Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

amira55
5. únor 2009

katchula
tak s tím jak dlouho budeme cvičit to mám stejně.Ale jak tak pročítám tuhle diskusi tak to rozhodně nebude na týdny ale na měsíce což mě krapet děsí☹4x denně být uvázaná k cvičení na tuhé podložce ve výšce pasu bude obzvlášť v létě náročné-ale třeba by to šlo zvládnout i na trávě na dece ale ovšem to si nedokážu představit ty lidi kolem 😕

HOLKY S.O.S.!!!!!!!
jak jste to dělaly s tím cvičením třeba přes léto když jste byli venku????přece nemůžu tvrdnout doma jen kuli cvíču...cvičila jste některá venku????
díky moc by mě to zajímalo

bubba
5. únor 2009

amira no my sme v lete chodili len na kratke vychadzky vdy..cvicenie..kojenie...vychadzka..potom zasa naspat a cvicili sme.ziadne take ze cvicenie vonku ved by namna susedia zavolali socialku 😀 😀 a cvicili sme cele prve leto 😖

mukky
5. únor 2009

Ahojte dievcata,dlhsie som tu nebola,lebo cvicenie slo ako vzdy.No teraz sa stavalo ze prve tri cviky ani neplakal len mrncal,no ani nezaberal..RH sestra povedala ze ked deti neplacu tak ani nezvyknu zaberat....a naposledy nereagoval vobec,len lezal...no unavenz urcite nebol....takze sme cakali a pocitali,rucky i nozky drzali no maly nic...Mate s tym i vy skusenosti niektora???A neviete mi poradit ak niektora chodite plavat s babatkami ako ho spravne drzat ked to chcem trosku skusit vo vani...jasne ze to nie je ono 😀 😀 to chapem,len zatial na plavanie nemozme chodit..dakujem

andulka4
6. únor 2009

Ad cvičení v létě:
to musím napsat zcela upřímně že to mě štvalo ze všeho nejvíc :(

cvičila jsem ráno v 9, pak ve 12.30 a na 13.00 už jsem letěla do města za holkama na procházku...venku jsem byla nejpozději do 17.00 abych zase cvičila max v 18.00

prostě děěěěs
ale kamarádky s ostatníma dětma byli max tolerantní a scházely jsme se tedy až v 13.00 protože věděly že to jinak nestihnu 🙂

důležité je si udělat přesný režim 🙂

andulka4
6. únor 2009

Mukky jojo to dobře znám některé dny prostě jen pasivně ležel a nic...ale to přejde

jinak já taky na plavání nesměla...jako Hypotonika nás nevzali

coosta
6. únor 2009

Ahojte, mamicky, ake mate skusenosti s rehab. cetntrom Harmony ? Ja som tam bola s malou na masazi a na jednej rehab. a som dost sklamana. Mala drzi hlavicku do jednej strany, mali ma zaucit s nou cvicit. Ten pristup mali taky pohodovy, ze 5 minut a chod domov !!! Viem, ze s babom sa nema asi cvicit dlho, ale cakala som, ze mi lekarka povie viac. Vysetrenie u Mudr. Klobuckej bolo super, lekarka sa mi zdala OK, ale ta civcitelka nie.
No snad to bude lepsie.
Baby, prosim Vas, ked cvicim s babatkom Vojtovku, mam ju mat nahu ??? Na rehab. bola vzylecena.
Zatial cvicim len cvik, ze jej tlacim medzi rebrami a hlavicku taham 30 stupnov na stranu, kde ju nechce otacat. Obdobne to cvicim aj na druhu stranu, na ktoru hlavku otoci bez problemov. Stale mam pocit, ze to nerobim spravne :(, ale to je asi normalne. Inak Vas obdivujem, ako makate s detickami. Ozaj a este mi na dalsich rehab. pridaju ine cviky ?

elisbet
6. únor 2009

Andulka:ahojky,můžu se zeptat,jakto že tě nevzali s Davídkem na plavání?Barunka je taky hypotonická a chodíme plavat od 5 měsíce,moc se jí to líbí,takže jsem ji zaplatila další kurz a pokračujem.Než jsme nastoupili,tak jsem to tam nahlásila/tu hypotoniii/neviděli v tom žádný problém,naopak,prý si ty svaly při tom posiluje!Myslíš,že chtěli jen vytáhnout peníze a Barče to může třeba škodit?Rehábka říkala,že plavání je ok,tak čemu tedy věřit? 😒

elisbet
6. únor 2009

Jinak na vaše rady jsem volala na neurologii a chtěla se objednat,ale řekli mi,že musím mít doporučení od pediatričky a pak se teprve objednat 😠 takže dneska jdu na 8 měsíční prohlídku,tak si o něj řeknu,i když mi ho možná napíše rovnou sama až uvidí co Barča děla teda spíš nedělá 🙂 Tak mi držte palce a všichni cvičící,připravme se psychicky na léto,v tom vedru je cvičení vážně mazec,jak pro nás tak pro prcky a hlavně sousedy 😀 😀

mukky
6. únor 2009

Andulka4 a kocky ahojte,aj mne odporucili plavanie koli hypotonii,no zatial koli casu i premiestnovaniu nemozeme,ale na rahabke nam priamo pani doktorka odporucila a tym kratsie vraj by sme cvicili....

andrysek81
6. únor 2009

Ahoj holky, prosím o radu - malá bude mít 8.měsíců - neleze ani sama nesedí, když pase koníky pořád zvedá ruce a pohupuje se na břiše, docela hodně zaklání hlavu a prohíbá se do luku - chci se zeptat zda to mám řešit s dr. nebo to přejde?V 6.měsících dr.pediatr nepozoroval na malé nic zvláštního a prý je vše o.k. Tak nevím. Díky za radu.

cmilka
6. únor 2009

ahoj coosta, ja som mala zo zaciatku tiez taky pocit, ze to urcite necvicim spravne...dolezite je, nenechat sa na RHB odbit, ved 90% cvicenia robis s drobcom Ty...tak nech Ti to poriadne vysvetlia: co ma mala pri ktorom cviku robit, co by naopak robit nemala, ako ju udrzat a pod... (ak su tie cviky pre deti namahave, je pre nich namahave vykonat spravny pohyb, tak hladaju rozne uniky, ktore si potom mozu zafixovat)
a este k plavaniu- nam tiez na RHB odpor. plavanie, dokonca na RHB maju bazenik pre deti a 1x do tyzdna robia plavanie s hypoton.detickami, tak sme sa od marca nahlasili... uvidime... 😎
andrysek- v tom veku mala este nemusi lozit ani sediet (do samost.sedu sa dostane z lozenia napr.),na to prehybanie by som sa ja asi opytala dr.

elisbet
6. únor 2009

andrysek:Ahojky,tak že malá nesedí a neleze,to bych neviděla jako problém,teprve ji bude 8 měsíců a nemusí být přeci tabulková 😀 Ale to prohýbání do luku a záklon je většinou známkou špatného pohybového vzorce,i když ti v půl roce nic nenašli,určitě bych na to pediatra upozornila 😉 BuD´to bude ok a nebo tě pošlou pro jistotu na rehábku a tam ti řeknou co a jak,držím palce atˇje vše vpořádku 🙂

andrysek81
6. únor 2009

holky dík za info. tak jak půjdem na preventivku což je cca za 10 dní tak to oznámím - pak dám vědet. Ještě jednou díky.

andulka4
6. únor 2009

Nám plavání nedoporučila pediatrička, ani neuroložka, ani RHB(a to jsme byli u třech) ani RHB lékař. Není hypotonie jako hypotonie :( David dlouho neudržel hlavičku tak co bych sním asi v té vodě dělala že? A navíc ve vodě bych mu jí musela držet já a tělo by se nadnášelo tudíš by nezapojoval svaly jak by měl....tak mi to bylo vysvětleno

Cvičit se má s vyslečeným miminkem

No a neuhádnete co se nám stalo dnes na RHB. Odevzdala jsem jí zprávu a bylo vidět už při tom jak to čte že je znepokojena s tím že máme skončit :( Protože tam máme napsáno že stojí na vnitřní straně šlapek tak nám dala cvik na toto....taky Vojtovku(cvik na boku s našlápnutím) takže jsem se tomu muselá smát protože jsem to tušila....máme se přijít ukázat v půlce března 🙂 🙂 🙂 No a cvičit to máme jen pokud bude D chtít...a nebude se vzpouzet....protože mu nejde noha zlomit na sílu 🙂 No sranda....PROSTĚ JAKMILE TĚ JEDNOU RHB LAPÍÍÍ UŽ VÁS NEPUSTÍÍÍ 🙂 🙂 🙂

hancule15
6. únor 2009

Dobrý podvečer,

chtěla bych Vás jen požádat o radu...mám předčasně narozeného syna, je to šikulka a vše dohání seč může....vojtovku cvičíme taky, ale pořád má tochu ochabnuté svalstvo na ramínkách (máme totiž i dost velkou lavičku... 🙂 ) máme už jen jeden cvik na ramínka, ale napadlo mne, jestli s tím třeba některá z vás nemá nějakou zkušenost a není nějaký cvik, fígl nevim, čím bych mu mohla ještě pomoci, aby ručičky posiloval.....paseme seč můžeme, otáčí se na bříško, ale ty ruce trochu prostě nestíhají... ☹ mockrát vám děkuji

amira55
6. únor 2009

andulky to co říkaš o tom že jakmile tě lapí tak už tě nepustí o tom jsem přemýšlela taky i když jsme pouze na začátku. myslím si že jakmile tam jednou chodíš tak cvičíš i na věci který u ostatních dětí odkejvaj aniž by si všimli protože je prostě tak přísně nezkoumaj jako ty co měli nějakej problém.
to se mám na co těšit!

tak jsem dneska čuměla jaký dělá malej pokroky na tom bříšku.nějak se mi nezdálo když jsem četla jak rychle se u někoho projevuje cvičení třeba na tom jak dítko pase....a teď mám doma živej příklad-malej se začíná opírat o ručičky.sice víc jenom o jednu ale to neva 🙂 🙂 🙂

andulka4
6. únor 2009

Amiro jojo přesně tak...znám kupu dětí co začínají cupkat kolem nábytku a skoro většina stojí na špičkách...no na to je ten náš cvik jako dělanej a ty maminky o tom ani neví že by cvičit měly

každopádně mě už je to naprosto jedno....myslím si že to snáma myslela dobře a ví že se tím cvičením můžeme vyhnout případnému pozdějšímu shánění ortop.vložek do bot 🙂

Hancule to co popisuješ je normální a vše se vycvičí Vojtovkou a nebo samotným pohybem miminka...on si to bude postupně posilovat sám 🙂 tím jak se hýbe

hancule15
6. únor 2009

andulko děkuji, jen jsem myslela kdyby náhodou... 😉

marusch.mat
7. únor 2009

Andulko, tak stojí Verunka do dnes, nehorší se jí to jen díky tomu, že pořád nosí ortopedické botky a to i doma, jenže jí se od toho i vbočují kolínka a bolí ji, protože je přetěžuje. Ale to vypozoruješ, jestli se to u Davídka mění to těžiště 😉

Hancule, oni se ty cviky přidávají postupně, podle věku dítka, nemůžeš třeba dávat cvik co cvičíme my dítku, které má půl roku 😉 I když pak už jsou od určité doby cviky hodně podobné, ale to vše záleží na vývoji miminka.

andtka
7. únor 2009

Ahojky,
začínáme od úterka taky cvičit. Malý se nechce přitahovat do sedu. Chtěla jsem se zeptat, kolik minut se musí denně cvičit? Docela se toho cvičení děsím. 😕

porubenka
9. únor 2009

Ahojte maminky,
aj ja sa pridavam. My cvicime Vojtovku zatial 3 tyzdne. Maly pritom strasne reve a ja placem s nim. Musime cvicit, lebo nam tak poslabsie dviha hlavicku na brusku, a malo nam otvara rucicky.

Chcem sa spytat, ci naozaj dodrzujete to ze cvicite 3x denne, alebo cvicite menej? Nam nakazali cvicit po 5 minut kazdy cvik na kazdu stranu. No ja ho vydrzim drzat v placi tak 3 minutky a dviham ho na ruky. Pomoze nam to aj tak, alebo to musi byt tych 5 minut?

kolca
10. únor 2009

ahoj holky,
mám dotaz, cvičíte s mimískama i když mají rýmu? Náš malej jí má děsnou, tak jsem ho dnes přeobjednávala a fyzioterapeutka mi říká, at teda aspon cvičíme doma, pokud nemá 38 teplotu. 😕

ilci
10. únor 2009

ahoj, tak my byli včera u dr. kvůli cvičení a ve čtvrek máme první "lekci"
tak jsem teda zvědavá ....

katchula
10. únor 2009

ahoj holky,
nám včera přibyl nový cvik, je na boku a moc mi teda zatím nejde 😒

poroubenka: my máme zatím dva cviky a máme cvičit každý cvik dvakrát na každou stranu a 4x denně, já to většinou zvládám jen 3x a myslim, že to stačí. Byli jsme totiž u dvou rehabilitačních sester a ta první říkala, že máme cvičit 3x denně a ta druhá 4x 😀

kolca: já jsem se včera ptala na cvičení po očkování a bylo mi mimojiné řečeno, že při teplotě se cvičit nemá, dokud nebude mimčo zdravé.

elisbet
10. únor 2009

Porubenka:
cvičení 3x denně je minimum,takže být tebou tak bych to dodržovala 😉 a nezáleží ani tak na delce cvičení,ale na tom,aby byl cvik proveden správně,takže pokud ti to do 3 minut odcvičí tak jak má,stačí to 🙂
Kolca:
Já jsem tedy cvičila,i když měla malá rýmu,pokud tedy neměla teplotu nad 37,5/některá mimča mají zvýšenou teplotu pořád,takže by se pak nedalo cvčit nikdy/ vždycky se u toho krásne vysmrkala a já pak nemusela odsávat 😀
Zrovna tedˇmáme chřipku a teploty kolem 39,takže máme z "vojtění" omluvenku,ale můžu vám říct,že bych radši cvičila,než dávala Barunce studené zábaly a dívala se do těch jejích vyčítyvých kukadel s otázkou"Mami,proč mi to děláš" ? ☹ ☹

tina78
10. únor 2009

porubenka, ono čím častejšie budete cvičiť, tým skôr sa stav malého upraví a budete môcť skončiť s cvičením, tak to radšej nezanedbaj 😉 My sme zo začiatku tiež cvičili 4x denne a bolo to kruté, ale vydržali sme a potom ked bol väčší a cvičili sme už len kvôli tomu, že špičkoval, tak nám kázala sestrička cvičiť 2x denne, raz jeden a raz druhý cvik, ale my sme cvičili 3x denne vždy oba cviky a malému sa tie špičky veľmi rýchlo upravili a potom, ked sme povedali rehabilitačnej, ako sme cvičili, tak nás veľmi chválila, že to je dobre, ked sa cvičí často. Tak držím palce aj vám a vydržte! My sme už našťastie za vodou, teraz budú 2 mesiace, čo sme prestali po roku cvičiť 🙂

amira55
10. únor 2009

ahojte holky nám ty dva cviky trochu poupravila-při ležení na bříšku mám fržet hlavu žebry tzv.reflexní plazení.nevíte kterou nohu mám držet když leží hlavičkou doleva.tu blíž ke mě nebo ode mě?nějak se mi to popletlo a naše fyzioterapeutka má dovolenou...pak taky při ležení na zádech tlačit mezi žebra hrotem ruky což mi nejde☹

katchula a co cvičíte za cviky a jak to zvládáš?
ilci a co na vyšetření?byli jste?co vám řekli?

amira55
10. únor 2009

tak už vím-držet ten bod na noze blíž ke mě🙂

katchula
11. únor 2009

amira my cvičíme ten cvik na zádech, taky mám talčit mezi žebra hřbetem ruky, to mi už jde docela dobře. Pak máme cvik na boku, kdy mám jednu ruku na zadečku a druhou na rameni a tlačím na opačné strany, ale ten asi dělám blbě. Jdeme tam v pondělí znovu, tak to budu chtít znovu vysvětlit.

Zítra jdeme na KO k pediatričce a možná bude malýho očkovat (tu hexavakcínu), tak to bysme pak necvičili aspoň ty 2 dny.