Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

monnaa
14. zář 2010

@lukza - nieeeee, nie, na štyroch bola od 7 mesiacov do 11.tich, teda dokopy asi 4,5 mesiaca štvornožkovala, to by bola ina akrobatka 😀 😀 ...asi som to blbo napisala.
No my mame hlavicku praveze zvacsenu ☹ ( na usg aj NMR rozsireny komorovy system s asymetriou ), takze preto je aj ta fontalenla dost velka stale ....

monnaa
14. zář 2010

@rnyberova - a co hexa? Aj tu ste mali ? Tie spalnicky su fakt najhorsie ( to je ta MMR spominana vakcina ) lebo je to živa vakcina a obsahuje aj ortut 😒

lukza
14. zář 2010

@monnaa tedka na to koukám napsala jsi to dobře ale já blbě přečetla ale aji tak je šikula že byly v 7měsíci na 4 já jsem zvedá kdy se Luky dostane na 4 zatím stále válí sudy a u toho pivídá tedka sde rozkecat tak furt povídá.
a mužu se zeptat jako aji na cm máte větší hlavičku než má být pokud ani tak o kolik snad neva že se ptám.no mybyly na UTZ mozku a tak bylo vše v pořádku naštěstí tak proto sem se ptala co se dá zjistit s UTZ.

agatkag
14. zář 2010

@monnaa ahoj, dnes sme boli u rehabilitačnej na kontrole, som rada, lebo nakoniec vôbec nemusíme cvičiť, Nataška krásne štvornožkuje "už" mesiac, prelozí mi všetky izby, poupratuje, no je u nás veselo, síce sa ešte nestavia, ale doktorka povedala, že to nevadí, že začne neskôr tak ako so štvornožkovaním.....k tomu očkovaniu, malá nie je takmer vôbec očkovaná, okrem vakcíny proti tbc., bohužiaľ ju dostala v nemocnici, ostatné očkovania nehrozia, ale to je iná téma....veľa síl prajem tebe aj Peťkovi

monnaa
14. zář 2010

@lukza - ved to je Luky sikula ked vala sudy, na 7 mesiacov je to norma 😉 , my sme valali az od 8 mesiacov. ta moja starsia bola celkovo sikovna motoricky, na štyry sa postavila prvykrat ako 6 mesačna , ach jaj, vtedy som si take okamihy vôbec " nevazila ", zdalo sa mi to samozrejme......Tu hlavicku mame dost velku, teraz ma obvod 49,5 cm, ciapocky kupujem ako na 2- rocneho 😒 . No on je aj celkovo velky, ma 10 kg a 86 cm, ale i tak hlavicka je velka....Dr. ma ukludnuje, ze hydrocefalus nema, tak uvidime co bude dalej. Normalne ked sme vonku tak pozorujem hlavicky inych deti ake ich maju peknucke malicke ☹ , uz mi z toho niekedy hrabe.

rnyberova
14. zář 2010

@monnaa ted v září nás čeká poslední hexa,pořád se odkládala kvůli nemoci 😒 .Jinak první dávka prevenaru byl děs ,celou noc zvracela a měla teplotu hrůza,byla úplně mimo fuj.Paní dr. mi řekla že spálničky jsou dětská nemoc a mi jako děti taky proti nim nebyli očkovaní, je to jen o penězích! ☹

monnaa
14. zář 2010

@agatkag - no super, gratulujem ! Prsoim ta, to ockovanie si odmietla sama alebo ti napisal neurolog doporucenie ?

lukza
14. zář 2010

@monnaa ty jo tak toje ale velký petko co 86cm je dost a vy máte jen 10kg to máme my tedka 10kg a 74cm.a hlavu máme tedka 45cm.počkej a kolik má mít mimi hlavičku v roku mě to přijde normální 49,5cm já nevěděla že j to dost a to věřím že srovnáváš hlavičky ale zas ber že každé mimi má jinak tvarovanou hlavičku a to taky dělá hodně mě každý že Luky má malou hlavičku jako na pohled ale přitom v cm je normální my jí máme totiž spíš dozadu to hlavičku prý následek dlouhého pobytu KP

lukza
14. zář 2010

@agatkag moooc gratuluji to je supr

agatkag
14. zář 2010

@monnaa sama som to odmietla, keď mali dať malej 1. dávku hexy.... viac ako rok pred pôrodom sme s manželom študovali veci ohľadom tejto záležitosti a tak sme sa rozhodli...

rnyberova
14. zář 2010

@monnaa já sama nic neodmítla, vše bylo po domluvě s naší dětskou doktorkou,která je naprosto super.Jen jsem se zminila ,že v Praze v nemocnici na neurologii jsem viděla plno dětí ,který po očkování zůstali postižené ,kdybych to neviděla na vlastní oči, tak ani nevím, že se může něco tak hrozného stát!!Mám už 13 letého zdravého syna a nic takovýho jsem nemusela řešit ,až ted bohužel!

agatkag
14. zář 2010

@lukza ďakujeme...aj vy ste boli KP? Aj my a tiež máme hlavičku tak dozadu potiahnutú, ale veru neviem koľko máme cm...

lukza
14. zář 2010

@agatkag jj byl strašně dlouho KP a prý ty hlavičky u KP jsou rpistzě takové ony mají místo rust dozadu tak rostou oproti mimi které je normálně hlavičkou dolu.ty jo taky máte problém sehnat dopře padlou čepičku?

agatkag
14. zář 2010

@lukza je pravda, že v tých prvých mesiacoch jej niektoré čiapky moc nesedeli, dosť som jej hlavičku polohovala, tak sa jej krásne vyformovala, ale stále ju má trošku dozadu.....teraz už čiapočky v pohode nakupujeme, to je totiž moja mánia 🙂

lodgermaniacka
14. zář 2010

nam na rehabilitacii odporučili cvičiť 4x denne, ale často sa stava že cvičime len 3, niekedy nestihame, inak chodime do Falck-u /Apollo business centrum..BA/
vysvetlite mi čo to znamena valať sudy? Ako to vlastne vyzera, čo ma babatko robiť? Dakujem

m.e.l
15. zář 2010

@lukza No a takhle to moc jaksi není, naopak ty rýhy jen jako by zvětšují objem mozku, ale né schopnost se učit. . . Je to hrozně složitý, ale rozhodně to nevzdám a budu bojovat za Lukyho lepší stav.
No spalničky máme zatím taky odložený, Hexy proběhly u Lukáška vždycky v pohodě, takže tou ho v 18M nechám oočkovat. No a Prevenar je snad tuším přeočkování ve dvou letech či snad až ve třech? Teď vůbec nevím. 😕

chantal21
15. zář 2010

@monnaa Ahoj tak o srdiecku ci bolo vysetrene nic neviem,kedy to robia?Uz sme v pohode vtedy co zmodrel sa asi moc napinal a teraz je to uz ok ked sa zacne napinat tak prestanem cvicit troska pockam a tak pokracujeme.Ten nas maly ma len len 27 dni ale silak je to riadny aj to cvicenie je na par sekund a nam to trva dlho len kym zacneme.Dufam ze si na to casom zvykne a bude kludnejsi.Lebo vidime ze sa mu to moc nepaci a potom aj aj som z toho moc sklesla.

m.e.l
15. zář 2010

@chantal21 No mám obavy, že si jen tak nezvykne, bohužel řev napomáhá aktivaci svalstva. Ale určo časem půjde rychleji zklidnit, já vždycky Lukymu zpívala, tím jsem dostala z hlasu takový ten "soucitný" zvuk a o to rychleji bylo po pláči. 😉

martinka27
15. zář 2010

ahojte,my cvičíme vojtovu metodu už štyri mesiace a plače su stále rovnaké,mame desat mesiacov a malemu sa nechce samemu ani sadnut ani vstat.Nemáte niekto skusenost s rehab.centrom v Dunajskej Lužnej?

tinika
15. zář 2010

tak to my mame stastie ze mame "herca" on reve jak najaty ked cvičime ale akonahle prestanem tak je ticho pripadne sa rehoce 😀

martinka27
15. zář 2010

@tinika kolko krat cvičíte? 🙂

tinika
15. zář 2010

@martinka27 ti si tiez martina? hihi a mas 27r? ja od pondelka sice uz 28 ale ta sme aj rovesničky s rovnakymi menami aj detuchy rovnako stare hihi
cvičime 3x resp mali by sme ale nie vzdy sa podari a vy ako často cvičite?

tinika
15. zář 2010

aha pozeram ze si starsia teda nick mas asi nahodne 27 niekto si dava podla veku ta preto som sa pytala .)

miriatko
16. zář 2010

Ahojte. Chcem sa Vas opytat. Mam 3 a pol mesacne dievcatko. V utorok sme boli na neurologii, mala sa nam nepritahuje do sedu, hlavicka jej zapadava, inak je ziva, pohybliva, na brusku dviha hlavicku vysoko, akurat ma torticollis, tak ju prevazne dava do pravej strany, snazim sa ju aj prilakat hrackami, ale ona ju bude davat tvrdohlavo na jednu stranu. Neurologicka povedala ze ma lahku CTP, inak v poriadku, v oktobri mame ist na sono mozgu a poslala nas cvicit vojtovku. Mam z toho obrovsky strach, da sa to cvicenim odstranit to zaklananie hlavky a torticolis? A preco nam dala vojtovku, ved vojtovka by mala byt pre postihnute deti? Ma s tymniekto skusenosti? Prosim poradte mi. Inak je to baculka, narodila sa s vahou 2920g, teraz ma 6500g, 3. tyzden jej davam Nutrilon, mala som malo mlieka, resp.
ona by potrebovala mliekaren, vypije nam 180 az 200ml na posedenie.

m.e.l
16. zář 2010

@miriatko Ahoj, Vojtovka není jen pro postižené děti. Je pro děti s téměř jakýmkoliv pohybovým problémem, takže žádný strach a vzhůru do toho. Jinak můj syn hlavu při přitažení nepřitahoval ještě hodně dlouho, a i dneska pokud je za ním něco více zajímavého, tak ji tam taky zapomene. 😝 Jenže on je vůbec jiný případ. A s tou tvrdohlavostí - preferoval více pravou stranu, dnes už i kapánek levou, ale jako správný býk je pravá strana přeci jen nejlepší. 😵

lilin
16. zář 2010

@miriatko Ahoj... my jsme taky měli taková problém... malá nedala hlavu na levou stranu skoro vubec a když jsem podložila hračkama tak ani nevim jak ale dostala se vždy tak jak chtěla ona...za pár týdnu se to srovalo.... vubec se cvičení neboj a prvotní nevole překonej.. jestli máte jen toto tak vaše cvíčo nebude na dlouho 😉

benne
16. zář 2010

@miriatko aj môj syn je na vojtovke, on ma diastázu brušných svalov a tiež preferuje viac pravú stranu. cvičenie mu úplne super pomáha, už zistil, že má aj ľavú ruku 😀 😀 😀 a hlava sa mu už tiež dala takmer na 100% doguľata

martinka27
16. zář 2010

ahojte,my cvičime vojtovu už od jula,malému nedorastá jedna mozgová komora,respektíve nestíha tej druhej,tak touto vojtovou m.stimulujeme mozog,mame zlu pohyblivost pravej strany tela,a neotvara pravu ručičku.A nám neurolog povedal že to cvičenie máme zatial na rok.

improvizacia
16. zář 2010

ahojte,
viete mi odporučiť nejakého fyzioterapeuta v Bratislave?
Tam kde sme chodili sme neboli som nebola spokojná. Stále chceli len čakať a čakať, chcem názor iného lekára.
Môže to byť kludne i súkromné sanatorium alebo čokolvek, hlavne kde máte dobrú skúsenosť. Potrebujeme v piatom mesiaci pozriež či sa nám upravili nožičky po tažkom pôrode a či začneme opať s masážami.
dakujem

rovni
16. zář 2010

ahojte,neviete mi prosím poradiť nejaké dobré cvičenie v BA pre nedonosené detičky-Vojtova metóda,Bobath...
Chodíme cvičiť na Jankolovu 1x do týždňa,cvičím aj doma ale nechcem nič zanedbať,strašne sa bojím aby som si potom niečo nevyčítala....