Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

susanne5
26. črc 2010

ahojte, mozem sa pripojit? aj ked my tak intenzivne necvicime.. 4 krat denne po 4 minutky, 1 cvik.. maly ma len pol roka. a je trochu "makksi" cize posilujeme svaly a kosti.. papame aj fosfatovy roztok.. a chodime an elektroterapiu. no dufam ze to pomoze.

lilin
26. črc 2010

ahojky mamči. tak dnes jsme byly s malou na couračce a asi je opravdu nejlepší když jdete po uřadech s děckem... uplně jinak se mnou jednali a mohli se z malé poprdět... o prukazku zažádáno, lázně napul zjištěny... děkuji všem co mi pomohli se do toho dokopat 😉

lukza
26. črc 2010

@susanne5 ahojky vítám tě tu a přeji pohodové cvičení a malou a jak dlouho už cvičíte?

lucinecka
26. črc 2010

Ahoj holky, tak my taky budeme cvičit vojtu, malá má lehkou predilekci hlavičky a při pasení koníků stáčí hlavičku jen na jednu stranu, tím pádem má posílenou jen jednu část zad a přepadává. Jinak je prý ok. Nevím ještě co přesně nás čeká, páč první rhb máme ve čtvrtek. Chtěla jsem se zeptat, jestli některá nerozumíte těmto pojmům co jsme měli ve zprávě od dr? Je to: trakce IIa, landau II, Vojta I, Moro+ Děkuji 🙂

pacesova
26. črc 2010

lucinecka-ráda bych ti pomohla,ale jsem účetní,tak ty názvy neznám.Ale asi to budou ty neurl. hmaty a jejich zhodnocení.Neboj to vycvičíte-koukala jsem na Vaše míry, jste baculky.Super!!!Hlavně vše vysvětli bráškovi.Cvičení,aby bylo účinné, se neobejde bez pláče.Náš bráška si zacpává uši a zavírá v pokoji.Ale cvičit je prostě potřeba.

pacesova
26. črc 2010

susanne5-co že to pijete??????????Co umíte?Elektroterapie - kdo Vám ji předepsal, na co je dobrá?

monnaa
26. črc 2010

@lucinecka - ahoj, tak to sú názvy testov, ktoré robili s tvojou Aničkou, napríklad trakce - to je ťahanie za ručičky do sedu, MORO je asi Morov reflex ...ale tie ďalšie značky tam nevime rozlúštiť čo znamenajú, a akú má konečnú diagnózu ? To je myslím najpodstatnejšie, ako to neurológ ( resp. rhb lekár ) vyhodnotí.

@pacesova - ja som ťa nechcela nejak vystrašiť s tými perličkami, to len mne tak povedala moja rhb, že maximálne 2 cx týždenne, v Lužnej sme mali 3x ....tak sama neviem. Moja rhb doktorka mi vravela, že perličky sú vhodné hlavne pre deti s hypertóniou, ale že pomáhajú ahj hypotonikom, len to netreba s tým preháňať, aby sa hypotónia neprehĺbila. A ten tv- shop pozriem, dík 🙂
@susanne5 - vitaj, aký máte cvik , na chrbátiku ? Podľa toho čo píšeš má tvoj synček asi hypotóniu, však ?

lucinecka
26. črc 2010

@monnaa Děkuju za vysvětlení. Já už tu zprávu nemám u sebe, dala jsem ju dětské dr, ale diagnóza je taková jak jsem psala, lehká predilekce a pak nějak odborněji tam bylo napsaný že na bříšku má posílenou jen jednu stranu zad a přepadává. Jsem zvědavá co budeme cvičit a jak nám to půjde, no víc se dozvím ve čt. Díky 🙂

minka21
26. črc 2010

Ahojky,tak ta moja konecne zacala reagovat na bodik pod bradavkou,uz jej to ide,uz aj menej place 😀 aspon sa rychlejsie ukludni ked vnima hracky,a si chyti nejaku hracku a hned do ust a je ticho!🙂 no dokedy jej to takto vydrzi to nikto si netrufne odhadnut🙂)

inak co ta biolampa???mam ju nasviecovat? a co jej mam?nozky?ci cele telicko?ci hlavu???ci ako to funguje,ak mate niekto skusenosti prosim piste

rohacka
26. črc 2010

Minka - k biolampe - pokial viem, tak sa nasvedcuju detom achilovky, ked maju skratene slachy, ale inac neviem, tiez by som rada vediet, biolampu maju moji rodicia, tak ci si nepozicat.... Napiste baby, ktore ste boli na lieceni, co vam tam nasvecovali.

pacesova
26. črc 2010

rohacka:no, já jsem z toho právě v šoku - nám nic nenasvěcovali - tak buď jsme tu v Čr zabržděný nebo nevim.Když něco zjistíme písněte.
Minka21-super,cvičíme bez plena a dudlíčka?Hračky si bere až pak že?Raději se ptám, protože mi bylo řečeno,že je nic nespí rozptylovat při cvíču.
monnaa-já se taky poptám, by to tam měli 6x týdně po 10 minutách, tak fakt nevím.

lilin
27. črc 2010

@minka21 no vidíš.... tak to mám radost.... trpělivost je naše hlavní krédo, tak nesmíme chtít zázraky i když by byly fajn. Moje beruška teda má hračky občas i při cvičení a někdy je používáme i rhb jako motivaci aby v dané poloze vydržela páč to někdy jinak nejde...
@lucinecka vítám tě.. mysllím že ty první cviky jsou určitě stejný... malá taky měla hlavu k jedné straně a stáčela ji dozadu, ale tohle se nám srovnalo za chvilku 😉

lucinecka
27. črc 2010

@lilin Děkuju 🙂 Doufám že cvičením se nebudeme trápit dlouho a že malá všechno brzy dožene 🙂

lilin
27. črc 2010

@lucinecka prckové jsou děsný šikulky 😎
maminy.. dnes mám hroznou radost a prostě se musím pochlubit... malá se dnes sama otočila na bok když se protahovala a dokonce na levý bok 🙂 je to moje prdolka, akorát to vubec nebylo učelový ale spíš náhoda,ale to neva.. ted vím že to její tělíčko zvládne a jen čekat až si to uvědomí že to jde....jo a taky snámy jde dnes tatínek na rehabko - poprvé. tak jsem zvědavá jak to zvládne. už týden dopředu mu vysvětluju že si má připravit nervy... nemáte někdo zkušenosti s tatkou u cvičení??? nepomáhá vám???

pacesova
27. črc 2010

Ahoj teto lilin-s taťkou máme zkušenost na cvíču. Nejprve jsme se střídali při cvičení,pak přišly ty lázně a táhnu to sama.Zdokonali jsem se a prostě už vím jak na něj-při cvicích zkouším různé varianty, aby reagoval a v tom už on tápe a neví.Takže když byl s námi minulý týden, odcházel, že neví, kde začít. Tak jsem to s tátou vzdala. Zná pár cviků, tak když je nejhůř-tak zaskočí na jedno neúplné cvíčo -ale jinak jsem to vzdala. Jsem zvědavá na vás, držíme palečku a k to bůčku dnes gratulujeme!!!!!!!!!!!!!!!

monnaa
27. črc 2010

ahojte, k tej biolampe- my sme ju dávali kvôli slabému chrbátiku, naordinované bolo 2x denne po 8 minút nahrievať chrbátik zo vzdialenosti 20 cm. Mechanizmus účinku presne neviem, ale asi to má dáky pozitívny vplyv .... Všetky malé bábetká ktoré tam boli s nami to mali takto naordinované. Ale ako píše rohacka, dá sa využiť na viacero spôsobov.
@lilin - no super pokrok, moc sa s tebou teším 🙂 , len tak ďalej !
@pacesova - ozaj, a zmenili ti cviky a frekvneciu cvičenia v tých kúpeľoch ? Lebo čo si pamatám predtým ste cvičili 5x denne. Ešte k tej perličke- my sme boli s Peťkom na konzultácii ohľadom cvičenia aj v Olomouci a tam nám bolo povedané, že najdôležitejšie je cvičiť Vojtovku ( ideál 4x denne ), medzi cvičeniami musí mať dieťa priestor na pohyb ( veľmi dôležité ), no a tie ostatné veci ako napr. masáže, perlička, fit-lopta , akupunktúra a neviem čo ešte všetko sú len takou " kozmetikou" a vysilujú dieťa, ktoré môže byť po tomto všetkom unavené a nevládze cvičiť Vojtovku. Tento názor sa mi zdal tak trošku drsný, ja som si vybrala takú strednú cestu, teda cvičím 4x denne, ale popritom si občas zacvičíme na fit . lopte, masírujem, + 2x týždenne tá perlička. Snažím sa to ale nepreháňať , aby nebol Peťko moc odvalený. Po tom rhb pobyte na ňom vidieť, že je úplne vysilený, keď tam mal toľko procedúr, preto som mu dala teraz aj 2 dni voľna 😝 , má aj trochu nádchu, včera zvracal, tak nech sa aj z toho zotaví. ešte si sa pýtala na tú masáž, prebiehalo to tak, že mu vymasírovali najskôr nožičky, potom ručičky a nakoniec chrbátik, trvalo to cca 25 minút
@lucinecka - to bude asi tortikollis, nie ? To rýchlo vycvičíte, držím palce !

lucinecka
27. črc 2010

@lilin To je super že malá udělala takový pokrok 😵

@monnaa Co je to tortikollis? Nic mi to neříká a mám pocit že ani ve zprávě od dr nic takovýho psaný nebylo.

monnaa
27. črc 2010

@lucinecka - Torticollis je jednostranné svalové stuhnutie šije.Hlavička je akoby vybočená na jednu stranu, keď dieťa leží na chrbátiku tak nie je v rovnej línii,ale vykrútené. Podľa toho čo si písala, sa mi zdalo, že by ste mohli mať práve tortikollis, to má dosť veľa detí čo tu cvičia ( cvičili ), takže preto sa mi to zdalo...

monnaa
27. črc 2010

a môj synček to mal tiež, keď bol na brušku, tak lavička bola vyvočená doprava, postupne sa o cvičením upravilo, ale máme aj hypotóniu ( znížené svalové napatie ), tak ešte musíme cvičiť

lucinecka
27. črc 2010

@monnaa Tak to jemožný že to máme. Když leží Anička na zádech tak žádnou stranu nepreferuje, ale když pase koníky tak má hlavu většinou vpravo. Taky má u pasení koníků zaťatý pěstičky.

minka21
27. črc 2010

ahojky,noo skusim jej nozky nasvietovat,ked ich ma stuhnute,mozno to teplo jej urobi dobre,

@lilin a @pacesova nasa mala pri cviceni ked tak je vo svojom speve tak ta hracku ani vidiet.)ale ked sa docvici tak hned chyti a cmulka, a prestane plakat🙂jej cumel nepomoze ked sa cvici ani nic,musi docvicit a potom uz dobre🙂 a som rada,lebo predtym sme ju ani utisit nemohli,som ju len v pamperske musela na rukach nosit,ani obliect,nic,vresky ale teraz uz lepsie🙂a tesim sa,ma to bavi cvicit s takym dobrym babo🙂 ale nemyslim tym ze vobec neplace🙂joj poplace si pritom dost🙂 ale potom je pokoj🙂 drzim palceky vsetkym babatkam!!!!!

susanne5
27. črc 2010

@monnaa ahoj, dakujem za privitanie, ano, je hypotonicky ale nie je to nastasie az tak vazne, cvicime na brusku, stlacam mu laktik a jamku na pate, on sa snazi zodvihnut hlavicku ktoru mu ja drzim bruchom, cvicime an karimatke na kuchynskej linke kedze ho musim zhora pridrzat... inak chcem sa opytat ako zvladate rezim denny aj s pracami domacimi plus ja sa snazim aj 2 prechadzky.. vsak je ot o nervy este to napasovat na to cvicenie..

susanne5
27. črc 2010

@lukza dakujem, cvicime asi 2 mesiace, maly je hypotinicky, aj ked podla nasej obvodnej lekarky na tom vobec nie je az tak zle.. ide nam to tak ze to robime lebo musime.. casto je to o nervy lebo maly musi cvicit hodinu po jedeni.. no a on nevzdrzi stale chce cuckat je to raidny papkos takze to vacsinou vyzera tak ze ked mame ist cvicit zacne revat ze chce jest.. no zatial sme sa s tym nestotoznili hlavne si neviem spravit rezim tak aby sme okrem cvicenia stihali v pohode aj prechadzky, varenie, pranie..

susanne5
27. črc 2010

@pacesova fosfatovy roztok. to je roztok s fosforom lebo malemu chyba. maly je hypotonicky zrejme preto lebo bol chudokrvny, chyba mu fosfor a vylucuje z tela viac vapnika ako by mal.
elektroterapia je terapia magnetickym polom, maly lezi na poduske ktora je napojena na pristroj a vytvara magneticke pole a tym sa mu vraj uklada vapnik lepsie do kosti.. no uvidime 🙂

janka79
27. črc 2010

@minka21 my sme mali na lieceni biolampu...nasvecovali sme 8 min. chrbatik a 8 min. nozky...jedna pani, co tam bola vravela, ze jej jedna doktorka vravela, ze je to dobre na zapaly dychacich ciest(dufam, ze som to nepoplietla)...neviem, ci to malej nejak pomohlo, ale islo z toho prijemne teplo, tak mozno to nejak uvolnuje stuhnute svaly...neviem

lilin
27. črc 2010

@minka21 no vidíš jak se to malá naučila lepší zvládat...mám radost že je to už jde...
@susanne5 denní režim... to je téma.. 😉 . dopoledne lítám doma jak splašená, žehlím třeba i natřikrát a když chci v kuse tak v noci, s vařením jsem dost polevila - manžel byl zvyklí na teplé večeře a tak si někdy uvaří sám - teda i pro mě a to se pak vždycky přejim 😀 holt nemám doma tak naklizeno jako dřív... když má přijít kámoška tak kuli ní neblázním a když někdo sváteční tak holt běhám po domě....malá má prostě přednost a lidi kolem mě to chápou a kdo ne tak ten to má blbí...
@pacesova tak tatínek cvíčo u rehabky docela zvládal a docela jsem koukala že malá byla taky víc v pohodě... no jo holt tam měla tatínka... muže se zněj zbláznit...jinak jsem se ptala rehabyk na bobath metodu a říkala že vojtovka je daleko lepší a plavání mi doporučuje ale ne v bazénech pro veřejnost.. to byla spíš proti... takže se tady asi fakt trochu pustím do tchyně no spíš do tchána aby se tady uklidil ten bordel venku a příští rok se kupuje snad bazén 😀 přece co by neudělali pro svou vnučku ne???? musím na ně chytře 😉 🙂
fosfátový roztok malá taky měla po dosažení 2,5 kg jsme ho mohli vysadit.... je pěkně hnusnej 😖

lukza
27. črc 2010

@susanne5 no to máš pravdu ono trvá než se to cvičení zžije s denním rozvrhem a kor když ti furt papká.ale jinak jsme na tom jak @lilin prostě co stihnu stihnu a když někdo příjde a nelíbí se mu třeba že je nádobý v kuchyni tak to neřeším je to přece muj bordel a komu se to nelíbí muže mě to klidně uklidit 😀 naštěstí mě manža obědvá v práci a teplé večeře se u nás nevedou takže nemám práci s vařením .

pacesova
27. črc 2010

susanne-díky za info,měli jsme snad vše,ale toto ne jen železo jsem do něj ládovala.
minka21-to je správné nejdřív makat,pak hraní.My si zapínáme pejska od Fisher Price,to je pronas avizo konce.Mezi cvičením k němu mluvím a dám mu hubana atd.
monna-ano,tam jsme cvicili 3x-i vzhledem k procedúrám -doma mi nechali cviky,akorát přidali kolínka na lezení a ždímáka na boku a řekli - 3až4xdenně.Po změně rehabky cvičím 4x,jinak jsem cvičila 3x a +celou sestavu,míč,válec,bubliny a masáž a pořád na bříšku.V tom Olomouci mají asi pravdu,hlavní je cvičení - vše je už jen okrajové,ale stejně si to neodpustím!!!!!!!!

monnaa
27. črc 2010

@susanne5 -s tým režimom som na tom podobne ako ostatné dievčatá tu 🙂 . Prvoradé je pre mňa odcvičiť a zabezpečiť obidve deti, aby boli najedené, umyté a tak....poriadok pre mňa znamená hlavne každý deň umyť dlážku v kuchyni, lebo malý sa tam najradšej plazí, ale inak to nepreháňam, varím na viacero dní, ak som sama doma ( mm často slúži ) tak niekedy ani nevarím 😝 , alebo len niečo fakt rýchle, na prechádzky chodím už len raz za deň a doobedný spánok malého využívam na domáce práce ( alebo niekedy aj na forum ha-ha ) . Keď bola moja staršia dcéra malá, tak som bola z toho hotová že doma nič popri nej nestíham ( a to sme ani nevojtili ), ale teraz proste viem, že príde čas keď deti vyrastú, budú samostatné, a ja si budem pestovať kvetinky na záhrade 🙂

pacesova
27. črc 2010

Jasně monna - pak budeme mít diskuzi na téma, co lobelky, afrikány, palmičky, pelargonie atd. Beru Tě za slovu. Já jsem na tom stejně. Hlavně, aby byli oba najedení a pak i manža - na sebe nehledím.Jdeme se pokusit usnout před zítřejšími odběry, už se děším.pa,pa