Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lilin
30. črc 2010

@lukza to je opravdu super jen dvakrát za den tak to je pohodička... tak trochu ti závidím....malý je pořádný šikula no a pak teda čtyřikrát tak to taky jde....a třeba se dočkáš zoubku 😉
@quiquo ničeho se neboj, na rehabku tě vše co budete potřebovat naučí a pak to bude pohoda....ani ti to pak nepřijde... děti vydrží víc než si myslíme 🙂

lukza
30. črc 2010

@lilin jj zatím dvakrát a pak se vrátit k tomu 4x tak máme cvičit stále 4x jen ekda po té pauze pomalu začít ale popravdě já většinou zvládám jen 3x

luculina
30. črc 2010

Ahoj, všem gratuluju k úspěchům a mám na vás dotaz: devítiměsíční syn má trupovou hypotonii, plazí se o sto šest, neleze, ale prý by na to měl, jen asi nemá potřebu, nesedí, ale už nějakou dobu se prři opírání o něco dostane do sedu na kolínka a předevčírem se začal stavět u nábytku. Mám takové obojaké pocity - radost, nepočítala jsem s tím, že by se tak brzo postavil, ale na druhou stranu nevím, jestli je to dobré na jeho páteř, když ještě nemá zádové svaly posílené tak, aby seděl. Co si o tom myslíte? Rehabka má dlouhou dovolenou..normální rodič by byl šťastný, že jeho dítě dělá pokroky a já přemýšlím, jestli to vlastně není špatně 😠

kvetinka7
30. črc 2010

obecne se rika,ze kdyz dite zvladne dalsi vyvojovy krok sam,tak je to dobre a ma to tak byt..
postavovani se u nabytku nezabranis, musela bys u nej sedet cely den
nektere deti ani nelezou a hned chodi..a pry je to Ok.. jak je to ve vasem pripade,s trupovou hypotonii, nevim ☹
nema vase rehabka kolegyni,ktere bys zavolala a zeptala se?

betelgeuzz
30. črc 2010

Ahoj, gratuluji všem k úspěchům. Byly jsme na dovolené, tak jsem neměla čas dočíst. Během dovolené jsme i stihli kontrolu na neurologii a ukončila nám cvičení. Kontrolu tam máme za 4 měsíce. Přeji všem hodně úspěchů při cvičení, pevné nervy a ať se brzy dočkáte podobné zprávy. 🙂

lukza
30. črc 2010

@betelgeuzz jééé starašně moooc gratuluji k ukončení cvičení paráááda.

lilin
30. črc 2010

@betelgeuzz tak to je parááááda... taky moc gratuluji... a tak trochu i tiše závidím... to je supéééér 😀 😀 😀

luculina
30. črc 2010

no, právě že je asi jediná v okrese...máme u ní návštěvu dohodnutou asi za deset dní, tak holt vydržím a uvidím, co na to řekne...minule jsme se bavily a ona říkala, že je šikovný, že mě třeba překvapí a postaví se do roka 😀

susanne5
30. črc 2010

ahojte, gratulujem k uspechom, zaujala ma jedna informacia, po cviceni ma byt teda maly hore? bo my mame taky rezim ze nam vychadza cvicenie pred spanim.. tak sa unavi a vyzuri ze potom iba mliecko a zaspinka..

lilin
31. črc 2010

@susanne5 ahojda, no já teda nevim ale mě od začátku rhb říká že poslední cvičená má být kolem čtvrté páté hodiny aby se děcko stihlo do spaní uklidnit....aby mělo v noci opravdu klidný spánek....

pacesova
31. črc 2010

lilin-to sic souhlasím,ale my spíme 2x denně. To dopolední spaní je tak, že po druhé zacvičím, jdeme jíst a spinkat a to večerní cvičení máme před bublinama a masaží. Je fakt,že chodíme spát kolem 22h. Protože odpo mi po druhém cvíču také odpadne, tak kolem 17h. Jdeme cvičit.pa

lukza
31. črc 2010

@susanne5 mě taky říkaly cvičit nejpozději naposled v 17hod aby mohl malý spracovat ty informace a aby si mozek pak odpočinul a správě by mělo mimi po cvičení být aspon 20minut vzhuru aby si zaxifovalo to cvičení a mělo by si hrát aby používalo právě ty pohyby co se procvičovaly.ale s malinkým miminkem to třeba nejde ale od toho 4měsíce se to dá zvládnout my cvičíme po spaní a před jídlem pak se mě jídlem uklidní a vím že bude vzhuru

sisi27
31. črc 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, malej byl zase nemocnej, chtel porad nosit a ja nestihala nic jiného. Navíc nám asi rostou zuby a je to hruza. Malej je pořád uplakanej a já už si nevím rady. Jak jsme po nemoci začali cvičit, tak je to ještě horší. Ve středu jdeme na kontrolu na rhb tak jsem zvědavá, jeden cvik vůbec nezvládáme, nezvládám ho udržet, tak jsem na to zvědavá, co nám rhb řekne 😒
Jinak gratuluji k pokrokům, k ukončení cvičení a posílám spoustu sil nám co cvičit musíme dále 🙂

lilin
31. črc 2010

@sisi27 a co zkusit nějakej ten gel na dásně? nevim přesně jak se jmenuje ale hodně mých kamarádek si to chválí.... já musím zaklepat teda že zatím zoubky zvládáme v pohodě... dnes jsem našla třetí 😀

lukza
31. črc 2010

@sisi27 zkus calgel na dásně je prý mooc dobrý.
a já měla Lukyho taky maroda a týden jsme necvičily a pak jsmeměly rehabku a to byl tak starašný plač až se mně s toho dělalo zle.je to boj to cvičení už se taky moc těším až budem mít konec

susanne5
31. črc 2010

@lukza dakujem za radu, asi aj my zmenime rezim a budeme cvicit hned po prebudeni len to pojde asi pomaly lebo maly je nauceny hned na papanie, len co vstane uz hlada dudu 🙂
mne vravela rhb ze kludne pred kupanim mozem posledny krat zacvicit a to je u nas okolo 7mej
inak teraz citam co som napisala, totiz myslela som maly cvici pred spanim vseobecne, aj cez den. dufam ze to teda nerobim zle.

susanne5
31. črc 2010

@lilin dakujem, ako som pisala mne v klude doporucili cvicit pred kupanim. do tej 5 tej by som to asi 4krat odcvicit nestihla. inak dnes som mu zmeirnila rezim bo ako keby mal slaby kaslik, dufam ze to prejde.

lilin
1. srp 2010

@susanne5 jo já jsem si taky na začátku říkala jak to mám stíhat tolikrát odcvičit do páté hodiny... ale pak nám přidávali a přidávali a ted se nám párkrát podařilo to stihnout i sedmkrát.... jde to ale fak že skoro nic jiného neuděláš....

orlik
1. srp 2010

Ahoj, tak jsme konečně po 6 měsících přestali cvičit. Terezka vzorně sedí, tenhle týden začala lézt a už se začíná stavět na nožičky. Na rhb budeme chodit dál na kontroly, dokud Teri nezačne sama chodit. Když jsme začali cvičit, byla jsem z vojtovky docela špatná - Teri měsíc hystericky brečela - ale teď jsem ráda, že jsme ji cvičili a já vím, že jen díky ní je Terka v pořádku.
Držím vám všem palečky, aby se prckové jen zlepšovali a vy jste taky konečně slyšeli tu větu, že je prďolka v pořáku a už nemusíte cvičit.

lukza
1. srp 2010

@susanne5 u nás Luyk taky byl hend na papání ze začátku to byly boje ale musím říct že tedka hnedjak se probudí a trochu probere tak ho drapnu jdu cvičit a pak hend dostane papu a tím se uklidní .jen byl problém když sem začala dávat v polende příkrmy tak jak byl zvyklí na mlíčko tak chtěl hned mlíčko a né lžičku.

@lilin a kolikrát máte cvičit denně vždy jedete všechny cviky já mám cvičit 4xdenně 3cviky vždy na obě strany.

@orlik strašně mooc gratuluji k ukončení už se taky moc na tu větu těším kdy řeknou že se nemusí cvičit

susanne5
1. srp 2010

@lilin tak to ste sikulky 7 krat.. to ej asi kazdu hodinu alebo aj menej? a kolko cvikov mate? my nastastie iba jeden ale zato cvicime na kuch. linke. ja viem ze ked sa chce tak sa da🙂

tinika
1. srp 2010

ahojte, nahodou som nasla tuto temu, aj my cvičime vojtovku od narodenia, slabe svaly dovod. a vidime velke pokroky.

tinika
1. srp 2010

@tinika my by sme mali cvičit 3x denne a mame teraz tak 3 cviky z toho zakazdym cvičime dva, jeden ja uz nezvladam s malym tak len ocko cviči ak je doma

susanne5
1. srp 2010

@lukza zavediem aj ja cvicenie hned po prebudeni a bude pokoj, on si zvykne. dik.

susanne5
1. srp 2010

@tinika fiha 3 cviky to je dost to sa fakt nemoyem stayovat s nasim 1nym poyeram ye maly ma 8mesiacov tak to cvicite dlhsie ako my (3 mesiace) inak nam teraz stayili cvik a tiez ho nezvladam resp. som si nie ista co ho robim dobre takze zajtra chcem kontaktovat nasu rhb.

tinika
1. srp 2010

no ja tiez občas mam pocit ze to nerobim ako mam a teraz mame aj dlhsie pauzu bo je na dovolenke a potom ideme my tak cvičime a snazime sa ale jedno je iste, pomaha to

lilin
1. srp 2010

@susanne5 ahojda... cvičíme šestkrát spíš.. sedmkrát se nám to povede občas a máme 4 cviky, záda, bok, bříško a na kolínkách...a zatím cvičíme na psacím stole ale asi budeme žádat o stul na cvičení... rhb říká že my budeme cvičit dlouho prý klidně sedm nebo i deset let... hrozná představa ☹ ale máme necelý rok za sebou....no a vychází nám to tak po hodině a pul a občas po dvou... podle toho jak spinká
@susanne5 @tinika no tak já se kvám taky přidám... vubec si nejsem jistá u bodiku na zadečku... prý tam kde se píchají injekce... nějak se tam asi netrefim či co 😀

tinika
1. srp 2010

@lilin no tak vy to mate tazke, nam povedali ze do roka asi len budeme cvičit ze uvidi sa este a nastastie len trikrat

sisi27
2. srp 2010

lilin,lukza - už jsem taky o nějakým tom gelu na dásně přemýšlela, ale myslela jsem, že to moc nepomáhá. Ale když říkáte, že je dobrý, zkusím ho dneska koupit a uvidíme. Zatím máme jen nateklé dásničky a nic, doufám, že to bude brzo, aby se netrápil.
Orlik . gratulujeme 🙂
Holky ještě mělo by dítě nejdříve sedět a pak lézt nebo je to jedno 😕 ?

tinika
2. srp 2010

@sisi27 ahoj, my už dlhsie sa strapime so zubkami, hlavne v noci, ešte stale nevyšli ale veľmi citlive dasna ma a je nervozny a nevie spat, ten gelik nam dost pomaha takze ho skus 🙂