Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

sisipetka
11. čer 2010

ahojky kocky,
citam, ze tu tiez niekedy bojujete ako udrzat dietko pri cviceni.
Monnaa , tak to je super, ze to eeg dopadlo dobre 😉 ...len tak dalej a vsetko bude super 🙂
sisi - to otacanie cez hlavicku a paticky nie je dobre, ale tym, ze ste zacali cvicit sa to postupne upravi a donuti ho to spravne robit otacanie. A mne sa tiez maly pri cviceni na chrbatiku vselijako vytacal....niekedy som mu fixovala hlavu mojim hrudnikom a z druhej strany rukou, ktorou som zaroven fixovala jeho volnu ruku a stlacala bod pri ramennom klbe. Pripadne, tak ako pisali kocky vyssie, rukou, ktorou stlacas pod, tak zaroven tahas tvaricku smerom k hrudniku, tak, aby sa brada dotykala. Je to vsetko boj, ale da sa to zvladnut.
My sme zacali cvicit na zaciatku 4.mesiaca na hypertoniu a vcera sme na neuro dostali pochvalu, ze uz je tonus upraveny, vyvoj je na 6.mesiacov, tak ako mame a uz nemusime cvicit vojtovku 😵 Staci, ked i nadalej budem chodit s malym na detsku gymnastiku a plavanie. Takze kocky, ak mate niekde u vas moznost + peniazky navyse, tak skuste popri tom aj tieto varianty...urcite nic nepokazite, iba detom pomozete 😉 Este mame kontrolu na rhb buduci tyzden, ale neurologicka napisala do spravy, ze uz sme ok a odporucila nam zbytocne dieta nedrazdit, kedze ide spravnym vyvojom.
Z toho vyplyva vydrzat cvicit, pripadne pridat dalsie aktivity, ale neprehanat a urcite sa vsetko casom upravi 😎
Drzim palceky a zelam pekny vikend

petka.k
11. čer 2010

holky díky za motivaci. Zítra to zkusíme zase...jenomže on už mi začíná bojkotovat i ty ostatní cviky ☹ Asi má blbý dny...

petka.k
11. čer 2010

sisipetka - tak to moc gratuluju 😎

lukza
11. čer 2010

@sisipetka jééé to je užasné moooc gratuluji jste šikulky mám z vás radost🙂))

petrach
12. čer 2010

Ahoj holky,jdu na Vás nakuknout a pozdravit..dlouho jsem tu nebyla

čtu samé dobré zpravy a gratuluju k pokrokum prcku..vítám nové mainky..

monna mám desnou radosz z malého a moc gratuluju..máš to vydřené a zasloužené..jste oba šikulky 😉
sisipetka u vas taky krásné zpravy o zrušení vojtovky..ted budeš mít času,než si zvykneš..

budu muset chodit častejc at vím jak se máte 😉

náš malí obchází nábytek jak drak..začal před 3 tydny..už má první botičky,ale moc je nedáváme,max občas venku..neuroložka říkala až bude víc chodit a on to ješte střídá..papuče klasické mít vubec nesmí,pry to ničí nožku,jen pevné botky,kotníkové i na doma

lukza
12. čer 2010

@petrach krásná fotečka malý je užasný 😀

monnaa
12. čer 2010

@sisipetka - tak to je super správa, aj ja moc gratulujem a teším s tebou 🙂 .

@petrach - no malý je úžasný šikuľko ! Som rada, že si k nám nakukla, lebo nám tu chýbaš 😉 A ako si si zvykla žiť bez cvičenia ?

petrach
12. čer 2010

holky dekuju..
monnaa teda trvalo to 😀 najednou bylo nejak moc času,takové to,že nemusíš byt v tolik a tolik doma a cvičit,díte nakrmíš i na hřišti..holky přeju at se taky brzo dočkáte...

sisipetka
12. čer 2010

kocky dakujem a dufam, ze uz bude len lepsie 😉
Petrach ahojky, super ze si nakukla 😵 a synacik je sikula
...ja tiez sem tam ku vam skocim, novym maminkam dobra rada nad zlato a podpora sa urcite zide, tak ako som ju mala ja od vas 😉 Len dufam, ze rhb nebude negovat vysledky neurologicky a ukonci nam tie rhb - zatial este tyzden pocvicime, ale iba trosicka ...Jaaaj a ten cas, i tak ho je malo, ved to pri dietatku poznate....ale asi lepsie si ho budem vychutnavat.

lukza
12. čer 2010

@sisipetka určitě musíš furt semka chodit aspon sem tam a dodávat nám cvičitelká sílu a dobrý příklad že snaživostí se dojde k cíly. 😀

juliap
12. čer 2010

ahojte holky, chcela by som vam aj ja vliat trocha optimizmu a vieru, ze to zvladnete a deticky budu sikulky v poriadku. sestre sa narodil syn daniel s nie velmi lichotivou diagnozou, mal ochabnutu celu lavu stranu telicka, ruku, nozku, tvar, pre zle vedeny porod ... neurologicka sa vyjadrila, ze bude moct byt rada, ked bude vediet sediet ... potom ale zacali usilovne cvicit, fakt niekedy aj cez bolest maleho, segra si kolkokrat aj poplakala pri cviceni, ale nevzdavala sa, pretoze sa dostali k dobrej sestricke, ktora ich pozitivne motivovala, a chvalila kazdy aj maly pokrok ... no a danulicek zacal na podiv pekne v pol roku sediet, drzat hlavku a 11 mesacny aj chodit ... sestra s nim cvicila do 1 roka preto, lebo chodili na rehabky, a potom do 2 rokov, lebo sa to malemu zapacilo ... teraz je z neho uz 11 rocny pubertiak, fesak ... tak urcite nevzdavajte snazenie, stoji to za tu namahu, aj slzicky ... 😉

lukza
13. čer 2010

@juliap děkujeme za tvuj příspěvek takové životní udalosti by jsme potřebovaly slyšet pořád je užasné že sestřin syn se stoho tak dostal no njo někdy ani dotoři nejsou všemocní,a sestra byla bojovnice tak jak všechny cvičitelky. 😀

monnaa
13. čer 2010

@juliap -aj ja som sa potešila tvojmu príspevku, je to super prečítať také dobré správy, sestra je určite šťastná...veď to má vydreté. Prajem vám všetkým veľa zdravíčka 🙂

juliap
13. čer 2010

som rada, za som vam dodalatiez trochu optimizmu, vsetkym mamickam a detickam drzim palceky a verim, ze to zvladnete ... 😉

lullka30
14. čer 2010

Ahojky, ja sa moooc teším, Luky sa včera pokúšal liezt, zatial urobil ten pár ťahov, ale určite sa bude v tom z dňa na deň zlepšovat, teda- dúfam 🙂
Nestihla som vás uplne dočítat, ale odpoviem Monnaa- okolo postele mám urobené zábrany z vankúšov, aby sa Luky nebuchol do dreva, čo tam máme okolo celej postele a on vyliezol rukami na ten vankúš a postupne sa tymi rukami dostal až na vrch postele a pritiahol sa rukami do stoja. Urobil to iba raz (potom sme odišli mimo domu na víkend a tam nemal možnost stát) ale podporovat ho v tom nebudem, lebo na stánie ma kopu času, doležité je to plazenie

lilili2
14. čer 2010

Ahojte holky chci vás taky potěšit. Já cvičím s malým od 10 týdne pro centrální hypertonický syndrom. No a musím říct, že snad (několikrát klepu na dřevo) je to za námi. Minulý týden jsme byli na kontrole na rehabilitaci a malý je prý už naprosto v pořádku. 😀 😀 😀 Musím tedy říct, že jsem opravdu poctivě cvičila. Teď nás čeká kontrola na neuru v červenci a doufám, že tam uslyšíme totéž co na rehabilitaci. 😀 😀 😀

lullka30
14. čer 2010

gratulujem k uspechom, už aj ja by som rada počula, že je Luky uplne v poriadku a nemusíme cvičit...

monnaa
15. čer 2010

@lullka30 - tak to je super, že sa Lukáško sám vytiahol do stoja ! Ja myslím, že aj ty nám čochvíľa oznámiš, že s cvičením končíte 🙂
@lilili2 - gratulujem moc k úspechu, musí to byť super pocit počuť takú dobrú správu.

monnaa
15. čer 2010

My sme boli včera na konzultácii v rhb centre v Olomouci. No musím vám povedať, že mám z toho všetkého zmiešané pocity a fakt neviem, čo má teraz robiť. Pani v centre nám totiž oznámila, že celých 5 mesiacov som cvičila zle ( nepovedala konkrétne toto slovo, ale tak som to pochopila ). Peťko má CKP 3. stupňa, čo som asi tušila, ale zatiaĺ mi to nikto nepotvrdil. Ukázala mi úplne nové cviky, vyzerajú hrozne, ešte horšie ako tie čo som cvičila doteraz. No a čo ma najviac zaskočilo je to, že nemám malého vyčerpávať okrem cvičenia aj cvičením na fit-lopte, vírivkami, masážami....proste len 4x denne poctivo cvičiť, najlepšie doma, a pomedzi cvičenie ho nechať , aby sa mohol hýbať. Tiež mi neodporučila ani pobyt v Dunajskej lužnej, kde sme už nahlásení na 2 týždne v júli, vraj nemajú s týmto centrom dobré skúsenosti , ja som však na nete vyčítala reakcie mamičiek, ktoré tam boli , že je to dobré, že vždy dieťa urobí nejaký pokrok po pobyte . No som zúfalá, pani mi asi chcela naznačiť, aby sme chodili na rhb k nim, ale to by pre mňa znamenalo jazdiť tam 1-2 x za 2 týždne 2x140 km, + 1 hodina stojí 1000 Kč...., nám slovákom to posiťovňa totiž nepreplatí.

evi21
15. čer 2010

@monaa: a skusila si pozriet na strankach corpusu či nemaju ich vyškolených praconíkov aj na SR, ale to by ti asi povedala....My ked sme tam boli , tiež nám povedala, že možme chodit k nim , ale či si to vieme technicky predstavit, dochádzat 60 km tak často, tak nam doporučila ich vyškolencov v okolí a keby bol problem prist na jednorazovu konzultáciu aj s našou fyzioterapeutkou, inak my žijeme v ČR , tak problem s pojistovnou nemáme, iba ak by sme chceli tu jednorazovu konzultaciu tak by sa to platilo

gabininka
15. čer 2010

ahoj, uz 2 tyzdne cvicime VM, stlacanie bodu pod bradavkou a mala mi zacala bojkotovat. pozera sa na mna... sem tam zdvihne nozicky ale uz vobec neplace. teraz som z toho nestastna ze ci jej to vobec pomoze

betelgeuzz
15. čer 2010

Gabininka, ale dítě nemusí plakat. Důležité je, aby zvedala ty nohy a zatínala bříško. Moje malá si taky časem zvykla a u cvičení si vykládala 🙂

sisi27
15. čer 2010

Holky, tak jsem zoufalá, vyzkoušela jsem obě rady, ohledně toho, jak moc se mi malej vykrucuje, připadám si totálně neschopná, ale prostě mi to nejde, snažím se mu fakt pomoct, ale když vidím, jak to je zbytečný, dochází mi síly. Totálně se upínám k tomu, že na druhé návštěvě na rhb mi vleje optimismus a ukáže co děláme špatně, aby to konečně nějak šlo. Jinak nevím ☹

monnaa
15. čer 2010

@sisi27 - ono je to najlepšie , keď to ukážeš rhb sestričke. Tuším si písala, že má teraz dovolenku ? A nemá niekoho, kto ju zastupuje, že by si sa objednala prípadne tam na konzultáciu ? Ja ťa plne chápem, že si zúfalá z toho cvičenia a hlavne keď nevieš, či cvičíš dobre. Bohužiaĺ , ☹ ja ti teraz neviem nič iné poradiť

rohacka
15. čer 2010

Monnaa- vies co, asi by som to brala s rezervou, co ti povedala ta rehabka v Olomouci. Uz som teda zazila rozne rehabky, vela som o tom citala a hladala na nete - myslim si, ze kazdy rehabilitacny pracovnik ma iny sposob cvicenia, aj ked stale ide o Vojtovu metodu, aj ked je to stale o reflexnom otacani a plazeni. Tiez som bola obcas v depke, ze som cvicila iste obdobie zle, mozno aj cely cas 😝 , ale uz neriesim. Teraz sa hned rehabky pytam, co mam pri tom cviceni sledovat, t.j. co ma maly robit. Podla toho viem, ci cvicim dobre. Mame napr. cvik, pri ktorom ma pracovat s klenbou nohy a striedavo krcit a vystierat kolienko.A to, ze Ti neodporuca ine cvicenie, masaze, virivky, dokonca rehabilitacny pobyt v Luznej, tak to je uz total sila. Ved vies, ze po vojtovke istu dobu nemas robit ine cvicenia a masaze, ze vojtovka doznieva, ale preco by si to nemohla robit po tomto case, tak to fak nechapem. Ja robim s malym mozno 15 roznych typov cvicenia, konzultujem to kade-tade a vacsinou sa stretnem s nazorom, ze super, ale nesmiem ho pretazovat, t.j. napr. ked odmieta cvicit, alebo odide od cvicenia, tak ho nechat tak. Samozrejme, s vynimkou vojtovky 😉 , tam nech radsej od nej neodchadza 😀 . Poznam typy rehabiek, ktore propaguju LEN a LEN vojtovku a nic ine pre nich neprichadza do uvahy a mam pocit, ze tato pani je jednou z nich........

petrach
16. čer 2010

monaa teda to je síla..co píšeš..já jsem na ten Corpus v Olomouci slyšela chválu,známí tam dojíždí s holčičkou přes rok,po porodu meli problémy a nepohnula ručičkou a ted po roce začli mít vysledky..a to jim neurolog řekle že s ni hybat nebude nikdy
já bych jim veřila,ale na dojíždení to máte daleko..jedine se podívat,kdo od nich to delá u vas na Slovensku,mají to na strankách..a skusit cvičit podle nich..a ty lázne bych nechala taky,myslím že vám pomužou..proste si z toho vyber jen část a netrap se,..my meli CKP 2 stupen a znám deti co meli 3 stupen a rozcvičili to..tak to nevzdávej,vy to zvládnete,hlavne se netrap,malí je šikulka a doženete všechno 😉

monnaa
16. čer 2010

@rohacka @petrach @evi21

- ďakujem vám moc za odpovede. Nechala som si to všetko uležať v hlave a rozhodla som sa, že skúsim cvičiť podľa toho Olomouca ( mám to všetko natočené na kamare ), uvidím ako mi to pôjde a aké budú výsledky po cca 2-3 týždňoch. Príde mi ale trošku zvláštne, keď som tej pani ukazovala ako cvičíme, ukazovala som je to vlastne len na takej handrovej bábike a veľmi rýchlo a ona od začiatku krútila hlavou , že čo to cvičíme , a to som s cvikom ani poriadne nezačala a nemala ani šancu vidieť, ako malý reaguje pri cvikoch. Tak sa mi to zdalo, akoby bola presvedčená, že len oni cvičia dobre a nikto iný nie 😒 . No podľa mňa to cvičenie nebolo až také zlé, veď Peťko robí pokroky, síce pomaly, ale ide to dopredu....aj bruško mu krásne spevnelo, pupočná hernia sa vtiahla, tak neviem...... Pozerala som zoznam absolventov v SR, ale tu bohužiaľ nikoho nemajú . Dnes som bola zase u svoje rhb, tej som ale nič nevravela o Olomouci a tvárim sa, že cvičím naďalej jej cviky. No a čo sa týka tých ostatných procedúr ( masáže, vírivka, fit lopta..)- to mi zdôvodnila tak , že dieťa moc vyčerpávajú a potom nemá dosť energie na Vojtovku 4 x denne. No a pobyt v Lužnej- dieťa je v inom prostredí, má tam tiež veľa procedúr a unavuje ho to.

Ach jaj, dievčatá, taká som nejaká z toho celá smutná. A ešte k tomu som sa práve dozvedela, že môj otec má zhubné ochorenie v pokročilom štádiu, tak dnes len slzím , ten život je fakt niekedy ťažký 😒

lukza
16. čer 2010

@monnaa je mě to strašně líto že tatka je nemocný je pravda že někdy ten život je opravdu krutý.
a ohledně toho cvičení mě moc mrzý a mužu se zeptat všem jsi cvičila špatně bud sem to přehlédla nebo to tu nepadlo musí to být hrozné když ti někdo řekne že vlastně tak dloiho cvičíš špatně je mě to moc líto.posílám mooooc sil do cvičení a do života ty je tedka hoodně potřebuješ drž se beruško a hlavu vzhuru i když vím že je to těžké

monnaa
16. čer 2010

@lukza - vďaka za podporu , si zlatá 🙂 . Ja som si vlastne žila taký pekný šťastný život, všetko mi vychádzalo, škola, manželstvo, deti...až potom prišiel prvý šok s Peťkom, že nie je všetko OK a máme nález aj na mozgu, no a teraz druhý šok - otec, tak sa to nejako hromadí. Ale poviem si, že vždy môže byť aj horšie ako je teraz . môžem byť napr. rada, že nás nepostihli povodne, že mám skvelého manžela, svokrovcov, rodičov, že som mal šťastné detstvo , že si tu s vami môžem skecnúť 😉 atď.
Joj, ale som sa rozkecala....

veronika2509
16. čer 2010

Ahojte, od pondelka tu budeme patriť aj ja s dcérkou, ideme chodiť na rehabilitáciu. Máme 8 mesiačikov a vôbec sa nevieme pretočiť s bruška na chrbátik a opačne to ani nehrozí. Keď je na brušku okamžite si ľahne a leží. A ani nejak nožičkami nespolupracuje, ani sa na ne nezapiera, nelozí. Inak krásne sedí sama, naťahuje sa za hračkami, pekne vie ako sa ktorá hračka dá zatočiť,týmto smerom nemáme problémy. Takže sa dosť bojím ako to všetko bude, čo nás čaká.