Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

gable
15. pro 2012

Maminky,
je tu někdo,kdo cvičil s nedonošeným miminkem "preventivně" a zrušili mu cvičko dřív než stál a chodil??? Já mám syna, narozeného o dva měsíce dřív, cvičí odmalička,ale poslední dobou už mi uniká z poloh, naše pediatrička je toho názoru,že už to ani není potřeba,ale samozřejmě rozhodující je kontrola na rehabkách, která nás čeká v lednu. Jinak žádné problémy nemá,je trošku aktivnější,možná prý lehčí hypertonie,ale žádná hrůza. Stále preferuje spíše pěstičky,ale jinak žádný problém....

imzadi
17. pro 2012

Holky mate zkusenost ze po urcite dobe cviceni se vse zhorsi?? Mala uz byla klidnejsi, tak sebou nemlatila, lip se kojila i tu hlavu tak nezaklanela a ted posledni dva dny je vse mnohem mnohem horsi☹ dik za reakci

dodkap
17. pro 2012

@gable nam povedala, ked sme zacali chodit na cvicenie, ze budeme chodit aspon dovtedy, kym nezacne stvornozkovat, nie stat a chodit, takze asi v pohode. Myslim, ze kontrola staci, ak bude OK, tak netreba cvicit, ved oni vedia, ako to ma byt.

dodkap
17. pro 2012

@jasnenka81 na to, aby si posilovala chrbat, sa daju vyuzit aj ine cviky, ako len polozit na brucho, skus si precitat knihu od Kiedronovej, je to ceska autorka, Rozvijej,se, detatko. Plus skus plavanie pre dojcata. Alebo cvicenie pre dojcata, ak take niekde mate, take hrave v skupine. Fit lopta je dobra, aj overbally. A na rehabke sa skus informovat na Bobathovu metodu, je to alternativa k Vojtovi, robi sa pocas hry, dieta ani nevie, ze s nim cvicis. Proste, najst ine sposoby stimulacie.

tulipaki
18. pro 2012

Ahoj holky,
tak jsme konečně byli na neurologii a výsledek je super. Vše je v naprostym pořádku, jen slabá hypotonie, což se rozcvičí. Mám tomu nechat čas, nespěchat na něj a on si k tomu všemu přetáčení a plazení dojde sám. Samozřejmě tedy máme pořád cvičit a chodit na rehabky, ale jsem ráda, že to neni nic vážnýho 🙂 Jo a za ten cca měsíc cvičení má malej krásně posílený mezilopatkový svaly a na bříšku už pěkně drží. Takže mám ohromnou radost 😉
@imzadi s tím zkušenost nemám, ale pro klid bych určitě brnkla rehabilitační. Já když si něčim nejsem jistá, tak taky volám. Jak často tam chodíte? My jednou týdně, takže když bych blbě cvičila, nebo to nějak nesedělo, rychle to napravíme...

elana
18. pro 2012

@tulipaki to je senzační!

my máme taky dobré zprávy, na rhb dnes velká pochvala, stál modelem 5ti studentům a nikdo nevěřil, že tohle dítě se ještě před 9m neobrátilo ani na břicho 😉 A jelikož už chodí (což bohužel nepředvedl, ťape jen doma v bezpečí a v botičkách), tak má hezky trénovat a až přijdem 1.2. znova, tak už se prý zřejmě s vojtovkou rozloučíme, bude to poslední návštěva 🙂...a pak už jen případně po telefonu, kdyby se mi něco v motorice nebo držení těla nezdálo.

tichackova
18. pro 2012

@tulipaki
@elana No tak dneska jsou to tady jen samý výborný zprávy!!! Super, holky!!!😵 😵

imzadi
18. pro 2012

@tulipaki ceka nas kontrola zitra... 😕 a gratulace!!! Ja chci takyyyy😀

jasnenka81
18. pro 2012

@dodkap Děkuji, zkusím se po kníže porozhlídnout. Kiedroňovou mám ráda a líbí se mi její přístup, ale tuto knihu jsem ještě neviděla. Zítra jdeme na neurologii, tak zkusím na doktorku trochu víc zatlačit, uvidíme anebo prostě půjdem jinam. Na bobatha se zeptám, něco málo jsem tady na diskuzi o tom pochytila 😉 Máme doma malý fitball i velký overball, ale moc se jí to nelíbí, ale zkoušíme to 🙂

tulipaki
18. pro 2012

@elana páni, tak to je taky skvělá zpráva! Konec vojtovky... super! 😉 Je bomba vidět, že to úsilí za to fakt stojí, žejo 😎
@tichackova
@imzadi holky dík, je to úleva, vědět, že se to všecko rozcvičí 😵 A neboj @imzadi určitě vás zejtra pochválej 😉

tulipaki
18. pro 2012

@jasnenka81 tak na velkym balonu si hrajem taky a taky se mu to nelíbí. Snad tomu přijde na chuť, páč jinak nevim. Zatim spustí po chvíli co ho na ten balon položim 😖

imzadi
18. pro 2012

@tulipaki me to prave hrozne nici kdyz fakt poctive cvicim, vysledky nevidim (jasne jedeme teprve treti tyden ale jsem proste na vse hrrr) a ta vidina ze budem cvicit treba jeste rok...uffff 🙄

lucajdak
18. pro 2012

@gable ahoj tak to jsme na tom uplne stejne. V rizikove poradne memrekli ze budeme cvicit domte doby nez zacne lezt🙂 takzenzatim cvicime dva cviky 4X denne.Je to na palici ale co bych pro jeho vyvoj neudélala 😉

tulipaki
18. pro 2012

@imzadi zeptám se asi blbě, ale vůbec nevim a docela mě to zajímá. Vy při tom cvičení máte docílit zklidnění tý hypertonie? Protože na nějaký výkony mi u vás přijde ještě brzo (jako ve smyslu vývoje - zvedání hlavy, plazení...). No, vidina toho, že budem cvičit třeba rok mě taky zrovna netěší, ale když to nepůjde jinak... 🤐

gable
18. pro 2012

@lucajdak Do lezení? Tak to by bylo u nás snad za pár měsíců 😀 mě děsí ta chůze ☹ to by bylo kdoví kdy. A jaké máte cviky?

scvrcek
18. pro 2012

u nás pokroky jsou, i když necvičíme, nezmohla ho ani fyzioterapeutka...snažíme se cvičit jen na balonu, ale nelíbí se mu to, a začal pokroky dělat sám, tak jsem ráda....pořád má ale velký rozestup břišních svalů ... 😕 ale musím říct, že mu stačil i ten necelý týden cvičení a od tý doby ohromně pokročil, před tím tři měsíce pokrok nulový...

lv
18. pro 2012

@scvrcek promiň, jestli se budeš kvůli mě opakovat - chápu to dobře, že jste cvičili Vojtovku, nešlo to, ani výsledky nebyly, teď na balonu a lepší se, sám? a rozestup b.svalů?
u mé holčiny lehká hypotonie, důvodem ke cvičení bylo nepasení koníků ve 4m, teď pase, včera 1. otočka z bříška na záda /a hned 4x, dnes zase 😲 /, pomalu začíná pivotovat, a malililinko plazit, teda spíš píďat pár centimetrů..

marketa.s
18. pro 2012

ahojky,můžu se k vám přidat?mám 5,5 měsíční holčičku a taky cvičíme vojtovku.Cvičíme teď na přetočení se na bříško.

imzadi
18. pro 2012

@tulipaki no mela by pry min zaklanet tu hlavu a hlavne se celkove sklidnit...to zatim moc nesleduju...jsem zvedava na ten zitrek 😕

lv
18. pro 2012

@marketa.s ahoj...proč jste začali cvičit? poslal tě pediatr?

marketa.s
18. pro 2012

@lv protože Nikolka špatně pásla hříbátka.Pořád padala jakoby na jednu stranu,už jako malinká hodně preferovala jednu stranu.

lv
18. pro 2012

@marketa.s díky..malá nepásla vůbec, ruce dozadu, do boku, neopřela se o lokty a zvednutou hlavu držela krčkem, zádíčkama..snad za 14dní už pásla moc hezky, hodně to pomohlo..takže v 5 už pásla, ale zase nebyla opřená na natežených rukách...

iivik
18. pro 2012

@imzadi někdy se zhorší, když si to dítě zvykne na ten cvik. Proto se dávají zpočátku ty kontroly u rehabilitačních tak často - co 14dní, pak stačí jen o kousek cvik změnit, aby se "zapnul" jiný sval a už zase správně drží hlavu, tělo...co je třeba. Cvičila jsem s dcerou (stáčela se doprava) i se synem (ten byl líny a vůbec nepásl koníky), poctivě u obou, u dcery se zapřením, když plakala, ale viděla jsem úspěchy, tak jsme cvičily, se synem už bez zapření, ale boj to byl u obou. Určitě doporučuji vydržet, děti to fakt nebolí, jen zapínají svaly, co jim chybí. Určitě se to vyplatí. Pevné nervy a hodně úspěchů

scvrcek
18. pro 2012

@lv vojtovku jsme cvičili ten týden no, pak se zabejčil, je na ní už moc velkej a má fakt sílu, takže jsem ho nepřeprala, ani v nemocnici ho nepřeprala, tak říkala, že jen na balonu a spíš tak formou hry....taky nepásl, furt letadlo, ruce si pod sebe nedal, slabý bříško a velkej rozestup.....každopádně už při tom týdnu cvičení se hodně lepšil, rozlezl se, cvičíme na balonu když si vzpomenu, stokrát za den po chviličkách, moc tam nevydrží...a fyzioterapeutka chválila, že je bříško mnohem lepší, nemá ho už tak rozvalený.....snažím se cvičit s míčem, motivovat ke zvedání nohou a pomalu to snad půjde i touhle cestou, i když vojtovkou by to bylo asi hned...

marketa.s
18. pro 2012

@lv tak to Nikola pásla,ale bohužel špatně ☹ Ale teď už taky pase dobře.A už od 4 měsíce se snaží přetočit na bříško,ale nejde jí to,zůstává na boku,tak od včera cvičíme nový cvik na přetočení na bříško.

lv
18. pro 2012

@scvrcek no nic, ježich nám musí donést balon 😎 jakej máš, nějakej z rhb pomůcek? jak píšeš, malá měla taky rozvalený, jakoby rozlitý bříško, to už má taky o moc lepší..no hned, s vojtovkou, cvičením se mi jistě zlepšuje, ale zas by už měla umět další a další věci a na kontrole ji krotitelka vždycky pochválí, jak se zlepšuje a pak hned, to a to a to je úplně blbě /mezilopatkový svaly, vtahuje ramena.../

tulipaki
18. pro 2012

@scvrcek rozestouplý svaly měl malej taky, ale to se úžasně zlepšilo, když zatne bříško, tak už to do špice skoro vůbec nejde. To cvíčo je fakt zázračný 🙂 A jinak je super, že jste našli alternativu, která pomáhá! Ani by mě nenapadlo, že ten balon je tak účinnej 😉
@marketa.s ahoj! Tak moc držim palce, ať to jde dobře. Věřim, že jo 🙂 Nám to pasení taky dlouho nešlo, ještě teď nevydrží extra dlouho a občas má pokrčený lokty, ale hodně moc se to zlepšuje. Jakmile uvidíš pokroky, hrozně tě to nabije 😵
@imzadi aha, díky. Tak to jsem zvědavá, co vám zejtra řeknou 😉

tulipaki
18. pro 2012

@lv tý jo, gratuluju k otočkám! To je teda dračice 😀 A píďalení, jo? Teda, vy jedete! 😲 😎

marketa.s
18. pro 2012

@tulipaki to máš pravdu,že jak člověk vidí pokroky,tak tě to nabíjí 🙂

lucajdak
18. pro 2012

@gable na chuzi se vyprdni, maji cas klidne az do 18 mesicu 😉
Cvicime na brisku, svaly na zadech pod lopatkou, nevim jak to vysvetlit, na obou stranach a pak na boku.Jako jo jde mu to, ale na rehabce mi rekli, ze jako 4 mesicni by mel na brisku uz rozevirat pesticky a to nedela, porad je ma zatate, a ze by si mel na brisku brat hracky, jako nevim no, ja na nej nespecham, nejak to neresim, jen s tou Vojtovkou bojujeme, uz ma silu tak se me snazi preprat 😀