Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lukza
25. zář 2010

@hankazamecnikova vítám tě tu koukala sem na fotečky a přijde mě hlavička normální je to krásný klučina a určitě vše dobře dopadne.

@verusa22 já mám kámošku co její malý má 10měsícu a neleze nelpazí se ani nedává kolínka pod sebe a doktorka jí říká že je jen lenivý.a tedka sem akorát dočetla článek kdy maminka byla v děsu že se jí mimi vubec neplazilo nebylo na 4 nelezlo a najednou si stouplo a začalo chodit ono asi každé mimčo má to svoje -uvidíš vše bude v pořádku

jinak všechny moooc zdravím a přeji poklidné a uspěšné cvičení

olgas
25. zář 2010

@hankazamecnikova Ahojky, jenom jsem nakoukla a prohlídla si tvoje fotoalbum, máš tam fototečky moc malý, ale hned jak jsem viděla fotky z porodnice, říkám si , to je Olomouc. Kam chodíš cvičit Vojtovu metodu?

kveetiinka
26. zář 2010

ahojte, chcem vas poprosit o radu. mam dcerku, s ktorou cvicim vojtovku a niekde som citala, ze sa necvici po urcitom ockovani 10 dni, lebo je kontraindikaciou. problem je v tom, ze neviem, po ktorom ockovani sa to necvici....

pacesova
26. zář 2010

@kveetiinka-vždy po živé vakcíně- hexa, spalničky....................

lilin
27. zář 2010

já se na to ted taky budu ptát rhb protože ta mi tvrdí že se necvičí jen při teplotách.....

lucisek21
27. zář 2010

Vážně 10 dní? To je docela dost. Mě na rhb říkala, že se necvičí den po očkování a pak kdyby dostala teplotu. No uvidíme, co nám k tomu řekne dětská doktorka, na očkování hexa máme jít za týden. Nerada bych prckovi nějak ublížila.

kveetiinka
27. zář 2010

no ja som si dnes volala na rhb do martina kde sme boli na pobyte a rehab. sestra mi povedala, ze po ockovani sa necvici 10 az 14 dni a je jedno ci teplota je alebo nie je...

kvetik
27. zář 2010

ahoj, vím,že už se to tady probíralo, dokonce jsem to i snad věděla, četla jsem v té době tu knížku a myslím,že tam bylo 5-10dní....ale ted nevím, moje rhb třeba ríká 2-3dni u neživých vakcín...ale my většinou necvičíme tak 5dní...tak nevím...no ted nás čeká 3 očko každých 14dní,tak to bychom necvičili vůbec.....určitě po živých vakcínách je to déle, to určitě...

lodgermaniacka
27. zář 2010

nam povedala týžden 🙂

m.e.l
27. zář 2010

Tak nevím, mě nikdy nikdo nepovídal nic. 😕 Se na to schválně zeptám, i když ono u nás je to fuk, máme teď jenom cvik na lezení a pak spoustu motivačních, jako šikmej sed apod. A to je "neřvavé".

lilin
27. zář 2010

tak teda to jsou docela rozdílné odpovědi....se na to dnes schválně poptám neurologa na KO a pak v pátek rhb a pak i dětské doktorky a schválně co mi kdo řekne....každý určitě něco jiného a pak si asi teda vyberem nějakou zlatou střední cestu

kvetik
27. zář 2010

holky, a na čem cvičíte - teda co máte pod malým...my cvičíme na stole, měla jsem pod ním deku, když byl malý, ale pak jí různě srhnoval a klouzalo to, nic moc. tak jsme dali na stůl puzzle barevné, jenže ty jej ted začali po několika měsících rozptylovat a hlavně ty okraje vroubkované...co používáte vy??

hankazamecnikova
27. zář 2010

@olgas Ahoj, správně, Olomouc 🙂 Chodíme do RL Corpusu na Mošnerovu ulici 😉 Vy chodíte kam? Jo a ty fotečky se mi špatně nahrály, ale je tam odkaz, kde jsou na picasawebu normální...

@lukza Díky, no ono to po porodu nebylo ještě tak vidět, ale jak roste, je čím dál víc protáhlá. Jednou už by to asi nevypadalo ani hezky...

hankazamecnikova
27. zář 2010

@kvetik Ahoj, my používáme rychlozavinovačku. Je měkká a nezhrnuje se. Problém ale je, když se na ni malej počůrá, tak se to blbě pere...

olgas
27. zář 2010

@hankazamecnikova já Vojtovku už necvičím, měli jsme na začátku jenom jeden cvik, jinak nic. A chodím k Maryškové na Jánského, skvělá ženská

lodgermaniacka
27. zář 2010

Tak aj my sme sa po 5.mesiacoch cvičenia dočkali 🙂 nemusime už dalej cvičiť, velmi velmi sa teším 🙂
Prajeme vam aby ste to tiež každa počuli čo najskôr a všetkym detičkam pokroky vpred 🙂

lodgermaniacka
27. zář 2010

@kvetik ja som cvičila s malym na stole v kuchyni, pod nim som mala deku a na deke taku podložku z Ikei, ktora bola zospodu neprecikatelna, lebo skoro pokažde mi ju ocikal, tak som dokolečka prala 3 nastriedačku, a tiež sa mi ta deka posuvala 😒 neviem, možno baby poradia niečo lepšie, inak fotky ako sme cvičili mam vo fotoblogu

lilin
27. zář 2010

@kvetik tak my teda cvičíme na starém stole a na něm mám danou protiskluzovou podložku... v baumaxu kolem stovky.... a na něm dvě deky a pod zadeček kuli čurání dávám jednorázovou podložku nastříhanou na kousky aby to nevyšlo tak draho... mám už vychytaný že čurá víc na bříšku tak to hlídám a když se stane nehoda tak se holt musí prát.... jinak budeme asi doopravdy žádat o stul na cvičení pokud na něj najdeme místo

verusa22
27. zář 2010

holky my cvičíme na protiskluzové podložce a máme cvik na bříšku,jenže malé je 10.m a má sílu...přepere mě... tudíž má sedřené čelo :( já jen doufám,že se rozlezem a cvičit nebude potřeba...pro mě je todost náročné po psychické stránce :(

lukza
27. zář 2010

@hankazamecnikova aha tak to jo ale určitě vše bude v pohodě a hlavička bude tak jak má .-))

@kvetik u nás je to problém na čem cvičit dřív to šlo měla semna stole zavinovačku ale tedka jak má už sílu tak to moc klouže a ujíždí my takže cvičím na zemy sice mě bolí u toho záda ale aspon mě neujíždí a neutíká.ale my máme už jen cvik na boku a jen 2xdenně takže to jde dobře.

@verusa22 cvik na bříšku je nojhorší já ho taky strašně špatně zvládala po psychi.naštěstí už nám ho odebraly ,ale vydrž posílám hodně sil musíš si vžy říct že je to pro její dobro někdo dokonce říká že to musíš dělat bez citů,ale mě to nešlo vždy mě to rvalo srdce pokud jsme neměly cvik na bříšku tak to šlo ale pak sem to hrozně špatně zvládala,ale jak ho už nemáme tak zase pohoda.

@lucisek21 mě na RHB taky říkaly necvičit jen v den očkovaní a pokud bude teplota tak taky necvičit ale dala jsem zde na rady holek a necvičila sem aspon 5dní přece jen je to opravdu velký zápřah pro organizmus už jen to očkovaní a do toho ještě cvičení už je opravdu moc ,prostě den na svuj mateřský instinkt sama uvidíš jak to zvládá

tanaja
27. zář 2010

ja sa k vam pridam. ja cvicim na stole a ma pod malym deku. ale idem si od dr.vypytat zinienku, mame na nu pravo...takze zadara. nasa rehabilitacna sestra mi ukaze cviky na zemi.

sisi27
28. zář 2010

Ahoj holky, my cvičíme také na stole - některé cviky na přebalovací podložce a některé na dece. Na zemi bych to asi nezvládla.
lilin - jak se žádá o stůl na cvičení a kdo na něj má nárok? Nebo se třeba půjčuje? To by bylo fajn...
verusa22....náš malý taky ještě neleze, už jsem z toho také dost nervózní a taky špatně zvládám otázky typu, už leze, už sedí.....no snad nám ještě prckové ukážou, jak jsou šikovní. Natálka je povídavá a šikovná, slyšela jsem, že když dítě hodně povídá, je trochu línější v pohybu. Tak hodně síly do cvičení a věřme, že to tu společně všechno zvládneme 🙂

lilin
29. zář 2010

@sisi27 o stul musíš jít zažádat na sociálku, dají ti tiskopis žádosti, vyplníš, oběháš doktory a pojištovnu a pak čekáš na schválení...mě v tomhle dost poradila pacesova a u ní to bylo trochu jinak než jsem se já pak poptala... co jiný město to jiný lidi jiný jednání a někdy bohužel i jiný možnosti.... ale prostě musíš na sociálku na odbor pro zdr. post. občany

pacesova
29. zář 2010

@sisi27-jestli chceš přepošlu Ti majlíky od nás ze socky, abys byla v obraze, napiš mi prosím na interku svůj majlík. Otázky druhých neřeš - říkej je jinej, vše si musíme vymakat a oni brzo zklapnou!!!

levander
30. zář 2010

Ahoj holky můžu se přidat? dnes jsme byli prvně na cvičení V. metody a jsem z toho nějaká mimo, maličký strašně plakal je mu 10 týdnů. Zvykli si vaše dětičky nebo pořád tak pláčou u cvičení? má lehký hypertonus tak řekla že to je tak na půl roku, jak dlouho cvičíte?
Cvičíte na kuchynském stole? já uvažuji o posteli že si k ní kleknu, zkoušely jste to?

pacesova
30. zář 2010

@levander-vítej, máme dobré vyhlídky. U nás to je tak, že když nepláče, tak necvičí a horší kombinace ještě je, když se vzteká a také necvičí. Pláč k Vojtění prostě patří-půl roku to vydržíš. My už budeme Vojtit rok. Doma cvičím na stole a na chalupě na válendě, kam si teda dávám podložku, dost často se počůrá. Jsem zvyklá na obojí. Hodně zdaru.

tinika
30. zář 2010

@pacesova aj my cvičime uz skoro rok 🙂 a dufam ze este dva mesiace a budeme mať pokoj 🙂

lilin
30. zář 2010

@levander ahojda.. u nás je někdy brek a někdy cvíčo malá probrouká a prochechtá a to necvičí... jak píše pacesova... brek k tomu patří... jinak ty děcka tolik necvičí... hele... pul roku uteče jak voda, my cvičíme přes rok a věř že to taky uteklo... na posteli jsem to zkoušela ale neni to ono... máme stul

sisi27
30. zář 2010

Pacesova - děkuji za info 🙂
levander - u postele jsem také nějaký čas cvičila, ale přijdou cviky, kdy budeš muset asi přejít ke stolu, uvidíš sama, každému asi vyhovuje něco jiného. Jinak pláčeme stále....

lodgermaniacka
30. zář 2010

mne povedali na rhb že na mäkkom nie, ani na posteli, tak sme cvičili len na kuchynskom stole a tiež mi maly lepšie cvičil ked plakal