Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lukza
7. zář 2010

@monnaa to je supr že se víc a víc staví na ručičky je to šikulka🙂) mám radost stebou

lilin
8. zář 2010

@m.e.l nám právě cvik na boku změnila protože se propínala do luku tak ji ted ty kolínka držím a ten nový cvik je uplně na houby, vubec nám to nejde nemužu ji do tý polohy dostat, utíká mi a příšerně u toho brečí....
@sisi27 taky jsem mívala takový pocit jako kdyby se malá vrátila vývojově zpátky ale pak se naučila něco novýho.. jako kdyby si potřebovala dát pauzu nlebo si v klidu rozmyslet co bude dělat.... já mám ted problém že se zase propíná dozadu... říkala jsem to včera na rhb a ona měla docela zklamanej výraz ale nic mi na to moc neřekla.... prý jsme mezi dětmi co jsou na tom v okolí nejhuře co se nálezu a možná i prognozy týče... jsme zvědaví co ukáže MR, doufám že nás tam neurolog pošle kdyžtak si mu řeknu sama....
najít motivaci je někdy těžké... zvlášt když má prcek takovéhle období.... není nad usměv, když se na tebe usměje a ty si řekneš že ho prostě nenecháš flákat a že to zvládne protože už udělal pokrok a na další si počkáš, protže chceš aby měl co nejlepší možnosti do života, aby si mohl hrát s ostatnimi dětmi........ atd. to je moje motivace - nechci aby byla malá stranou někde ve stacíku - chci aby mohla běhat s jinými a jezdit na kole a lézt po stromě u babičky...... je toho tolik

m.e.l
8. zář 2010

@lilin Jo podobnou motivaci mám já, chci aby byl Luky samostatnej a né se ke stáří bát, že stejnak skončí v ústavu až se o něj nebudeme moci starat, ale to snad nehrozí, přijde mi že dost vnímá i se podívá kolikrát správným směrem když na něco ukazuju, prostě malé pokroky ale jsou. 😉

lilin
8. zář 2010

@m.e.l no to je fakt šikula.... mám radost 🙂

sisi27
8. zář 2010

lilin- přesně jak píšeš, když se usměje, je to vždy nakopnutí dopředu, snad nám ty naši broučci budou pomáhat a vše společně zvládneme
m.e.l. strašně moc na vás zítra myslíme a držíme pěstičky 🙂

petronelas
9. zář 2010

Ahoj holky.
Byli jsme na rhb a přidala nám jeden cvik.Tlačím body na zadečku a kost na pánvi.Aby pod sebe dal správně kolínka.
Jsou to už asi 2 dny co si podstrčí kolínka a houpe se,ale na rhb říkala,že to není ještě správně.Má je pořád jak malá žabička od sebe.TAk doufám,že se to brzy naučí.Holky já se vám musím přiznat,že jsem líná cvičit.Včera jsem cvičila jenom dvakrát.
No úplně se stydím. ☹

lilin
9. zář 2010

Myslím že se nemáš za co stydět.. takový den tu máme určitě skoro všichni... taky se teda přiznávám že ted opravdu nemm sílu cvičit s malou šestkrát ale že cvičíme jen tak čtyři až pětkrát.... nějak se do toho režimu pořád nemužu dostat a sama sebe se ptám jak jsem to stíhala....
podobný cvik máme taky.. dám ji na kolánka a drřím ji tak a při tom mačkám zadeček a naproti pánev ale malá mi hrozitánsky utiká a mám co dělat abych ji udržela

monnaa
9. zář 2010

@lilin - krásne si to napísala s tou motiváciou, ja to cítim podobne 😉 . Včera som bola v takej depke, či to má všetko zmysel, už som dosť unavená, hlavne fyzicky z toho cvičenia , normálne mám problém malého udržať hlavne na brušku, ale potom som si pozrela video spred 2 mesiacov a zistila som, že fakt urobil za ten čas veľký pokrok , to ma povzbudilo k ďalšiemu cvičeniu. A Peťko začal mať až teraz to známe obdobie " naviazanosti na matku " , z toho sa tiež teším, hoci je to náročné, lebo ma musí mať vkuse na očiach.
Cvik na brušku pokrčenými kolienkami máme aj my asi 3 týždne, ale vôbec sa mi nedá malý udržať......musím skonzultovať rhb čo s tým...
@petronelas - ja mám tiež také dni, nemusíš sa hanbiť, určite každá z nás to zažíva opakovane, no a pri tomto počasí sa ani nedivím.
@m.e.l - myslím na vás od rána, dúfam že ste to dáko prežili , držím palce 😉

m.e.l
9. zář 2010

Hojda, tak jsme doma. A já jsem . . . no prostě je to na h*. Na 99% speciální škola, mentální retardace ale nikdo není schopen říct na jaké úrovni, snad se o sebe jednou postará ale to je dost mizerná šance. 😢

petronelas
9. zář 2010

@m.e.l ahoj....jejda to je špatná zpráva,ale zvládnete to,uvidíš....i když každý je chytrý,ale kdyby se to týkalo mně,taky bych byla z toho úplně vyřízená.Přeju vám hodně,hodně sil.....bohužel to budete potřebovat ☹

petronelas
9. zář 2010

@petronelas jak dlouho mu tlačíš ty body na zadečku? já tak 2 vteřiny a konec,pak si lehne a neudržím ho,
Jak to má být správně? To je přesně náš cvik

petronelas
9. zář 2010

@lilin ta otázka mněla být pro tebe...špatně sem to označila

adelka89
9. zář 2010

@m.e.l posíláme hodně sil, Lukášek je krásný chlapeček a uvidíš, že nás jeste vsechny překvapi

lilin
9. zář 2010

@m.e.l zlato je mi to strašně líto, ale děti jsou nevypoččitatelný... ještě vás všechny muže překvapit.... hlavně to nevzdávat... posílám ti mnoho sil a usměv ..... hlavně neplakej ☹
@petronelas no my máme ten cvik už docela dlouho a udržím ji teda asi tak tu pul až celou minutku ale dost to malá prožívá a pak jdeme na druhý cvik na kolínkách takže konec cvíča máme fakt ubrečenej... pak dám ruce pod ní a cvičíme lezení, někdy si ji musim pomoct přidžet břichem že ji jako zalehnu abych ji srovnala ruce.. někdy to vyjde a někdy holt ne

lukza
9. zář 2010

@m.e.l celý den na vás myslím je mě to moc líto,ale jak píši holky furt věř Lukášek je šikula a muže furt všechny překvapit společnýma silama všechno zvládnete.posílám moooc sil snad aspon trochu pomužou.

kvetik
9. zář 2010

@m.e.l je mi to taky moc líto. ale tím,že se vlastně neví úroveň Lukáškova budoucího stavu, tak tam určitě je naděje,že to třeba nemusí být hrozné, jak si ted myslíš....a jak píše lilin i když se budeš cítit špatně, na dně, bude to právě Lukášek, který tě svým úsměvem a láskou povzbudí "jít dál".....
a není třeba možnost konzultovat ten výsledek ještě s dalším doktorem, sama určitě víš, že každý může mít různý názor a hlavně zkušenosti nebo třeba by ti dali nějaká doporučení atd..... drž se!

latinka
11. zář 2010

Dobrý den, maminky. Jsem tady dnes poprvé. Svalová hypotonie. Moje noční můra. Máme holčičku 17měsíců, narozenou předčasně (30TT). Na mozku-bez nálezu, však výsledek- přinejmenším divný. Cvičíme Vojtu, makáme stejně jako Vy (jako koně) a nic. Leží, na břicho se neotočí, neleze, sem tam se trošku plazí. Hlavu drží teprve tři měsíce a to tak, že jak kdy. V židli se udrží v sedě, jinak nesedí, ruce moc nepoužívá.... Při cvičení svaly zapojuje jak má, bohužel to neuvádí do praxe. Periferie měla spastické, čili nám doporučili Cerebrolysin. Píchám ji sama, ale nevím. Něco se mi nezdá...Jakoby byla po těch inj.. ještě "měkkčí" a slabší.... Co Vy na to? Máte nějakou zkušenost? Díky.

lukza
11. zář 2010

@latinka vítám tě tu a od kdy cvičíte ?s injekcemy neporadím ale určitě holky když budou vědět poradí.a jaké cviky cvičíte a kolikrát denně.posílám hodně sil do cvičení a věřím že holčička nakonec vše dožene mužu se zeptat kolik vážila a měřila při narození?

lilin
12. zář 2010

@latinka ahoj mamčo, vítám tě. My jsme něco podobného... cvičíme už přes rok a cviči hezky ale sama o sobě neudělá lautr nic... hlavně že nemáte nález na mozku... a co říká neurolog? věřím tomu že se tvé malé jen zatím nechce a až přijde na to že muže něco sama pujde to jak po másle... tak usměv do všech stran 😉 😀

lilin
12. zář 2010

děvčata tohle bude trochu mimo.. už se vám někdy stalo že ten váš chlap je otevřel oči a už vás vyloženě sr....l???? 😠 já bych ho dnes nejraději ..... ani nevum co... ještě že vypadl na ryby

latinka
12. zář 2010

@lukza Děkuji za zprávu, při narození 1460/ 40 cm. Cvičíme od jejich 4 měsíců. Cvičíme 3x denně tři cviky. Ty se časem mění. V tuto chvíli poloha na zádech, na boku , na břiše. Posilujeme břišní stěnu, dále na podporu lezení ... Máme skvělou paní fyzioterap. Má 32 let praxe. Bohužel neuroložka mi připadá, že jí je vše fuk. Cvičíme na balonu, plaveme ve vaně....Masírujeme, ted se chystáme na koupi perličky. ☹ ... a nic. Je slabá jako čaj, už byla lepší. No teď nám opět změkla. Je jako hadřík... 😢 Zhoršila se po Hexa. Děkuji za všechny názory.

lukza
12. zář 2010

@latinka jéé tak to byla drobeček beruška.je supr že máte skvělou rehabilitační a já být tebou bych zkusila zajít za jinou neuroložkou pokud máš tu možnost normálně bch někam zavolala řekla co mě trápí a jestli muže na vás jen kuknou a říct svuj názor.protože je to zvláštní že kdž tak dlouho cvičíte že tak špatně reaguje na cviky.jinak očkovaní vždy zásáhne do cvičení nás očkovaní a nemoc vždy hodila na pár týdnu na z5ale pak se to srovnalo

monnaa
12. zář 2010

@m.e.l - ani neviem čo ti napísať....ja osobne som bola na tom ešte horšie , keď mi vyslovovali ludia lútosť.... Osobne si myslim , že u tak maleho dieťaťa sa prognoza určuje dosť ťažko a lekari maju skôr tendencie vravieť tie horšie prognozy. Ja som bola v kontakte s viacerymi mamickami, ktorym lekari vyslovili hrozne prognozy pre deti a tie sa vobec nenaplnili !!! Zo začiatku to bolo pre ne ťažke, už sa zmierili so všetkym, ale deti ich nakoniec všetkych milo prekvapili a lekari sa nestačili diviť, ako tie deti matky vycvičili !!! takže hlavu hore, nič nie je stratene, treba bojovať, cvičiť, nestracat nadej a hlavne veriť svojmu dieťaťu, že ono to všetko zvladne 😉 . My sme podobny pripad, preto to pišem, Petko totiž posledny mesiac viacerych prekvapil vo vyvoji aj po motorickej aj po psych. stranke...dokonca aj moji rodičia sa mi priznali, že to videli biedne. Nam ale chvalabohu žiaden lekar prognozu neurčoval, ja by som to ani nechcela počuť.
ahoj @latinka , my pichame tiež cerebr. , vybrali sme už 30 injekcii a teraz mame dalšiu davku 30-tich. Ja som po tej prvej kure skor pozorovala pokrok v motorike, ale vtedy maly dostaval aj vit. B12 a cvičila som o dušu 4 x denne vo viacerych seriach, tak neviem po čom presne ten pokrok bol . Ja tiez planujem kupit perlicku, uz mas nejaku vyhliadnutu ?

latinka
12. zář 2010

Děkuji všem za názory. Neuroložka je snad prý odborník, bohužel malá je při každém lékaři ve stresu, tím pádem nevyšetřitelná. Neuroložka ji tedy jen tak z dálky zkoukne a jdeme domů. S chlapem už to neřešíme... Snažíme se cvičit a doufat, že nás holčička překvapí. Stejně nic jiného nepomůže. Genetiku i metabolické vady jsme po sérii vyš. vyločili, nezbývá než čekat. Však to znáte. 😉 Perličku koupíme asi přes net, snažila jsem se najít krám, kde by mi ji jakože ukázali, ale marně. Čili to budeme muset rysknout. Chtěla jsem něco "aby to vydrželo" , ale sami nevíme, jaké kritéria má splňovat, jen aby se vešla do vany . 😀 ..aspoň bude zábava. Mějte se hezky.

lilin
12. zář 2010

@latinka hele tady jsou maminy co je mají (perličky) a tak ti určitě poradí jak jsou spokojený... je tu i dost mamin co psaly že se jim děti zhoršili po očkování a vubec po hexa... jak píše lukza

sisi27
12. zář 2010

m.e.l. je mi to líto, ale jak míše monnaa, taky osobně mi bylo ještě hůře, když lidi říkali např. jééé, chudáček on musí tohle a tohle....proč chudáček....jen počkej, určitě je Luky všechny překvapí. Ať jeho úsměv jen září, je to krásnej chlapeček. Posílám spousty energie.
Všechny moc zdravím 🙂

m.e.l
13. zář 2010

@sisi27 Díky, já se snažím Lukyho jako chudáčka nebrat, hodlám bojovat všemi prostředky, možná přijde pád na hubu, ale teď není čas to vzdát!

pacesova
13. zář 2010

Ahoj holky,jsme doma.Nestíhám.Měli jsme tu slavnosti-byli jsme i v TV na nově s has. fontánou-manža je hasič,tak fakt chaos.Ještě jsem cestovala sama vlakem z Českých Budějovic do Prahy,tam nás vyzvedl a přesun metrem na Čerňák a pak domů.Takže 6 hodin cesty-ale stálo to za to!!!ARPIDA nemá chybu a má mnohem citlivější přístup než státní lázně-Jánky.Je tam vše propojené a malému si myslím, že to dá víc než 6-týdnů v Jánkách.Opět jsme měli perličku,bazén, magnet, cvíčo - 2x denně-takže já už pak jen 2x odpo a poprvé ergo terapii-hraní v návaznosti na dovednosti ze cvičení.První, co bylo, dali jsme si cíl, kterého jsme chtěli dosáhnout-máte ho se svýma rehabkama?Makáte aktuálně na něčem, my teda ne, takže jsem chvilku koukala jak 😲
@latinka-my máme z TV shoppu-z obchodu v Liberci, nevím odkud jste?A funguje nám, je to podložka s kompresorem.Jede nám denně od června.Zatím OK.Mohu doporučit. Esence a masážní věci, nevyužíváme, já si pak masíruji sama.
@m.e.l-Byla tam se mnou mamka-prognózy holčičky-zemře v 7.letech,neuslyší, neuvidí...........Holčičce bylo 9h., chodila,zpívala,komunikovala - mamka prostě věřiala a makala!!!Takže boj a boj a snažit se vidět sluníčko před sebou.
@monnaa-jak jste se měli?Co ty injekce-osvětli mi prosím, kdo Vám je napsal a přesně proč?Vidíš pokroky po koupelích?

m.e.l
13. zář 2010

@pacesova Vítám Tě z výletu. 😉 Do Arpidy asi taky časem zamíříme, zkusím to téma nahodit manžovi až budeme mít někdy po lázních. Máme s rehabilitační vždycky nějaký cíl - teď šikmý sed a rozlezení se. 😉

chantal21
13. zář 2010

Ahojte mam otazocku boli sme dnes na rehabilitacnom a dali nam dve cviky z vojtovej metody a pri jednej sa mi doma stalo ze mi maly cely zacal modriet tak neviem cim to je a aj hlavne sa mu to asi vobec nepaci lebo pritom tak vrieskal ze som ho musela po kazdom cviku utisit v naruci.vie mi niekto poradit?A ak sa to bude opakovat ci mam pokracovat v cvikoch ale si mam zajst naspat na rehabilitacne????????????????