Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

andulka4
8. pro 2008

Bobule myslím že vám cvíčo neuškodí ale pokud se pediatrovi zdála malá ok tak předpokládám že do 2měsíců budete srovnané. 🙂 🙂 🙂

andulka4
9. pro 2008

holky mám dotaz 🙂 jako vždy...
D. se plazí ale zabírá jen levačkou...pravá ruka nezabere vůbec.Když je na čtyřech a já mu podám nějaký předmět z výšky tak po něm chňapne zase jenom levačkou.Je to normální že preferuje zatím jen jednu stranu? Doufám že jo a že se to srovná....děkuji za odpověď

tvarohacek
9. pro 2008

andulka4, já někde četla, že do roka by dítě mělo začít používat obě ruce stejně, u nás malej také měl silnější levou polovinu těla a teď je to už téměř ok, když sem to zmiňovala rhb lékařce, tak řekla, že to ještě nějakou dobu potrvá než se o upraví.

lendy1
9. pro 2008

Anet, u nás to bylo to samé, navíc David měl od narození velkou predilekci, takže ho to dost ovlivňovalo v pohybu. Plazil se mi tím stylem, že používal jen jednu ruku a ze začátku za sebou tahal nohy, pak teprve se naučil co s nima. Jakmile lezl, vše se srovnalo, jak mělo, perfektně vše dělal střídavým pohybem. Jak lezl, tak byl konec s nějakým preferováním jedné strany nebo jen jedné ruky.
To používání jen jedné ruky prý dělá spousta dětí, i když to není úplně správně, ale srovná se to. Důležitější než plazení je správné lezení.

andulka4
9. pro 2008

Lendy dík...no k lezení máme ještě asi daleko 🙂 dokáže zvednout v poloze na 4 jen tu levou ruku....nohama si taky pěkně nakročí ale tu pravačku nezvedne.Leze tedy jen napůl 🙂 jeden krok 🙂

Plazení-tam používá nohy pěkně....no a predilekci ani jiné jsme nikdy neměli.Jen tu hypotonii a slabou hypertonii na nožkách která už zmizela.

Jooo a světe div se začal přitahovat hlavu.V jídelní židli už sedí 🙂 já ho ale nenechávám.

bobulle
13. pro 2008

Ahoj holky, tak jsem to s tím klidem u cvičení zakřikla... Klárka dnes měla hysteráky obrovské.... 😔 a návíc se mi jednou z toho hysteráku dostala až do apatie... jen rezignovaně ležela na podložce, nereagovala na cvičení a nepřítomě se na mě dívala (jakoby srze mě).... dost mě to vyděsilo... nevím jestli byla mimo, nebo jen vzdala ten pláč a rozčilování.... ☹ ... mám strach aby jsme tím nespustili epilepsii ☹

andulka4
14. pro 2008

Bobule to mi David dělává někdy taky. Ale já se musím přiznat a trochu se zastydět že cvičení teď hoooodně flákám.Dělala jsem vánoční úklid, sháněla dárky a tak jsem nechala Davídka celý den hlídat 🙂 u mamky a ta samozřejmě cvičit neumí. Cviky jsou už pro mne neproveditelné....když chce ani mu nezohnu nohu :( takže nemám šanci ho napolohovat :( nebo se mi prostě vší silou odplazí
Příští týden jdu na RHB a mezi svátkama taky takže se s ní musím nějak domluvit co dál...

Jinak u nás nic nového. 5týdnů se houpe na kolínkách a o lezení se nám může jen zdát.Při plazení zabírá stále jen tou pravou rukou :( V poloze na 4 si tím pádem dokáže nakročit jen tou jednou a levou prostě nezvedne ani za nic :( Zdá se mi to už nekonečnééé

susik77
17. pro 2008

Ahojte, mate tu niekto paleo cer. syndrom? to napisal neurolog malej do spravy a neviem, co to znamena.
on sa so mnou skoro vobec nebavi. mala sa dost skoro plazila aj liezla, lwen chodit sa jej nechcelo. zacala az teraz v 15.mesiacoch. dr. mi povedal len, ze nema este zrely mozog, ze ma probl. s rovnovahou. rehabky nam dal len cviceni na mici-na posilnenie trupu.

andulka4
19. pro 2008

bohužel nevím

mukky
20. pro 2008

🙂

mukky
20. pro 2008

Ahojte,ma niekto dietatko so strednou hypotoniou,ci skor s oslabenym chrbtovym svalstvom?Cvicime uz viac ako mesiac,myslim ze minimalne este 5 mesiacov budeme,no zazraky sa deju.....pisala som dlhsi prispevok,no som tu 1 krat,tak som nieco nespravne urobila 😝 ,dakujem

marusch.mat
21. pro 2008

Mukky my máme centrální hypotonický syndrom - takže ochablé svalstvo všude. 😉

marusch.mat
21. pro 2008

Susiku jak jsem tak hledala na netu, tak prostě ten syndrom co máte, je právě projevem nedozrálého mozku a díky tomu se tvému dítku hůř udržuje rovnováha 😉

mukky
21. pro 2008

maruscht.mat,ake stare mas dietatko,a ako to zistili,nasla sa pricina?A ako sa to prejavuje?Nasmu malemu zo zdvihu v llezmo do sedu prepadavala hlavka do zadu,ta hlavicka este stale nie je pevna,linga trosku do stran,sestra ma o 12 dni mladsiu dcerku a je to rozdiel ked ju drzim,je pevna.On sa mi v brusku neotocil,takze sedel,nechcel byt asi ako netopier dole hlavou 😀 ,inac napreduje,podla vyv.tabuliek je v niektorych veciach popredu,to asi kazdu mamku potesi 🙂,no a velmi vytaca hlavku aj telo doC,to je pri hypotonii caste,vsak..Ak si najdes cas,dakujem za odpovede.

marusch.mat
21. pro 2008

Bude mít 4,5 roku. Zjistilo se to, vlastně až v roce, protože v 10 měsících zamrzla ve vývoji. Dostala se na kolínka , ale už se nerozlezla. Příčina se nenašla, nedonošená nebyla, kříšená po porodu také ne, ani problém s poporodní adaptací nebyl. Takže nevíme čím to.

andulka4
21. pro 2008

U nás se taky neví čím to je :( ale co už....nepátrám po tom :(
Mukky máme to samé co vy.David dlouho tu hlavu zavracel.Vlastně ještě teď jí nemá pořádně pevnou :( Máme skoro 11měsíců a na toto nám přišli už po porodě.

Zajímalo by mne v čem jste napřed? Ono hlavní problém je že se budete vyditelně spožďovat až se dostanete do vertikální polohy.Tam je totiž svalstvo zad nezbytné mít silné.

mukky
21. pro 2008

Dakujem marusch,andulka4 myslela som ze napreduje napr,tym,ako skoro si zacal chytat hracky,buchat do . nich,vkladat si ich do ust,podavat z jednej rucky do druhej,...podla tabuliek skoro toto vsetko robil o mesiac skor,sestra ma o 12 dni mladsiu dcerku,tak to vieme aj porovnavat,no je dievcatko..Su to nase prve deticky 🙂 ,nasa mamka ma radost 🙂 ,a nedohodli sme sa 😀 Aku mate vy skusenost s pretacanim sa na brusko,pamatate sa kedy sa zacali prevracat,no vsade inak pisu,ale postudujem aj to..My mame zakazane ho davat na brusko,nosit na rukach,lezat v lehatku...maly je ale velmi spolocensky,stale sa chce hrat,nechce sa mu absolutne lezat,ved koho by to bavilo...Ja absolutne nechcem riesit tabulky,ale som 1 krat mamou tak ma zaujima co kedy ai dieta robi...Cvicime Vojtu,place ked mu dame hlavku na podlozku bokom,ak bude cvik na chrbte,hadam to bude lepsie...no a mame stale sopliky a zahnisane ocko,nonstop vytierame a kvapkame,a v hrdielku zlateho stafylokoka este mame...ach jaj,ale ja sa utesujem ze su to len take chorobky,a kojim a prikrmujem Nutrilonom,ahojte a dakujem

andulka4
21. pro 2008

mukky no tak muj syn je nedonošený o 2měsíce je pozadu takže pokud bych to počítala jeho korigovaným věkem tak...
otáčel se na bok...necelé 4m
otáčel se na bříško..necelých 5m
válel sudy....6měsíců
houpal se na kolínkách 7,5měsíce
začal se plazit....8měsíců
no a stavět se na kolínkách 8,5měsíců

mukky
22. pro 2008

andulka4 dakujem za presny popis,a tvoj cas,ten vek mesiacov je normalny alebo mam este pripocitat 2mesiace...nemam skusenost s nedon.dietatkom a tymto terminom,a casto menite cviky,my mame za mesiac treti,teraz 2krat denne po 2min. 4opakovania....tie minuty mi pripadaju strasne dlho,ten plac a slzy mi trha dusu...ale viem ze musime...dakujem

andulka4
22. pro 2008

mukky samozřejmě je to po odečtení těch 2měsíců 🙂 to místo v bříšku ležel jen v postýlce 🙂

cmilka
22. pro 2008

ahoj mukky, takze skusila som zaspominat ako to bolo u st.syna:na brusko sa zacal pretacat,ked mal 5 mes., o 2-3 tyzdne neskor sa pretacal aj na chrbatik, ako 7,5m. zacal plazit, vobec nelozil po styroch, ale v 9,5m. sa postavil a chodil popri nábytku, a sam zacal chodit ako 13m. Podla tabuliek by sa dieta malo zacat pretacat na brusko do 6 mes.,ale kazde dieta je ine, tabulkami sa nestresuj...
ml.syn ma tiez hypotoniu, cvicime cca od 8 tyzdna, 3x denne, zo zaciatku nam tiez dost casto menili cviky, podla potreby (nie vsetky hned zvladol), na brusko sa zacal pretacat ako 7 mes., teraz ma 10m., zacal sa pretacat aj na chrbatik, ako 8 mes. zacal chytat hracky do ruky, zatial neplazime, nestvornozkujeme. tiez je nasim hlavnym problemom hlavne slaby chrbatik v hornej casti (medzi lopatkami), slabe rucky...

mukky
22. pro 2008

Dakujem andulka4,dik cmilka...syncek sa pretoci na chrbatik z lahu na brusko ked som ho skusila dat na 15 sekund,dufam ze to nebol len prepad,ale nikdy to predtym nerobil,hracky zacal chytat v nejakom tretom mesiaci,takze rucky nemame slabe,az velmi silne 😀 ,bucha do hrazdicky jedny radost,cmilka place ti pri civiceni,mne cele cvicenie,a ked mame pauzu medzi cvikmy,zabavam ho jedna radost vselicim...joj tie uplakane ocka ☹ ,inak od babatka place len kd je hladny alebo popiskany,ked je pokakyny smeje sa 😀,musim sa opytat mudr a sestry rehab. ze vlastne ake su prognozy,a tak....ale viete ako to je,stale sa plasime,maju vela deti,pisem si uz na papier otazky a nenecham sa odbit,ak budete mat cas a nejake vlastne skusenosti a postrehy,napiste,budem rada,dakujem

mari77
23. pro 2008

🙂 my už cvičíme s Tadeášekm od 3 mesicu a ted jsou mu 8 měsicu a musime procvičit zadova svalsta aby si mohl sednout už konečne ☹ ale na druhou stranu mě uklidují žes i sedne a že každé díte má svuj vývin 🙂 že je lepší si sednou později než brzo a špatně....Tak ještě par cviku a budeme se těšit až si náš Tadeášek sedne 🙂 Jinak taky se pěkně nabrečí ale ,to hlot přehlížíme s manželem,svičíme oba protože už mápěknou sílu.Pro nás je prednější že bude vše,jak má být 🙂 🙂

andulka4
23. pro 2008

Všem přejeme krásné prožití vánočních svátků.....cvičeníčko bez slziček 🙂

mukky
23. pro 2008

Aj Vam vsetkym krasne Vianoce a rodinnej pohody so svojimi stastickami....a aj manzelmi,aby sa na nich nezabudlo 😀

marusch.mat
24. pro 2008

Také já se připojiji s přáním příjemného prožítí vánočních svátků, krásný Štědrý den, spoustu dárečků, klidu, pohody a do nového roku spoustu štěstí, zdraví, lásky a pokroků u vašich drobečků.

mukky
25. pro 2008

mari77,aj ja uz som zvedava ked maly bude sediet,potom sa aj zahra snad trocha sam,a hlavne na neho uz nebudu padat hracky z rucky,niekedy si s nimi buchne do hlavicky,a bude stastny ze nemusi lezat 🙂 andulka4,mas krasneho synceka,baby za nim budu saliet 😀 ,som zvedava ake ocka bude mat moj,je to jedno len nech su zdrave ale aj tak som zvedava,ja mam zelene a manzel modre,som prekvapena ze tvojmu malemu uz v 5 mesiacoch sa ustalila farba ociek,marush.mat,zdravim aj teba,ahojte

andulka4
26. pro 2008

mukky já davídka neposazuju ale dávám mu hračky na vysokou bednu a on si sám u ní klečí a hraje si. Sem tam se nedrží a tak vlastně sedí na patičkách sám 🙂 ale hned jak to zjistí tak se bedny zase chytne 🙂

glueck
26. pro 2008

Dobrý večer mamičky,v prvej rade vám všetkým prajem pekné a príjemné sviatky.(aj keď už je skoro po nich) 🙂
Volám sa Martina a máme Jakubka 4,5 roka a Emku 7,5 mesiaca.Už keď mala Emka 4 dni lekári mi povedali ,že je hypotonická a má drobnú somatickú stigmatizáciu.Náš neurolog čakal 4 mesiace,ale našťastie máme super pediatra a ten nás odoslal do BA na neurologiu,robili nám testy na Prader Willy syndrom ( nepotvrdil sa )a teraz čakáme na výsledky z genetiky. Z Ba sme sa dostali až do Dunajskej Lužnej.Takže od 4 mesiaca cvičíme Vojtovku.A naša diagnóza Centrálna Hypotonia + hypermobilita kĺbov.Zatiaľ Emka v ničom nezaostáva,len ešte nesedí.Nejako sa jej nechce.Plazezím sa dostane kam potrebuje.Teraz máme cvik na štvornožkovanie, a to je niečo.Musím Emke za chrbátikom pridržiavať plienkou ručičku a vyzerá to hrozivo.Ale keď to pomáha....Aj ju skúšam všelijako motivovať (nechávam ju prelezať cezo mňa ---) a vyskúšam aj tú vyššiu debnu. 🙂 Chodíte niekto do Lužnej?My ideme 15 febr.na dva týždne.

mukky
27. pro 2008

glueck ahoj,mozes mi prosim vysvetlit tie diagnozy dcerky,a ako si pocina pri cviceni,my ideme v januari na rehabko,kamoske som odporucila navstvu neurol, a tiez pred tyzdom zacali cvicit,ale ich sestricka povedala ze ona chce docielit aby deti pri Vojtovke neplakali 🙂 ,ona cvici o jedny dvere dalej ako my,no asi sa jej to pojdem opytat,alebo poprosim kamosku nech mi to zisti....ahojte mamicky a ak mate nejake skusenosti ze deti Vam neplackaju,poradte prosim,dakujem