Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

m.e.l
13. zář 2010

@chantal21 No vojtovka bohužel od líbení moc není. 😔 S tím modráním to je k pozastavení, buď opravdu tak řičí, že nestíhá popadnout dech a nebo ho špatně držíš. Modrat by rohodně neměl, asi bych zašla za rehabilitační.

chantal21
13. zář 2010

@m.e.l Dakujem za odpoved ak bude modrat aj pri dalsom cviceni tak rozhodne to uz nebudem cvicit a zajtra zajdem za lekarkov.My mame ten problem ze sme ticho iba ked spime inac stale placeme.tak moze byt ze fakt nestaci z dychom.to ze on sa zaroven aj puci pritom ked cvicime a este aj popri tom kaka

pacesova
13. zář 2010

@chantal21-my také v rozčílení modráme,ale pak se vždy nadechne, dýchá pravidelně nebo musíš přestat,aby se nadechl?Opravdu na to pozor!

pacesova
13. zář 2010

@m.e.l-teď jsem se trochu začetla.Máme taky za sebou MR.Závěr-mírně rozšířený komorový systém?Co přesně napsali Vám?A jak pozná Dr., že zaostává i psychicky.Jinak jsem koukala,že máme stejně staré šmoulíky.Nechápu ten pojem "vada mozku" a jaký jsi měla porod? Byly problémy?

m.e.l
13. zář 2010

@pacesova u porodu problémy nebyly, Luky má lissencefalii. Laicky řečeno, místo aby byl mozek zvrásněný jako vlašský ořech, tak má ty rýhy jen naznačený. Takže mentální retardace je dost reálná, plus hlídat zda se nevyskytne epilepsie. 😢 A chyba se stala někde na začátku těhotenství.

m.e.l
13. zář 2010

@pacesova Teda no nebyli, jen 3 dny vyvolávání, pak 10 hodin na porodním sále a nakonec CŘ, ale to nesouvisí s Lukyho zdravotním stavem.

rnyberova
13. zář 2010

Dobrý den ,jsem tu poprvé mám 2letou holčičku,má mozečkový syndrom a snížené svalové napětí .Ted v srpnu nám byli dva a druhý den začla sama chodit .Neumí si ze sedu stoupnout ,to spoléhá na mě nebo si doleze někam o co si stoupne sama.Zvládne pár slov ,ale byla na vyšetření u psycholožky, která nám řekla ,že mentálně odpovídá svému věku BOHU DÍK.Jen doufám, že vše půjde ikdyž pomalejším tempem ,tak hlavně v před!!Asi jsem se potřebovala vykecat,všem držím palce!!!

pacesova
13. zář 2010

@m.e.l-díky za osvětu, aspoň,že Ti to vysvětlili.Ale jak poznají to psychické zaostávání?A taky nechápu proč Vás na MR poslali tak pozdě!Jak si psala-že by se dalo něco dřív dělat-jak si to myslela?
@rnyberova-a vojtily jste?Jinak jste moc velké šikulky a držíme palce v dalším chozeníčku.

m.e.l
13. zář 2010

@pacesova No poznají to podle toho, že vlastně nemluví (jen si žvatlá po svém) a podle toho jak se chová. Je furt dost miminkovský, neukazuje, neskládá k sobě kostky - i když to si myslím, že souvisí s tím, že ještě nesedí. No a s tím dělat něco dřív, že by jsme mu třeba více věnovali péči a více mu zahlcovali mozek do jeho roku, to ten mozek pracuje nejvíc, i když kdo ví zda by se tím něco napravilo. No a k neuroložce jsme šli poprvé v 10,5M a nic nenasvědčovalo takovéhle diagnóze, protože furt šel vývojem dopředu i když pomaleji. Na ten nález je na tom kupodivu dost dobře.

pacesova
13. zář 2010

@m.e.l-já si myslím, že když jsou děti hypotonoci a mají problémy s pohybem, se svalovým napětí - prostě neumějí ovládat své tělíčko, tak prostě skládat kostky nemůžou a ani ukazovat atd.Ale pokud reagují - přítomnost matky-takové to závislátství, smějí se, jsou rády za kravinky - psychickou jsou ok. Kdyby byly bez zájmu-tak v tom bych shledala problém. Proto jsem se ptala. Mozek je tvůrčí nejvíce do 3 let,pak už to jde pomaleji a od 6 let už hrozně pomalinku, tak mi to zas říkali v Jánkách. Takže není určitě nic ztraceno a bude líp a líp!!!

m.e.l
13. zář 2010

@pacesova Jo tomu se snažím věřit, že když nás vnímá a třeba něco ukazuji, tak i koukne správným směrem, má zájem o věci. . . Tak třeba. . . prostě nechci hodit flintu do žita!

rnyberova
13. zář 2010

Jo,jo vojtily asi od jednoho roka ,bohužel jsem se dostala do rukou jedné děsně chytré fyzioterapeutky ,která tvrdila že mimi je jen moc malinká a vše dožene časem.Říkala jsem si, že je to odbornice, tak by to měla vědět!Počase nevalných pokroků jsem opět hledala fyzio. která byla už výborná za dva měsíce z ležícího miminka bylo mimi sedící,bomba a batolící.Jinak kostky nám problém nedělá,máme problém s chůzí,má výbornou jemnou motoriku..je to veselá usměvavá ted trochu vzteklá holčička ,ale i to je v pořádku i to je posun v před,začíná být osobnost!!Jinak je opravdu důležité že Vám mimi rozumí,to mi říkala psych.

sisi27
13. zář 2010

m.e.l- přesně tak, já ho taky neberu jako nějakého chudáčka, vždycky mě to šíleně rozčílí a dám to velmi najevo 😠 . Však všichni naši prckové ještě všem ukážou 😎

pacesova
14. zář 2010

Ahoj holky, totální nestíhačka. Přivezli jsme si ekzém - zřejmě z té dezinfekce na stoly.Měli jsme to i v Jánkách.Jen v obličeji.Tak jsem použila stejný krém a má to stejný průběh.Teď mu to jako odeznívá a mám tam stroupky.Naše pediatrička mne dnes tak vyděsila, že si myslí, že to je začátek meningitídy ty pupínky,tak jsem tam byla dvě hodiny,bez kočárku se Šimonem v náručí.Mám ho hlídat a ihned naložit, kdyby byly teploty či víc pupínkoval. Nevěří mi, že už to měl.
K Arpidě - www.arpida.cz - dostala jsem se tam na základě odeslané žádosti a k ní chtějí aktuální zprávu od neurologa, my máme "pipku", zprávu mi nenapsala, tak jsem přiložila zprávu z lázní, stačila. A tam jsem kontaktovala strašně milou maminku čtyř dětí paní Wogelhmutovou.Zaslala mi obratem termín -3.1.2012,ale teď jsme se tam dostali jako náhradníci, vypadlo jim více dětí.Je tam nával-mají jen 6 pokojů.Já jsem platila 150Kč a Šimon také 150Kč denně.Je možnost obědů - dospělí 40Kč a 30Kč dítě.Snídaně a večeře sami. Jsou tam kuchyňky, mikrov. trouby,sporák, konvice, lednice atd. Pokoje jsou se sociálkou, jen dva větší mají WC a vanu přes chodbu. Za manžu jsem platila 200Kč na den i za druhého šmoulu. Jinak procedury hrazí pojišťovna. Jukněte na stránky. Já jdu junknout na ŠIšmu, zda nepupínkovatí více.pa

m.e.l
14. zář 2010

@pacesova Díky moc za info, už jsem vypsala žádost a pošlu ji, uvidíme nic za to nedám, kromě zaplacení pobytu. 😉 Lázně budou kdo ví kdy, pokoje s příslušenstvím jsou v lázních plně obsazeny. No holt si počkáme, a touhle žádostí u Arpidy nic nezkazím. 😉

kalo
14. zář 2010

Holky---odbočím...zažádaly jsme o lázně a pojedeme na podzim do Košumberka..nemáte někdo nějaké info, jaké to tam je??? Nebyl tam někdo s hypotonickým dítkem??

pacesova
14. zář 2010

@m.e.l-zkus napsat majlíka paní Wogelhmutové - že byste jeli třeba i jen na týden jako náhradníci a zmiň se o mne - Evě Pačesové, bude si na nás pamatovat.
@kalo-já jsem neslyšela moc dobré reference, my preferujeme Jánky. Prý se tam cvičí jen jednou denně,ale z vlastní zkušenosti nevím.Já mám hypotonika, ale byli jsme právě v Jánkách.

lilin
14. zář 2010

@pacesova jj děkujeme já jsem na stránky koukala už dopoledne v googlu se mi to ukázalo hnedka....
@kalo já jsem tam s malou nebyla ale včera mi o nich říkala pediatrička z rozikovky a moc je chválila

m.e.l
14. zář 2010

No taky jsem na to koukala už asi včera, ale samozřejmě jelikož jsem jelito, tak čtu jen první stránku žádosti a kdybych si přečetla druhou, tak se nemusím "pačesky" vůbec ptát. 😀

pacesova
14. zář 2010

@m.e.l- pačeska je v poho už. Volala nám pediatrička, pěkně jsme ji vystrašili,ale pupínky dál nejdou.Klepu na stůl.

m.e.l
14. zář 2010

@pacesova No pokud Šišma už takovou vyrážku měl tak myslím, že pohoda. Meningitída by měla k tomu i horečku ne? 😕

monnaa
14. zář 2010

@lilin - nestihla som reagovat na toho tvojho manzu- no jasne, že aj ja som niekedy nasr..... ☹ , ale celkovo som s nim nakoniec aj tak spokojna 🙂
@latinka - tak to je super, ze mate genetiku aj metab. negativne. Este ma napadla jedna vec, ze preco cvicite " len " 3 x denne ? Tusim vsetky mamicky z CR tu cvicia min. 4 xdenne, u nas v SR sa doporucuje 3x, ale ja napr. cvicim 4x , boli sme na konzultacii v centre v Olomouci a tam nam to takto doporucili. A este su dobre aj rhb pobyty, v CR je dobry vyber 😉 .Ozaj, ja idem ten cerebrolyzin pichat uz sama, prosim ta, ake ihly pouzivas na pichanie ( myslim farbu), vdaka.,
@pacesova - tak ta vitam spat z dovolenky, mate uz nejake pokroky po pobyte? Ten cerebrolyzin nam doporucila neurlogicka, ale je to dost kontroverzny typ liecby, nikde v zahranici sa totiz nepouziva , nevime ako je to v CR, moze totiz spustit epilepsiu u predisponovanych jedincov, ale ja som malemu dala predtym natocit eeg, to bolo negativne chvalabohu. Tento liek sa aplikuje 2 x tyzdenne do svalu najlepsie pred cvicenim, podporuje prienik glukozy do buniek mozgu. my sme po pobyte opat pokrocili 🙂 , uz sa dvihame na rucicky vysoko a obcas aj na štyry, vylezie na nizsiu postel aj sa postavi na nozky, ale chrbatik mu pri tej hypotonii stale dost prepadava, takze do takeho chodenia mame ešte dooost daleko, ale pokroky su. No a psych. stranke sme udajne OK, z coho sa najviac tesim, momentale mame to zname obdobie naviazanosti na matku, tak ani na WC nemozem ist sama 😀 , ale je to znamka spraveneho emocionalneho vyvoja, tak to beriem ako nieco suprové 😎
@chantal21 - modranie by som rozhodne konzultovala s rhb pre istotu, mal Tobiasko uz vysetrene srdiecko ?
@m.e.l - vedela si, ze z celkovej kapacity mozgu vyuzivame len 10 percent ? To ostatne je tam len ako " doplnok ". Inak ani nas Petko sa nesnazi stavat kocky, na to mi psych. povedala, že je to pre tu hypotoniu a neschopnost usediet. ALukaska uz videl psycholog ? Podla toho co pises by mal byt mentalne OK.

lukza
14. zář 2010

Holky prosím chci se zeptat co jste byly na MR ?dělaly vám aji UTZ mozku teda né vám ale prckum?co se dá vubec zjistit s UTZ mozku?Děkuji

@m.e.l jak si psala o tom že malý laidsky řečeno má jen naznačené rýhy na mozku tak já vždy myslela že mozek se rohuje tím jak se člověk učí že vlastně mozek se učí celý život že a čím víc pak má těch záhybu tím je člověk chytřejší.Jo a chtěla sem se zeptat dělá se třeba pakzanějaký čas opět kontrolní MR?snad nevadí že se ptám 😲 moc na vás stále myslím ale taky věřím že Lukášek ještě všem ukáže hlavně doktorum 🙂)

monnaa
14. zář 2010

@rnyberova - to je super, ze uz mala chodi, to musi byt teda uzasny pocit vidiet svoje dieta chodit - teda po dlhom cviceni Vojtovky ....a odkedy ste zacali stvornozkovat ?

rnyberova
14. zář 2010

@monnaa ahojky kolem roka ,když jsem přešla k nové fyzioterapeutce ,pak udělala obrovský skok,hned nato začala běhat kolem nábytku ,fakt dlouho to trvalo dokud se něčeho držela bylo to OK.

monnaa
14. zář 2010

@lukza - nam robili najksôr opakovane usg mozgu, ale potom sa tam nalez zhoršil, preto nas poslali na NMR. na usg sa da zistit velkost mozgovych komor, či su symetricke, krvacanie do mozgu, atrofia mozgu atd, ale ked je uz nalez na usg podozrivy z niecoho, tak lekar posle hned na NMR, teda spon u nas 😉 . Nam zatial o kontrolnom NMR nevravela dr., nic, ale ja by som ho asi aj odmietla, kvoli tej celkovej anesteze ( nas posunula o 2 mesiace nazad.... ☹ ) , no a nakoniec aj tak terapeuticky postup bude stale ten isty , pre mna je dôlezite že Peťko ide dopredu, este stale nema zrastenu fontanelu, takze tie hlavne veci ( vel. mozgovych komôr a atrofia mozgu v nasom pripade ) sa daju pozriet zatial aj pomocou usg

monnaa
14. zář 2010

@rnyberova - tak to celkom skoro, sikulka je 🙂 , vraj je to dobre ked dieta dlho štvornozkuje podla skrizeneho vzru samozrejme, vraj sa tak prepajaju mozg. hemifsery a potom maju deti aj menej problemov v skole a su celkovo sikovne. Inak môzem potvrdit na svojej starsej dcere / po štyroch chodila 4,5 mesiaca / a teraz je fakt velmi sikovna, sama sa chce ucit pisat, pocitata tak...

monnaa
14. zář 2010

a este k ockovaniu - ja som tretiu hexu odsunula, poprosila som neurologicku aby mi napisala doporucenie neockovat. MMR vakcinu odmietnem uplne. Pneumkokoky asi dame.....Strasne sa bojim, ze to co uz maly vie, po ockovani znova " zabudne " , no a o tych dalsich neziaducoch ucinkoch ( autizmus, cukrovka...) uz ani nehovorim ☹

lukza
14. zář 2010

@monnaa děkuji za vysvětlení no to je pravda že narkoza není zrovna nejlepší a to že hodila tak hodně dozadu se fakt divím 2měsíce je dost.ještě jednou moc děkuji z vysvětlení my už máme fontanelu zarostlou 😲 nejdřív sem se toho vyděsila ale doktoři mě říkají že to nevadí že duležitější jsou boční švy hlavy no svad to je pravda hlava zatím roste tak jak má .ty jo dcera byla tak brzo na 4 to je šikulka😉

rnyberova
14. zář 2010

@monnaa je pravda že malá už chtěla být na nohách a já jí musela brzdit a nutit lézt po čtyřech to bylo asi v 18 měsících ovšem jakmile se dostala k nábytku hned mastila na nohy.Jinak kéž bys měla pravdu nemusí být génius ale at je soběstačná!!K tomu očkování nemáme očkované spálničky ,protože naše dr. říkala že má zkušenosti že to očkování dokáže mimi vrátit až o půl roku zpět.Malá se mi ted ve vývoji rozjela ,začala mluvit atd.Máme za sebou prevenar chybí posledni třetí dávka a můžu říct ,že se toho hodně bojím a možná jí ani nenechám píchnout!