 okresy 😒 , no zatiaľ som vcelku spokojná

pacesova- no super, že sa vám podarilo vybaviť tieto kúpele, len tá suma musí byť vysoká. Ozaj , a nemôže ti neurologička napísať nejakú diagnózu aj na druhé dieťa, že by si zaň nemusela platiť ? U nás v SR to tuším takto chodí.

petrach- ja si tiež myslím, že na vek 1 rok a 1 mesiac je tvoj synček v pohode, no a že lezie, to je úplne super, aj keď je opatrný, zakódované v hlavičke to už má 😉 , a to je hlavné.

monnaa
27. bře 2010

Ozaj dievčatá, predpísal vám niekomu neurológ injekcie cerebrolyzínu ? Už som sa pýtala aj v inej téme , zatiaĺ mi odpovedala jedna mamička, že im to pomohlo. Len ja som počula , že tento liek môže spôsobiť epilepsiu, tak ma to hrozne vyľakalo. My sme zatiaľ dostali jednu injekciu, ale má ic byť celkovo 30 😲

rohacka
27. bře 2010

Ivkaivka - myslim, ze tvojej malej pomohla k pretacaniu prave prestavka v cviceni kvoli chorobe! My sme vsetky pokroky urobili po prestavke v cviceni. Ako keby to bolo v tej hlavicke naprogramovane a potrebuje trochu uvolnit, aby to urobilo enter 🙂 . Inac, v Presove sa cvici aj na Capajevke aj na Sekcove, takze nemusis menit v ramci chodby, samozrejme, ak by ti nevadilo dochadzanie.

ivkaivka
28. bře 2010

rohacka, urcite by mi nevadilo, mam to po ceste, na Capajevku som pocula dame pekne veci, takze asi pojdeme tam, no ja verim, ze doktorka povie, ze uz netreba cvicit, aj ked na brusku vela nevydrzi 😒 ,no pretaca sa velmi rada, len potom je rev, lebo nevie spät 😅

tinuskaha
28. bře 2010

Ivkaivka ja som chodila s malym na capajevku a nebola som spokojna 😒 teraz chodim do KE je to sice daleko auto nemame ale tam som maximalne spokojna.Tu sme cvicili vyse 4 mesiace a ziaden pokrok.Prisli sme do KE kde mi RHB povedala ze celu siju krk ruky ma stuhnute 😒 Ukazala nam 2 cviky ako svaly ponatahovat a zlepsilo sa to o 100%.maly zacal vyssie dvihat hlavicku a dvihat sa na rucky.Som rada ze som odisla z PO mala som to urobit skor.Dufam ze vsetko dobehneme.Tot moj nazor a moja skusenost.Ale kolko ludi tolko chuti.Maly je lahku hypotoniu a je predcasne narodeny.Ty ak vravis ze mala je len leniva tak skus capajevku a ak ti mozem poradit tak ku sestricke Figurovej.Na tu vedla(neviem ako sa vola)som dobre veci nepocula.

ivkaivka
28. bře 2010

tinuskaha, vdaka. NO ta nasa Saksova, tiez stale mi vyklada, aky ma Olivia obly chrbat a ked urobi s nou jeden cvik (asi 15sek.), tak ma hned vola, no pozrite, aky je chrbat rovnejsi, ide ma z nej porazit, ja totiz ziadne obliny nebadam a ani neurolog ich asi nevidel. Ale kazdopadne skusim tu sestricku Figurovu.

rohacka
28. bře 2010

Ivkaivka - naozaj zalezi na koho natrafis. My cvicime na Capajevke, tiez pocuvam rozne veci, ja som momentalne spokojna. Predtym sme chodili k takej starsej panej, ale ta odisla do dochodku a namiesto nej prisla velmi zlata sestricka, zda sa, ze sa naozaj vyzna, my sme totiz komplikovany pripad a vela veci mi poradila, stale ma upozornuje, na co mam pri tom ktorom cviku davat pozor a ked nejaky nezvladame, tak mi ho upravi, aby som to vedela ucvicit. Vola sa Katka, je v prvych dverach. Viem, ze su tam niektore sestricky, ktore sa naucili cvicit vojtovku len od tej starsej sestricky, takze des a hroza. Kazdopadne, neviem, ci si mozes sama vybrat sestricku, podla mna Ti to urci lekarka. Ale podla mna, ked jej vysvetlis, ze nie si spokojna a ze ta to stve, tak Ti odporuci niekoho dobreho, neboj. Ona je strasne zlata.

gudulo
28. bře 2010

monnaa - teraz cvicime pri inej sestricke a aj v inom centre ako pred 6 rokmi, ale mame super sestricku, vsetko vysvetli, pocvici s malou, ukaze ako cvicit - skratka super, pri synovi sme tiez mali fajn sestru, takze ja mam iba dobre skusenosti s rehabilitacnymi. Inak co sa tyka sposobu cvicenia, je to asi to iste, zacinala som pri oboch rovnakym cvikom a potom sa zameriavali cviky na dany !problem", koli ktoremu sme cvicili. To si pamatam, ze ked som povedala ze malemu sa nechce lozit a ze jednu nozku nechava pozadu, tak sme cvicili to, dlho nechcel lozit po styroch, iba sa plazil, tak sme sa snazili, aby sa chcel zdvihnut na styri. Teraz je to tiez dobre. Vzdy nam sestricka ukaze take civiky, aby mala napredovala. Je to sice pomalsie, ale ide to.
tinuskaha kde chodite cvicit do KE?

evikg
28. bře 2010

no, mne dnes Nelka ten cvik s nozkami pod sebou uplne odignorovala ☹ Mohla som jun tak drzat aj 4 minuty a nic - ani neplakala, ani sa nedvihala ☹ Co myslite, je to v poriadku? Nevzdala to uz? ☹

gudulo
28. bře 2010

evikg, podla mna to nevzdala, aj mne sa stava, ze mala mi nereaguje, vtedy sa snazim trosku ju inak stimulovat, ale ked to nejde, tak prestanem cvicit a pri dalsom cviceni sa chyti, asi iba nemala "svoj" den, neboj, zajtra bude lepsie a krasne to ucvici

evikg
28. bře 2010

dik. Dufam, ze to bude tak, ako hovoris ☹ Snazila som sa ju stimulovat ako sa dalo, ale nic.

gudulo
28. bře 2010

ja to v takom pripade nesilim, aj sestricka mi povedala, ze radsej vtedy necvicit a na dalsi raz sa chyti

aaronka
29. bře 2010

Ahoj holky, máte měkdo tento cvik? Na bříšku, ručku u sebe podél těla, děťátko nadzvednout a vzálenější nožičku skrčit pod mimčo tak, aby se patička dotýkala zadečku, druhou nožku propnout, držet hlavičku, pánev aby neujela a loket? Malá má od tohoto cviku úplně zrohovatělou kůžičku na kolínkách a začíná jí praskat ☹ , tak nevím, jestli je to normální a hlavně co s tím.

petrach
29. bře 2010

aaronka my ho máme..muže mít citlivejší kužičku,muže to byt--skus jí to promazavat hodne mastným kremem..
avikg u nas to byvá taky..malí když cvičí jak má,tak u toho proste ječí a když neječí,tak necvičí..leží,kouká a mužu delat co chci,nehne se..tak najedu na další cvik a vetšinou se chytne..

aaronka
29. bře 2010

Petrach mažu Bepantenem, ale když ji obleču, tak se to setře, navíc, když ho cvičíme 4x denně, tak se pokožka ani nemá čas zregenerovat. Přemýšlala jsem namazat a přelepit náplasí, ale zase aby to dýchalo...

evikg
29. bře 2010

no, dnes sme boli na rehabilitacii. Ked s nou cvicila sestricka, tak cvicila (a rucala). Akonahle som ju zobrala ja, tak plakat prestala, ale prestala aj dvihat zadocek ☹ . Sestra skontrolovala, ci ju dobre dzrzim a vsetko bolo v poriadku. Zvlastne je, ze ked ju pustim, tak skoro ako zaba vyskoci dopredu t.j. je v svalovom napati, ale zadocek nedviha. No snad sa chyti. Uplne som z toho nestastna a demotivovana ☹ A vraj ma aj lahku hypotoniu - ked sedi, tak nozicky uplne rozkroci, az do spagatu a lahne si na brucho. Urobi ako keby placku a z toho sa da na brucho a odplazi.

ivkaivka
29. bře 2010

no nam sa rhb vyriesila sama. Mala opat teplotuje, tak som volala, ze nedojdeme, nech nas preobjedna a ona vravela, ze mame ist k pani Nadovej (sestricka vedla), ze ona odchadza na neplatene volno, tak som dnes vo vytrzeni 😀 😀 😀